Věda

Zajímavosti, diskuze ke článkům, spolupráce s naším fórem a mnoho dalšího.

Moderátoři: rival, Merlin

Odpovědět
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Co je to el. náboj

Příspěvek od chiq »

kacha píše:
Zde je moje e-mail adresa : chalupsky.karell@seznam.cz

Mimochodem, kolik jste schopen za odpoveď na tuto otázku zaplatit ? Jsem ochoten Vám ji poskytnout, za předpokladu,že budete schopen na ni adekvátně reagovat. Nepůjde tedy o jednosměrný tok informace směrem k Vám,protože Vámi položené otázky jsou příliš laciné a povrchní v tom smyslu,že se ptáte na vše a zároveň konkrétně na nic. Sdělte mi, prosím, Vaší konkrétní,neučebnicovou představu o této tzv. částici a dostanemese,možná tak na jakousi akceptovatelnou počáteční úroveň diskuse.
??????Zírám jak puk! Ešte mi tam chýba adresa pre dobierku a číslo bankového konta...
Aj keď mám vysokoškolské vzdelanie a určitú dobu som prednášal, NIKDY som si nedovolil za odpovede na otázky študentov pýtať peniaze!
Doteraz som si myslel, že toto je fórum nadšencov pre určitú mimoriadne prospešnú vec, myšlienku, že ľudia, ktorí tu prezentujú svoje názory nie sú apriori vysokovzdelaní, s množstvom akademických titulov "napredku aj nazadku".
Vážený pán kolega. Názor každého človeka je vzácny. Vážte si ho. Neurážajte ho, ak sa vedomosťami nevyrovná vášmu vzdelaniu. A, hlavne, nikdy, prosím Vás, nepýtajte za odpovede peniaze. Nie sme tu právnici a dúfam, že ani americký barbari.


JiMi
Zasloužilý člen
Příspěvky: 436
Registrován: stř 05 pro 2007 16:17
Bydliště: ta jižní morava

Re: Co je to el. náboj

Příspěvek od JiMi »

chiq píše:Vážený pán kolega. Názor každého človeka je vzácny. Vážte si ho. Neurážajte ho, ak sa vedomosťami nevyrovná vášmu vzdelaniu.....
Jojo, kdysivá (jako děti) jsme základy slušného chování probírali v občanské nauce, včetně komunikačních a zdvořilostních náležitostí. Ale to už se dnes nenosí.
Dávám bodík, za připomínku kořenů.

Já třeba v Iv-ově reakci vycítil náznak ironie a jako úsměvná větička ve mě i zůstala. Takže v prvním momentu jsem tu žádost o prachy bral jako oplátku stejnou mincí. Na to, aby to ale byla opravdu jen nadsázka, je to moc hlubokomyslný.
JiMi


Přestavba motoru Š120 na stirling
kacha
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15 led 2007 20:29
Bydliště: Ostrava
Dostal: 2 poděkování

Re: Co je to el. náboj

Příspěvek od kacha »

chiq píše:
kacha píše:
Zde je moje e-mail adresa : chalupsky.karell@seznam.cz

Mimochodem, kolik jste schopen za odpoveď na tuto otázku zaplatit ? Jsem ochoten Vám ji poskytnout, za předpokladu,že budete schopen na ni adekvátně reagovat. Nepůjde tedy o jednosměrný tok informace směrem k Vám,protože Vámi položené otázky jsou příliš laciné a povrchní v tom smyslu,že se ptáte na vše a zároveň konkrétně na nic. Sdělte mi, prosím, Vaší konkrétní,neučebnicovou představu o této tzv. částici a dostanemese,možná tak na jakousi akceptovatelnou počáteční úroveň diskuse.
??????Zírám jak puk! Ešte mi tam chýba adresa pre dobierku a číslo bankového konta...
Aj keď mám vysokoškolské vzdelanie a určitú dobu som prednášal, NIKDY som si nedovolil za odpovede na otázky študentov pýtať peniaze!
Doteraz som si myslel, že toto je fórum nadšencov pre určitú mimoriadne prospešnú vec, myšlienku, že ľudia, ktorí tu prezentujú svoje názory nie sú apriori vysokovzdelaní, s množstvom akademických titulov "napredku aj nazadku".
Vážený pán kolega. Názor každého človeka je vzácny. Vážte si ho. Neurážajte ho, ak sa vedomosťami nevyrovná vášmu vzdelaniu. A, hlavne, nikdy, prosím Vás, nepýtajte za odpovede peniaze. Nie sme tu právnici a dúfam, že ani americký barbari.
Vážený pane kolego, myšlenky,které se tu snažím prezentovat nejsou ani náhodou v přímém vztahu k jakékoliv úrovni dosaženého vzdělání. Položí-li ovšem někdo onu otázku "co je to foton" nemám jinou možnost jak reagovat. Odpověď na tuto otázku znamená zcela předělat aktuální představu o světě kolem nás. Proto jsem si dovolil,s ironickou nadsázkou, jak je každému,který chápe hloubku problému, jasné mluvit o adekvátní ceně za odpověď. Nikdy bych žádné peníze samozřejmě nevzal. To ovšem neznamená,že budu dlouholeté výsledky svého bádání sdělovat komukoliv. Že to myslím "grossovsky" upřímně je zřejmé z toho, že jsem dal veřejně k dispozici svou e-mail adresu - chalupsky.karel .....


