Bylinné recepty na rakovinu

Moderátor: aNONym

jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno....

Příspěvek od jarda ovčák »

chtěl bych ještě připomenout, že nejúčinnější bylinné kancerostatikum v zemích koruny řeské je měsíček lékařský. Fungujen bezvadně ve formě čaje, tedy odvaru.Měl by jej pít každý, kdo u svých příbuzných zaznamenal karcinom čehokoli.Jestli to má něco společného s barvou, lze se jen domnívat. Já myslím že jo, páč hokkaido má podobnou barvu, a funguje steně bezvadně.......Patrně ty karotenoidy, teda, nejen ty....


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: mno....

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:chtěl bych ještě připomenout, že nejúčinnější bylinné kancerostatikum v zemích koruny řeské je měsíček lékařský. Fungujen bezvadně ve formě čaje, tedy odvaru.Měl by jej pít každý, kdo u svých příbuzných zaznamenal karcinom čehokoli.Jestli to má něco společného s barvou, lze se jen domnívat. Já myslím že jo, páč hokkaido má podobnou barvu, a funguje steně bezvadně.......Patrně ty karotenoidy, teda, nejen ty....
Díky za typ. Několik sazenic dýně hokaido už mám nachystáno. Co se týče dýně, tak se po ní můžu umlátit, konkrétně dýňový kompot s skořicí a hřebíčkem.
Tělo asi ví co chce.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: mno....

Příspěvek od A(&F) »

jarda ovčák píše:chtěl bych ještě připomenout, že nejúčinnější bylinné kancerostatikum v zemích koruny české je měsíček lékařský. Funguje bezvadně ve formě čaje, tedy odvaru.Měl by jej pít každý, kdo u svých příbuzných zaznamenal karcinom čehokoli.
... souhlas ... :good: ... ;) ...

Obrázek

... mladý lístky fungují i v salátu ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

měsíček...

Příspěvek od laik »

Zdravím
také se u nás měsíček hojně vyskytuje v bylinném záhonu....
a přidáván je velké míře i do mastičky.....

jedná li se opravdu hodně o to barvivo, tak mast třeba z měsíčku,mrkve a řepy by mohla mít něco do sebe???...


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

MNO....

Příspěvek od jarda ovčák »

Ano, je to tak a já jsem o tom hluboce přesvědčen......
Jedná se o rostliné barviva.
Vemte si... bez černý, aronie, borůvky, červená řepa, mrkev, měsíček,kopřiva se svým chlorofilem.....višnová štáva.....
Je to tak, co barví, má to nějaký význam, ovšem pokud se bedeme dopodrobna pídit po širších souvislostech, zjistíme, že i jedovaté, temně barvící, jsou využívány farmaceutickými výrobci a dokonce i v homeopatii, u nás ovšem zakázané, přesto občas používané....


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Rakovina a brambory.

Příspěvek od aNONym »



The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Rakovina a brambory.

Příspěvek od aNONym »



The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: mno.... měsíček ...

Příspěvek od A(&F) »

jarda ovčák píše:chtěl bych ještě připomenout, že nejúčinnější bylinné kancerostatikum v zemích koruny řeské je měsíček lékařský. Fungujen bezvadně ve formě čaje, tedy odvaru.
... jak jsem se dnes dozvěděl (a net to částečně potvrzuje), účinky měsíčku lékařského při léčení karcinomů jsou prý nejúčinnější na bázi gemmo terapeutické ... tinktura se nejčastěji připravuje z nerozvinutých květních pupenů, ale i z květů vč. zákrovu + zelených nedozrálých plodů + mladých lístků ... postup např. dle Zentricha ( http://www.gemmoterapie.asp2.cz/DomaciPriprava.aspx ) ...

... pokud se jedná o využití všech léčivých účinků barviva z okvětních lísků, je nutno je krátce povařit např. v čerstvém mléce ... nebo ještě lépe je macerovat 15 minut v mléce při teplotě do 90°C ... calendulin se totiž rozpouští pouze v tucích ... podobně se z květů vyrábí i hojivé sádlo, pro jehož přípravu se však používají všechny části rostliny krom kořene (proč kořen ne, se mi nepodařilo dohledat) ... účinky této látky (po které je měsíček i latinsky pojmenován "Calendula officinalis" ) spolehlivě fungují i při regeneraci namoženého svalstva (jak jsem si po včerejším "kamenostavitelsví" dnes v podvečer osobně vyzkoušel = 1 vrchovatá lžička suchých okvětních lístků ve čtvrt litru horkého mléka = během necelé hodiny bolesti naprosto odezněly, přestože ještě krátce před užitím jsem pomalu ani nebyl schopen se sám zvednout z poddřepu ... asi jsem to fakt přehnal ... :D ), ...

