Bylinkové povídání.

Moderátor: aNONym

Odpovědět
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Bylinkové povídání.

Příspěvek od laik »

Nic o bylinkách, ale broucích.....
jak bylo to teplo, tak se o dva měsíce dřív probrali chroustici letní a už nás zase večer "obšťastnují" svojí přítomností.... a taky se mě tu ze země vyklubal i obří roháč obecný, sameček.....
tak nevím jestli to s tou bio zahradou moc nepřeháním, kdoví co se tu začne objevovat dál.... :) sousedka vedle z upravenou "roundop zahradou " k nám v tuto dobu ani nejde kvůli "té havěti"


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Ještě jednou k fruktózovýmu cukru ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše:... http://www.novinky.cz/zena/zdravi/26778 ... l?ref=boxD ... :ethink: ... aha, tak proto ... stačí se rozhlédnout ... :D :D ;) ...
Myslím, že se zde koukáme na další zářný příklad toho, že nám nesvědčí vytrhávat cokoliv z kontextu, a to nemluvím jenom o jídle. Nelezlo mi do hlavy, proč by měla škodit fruktóza obsažená v kdejakém ovoci. Tady to mám :oops: :good:
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Lenca
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: čtv 01 pro 2011 12:21
Dal: 1 poděkování
Dostal: 6 poděkování

Re: Bylinkové povídání.

Příspěvek od Lenca »

ivca001 píše:Ráda bych si doma udělala vlaštovičníkovou tinkturu, ale jsem v tomhle zacatecnik a tak mi postup neni uplne jasny, konkretne redeni z D0 na D1 atd. V Jancove navodu je : po prefiltrovani se byliny v lahvi opet preliji lihem... Ale jinde jsem zase nasla ze ten vyluhovany lih se naredi k urcitemu pomeru. Neni mi tedy jasne jak presne vyrobit tinkturu D3. prosim poradte polopaticky postup pro laika. Dekuji
Ivi, ze všeho nejvíc mám ráda bylinky, které rostou kolem domu a v blízkých loukách a lesích. Vlaštovičník mi roste na kamenné zídce, takže jsem si homeopatickou tinkturu vyrobila a používám. Sama při trávicích potížích, tatínkovi funguje půl čajové lžičky při žlučníkových potížích místo Cholagolu.

1.Použila jsem postup výroby na D0 (Čerstvou nať nejlépe na místě natrháme na co nejmenší kousky, naplníme jimi láhev do poloviny a doplna zalijeme minimálně 80% lihem (lékárna). Necháme 14 dní v teple stát a denně protřepáváme. Po 14-ti dnech vyluhovanou tekutinu slijeme, eventuelně přefiltrujeme. Tekutina je v ředění = potenci D0.)
2. 10ml tinktury D0+ 90ml lihu 30-40% - protřepat)= D1
3. 10 ml ze vzniklé D1 + 90ml lihu 30-40% - protřepat = D2
4. 10 ml ze vzniklé D2 + 90ml lihu 30-40% - protřepat = D3

Tady jsou uvedeny další možné postupy na výrobu: Herbář (7)
Vlaštovičníková tinktura patří mezi ty, které bychom měli mít vždy doma. V případě jakýchkoli nevolností nebo jiných poruch látkové výměny je tato tinktura nepostradatelná. Lidově se jí říká "žlučníková". Užívá se obecně 3x denně 15 - 30 kapek, před jídlem, ovšem v ředění D3!!!

1. Bylinný zbytek zalijeme opět min. 80% lihem a opět ponecháme při denním protřepávání 14 dní vyluhovat, pak přefiltrujeme a tím jsme získali potenci D1.
Bylinný zbytek přelijeme tentokrát destilovanou vodou a opět necháme při denním protřepávání 14 dní vyluhovat. Pak tinkturu slijeme, přefiltrujeme a máme potenci D2.

2. Musíme tudíž vyrobenou tinkturu ředit - potencovat, a to decimálním ředěním 1 : 10. (10 ml výchozí tinktury + 90 ml lihu o koncentraci 30%. Vzniklou směs protřepáváme tak, že láhví trhneme 21 krát směrem dolů. Poslední trhnutí zdůrazníme "škubnutím" směrem zpět nahoru, jako bychom chtěli sloupec utrhnout. Postupně tak dostáváme z DO ředění D1, D2, D3.


Při samovýrobě působí i naše vlastní energie, takže nejen při protřepávání jsme laskaví a pokorní. Něco o výrobě a užití na http://www.patakyovi.cz v diskuzi.


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Tak trochu jiný bezinkový čajík ...