Peter
Zasloužilý člen
Příspěvky: 432
Registrován: čtv 09 lis 2006 22:34

Re: Co je to el. náboj

Příspěvek od Peter »

...
Naposledy upravil(a) Peter dne sob 18 říj 2008 15:37, celkem upraveno 1 x.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Som úprimne rád, že ste takto zareagovali. Vďaka.
Toto vlákno má názov "Veda, a Rival napísal: "Zde budou tématicky laděné články o vědě..." Preto si myslím, že ak vaše rozpory prerastajú do invektív, bolo by dobré, páni, aby ste prešli na SZ.
A teraz k téme. (Príloha) Pozrite časť "Tesla"
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Co je to el. náboj

Příspěvek od Iv »

Smazáno-nestálo to za to.


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

FOTOn

Příspěvek od Barbucha »

Tak pánové, aby jste se nehádali jak a co je foton tak koukejte TO JE ONO
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

pokus

Příspěvek od martinq »

kdysi dávno proběhl pokus na akademii věd, myslim německé, zpomalovali a zrychlovali světlo,

"Světlo se láme v důsledku změny rychlosti, prochází li paprsek světla sklenicí vody, jeví se pozorovateli, jako lomený, tento jev způsobuje zpomalení rychlosti světla v závislosti na hustotě a jiných vlastnostech média, dáme li soustavu několika tisíc (milionů) vzorků zpomalujících či zrychlujících paprsek světla do řady, urychlíme světlo na vyšší rychlosti nežli rychlost světla ve vakuu a nebo naopak ho zpomalit téměř na nulu."


po pokusu se slehla zem, by mohly být poučné fotky fotonů, focený makrem digitálním kompaktem při rychlosti skoro 0 km/h

neví o tom někdo něco ?


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Foton?

Příspěvek od Merlin »

Foton není nic, než prázdný pojem. Sádrový trpaslík před branou do částicové ZOO. Výsledek marné snahy o pochopení dějů bez znalosti skutečné podstaty. Ta je úplně jinde, než se pokouší "interpretovat" současná "věda", pochybné náboženství, které má na každý nový blud v zásobě obrovské množství jiných bludů, jimiž dokáže utlouct libovolného tazatele či "heretika", aniž by se muselo cokoli skutečně vysvětlovat.

Pozorovaný jev je důsledkem interakce přicházející informace s hmotou.

Mimo hmotu nic pozorovatelného neexistuje, jen čistá informace. (Abychom ji mohli "detekovat", musíme jí do cesty nastavit hmotu. To, co pak pozorujeme, je důsledek působení této informace.)

Na stejnou informaci reaguje každá hmota svým způsobem.
-----------------------------

Jiná otázka.
Jak se dá jinak, než na základě vědomosti o tom, že kdesi je elektrárna, rozvody, transformátory, pojistky atd., zjistit, jaký maximální potenciál je v zásuvce na zdi? (BEZ měření na zátěži!)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
erebus
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 15 led 2009 19:47

veda

Příspěvek od erebus »

současná "věda", pochybné náboženství, které má na každý nový blud v zásobě obrovské množství jiných bludů, jimiž dokáže utlouct libovolného tazatele či "heretika", aniž by se muselo cokoli skutečně vysvětlovat

Vo vede je nástrojom skepsa. Musíte byť skeptickí. Musíte napádať hypotézy tým, že sa pokúšate nájsť príklady dokazujúce ich opak. Ľudia sa dodnes pokúšajú dokázať, že Einstein nemá pravdu, dodnes sa pokúšajú nájsť nejaké údaje, urobiť nejaké experimenty, ktoré by vyvrátili teóriu relativity. Doteraz sa im to nepodarilo, ale skúšajú to ďalej. A to je podstata vedy. Možno nakoniec niečo nájdu, možno nie, ale je to dôležité! :ethink:


Návštěvník

Re: veda

Příspěvek od Návštěvník »

erebus píše:současná "věda", pochybné náboženství, které má na každý nový blud v zásobě obrovské množství jiných bludů, jimiž dokáže utlouct libovolného tazatele či "heretika", aniž by se muselo cokoli skutečně vysvětlovat

Vo vede je nástrojom skepsa. Musíte byť skeptickí. Musíte napádať hypotézy tým, že sa pokúšate nájsť príklady dokazujúce ich opak. Ľudia sa dodnes pokúšajú dokázať, že Einstein nemá pravdu, dodnes sa pokúšajú nájsť nejaké údaje, urobiť nejaké experimenty, ktoré by vyvrátili teóriu relativity. Doteraz sa im to nepodarilo, ale skúšajú to ďalej. A to je podstata vedy. Možno nakoniec niečo nájdu, možno nie, ale je to dôležité! :ethink:
Co to má společného s předchozím příspěvkem?


erebus
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 15 led 2009 19:47

Příspěvek od erebus »

S príspevkom nič. Je to reakcia na tvrdé slová o vede a tak trochu obrana vedy.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

erebus píše:S príspevkom nič. Je to reakcia na tvrdé slová o vede a tak trochu obrana vedy.
Věda se bránit nemusí, a ti, co dělají vědu doopravdy to vědí. Jde o "vědu", v níž establishment hájí neudržitelné paradigma za účelem udržení svých parazitních zájmů.


erebus
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 15 led 2009 19:47

Příspěvek od erebus »

To nebolo napísané pre ľudí čo sa venujú vede alebo vedcom. Ale pre ľudí,
ktorým nie je jasné ako to vo vedeckom svete funguje. Nemyslím, že toto fórum čítajú iba vedci alebo tí čo sa vede venujú. Títo ľudia môžu po
prečítaní tohto "prirovnania" získať mylnú mienku o vede ako takej. Pre týchto ľudí a po takýchto slovách je obrana vedy potrebná. Je potrebné byť skeptický a mať otázky vo vede aj mimo vedeckej oblasti. A tým myslím aj názory na tomto fóre. Je to neustály proces, ktorý sa vyvíja. A nikdy nie je konečný. A preto ani nikto netvrdí, že to čo sa dnes považuje za paradigma
bude platiť aj za sto rokov. Práve vďaka skepse a kladeniu otázok. Môže sa stať, že sa budúcimi vedeckými metódami potvrdia aj niektoré teórie na tomto fóre.
A preto tvrdiť, že veda sa nesnaží nič skutočne vysvetľovať je zavádzanie. Veda sa snaží vysvetľovať deje v okolitom svete pomocou teórii. Teória sa buď potvrdí meraním a pokusmi alebo sa vyvráti inou teóriou, ktorú potvrdia merania a pokusy. Názor, ktorý nie je podložený opakovateľným meraním, pokusmi alebo aspoň výpočtom je hypotéza.
Možno vynálezcovia tu prezentovaný /Meyer, Dingl a iný/ majú potvrdené -alebo mali - svoje teórie pokusmi. Ale všetci ostatný, ktorí sa ich snažia napodobniť a nedokážu zopakovať ich výsledky sa pohybujú len v rovine nepotrdených hypotéz. Aj samotný vynálezcovia majú problém zopakovať svoje pokusy pred vedcami a za merateľných podmienok.
Potom sa nikto nemôže čudovať keď vedci nepríjmajú takéto "novinky" kladne aj keď na nich niečo naozaj môže byť.
Ja verím, že budúca veda dokáže vysvetliť aj teraz nevysvetliteľné javy.
Aj tu na tomto fóre prezentované. Ale určite to bude "len" cestou skepse a otázok. A dúfam, že aj ľudia ktorí tu na fóre na niečo natrafili a prevádzkujú nejaký ten vynález pôjdu vedeckou cestou. A nebudú sa cítiť dotknutí skeptickým prístupom iných a ich dotieravými otázkami.
Toto je napísané pre tých, ktorí nemajú ani potuchy o uvedených skutočnostiach. A tí, ktorí to poznajú nech uvedené považuju za bezpredmetné.


Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

erebus píše:

Možno vynálezcovia tu prezentovaný /Meyer, Dingl a iný/ majú potvrdené -alebo mali - svoje teórie pokusmi. Ale všetci ostatný, ktorí sa ich snažia napodobniť a nedokážu zopakovať ich výsledky sa pohybujú len v rovine nepotvrdených hypotéz.
:good:
P.


Odpovědět

Zpět na „Klub přátel WM Magazínu - http://www.mwm.cz“