Alkohol

Odpovědět
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Re: Pálení

Příspěvek od pepo.bn »

morse59 píše:Ahoj všichni. Domnívám se ,že tu došlo k malému nedorozumněn. Myslím si ,že Pepo bn začal tuto diskusi se záměrem využití energie kterou nám příroda poskytuje zadarmo při kvasných procesech.
Čistě teoreticky: Když může pantone gener. spolknout směs vody a uhlovodíku,tak ta voda může být zkvašená a tím i energeticky bohatší. Ušetříme tak část druhé a drahé složky v podobě benzínu,nafty,oleje atp.
V promývačce je vysoká teplota a příznivý tlak,takže alkoholy obsažené v "kvasu" se podílí na spalování . Nekamenujte mne hned,ale myslím si ,že to není hloupý nápad. Bio odpadu nebo materiálu vhodného pro lihové kvašení je všude dost. Ahoj
Morse59 zdravím Ťa. Súhlasím s ťebou , nebolo to vôbec o pálení (išlo o "víno") a s destiláciou ako takou to nemalo absolutne nič spoločné . Čuduj sa sveťe , ono to "víno ako palivo" aj funguje . Podla dostupních podkladou (1943) toto "palivo" má medzi iným aj minimální vpliv na poškodenie motora , čo sa o spalovaní BP v motore povedať vôbec nedá (vodíková korozia) . Nie vždy "šetriť" znamená v skutočnosti aj ušetriť ! Tak že "bublinkári" bacha na to lebo na túto "drobnosť" Vás pre istotu nikto neupozorní . Morse59 maš dobrí postreh :good: . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

morse59 pálení

Příspěvek od jeff »

To, co jsi napsal je pravda a PePo se tady o tom už taky rozepisoval, škoda že to pak smazal. PePo psal, že to není nic nového, že se na víno jezdilo už za 2. války. Je to myšlenka zajímavá, jenom k tomu nemáme žádné podklady a na netu nevím jestli by něco bylo. Každopádně knížka vydaná v roce 1943, kterou tady PePo prezentuje by asi odpověděla na všechny problémy s tím spojené, i na ten zbytkový cukr, o kterém se zmiňuji na předchozí straně. Během května mám konečně dovézt elektrocentrálu 9kW, sice ruskou s motorem z moskviče, ale na experimentování si myslím, že bude vhodná. Konečně se udělalo pěkné počasí a takovéhle věci se dají dělat venku, raději venku, to kvůli případným nepředpokládaným explozím.

Jeff


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Re: morse59 pálení

Příspěvek od pepo.bn »

Peter píše: I cukr hoří v přítomnosti katalyzátoru :D
Dolná mez výbušnosti prachou niektorích látok (bez katalyzátorou) v mg/1L vzduchu : cukor-10mg , čierne uhlie-17mg , múka-10mg , síra-7mg , škrob-7mg atď. Problem s cukrom je v niečom úplne inom . (... V.I.Perelman 1953) PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Gusto
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: stř 29 srp 2007 6:11
Bydliště: VS

Re: morse59

Příspěvek od Gusto »

petr111 píše:máš bodík :good:
Peter 111 mohol by si v GEET vyskúšať to víno, o ktorom píše PePo bn a referovať o výsledkoch? Používať liehové kvasenie a GEET mi nenapadlo.

Platinové pliešky v hlave válcov sú nejako kotvené? Kde sú presne umiestnené?


Gusto
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: stř 29 srp 2007 6:11
Bydliště: VS

Re: Pálení

Příspěvek od Gusto »

pepo.bn píše:Čuduj sa sveťe , ono to "víno ako palivo" aj funguje . Podla dostupních podkladou (1943) toto "palivo" má medzi iným aj minimální vpliv na poškodenie motora :good: . PePo
pepo,môžeš zverejniť viac o tom víne? Spotreby, úpravy, atď?


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Re: Pálení

Příspěvek od pepo.bn »

gndzkl píše:
pepo,môžeš zverejniť viac o tom víne? Spotreby, úpravy, atď?
Gndzkl zdravím Ťa . Asi ťa to moc nepoťeší ale už nemožem . Podklady a dokumentácia zmenili majitela a Ja som v téjto veci už viazaný mlčanlivostou . PePo
Naposledy upravil(a) pepo.bn dne úte 13 kvě 2008 10:20, celkem upraveno 1 x.


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

pálení

Příspěvek od jeff »

Tak proti tomu se nedá říct nic, to je pravda. Ovšem nedá-li se něco zveřejnit, existují i jiné cesty, kterými se dají informace šířit neveřejně. I tohle fórum je pro takové případy dostatečně vybaveno....

Jeff


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Re: pálení

Příspěvek od pepo.bn »

jeff píše:Tak proti tomu se nedá říct nic, to je pravda. Ovšem nedá-li se něco zveřejnit, existují i jiné cesty, kterými se dají informace šířit neveřejně. I tohle fórum je pro takové případy dostatečně vybaveno....