Příspěvek od A(&F) »

... ve čtvrtek v podvečer (tj. zhruba před cca pětapadesáti hodinami) jsem si natrhal bedýnku černobezovýho květenství, s tím, že ho hned zpracuji ještě v ten den ... co čert nechtěl, díky nastalým okolnostem na to absolutně nezbyl čas ... takže k naložení "limoško-šťávy" jsem se proto dostal až teprve teď ...... lata však za ty dva dny povadla až tak, že kvítky povětšinou samy snadno odpadávaly od stonků (zbytek jsem ostříhal nůžkama), takže nakonec se celý obsah bedničky vešel do jedné "okurkové pětilitrovky" ... a ještě v ní zbylo místo pro 3 vymačkané a nadrobno rozkrájené citrony + víc jak 2 litry vody s rozpuštěným půlkilem cukru ... takže tím, že tentokráte plně rozkvetlých květů se spoustou "žluťučkého" pylu bylo mnohem více než je obvyklé, ale i tím, že na zalití byla použita voda o teplotě 70°C, vznikl v lahvi koncentrát okamžitě ... a ne až po několika dnech, jak je běžné ...

... nikdy bych nevěřil, jak moc lahodný může být tento horký nápoj ... mňam ... :shock: ... a když se do něj ještě přidá trocha bílého rumu, popř. vodky ... hmmmmm ... ;) ...... no, do rána ta pětilitrovka asi nedožije ... :D :D :D ...

doplněno: ... jak tak nad tím přemýšlím, svou roli pravděpodobně sehrál aj fakt, že jsem na kvítky v okurkáči nedříve vymačkal veškerou šťávu z citronů (+ přidal zbytek nakrájené dužiny s kůrou) ... a teprve po zhruba 15ti minutách je zalil lehce vychladlou převařenou vodou s rozpuštěným cukrem ... kyselina citronová tak mohla po delší dobu v nezředěné koncentraci působit přímo na květy (přispět tak k dokonalejšímu výluhu ... kdy možná mohlo dojít i k nějaké chemické reakci s látkami obsaženými v pylu) ...

doplněno2: ... květy bezu nezvhledně zhnědnou, naleje-li se na ně voda teplejší než cca 70°C ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Vitalita - odolnost - dlouhověkost

Příspěvek od adam.benda »

Možná poprvé přicházivší do této bylinkové zahrádky fóra vás zdravím
a chtěl bych se zkušených zde poradit ohledně jedné věci.

Jelikož bych rád na tomto voňavém světě vydržel zapáchat co nejdelší možnou dobu, mohli byste mi doporučit, například jaké býlí na podporu vitality, odolnosti a dlouhověkosti? Už takhle stejně v kolbence vychlemtám během dne i několik čajů a protože jsem zatím nenarazil na nic lepšího, chlemtám převážně zelený čaj (z Nepálu, Thai Lemon - vše z prodejen Oxalis). Nejsou nějaké byliny, které by si člověk mohl natrhat nebo vypěstovat a které by mohly posloužit k tomuto účelu?

Včera jsem vypátral zřejmě zázračnou rostlinu kustovnici čínskou, tak jí okoštuju (i louhováním do čaje). Zřejmě tato rostlina ale nebude jediná možnost(?)

Ještě jedna příbuzná věc mi vrtá hlavou... Naše tělo zřejmě potřebuje značné kvantum vitamínu C. Když člověk nemá třeba ani zahrádku a třeba má trochu problém i s ovocem v krámech (cena + chemie), není nějaký šikovný tip, jak si jinak zajistit dostatečné dávky vit. C? Já čajovej maniak bych zase louhoval kdeco do čajů, ale vit. C je tepelně nestabilní, takže má čajová libůstka v tomto zřejmě padá.


Hezký den všem a děkuji předem, jestli mi svěříte nějaké doporučení.
adam.benda


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vitalita - odolnost - dlouhověkost

Příspěvek od Slavek Krepelka »

adam.benda píše: Jelikož bych rád na tomto voňavém světě vydržel zapáchat co nejdelší možnou dobu,....... Já čajovej maniak bych zase louhoval kdeco do čajů, ale vit. C je tepelně nestabilní,
:D Jdi k šípku Adame. Ten má vitamínu C snad ze všeho nejvíc a navíc se z něj dá dělat chuťově velmi rozumné víno, takže jaké tepelné zpracování. Zaleješ umyté plody převařenou vodou a přihodíš kouda staršího chleba asi tak velikosti palce. Zavřeš nádobu něčím tak, abys uhlídal vzduch, takže nějaký vodní zámek na závěru. Povedlo se mi i v zavařovačce, bez gumičky, zalévaje pod víčko trošku vody denně. Pořádný demižon s vinařským zámkem však definitivně vyhovuje lépe. Navíc je celkem putna, jestli jde o růži divokou, nebo ochočenou. Můžeš to tedy sbírat i různě po parcích, i když bych přeci jenom doporučoval divoký, kvůlivá městským splodinám.

