Využití biomasy

Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

...alkohol...

Příspěvek od martin11 »

...zdravím čtoucí...omlouvám se , že to tahám sem...ale nechtěl jsem kvuli mému dotazu zakládat niové vlákno....
....takže....dotaz na chemiky zde....hlavně Pepo Bn...a Pepe....
...o co jde....alkohol , který se vyrábí z denaturovaného lihu....a nějak to odstraňují padělatelé....savem....
...a protože prosakují zprávy....viz Slonková a její reporty na Atlas.cz....jak to borci dělají...
...tak dotaz....je nějaký chemický postup, jak zjistit, že alkohol....ten co si koupím jako kolkovaný - tudíž bez závad.....jak zjistit v tomto alkoholu, že byl upraven nějakým Savem...nebo chlornanem....???.......jde o to ....něco kápnout do vzorku....rumu...v cizí hospodě...a zjistit...ejhle...tenhle alkohol....se prošel kolem Sava...!!!....to samé u Vietnamce ve večerce....sice tam nekupuju...ale maj ten rum podezřele levnej...!!!.....chemiky zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Málo oleje

Příspěvek od StepanPepan »

Celá tahle diskuze moc nemá smysl, protože objem použitého oleje je x-násobně menší, než objem, který by byl potřeba k pohonu aut. Řekl bych možná že až tisícinásobně.

Kdyby lidi chtěli pěstovat olej přímo určený ke spotřebě v autech, tak bysme umřeli hlady, protože by nebylo kde pěstovat jídlo.


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ...alkohol...

Příspěvek od Jim68 »

martin11 píše:...zdravím čtoucí...omlouvám se , že to tahám sem...ale nechtěl jsem kvuli mému dotazu zakládat niové vlákno....
....takže....dotaz na chemiky zde....hlavně Pepo Bn...a Pepe....
...o co jde....alkohol , který se vyrábí z denaturovaného lihu....a nějak to odstraňují padělatelé....savem....
...a protože prosakují zprávy....viz Slonková a její reporty na Atlas.cz....jak to borci dělají...
...tak dotaz....je nějaký chemický postup, jak zjistit, že alkohol....ten co si koupím jako kolkovaný - tudíž bez závad.....jak zjistit v tomto alkoholu, že byl upraven nějakým Savem...nebo chlornanem....???.......jde o to ....něco kápnout do vzorku....rumu...v cizí hospodě...a zjistit...ejhle...tenhle alkohol....se prošel kolem Sava...!!!....to samé u Vietnamce ve večerce....sice tam nekupuju...ale maj ten rum podezřele levnej...!!!.....chemiky zdraví martin11 :lol:
Ověřený biochemický způsob testování je pozvání prodejce na panáka. Pokud zarputile odmítá, jedná se o pančovaný líh.... 8) .
Teď se mi stalo, že na benzínce(!!!! :roll: ) mi nabízeli prodavači rozlívaný rum, stodvacet za litr...Ale nechtěli ochutnat a tak divně se jim třásly ruce... a s těma černejma brejlema vypadali ti kluci tak divně...v noci... :?:


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Málo oleje

Příspěvek od Jim68 »

StepanPepan píše:Celá tahle diskuze moc nemá smysl, protože objem použitého oleje je x-násobně menší, než objem, který by byl potřeba k pohonu aut. Řekl bych možná že až tisícinásobně.

Kdyby lidi chtěli pěstovat olej přímo určený ke spotřebě v autech, tak bysme umřeli hlady, protože by nebylo kde pěstovat jídlo.
Hm, já ještě neviděl nikoho pěstovat olej...Ale: když to shrneš, tak v motoru hoří uhlovodíky - a ty jsou v těch kytkách ? a taky trávě,....Tak prostě vymysli způsob, jak jej získat a je to.

Jako zemědělec (bývalý.. :oops: ) jsem taky vyklízel různé staré stáje, jímky a silážní jámy. Řeknu vám, že to, co bylo na dně, vypadalo a smrdělo jako nafta..... Jo, nenapadlo mě tenkrát, abych to otestoval, ale z chemického hlediska se mohlo jednat o nějaký hodnotný energetický výtažek. Čpavek v tom rozhodně nebyl , a duhové to na slunci bylo..... ;) :roll:
P.s.: jsem chemií neposkvrněn.... :shock:


Jim68
Be happy!
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Málo oleje

Příspěvek od martin11 »

....toto berte jako odlehčení problemu...ale...!!!....je to asi 2 roky...tak se ...snad i tady ...diskutovalo...nebo byl odkaz.....vzala se celá kráva....mrtvá...tedy zabitá.....dala se do nějakého zařízení...??..!!...a po nějaké době z toho bylo palivo podobné ropě.....nevím jestli to tenkrát byl ftípek....ale bylo z toho 350 kg paliva.. :idea: ./ nekamenujte mě.../...m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Málo oleje

Příspěvek od poota »

martin11 píše:....vzala se celá kráva....mrtvá...tedy zabitá...bylo z toho 350 kg paliva..
Jsem naprosto rezolutně proti zabíjení zvířat z tak malicherných důvodů!
Ale vidím to jako světélko naděje, kdyby někdo chtěl nějak smysluplně využít naše politiky :D
- jejich jateční váha bývá sice nepatrně nižší, ale neznám nikoho, komu by jich bylo líto - a je jich dost.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Málo oleje

