TRkové řady vyvíječů

Praktické informace...

Moderátor: sao

Odpovědět
sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

TRkové řady vyvíječů

Příspěvek od sao »

Tak jsem se do toho pustil . :smoke:

Prubovací auto je 2l TD
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) sao dne pát 16 kvě 2008 19:39, celkem upraveno 2 x.


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

:)

Příspěvek od PeTr1 »

Maš bod :good:

Děkuji , děkuji


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pepo.bn »

Sao zdravím Ťa. Klobúk dole z mojéj strani :good: . PePo

Pepo děkuji


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
vito
Nový člen
Příspěvky: 15
Registrován: stř 24 kvě 2006 8:50
Bydliště: Kolín

Příspěvek od vito »

ahoj, máš to pěkně provedené, :good:
Vito.

Moc děkuji


pista
Stálý člen
Příspěvky: 76
Registrován: pát 02 úno 2007 18:20
Bydliště: nitra
Dostal: 10 poděkování

TRkove rady

Příspěvek od pista »

nadhera....


Pišta moc Děkuji


Kkoumákk

vot těchnika

Příspěvek od Kkoumákk »

Sao prosím trochu tech údajů, pokud by to bylo možné k dráťáku:
Vzdálenosti drátů, vzdálenosti vrstev, zapojení spirál schema, tedy pokud je to možné už teď.
Koukám a koukám na to , je to obdoba té australské buňky, a ty jevy co kolem toho nastávají taky. Nedotáhl jsem to zatím do konce , ale mám jich postaveno zatím 5 kusů. U buněk je velký problém se zvolenými materiály
a jejich demagnetizací a polarizací.
Buňka má vzdálenost mezi mezikružími cca 12 mm, středová - vnější +
ostaní volné. oživování je relativně složité, využívá se tam pamě´t vody.
Výsledné napětí má buňka držet sama, což semi nepodařilo, ale dává se tam pak napětí 1,5 V a mělo by to makat.
Napadlo mi že dráťák by mohl být zapojený jako tato buňka, popřípadě si pohrát s potenciály mezi cívkami, mám na mysli oddělit odporem . Třeba to bude jěště lepší. Musím něco zkusit.

Musíš číst a být nějakou tu hodinku trpělivý . Je to taky jeden z poznatků , kterej patří do toho Řidičáku o kterém furt mluvím .
Já jsem se to taky musel naučit a hodně mě k tomu pomohli kolegové Iv a Petr , kteří si jdou za svým i když se někdy ňafnou , ale i to je součást koumání a zamyšlení se nad věcí , protože nějaké to titi - muti , tak to by jsme se nikam nedostali .
Proto se musí někdy tasit meče , jenom ale napůl -- a potom je s klídkem zase zasunout . Oba dva vždy dokázali udržet uzdu prchlivosti na uzdě a za to jim patří můj dík .
Teď sice ten Damoklův meč visí nade mnou , ale já to díky jim a pro ně ustanu .

--- Notabene jsem napsal :
................., tak ten se ještě nehlásil .
Pokračování příště , ale ještě nějaké to foto . ……….

A nebo Ti mám napsat 300 stránkový elaborát a nic jiného nedělat , jenom psat a psat . Víš dobře sám , že to neni možné , vždyť já to nestihnul napsat ani k Iv -- Seriál Iv-poznávání - , protože jsem nic nestíhal -- nějaká blbá konstelace hvězd , nebo co . Bez toho všechno , co tady píšu , píšu do dvou do noci , protože nemůžu ze studu ani usnout -- tak jsem dopad .
Růže se taky musí klást k nohám ženy pěkně pomaloučku a ne je tam hodit , jak praseti kost .

Ale když už se tady tak rozepisuju , tak bych Tě chtěl požádat , abys i Ty vypracovat to , co jsi zatím vykoumal na tomto poli a dal to sem v doc a nebo Pdf formátu -- samozřejmě že požaduji foto aspoň takové jaké jsem dal já , protože oko přijímá v průměru 75% informací a slovo kolem toho je , jak bych tak řek , pro obraz , aby mozek doplnil mozaiku . ( dělej to na slunku , je to potom skoro 100% ) – Martin11 Ti mile a rád poradí , protože je mistrem v oboru .

Jo a pro všechny nepřihlášené --- nevím , proč se nepřihlásíte , IP adresa za Váma bez toho jde jak ocas , takže o nějakém utajení nemůže být ani řeči .

:good: :jump: :eclap:


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Sao, jooo!