Na vitalitu doporčuje mnoho lidí včetně některých vážených členů tohoto fóra jistý původem asijský, ale zdomácnělý plevel zvaný Kotvičník. Jedním z jeho obdivovatelů je i Anri. Já se tam teprve dostávám.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Vitalita - odolnost - dlouhověkost

Příspěvek od A(&F) »

Jiaogulan - "Ženšen pětilistý" (Gynostemma pentaphyllum) = DLOUHOVĚKOST ...
adam.benda píše:Jelikož bych rád na tomto voňavém světě vydržel zapáchat co nejdelší možnou dobu, mohli byste mi doporučit, například jaké býlí na podporu vitality, odolnosti a dlouhověkosti? Nejsou nějaké byliny, které by si člověk mohl natrhat nebo vypěstovat a které by mohly posloužit k tomuto účelu?
... snadno se rozmnožuje (množím ve sklenici s vodou, po několika dnech již má kořínky) ... jde pěstovat i doma v květináči ... a funguje ... 8) ... (doplněno: ... další info o účincích a historii je na http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=121027#p121027 ) ...

... http://www.chovatelka.cz/clanek/pestuje ... sty-zensen ...
... http://leciverostliny.webnode.cz/produc ... tphyllum-/ ...

... mmch, zde na fóru se již dříve také probírala ... např. tu http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=73249#p73249 ... dej si vyhledat slovo "pětilistý" ...

-------------
doplněno: ... fotky květenství naleznete na http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?p=120587#p120587 ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Dang šen (Pazvonek chloupkatý)

Příspěvek od A(&F) »

citace: ... "Dangšen se používá se jako náhrada ženšenu. Má výborné imunostimulační účinky. Má schopnost zvyšovat počet červených krvinek. Používá se při astmatu, horečce, impotenci, nespavosti, diabetu, hypertenzi, chudokrevnosti,proti střevním potížím a zánětu ledvin.
Výrazně posiluje organismus při vyčerpání, chronické únavě, po chirurgických zákrocích či po porodu. V našich klimatických podmínkách dobře roste i přezimuje. Při pěstování je třeba zajistit podporu nebo nechat růst převislým způsobem.
Největší využití z rostliny má kořen. Kořen nakrájíte na drobné kousky a zalijete nejlépe 60% alkoholem a necháme macerovat po dobu 2-3 týdnů." ...

... z http://leciverostliny.webnode.cz/produc ... loupkaty-/ ...

... semena možno koupit např. zde ... http://www.jikl.cz/-lecive-rostliny-asi ... -sen-.html ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Bylinkové povídání.

Příspěvek od Deane »

A čo tak whitania? Už ju doma pestujem vedľa jigoulanu a Kalisie voňavej.

http://zahradkar.pluska.sk/zahradkar/ex ... ivotu.html


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Bylinkové povídání.

Příspěvek od adam.benda »

Přátelé, děkuji vám za tyto báječné tipy. (Aneb jak se nechat poslat k šípku a ještě z toho mít radost. :D )
Ženšen pětilistý je pro mne novinkou, velice zajímavou novinkou!
Společně se semeny ženšenu jsem si již objednal i semena a plody kustovnice čínské. Těším se jak malej Jarda. :baby: Šípek zatím nechám venku uzrát.
Dangšen vypadá taky zajímavě, ale zřejmě bude s tím Jiaogulanem lepší práce - sklízet listy na sušení nebo do salátu, to je úplná balada...

Hezký den všem!
adam.benda


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Bylinkové povídání.

Příspěvek od A(&F) »

adam.benda píše:Ženšen pětilistý je pro mne novinkou, velice zajímavou novinkou!
Společně se semeny ženšenu jsem si již objednal i semena a plody kustovnice čínské.
... škoda Adame, že jsi se tímto netechnickým směrem nezačal zabývat již před setkáním, mohl jsem Ti přivézt pár stonků k zakořenění, což by bylo určitě rychlejší než ze semínek ... ale dá se to ještě napravit, jelikož mám vyzkoušeno, že stonky bez problémů přežijí i "zacházení České pošty s dopisy" ... :D ... pokud bys však dával přednost "dospělým sazenicím" Jiaogulanu, s důvěrou se obrať na Štěpánku a Marka Janoutovi z "Kotvičníkové farmy" ( http://www.kotvicnikovafarma.cz/sazenic ... /?pageNo=5& ), kde najdeš i mnohé další zajímavosti, např. Pupečník asijský, který se dá taktéž velmi dobře pěstovat aj v panelákových podmínkách ( http://www.ireceptar.cz/zdravi/gotu-kol ... ovat-doma/ ) ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Bylinkové povídání.