Jeff
Jeff zdravím Ťa. Ano , to je fakt "ALE" porušovať dohody "tohto druhu" si možeš dovoliť len vtedy , ak si na svete sám alebo si bez "chrbtovéj kosti" . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Gusto
Stálý člen
Příspěvky: 51
Registrován: stř 29 srp 2007 6:11
Bydliště: VS

Re: Pálení

Příspěvek od Gusto »

pepo.bn píše:
gndzkl píše:
pepo,môžeš zverejniť viac o tom víne? Spotreby, úpravy, atď?
Gndzkl zdravím Ťa . Asi ťa to moc nepoťeší ale už nemožem . Podklady a dokumentácia zmenili majitela a Ja som v téjto veci už viazaný mlčanlivostou . PePo
Tak aspoň napíš koľko tam bola uvedená spotreba. To mi stačí.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

pálení

Příspěvek od jeff »

Sami na světě nejsme a každý z nás je členem nějaké skupiny lidí, jsou to přátelé, rodina, různí kolegové ze zaměstnání atd., ke kterým jsme vázáni uřčitými pravidly týkajících se naší existence, vztahů a vůbec všeho, co považujeme za nezbytné pro život.
pepo promiň, připadlo mi jenom zvláštní, že technologie stará nějakých 65 let, navíc knižně publikovaná, by mohla být předmětem konspirace. O té knize jsi psal na tomto vláknu, než jsi to vymazal. Zajímalo by mě tedy alespoň, jak se ta kniha jmenovala, to snad zveřejnit lze. Máme jaro, všechno roste, bude jistě velké množství zkvasitelného cukru.

Jeff


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: jo jo

Příspěvek od NAVAR »

petr111 píše:vidím zástupy dychtivých čtenářů, tak se klidně podělím......už jsem to dával na jiném vláknu, ale aby to nezapadlo, když PePo nemůže, tak já klidně můžu......myslím, že je to docela výživné počtení.......
Děkuji za sebe i ostatní.
Mám silné cukání zkusit jen tak na test dát normálnímu motoru směs benzínu, vody a lihu ale jenom do takového množství aby v benzínu na dně nezůstávala voda a tato směs byla stabilní v teplotním rozsahu 0-40C na léto. Poměr vyzkouším a uvidím. Jenom aby nezačalo "cukat" auto :) Beztak už jsem několikrát na "vodu jezdil" a u některých benzínek bez velfobinu ani ránu. Ale tedy dát 80kč za 0,5l směsi ethylalkoholu a isopropylalkoholu se mi moc nelíbilo.
Přinejhorším budu muset dolít benzín, líh a udělat rozborku karburátoru.
Pěkný den všem.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: hele

Příspěvek od NAVAR »

petr111 píše:na těch řádkách je toho napsáno až dost......ale přečti si to 10x a hlavně zkus i mezi řádky.......zdánlivě je to jednoduché, ale.....je tam pár ale. Když je vyřešíš, máš co jsi chtěl. Neboj se, taky ještě nejsem u cíle.....
Zajímalo by mne jak se to vlastně chová. a kdy nastane ten stav že voda je v benzínu viditelná v podobě "kuliček" na dně které už jsem byl v životě několikrát nucen vylévat z karburátoru. A jen tak si říkám kde je vlastně ten kritický poměr, kdy už je v benzínu lihu a vody moc.
Je potřeba to vyzkoušet, neboť jak říkávál jeden můj známý: "Kdo se alespoň jednou v životě nevykoupal v hydraulickém oleji nemůže tvrdit že něco ví o hydraulice" :D
Pěkný den přej všem.


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Re: pálení

Příspěvek od pepo.bn »

jeff píše:... rodina... knižně publiována...
Myslím , že to prvé nepotrebuje komentár . Nie , nebolo to knižne publikované ale išlo o skriptá z tzv. "pracovného táboru" z bývalého NDR . PePo PS: NDR pred a počas vojny patrilo pod "velké D"
Naposledy upravil(a) pepo.bn dne stř 14 kvě 2008 0:10, celkem upraveno 1 x.


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Re: Pálení

Příspěvek od pepo.bn »

gndzkl píše:
pepo.bn píše:... viazaný mlčanlivostou...
Tak aspoň napíš koľko tam bola uvedená spotreba. To mi stačí.
Myslím , že som na tento dotaz už dal dostatočne výstižnú odpoveď. PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: ještě malá odbočka

Příspěvek od Pego »

petr111 píše:...hlavně pro nemotoráře, v příloze diskusní příspěvek z jiného fóra, ohledně vstřikování vody do motoru, je tam spousta zajímavých informací, které se tu pořád na fóru omílají, tady je to stručně a výstižně......
Třeba nám pak PePo řekne, jak je to s tou vodou a lihem ve spalovacím prostoru motoru :D
Hezky prispevek, este ale zapomneli uvest, ze pri prechodu vody do plynneho skupenstvi pri kompresy v spalovacim prostoru dochazi k zvyseni tlaku pri zvyseni objemu vody (tekuta--->plynna = 1--->1700), proto te vody staci jen minimum.

Nejdulezitejsi je forma vody - co nejmensi castice.

Dik za hezke shrnuti,
Pego ;)


Odpovědět

Zpět na „Netradičné palivá“