Příspěvek od martin11 »

....jo to máš pravdu...ale na jídlo je také musíme zabít.....ale napadlo mě...jak psal Jim68......vezmu 100l sud a jak budu sekat trávu...tak napěchuju ten sud...a až trocha slehne...tak přidám...a hermeticky uzavřu..a nechám to osudu....koncem léta...to bude za 5 měsíců se podívám....jestli tam bude nafta.... :bhead: ...no něco tam bude.....pak to podrobím analise.....abysme se nedivili..... :idea: ....zdravím Poota :idea: ....v sobotu u Jeffa... :!: ...martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

bionafta

Příspěvek od jeff »

martin11 píše:....toto berte jako odlehčení problemu...ale...!!!....je to asi 2 roky...tak se ...snad i tady ...diskutovalo...nebo byl odkaz.....vzala se celá kráva....mrtvá...tedy zabitá.....dala se do nějakého zařízení...??..!!...a po nějaké době z toho bylo palivo podobné ropě.....nevím jestli to tenkrát byl ftípek....ale bylo z toho 350 kg paliva.. Idea ./ nekamenujte mě.../...m11 Laughing

Jsou to asi dva roky, nějakej Němčour si doma postavil malou rafinerku, ve které se dal zpracovávat bioodpad, on se zabýval speciálně uhynulými zvířaty. Jak psal, tak z toho získával plnohodnotnou naftu. Na kočku se ve svém mercedesu dovezl přes celé město do zaměstnání, na středně velkého psa ujel až 200km. Nakonec by nebylo špatné, kdyby u každé kafilerky stála pumpa s naftou za 50% ceny jiných pump, výrobní náklady na litr měl cca 7,-Kč. Jenže, kdyby se na to nasadily obvyklé daně z paliva, tak by se cena ani moc nelišila. Ale mít to doma ve stodole....

Jeff


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Karbonisace biomasy

Příspěvek od martin11 »

Zdravím všechny přítomné. Přikládám repro z časopisu " 21 stoletíů na tema karbonisace. Postupně sem přenesu všechny příspěvky , které jsou na toto tema zvláště z rubriky"potřebuji vědět", protože se mi toto tema zdá velmi zajímavé :idea: a nanejvýše aktualní....nejen pro to, že karbonisací vzniká...dle článku i výborné a kvalitní hnojivo ;) .....zdraví martin11
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


... věřím, že se " TO " povede ......
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

K tematu vlákna.

Příspěvek od aNONym »

http://ekonomika.ihned.cz/c1-45282620-j ... -nej-roste . ;) Non

A ještě odkaz přímo na stránky firmy P.M.I. http://www.p-m-i.cz/


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Bionafta ala Dr. Michael Geoffrey Stephen Londesborough

Příspěvek od aNONym »



The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
caspr
Nový člen
Příspěvky: 18
Registrován: stř 22 črc 2009 16:57

Re: Bionafta ala Dr. Michael Geoffrey Stephen Londesborough

Příspěvek od caspr »

LoL tak tohle je už návod snad pro uplné amatéry , akorát jak je to stím PH ? 5gr co jsem četl je tak snad na čistej olej z obchodu.


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Bio-palivoa ze splašků.

Příspěvek od aNONym »

http://vtm.zive.cz/aktuality/biopalivo-ze-splasku . ;) Non

Teď už jenom sehnat ty správný baktérije. :D


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

hoření , oxidace

Příspěvek od huhu »

Mám prosbu:
Pokud se tu někdo vyzná v oboru .....

Jaký je rozdíl mez hořením ethanolu a methanolu ?
Konkrétně . Lze auto upravené pro provoz na E85 ( pouze elektronika u vstřiku ) napájet methylem , nebo směsí methylu a benzínu ?
Procházel jsem autařská fóra a našel jsem vyjádření obavy , že methyl při hoření způsobuje oxidaci ve spalovacím prostoru. Mojim metylákům vadí jen nitromethan, ale taky naběhají pár hodin , to se s autem nedá srovnat.

Můj starý dýzlový Zhnissan již volá po vrakovišti - jsem před zásadní volbou ( plyn patří do sporáku, nafta do kamen a benzín do auta už asi neplatí ) a jestli Obama pochopí situaci v Africe jako příležitost, tak u pumpy přeleze cena kapalin 40 korun jen to hvízdne. Zatimco metyl stojí 18 korun.
Meřo , na které mám nalítáno cca 160 tis. km ( z 350tis. celkem) už naposledy v Lipníku stálo 28 korun .

Za případné reakce předem děkuji.
Naposledy upravil(a) huhu dne úte 01 bře 2011 8:03, celkem upraveno 1 x.


jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Re: hoření , oxidace

Příspěvek od jvj56 »

Methanol má nižší zápalnou teplotu ale hlavně větší výhřevnost (asi o 15 %). Nevím jistě, ale asi by neměl být problém to přestavět.
Jinak ethalon se dá pít vícekrát, methanol jen jednou. :D
Kde bereš methanol?


Odpovědět

Zpět na „Netradičné palivá“