Příspěvek od adam.benda »

A(&F) píše:... škoda Adame, že jsi se tímto netechnickým směrem nezačal zabývat již před setkáním
Já se tímhle směrem odebíral už strašně dávno (zatím co ostatní vyváděli kde jaké lumpárny, já jsem se s obdobím své "preadolescence" vypořádával například tak, že jsem se vedle elektro-bláznění naplno ponořil do botaniky :) - aneb "přírodních" věd není nikdy dost :) ), spíš jsem neměl mít na srazu vysypanou makovici, abych se Ti s tím připomněl...


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Pelyněk

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Bylinkový povídání... Anri, ty toho máš dost naštudovanýho. Máš nějakou tuchu, kolik průměrný člověk snese spolykat na posezení pelyňkových semen, než z toho začne vrkat? Proč se ptám? Narazil jsem v parazitech na pelyňkový protiparasitní recepis Dr. Jelisejevové, který si žádá jedno semínko po hodině snad pár dní po sobě. Jenže jsem taky narazil v parasitech na Jayovu zkušenost s velce nezdolatelnou tasemnicí.

Semínek jsem objednal cca sedum a půl tisíce :laugh: (Neřechtej se. Chtěli dvě pade za 2 500 kusů a 6 doláčů minimální objednávka. Z jejich sortimentu mne nenapadlo co dalšího.) a nemůžu nikde najít, na jaký dávce bych asi tak měl očekávat, že začnu vidět zelený plameňáky a rád bych přitlačil. Pokud nevíš, taky fajn :smoke: zjistím to hold na psovi :color: Jinak ještě jednou moc děkuju za ten kotvičník. Už to bumbám přes dva tejdny, ale zatím jsem necítil potřebu přeříz.... domovníkovic slepýho bernardýna. Nicméně mám pocit, že snad mi to trochu ulevuje s nohama. Na straně druhé se zas hlásí břicho, tak :dknow:

Ahoj, Slávek.

P.S. Prodám se slevou cca 7000 pelyňkovejch semínek. Značka :ethink: za hubičku či za pivo.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Pelyněk

Příspěvek od A(&F) »

... děkuji za poklonu, ale na Tvou otázku přesto odpovědět nedokážu ... :D ...

... jinak, co se týče účinku Tebou objednaných pelyňkových semínek, jaké že sis to vlastně objednal ??? ... :ethink: ... semínka Pelyňku pravého (Artemisia absinthium), která jsou asi nejčastěji sehnání, .... anebo ta "správná" z Pelyňku cicvár(k)ového (Artemisia cina) ??? ... ;) ... ty totiž na rozdíl od jiných druhů pelyňku obsahují velké množství účinného anti-parazitického santoninu ( http://en.wikipedia.org/wiki/Santonin ) ....... :idea: ... účinek semínek bys mohl ještě zvýšit zapíjením každého z nich panákem tvrdého alkoholu :laugh: , ale pozor, aby ses potom mnohem dříve nesetkal s již zesnulými příznivci "zeleného opojení" (např. "Oskym Wajdlů", "Monetem" a dalšími to známými popíječi Absintu :D) ... každopádně, jakmile začneš mít tendenci "řezat si uši", tak toho potom raději včas zanech ... :D :D :D ...

... z dalších zajímavých druhů pelyňku mohu za sebe vřele doporučit Pelyněk pontský (A. pontica), jehož detoxikační účinky jsou opravdu vynikající ... :good: ... http://www.polgara.cz/kytickytxt/main.p ... ek_pontsky ...
Slavek Krepelka píše:Jinak ještě jednou moc děkuju za ten kotvičník. Už to bumbám přes dva tejdny, ale zatím jsem necítil potřebu přeříz.... domovníkovic slepýho bernardýna. Nicméně mám pocit, že snad mi to trochu ulevuje s nohama. Na straně druhé se zas hlásí břicho, tak :dknow:
... jelikož nejsi "pesofil", tak se to s tím bernardýnem vysvětluje ... :lol: ... a pokud chceš urychlit "vyčištění organizmu" (nástup všech účinků), zkus si na kotvičníku postavit celý pitný režim, popř. si zvedni dávku na dvojnásobek ... předávkovat se jím nemůžeš a jediné co Ti tak hrozí je "syndrom pomalých rukou" = zrychlí se myšlení i vnímání okolního světa (zkrátí se reakční doby), v důsledku čehož máš potom pocit, že se Ti "zpomalily ruce" (docela zajímavej 8) prožitek) ...

