Acetonové Směsi

jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Re: benzin

Příspěvek od jvj56 »

dag píše:Já nevím. Použil jsem ředidlo. A to přece aceton je. Dyť na tom zkusit to nic neni. Všechno je normálně v dílně. Za pět minut vám ta směs bude hořet. Taky jsem na to čučel jak péro. No zkuste zapálit 22% alkohol. A toto hoří jak fakule.
Dneska jsou běžná ředidla různé směsky :D


Uživatelský avatar
Marteen
Stálý člen
Příspěvky: 86
Registrován: pát 14 zář 2007 19:42

Re: benzin

Příspěvek od Marteen »

dag píše:Já nevím. Použil jsem ředidlo. A to přece aceton je. Dyť na tom zkusit to nic neni. Všechno je normálně v dílně. Za pět minut vám ta směs bude hořet. Taky jsem na to čučel jak péro. No zkuste zapálit 22% alkohol. A toto hoří jak fakule.
Hej dnes som skusal 25% Aceton a 75% voda a naozaj uz hory. Nemal som bateriu v stave nastartovat motor tak to otestujem mozno zajtra.


Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Aceton a kalafuna

Příspěvek od Abakuk »

Dobrý den,
na aceton pozor, on má poněkud zvláštní schopnosti. Stává se mi, že když rozpustím kalafunu v acetonu do zavařovací sklenice a víkem do ní zapustím štětec (roztok kalafuny používám kvůli pájení)
tak do týdne jsou na víčku "stečence" pryskyřice směrem od štetce k víčku. Kalafuna je destilační zbytek pryskyřice z borovic. Tak by mě vážně zajímalo jak je možné že se z toho zbytku stává zase regulérní pryskyřice. Na rozbory jsem ji sice nedával ale vím jaké vlastnosti mívá pryskyřice a jaké kalafuna a to co stéka z dřevěného štětce na víčko, tak to kalafuna určitě není..


jvj56
Zasloužilý člen
Příspěvky: 276
Registrován: sob 09 kvě 2009 10:36
Dostal: 3 poděkování

Re: Aceton a kalafuna

Příspěvek od jvj56 »

Abakuk píše:Dobrý den,
na aceton pozor, on má poněkud zvláštní schopnosti. Stává se mi, že když rozpustím kalafunu v acetonu do zavařovací sklenice a víkem do ní zapustím štětec (roztok kalafuny používám kvůli pájení)
tak do týdne jsou na víčku "stečence" pryskyřice směrem od štetce k víčku. Kalafuna je destilační zbytek pryskyřice z borovic. Tak by mě vážně zajímalo jak je možné že se z toho zbytku stává zase regulérní pryskyřice. Na rozbory jsem ji sice nedával ale vím jaké vlastnosti mívá pryskyřice a jaké kalafuna a to co stéka z dřevěného štětce na víčko, tak to kalafuna určitě není..
To máš pravdu, akorát nevím proč rozpouštíš kalafunu v acetonu na pájení?
To musí strašně smrdět, já ji rozpouštím v lihu. :D


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Aceton a kalafuna

Příspěvek od Jim68 »

Abakuk píše:Dobrý den,
na aceton pozor, on má poněkud zvláštní schopnosti. Stává se mi, že když rozpustím kalafunu v acetonu do zavařovací sklenice a víkem do ní zapustím štětec (roztok kalafuny používám kvůli pájení)
tak do týdne jsou na víčku "stečence" pryskyřice směrem od štetce k víčku. Kalafuna je destilační zbytek pryskyřice z borovic. Tak by mě vážně zajímalo jak je možné že se z toho zbytku stává zase regulérní pryskyřice. Na rozbory jsem ji sice nedával ale vím jaké vlastnosti mívá pryskyřice a jaké kalafuna a to co stéka z dřevěného štětce na víčko, tak to kalafuna určitě není..
Běžná destilace kalafuny ji rozloží na složky s různou teplotou kondenzace. Tak jako švestky..... :oops:, a to co Ti stéká, bude destilovaná složka kalafuny vázaná na alkohol, který je patrně trochu jinde s kondenzací....a tak si dej udělat ten rozbor ;)


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
Marteen
Stálý člen
Příspěvky: 86
Registrován: pát 14 zář 2007 19:42

Re: benzin

Příspěvek od Marteen »

Na pomer 50/50 a Aceton 75/25 som motor nenastartoval...
Skusim este cisty aceton a este niekolko inych pomerov....


Pásli ovce valasi...
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: benzin

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Marteen píše:Na pomer 50/50 a Aceton 75/25 som motor nenastartoval...
Skusim este cisty aceton a este niekolko inych pomerov....
Nazdar Marteen,

Čistý aceton ani nezkoušej, pokud do něj nedáš kouda oleje. Nejspíše to zadřeš. Aceton je na tohle mrcha. Osobně vím, že motor na alespoň nitroředidlo jede fajn, pokud se do něj trohu oleje vrazí, o něco víc, než bys dal do dvoutaktu do benzínu. To mám odzkoušené jako nouzové palivo v lodním přívěsném dvoutaktu. Byl jsem kdysi v pr..li na vodě, blbě jsem odhadl, na kolik mám benzínu a neměl jinou možnost se doplácat k pumpě.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: voda

Příspěvek od 1220 »

Navazuje na to :

http://translate.google.cz/translate?hl ... rmd%3Divns

a
http://www.google.cz/url?sa=t&source=we ... n0JmalwYmA

mno, to je ale o historii výzkumu etanolových paliv v Česku


Uživatelský avatar
baxter
Stálý člen
Příspěvky: 100
Registrován: ned 12 zář 2010 19:49
Bydliště: KRNOV

a

Příspěvek od baxter »

byl tady dotaz jestli to uz nekdo zkousel , to by me taky zajimalo jestli to shori i v motoru


Sofistik
Nový člen
Příspěvky: 25
Registrován: ned 07 bře 2010 17:09
Bydliště: Kysuce, Slovenska republika

Pozor na nemrznuce zmesi

Příspěvek od Sofistik »

Jim68 píše:Teda chlapi, já snad praštím myší a půjdu to do dílny vyzkoušet.
Voda musí být destilka? (kvůli chloru?)
Alkohol musí být čistý? Nestačí nemrznoucí směs?(má 78%- mňam..)
Oleje mám spoustu....
Hasí se to ppěnou, že jo...:))
Hej, len ako to s tou nemrznucou zmesou, tak to teda bŕŕŕ... :enaughty: Ono niektoré môžu obsahovať ethylglicol, a ten je fest jedovatý.


Odpovědět

Zpět na „Netradičné palivá“