Příspěvek od Pego »

Ahooj Sao,

jak sem uz psal v SZ - perfektniii! :good:

At to facha,
Pego ;)


No no -- snad se až tak moc nestalo , nějakej ten drátek jsem sice namotal a něco to dělá -- chce to ovšem ještě vymakat a dotáhnout do konce .
Už mě sice táhá za nohu Testatika a Kavitačka , protože všechno na to už s La máme a taky ten Petrův GEET mě nedá spát -- aj jaj jaj -- No ale nejlepší na tom všem je , že to pěkně všechno do sebe zapadá a je to všechno pěkně propojené , ba bych přímo řek -- jeden celek .
A nechci zase vytahovat Petrova kluka , ale byl to on , co mě utvrdil v tom , jak to všechno funguje , jakou šťávu to potřebuje , kde ji vzít a jak .
Děti nám prostě dávají takovou energii a nápady o kterých leckdo nemá ani páru , stačí je jenom dobře poslouchat a vnímat je , jako ostatně všechno , co se kolem nás děje .
:smoke:


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Když už mě Sao jmenoval

Příspěvek od Ilem »

Tak tady máte to moje řešení. Asi přišel čas, aby se to dostalo mezi lidi. Saovi se moc omlouvám, ale na ten dráťák, co mi dal jsem ještě nesáhl. A mám pocit, že do konce května ani nesáhnu. Nějak teď nevím, co dřív. Ale to se zase srovná.

Neboj neboj Ilemku , všechno bude dobrý :devil:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


"Dum spiro spero"
Ciceron
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Když už mě Sao jmenoval

Příspěvek od NAVAR »

Ilem píše:Tak tady máte to moje řešení. Asi přišel čas, aby se to dostalo mezi lidi. Saovi se moc omlouvám, ale na ten dráťák, co mi dal jsem ještě nesáhl. A mám pocit, že do konce května ani nesáhnu. Nějak teď nevím, co dřív. Ale to se zase srovná.
Moc pěkný, tomu říkám dobrý počin a správné nadšení.
Ještě když se tak dívám na ty různé vyvíječe mám přichystané nerezové sítko alias nerez tkaninu tak jsem zvědav jak se to bude chovat.
Pěkný den přeji.

S tím nerez sitem to bude trochu horší a bude potřeba trochu Al , ale když to pěkně smotáš a pustíš tu vodu přes filtr , tak to pojede jedna báseň .


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

Pokračování

Příspěvek od sao »

:smoke:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Pokračování

Příspěvek od NAVAR »

sao píše::smoke:
Moc hezký. Kdo umí ten umí, a kdo neumí tak .... :D
Ještě jsem nechával na fóru Dílna-Ivanův vyvýječ+JOE CELL pár fíglů pod názvem organická skla tak aby to šlo vrtat bez problémů. Třeba to pomůže.
Jinak :good:

Díky moc


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Re: Pokračování

Příspěvek od PeTr1 »

sao píše::smoke:
Nadherna prace :good: Díky


kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

uznání

Příspěvek od kutil »

Ahoj sao,
koukám na tvoji hodinářskou práci a hluboce smekám. Děkuji Protože bych to tak dokonale asi nesved, tak zkouším jiné řešení. Nechci ti tu zaneřádit vlákno a proto ti to pošlu na posouzení v SZ.
Jen tak dál a vydržať
Honza


Prosím -- kolegové moji – furt se nepodceňujte .
Já se snažil to udělat tak , aby to mohl každý replikovat . Neklesejte na mysli a pusťte se do toho , fakt je to brnkačka .

To , že to Peťka a Il mají možnost motat na originál nic nemění na tom , že se to dá podle šablony , kterou jsem popsal udělat i jinak . Nakonec Petr toho je příkladem , protože mě s tím tišťákem fakt dostal .


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Vyzerá to moc pekne :D Aká je tam elektronika? Alebo len elektrika?

Bez elektroniky -- v jednoduchosti je krása --


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Re: TRkové řady vyvíječů

Příspěvek od PeTr1 »

sao píše:Tak jsem se do toho pustil . :smoke:

Prubovací auto je 2l TD
Ahoj sao!Mas to pekne a rozhodne to funguje,ale trochu me tam vadi to sklo v kterym to mas.Ale urcite uz to mas v nejaky plastove nadobe zejo?Ja osobne s tim mam spatne zkusenosti bylo bum nastesti sem u toho nestal byl jsem v aute a autu se taky nic nestalo.


Vím , co tím chceš říct , ale zajímalo by mě , jak jsi k onomu bum přesně došel , protože jenom tak mírnyx týrnix ti to nemázlo -- prosím popiš způsob , jak k onomu došlo , abych mohl vyvodit závěr a taky pro ostatní by to bylo cenným přínosem .

Toliko pro Tebe a teďka si to rozeberu já , tak jak to vidím v současné době , Tady na tomto Fóru v příspěvku “ Lano Nejde Tlačit “


Odpovědět

Zpět na „Sao“