... můžeš pls upřesnit, jak se Ti "to břicho hlásí" ??? ... pokud je to tímto koncem :ptrain: , tak je to v pořádku ... chvíli totiž trvá, než se úplně zbavíš všech fujtajblů, které sis za ty dlouhý léta v sobě nashromáždil ... :) ...

PeS: ... a co Tvá paní, pije kotvičník také ??? ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Pelyněk

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: jaké že sis to vlastně objednal ??? ... :ethink: ... semínka Pelyňku pravého (Artemisia absinthium)
To víš, že tyhle. Ale Pí. Jelisejevová tvrdí, že to zmáknou taky a za ty peníze, no nekup to. Ještě se kouknu po těch cicvárových :)

Edit: ... tak to Ti teda nezávidím ... viz níže ... :D ...
A(&F) píše: ale pozor, jakmile začneš mít tendenci "řezat si uši", tak toho potom raději včas zanech ...
No právě. Nikdy jsem nebyl zhulákaný ničím než alkoholem a s tím jsem se vždycky srovnal. Dnes už to dávno nedělám. Nemám tuchu, co od takovýhle věci a kdy čekat :shock: Jinak dík za odkazy.

Edit: ... pokud už si to ucho přece jenom uřízneš, alkohol pak můžeš použít k jeho uchování (např. pro budoucí generace) ... :D :D :D ...
A(&F) píše: ... že se Ti "zpomalily ruce" (docela zajímavej 8) prožitek) ...
Radši ne, to bych se na ně mohl namíchnout :D už takhle mi s tím někdy jdou na nervy.

Edit: ... ale zážitek je to fakt dobrej ... ;) ... mně např. pomohl zjistit, jak se cejtí lidi, co mají počáteční lehčí formu Parkinsona ... :? ...
A(&F) píše: ... můžeš pls upřesnit, jak se Ti "to břicho hlásí" ??? ...
To je móóóc dlouhá historie. Začalo to cca před 10 lety jako prudká infekce kadícího otvoru, tedy spíše konce tlusťocha. Nechal jsem to bejt a za asi 5 dní už to vypadalo, že s tím nebudou další potíže. Omyl. Přestěhovalo se to i když ve velice mírné podobě přes prostatu do oblasti, alespoň podle těch mírných, ale chronickýc bolestí k močáku. Bolest už leta, jako mírně podrážděný slepák (ještě ho mám) ale na obou stranách. Někdy je to na pravé, někdy na levé a někdy na obou. Lítání po doktorech mi během těch let akorát posílilo svaly na nohou a přesvědčení, že jsem na tom povětšinou líp bez nich. Taky mne přiučilo se zbytečně nevztekat. Něco tam někde dřepí a ne a ne se toho zbavit. HCl do svalu s tím dost pomohla, hlavně v období před 3ma rokama, kdy se to začalo bouřit a zase se mi to navezlo do prostaty (tu mám podle mudrců v pořádku) a až zase k otvoru. Ale z toho podbřišku :bhead: ne a ne jít do prd.... :D vlastně do háje.

Edit: ... zkus ještě chvíli vydržet, třeba se to srovná ... (normálně bych Ti doporučil, abys o tom informoval svého ošetřujícího doktora, ale jak Tě znám, v Tvém případě bych asi moc nepochodil ... :lol: ...
A(&F) píše: ... a co Tvá paní, pije kotvičník také ??? ...
To bude den :roll: Včera jsem se poněkud namíchl, na ni, čťa Jayovu zkušenost s tasemnicí, a že jí vymáchám nos v tom, jak to vypadá, když člověka léčí dochtoři a nevědí si rady a šikovnej a študiózní člověk se do toho dá sám. Jenže :evil: jak prý má ona vědět, že ten člověk není máča a že to nedal na net, aby vypadal důležitě a fotky nějak nenašvindloval a jadadada na půl hodiny, že jsme všichni cáklí, protože od toho máme přeci dochtory. Ta mi dává. Nechápu, že se vůbec ještě obtěžuju. Já vím, že na to nevypadá, ale UFF. Takže přímá odpověď je: "Nepije".

Edit: ... tak jí prosím připomeň, co mi slíbila, když jsem jí předával kontraband ... ;) ... holkám jejího věku to pomáhá ještě lépěji než jejich protěškům (např. "chodit po zebře", vyzkoušeno ... 8) )...

S laskavým pozdravem, Slávek.

All blue edit by Anri ...


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“