... měsícek údajně funguje též na záněty hladkého svalstva ... a na spoustu dalšího: ... čištění krve, infekční žloutenka, onemocnění jater, škrkavky, průjmy, zánět tlustého střeva, zlepšení trávení, opožděná či bolestivá menstruace, pooperační jizvy, jizvy, křečové žíly, zánět žil, bércové vředy, omrzliny, spáleniny, vředy, akné, plíseň nohou, proleženiny, podlitiny, popraskaná kůže, řezné rány, hemoroidy, sluneční spáleniny, obklad při ranách, pohmožděninách, výronu krve, přetažení svalů, hnisavé vředy, otoky, nádory (zdroj wiki ) ... další vybrané účinky: při zánětlivých a onkologických onemocněních (jater, žlučníku, žaludku, ledvin, močového měchýře, močovodů, tlustého střeva, ženských pohlavních orgánů a prsu), šťávou potíráme při rakovině kůže a stařecké fleky (také na kuří oka, otlaky, mozoly a bradavice), uklidňuje centrální nervovou soustavu, ulevuje při kocovině, snižuje krevní tlak a zlepšuje činnost srdce, při zánětech v dutině ústní, při žlučníkových kamenech, při trhlinkách v prsních bradavkách během kojení, má antibakteriální působení (zdroj stránky o bylinách ) ...



PeS: ... měsíček rovněž ozdravuje půdu, ve které roste, čímž je prospěšný i pro ostatní rostliny ... a je vynikající pro hnojení ve formě zákvasu ... ;) ...

Obrázek


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Deane
Zasloužilý člen
Příspěvky: 233
Registrován: stř 06 led 2010 14:16
Bydliště: NM Sk.
Dal: 5 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: Bylinné recepty na rakovinu

Příspěvek od Deane »

Pri užívání měsíčka je nutné si spievať túto písničku, jinak se účinek ndostaví:

Měsíčku na nebi hlubokém
světlo tvé daleko vidím.
Po světe bloudíš širokém,
dívás se v příbytky lidí.
Po světe bloudíš širokém,
díváš se v příbytky lidí.

Měsíčku postůj chvíli,
pověz mi, pověz,
kde je můj milý.
Měsíčku postůj chvíli,
pověz mi, pověz,
kde je můj milý.

A máte niekto skúsenosť či nejaké poznatky o Kalísii voňavej???


Nikdy nehovor že niečo nejde, pretože vždy sa nájde blbec ktorý nevie že to nejde a urobí to.
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: mno.... měsíček ...

Příspěvek od LenkaX »

Ahoj také bych chtěla připomenout ,že jsem se v posledních 4 týdnech dozvěděla o 2 "lécích" na pozvednutí imunity a tudíž i na rakovinu a tj. Kurkuma ...mletý kořen ....má protirakovinné, protiplísnové a proti bakteriální a protizánětlivé účinky
Pak vit. D ve velkých dávkách kolem 5000UI denně .U nás se volně prodává pouhých 400UI na 1 tabl.Lenka
Přílohy
Vitamin D.doc
(81 KiB) Staženo 341 x
Vitamin D.doc
(86 KiB) Staženo 336 x


Změň sebe sama a změníš svět :-)
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: mno.... měsíček ...

Příspěvek od NAVAR »

LenkaX píše:Pak vit. D ve velkých dávkách kolem 5000UI denně .U nás se volně prodává pouhých 400UI na 1 tabl.Lenka
Co dokonce více jak 400UI u nás není tuším schváleno. Palo umí sehnat 2000UI a více. Jinak to chce sluníčko.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: mno.... měsíček ...

Příspěvek od LenkaX »

NAVAR píše:
LenkaX píše:Pak vit. D ve velkých dávkách kolem 5000UI denně .U nás se volně prodává pouhých 400UI na 1 tabl.Lenka
Co dokonce více jak 400UI u nás není tuším schváleno. Palo umí sehnat 2000UI a více. Jinak to chce sluníčko.
Našla jsem zdroj , kde lze sehnat vit.D 5000UI a poprvé jsem si jej objednala , ale není to legální , proto se to jmenuje ....Vitamíny pro koně :-) 8)


Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: mno.... měsíček ...

Příspěvek od A(&F) »

LenkaX píše:...... bych chtěla připomenout ,že jsem se v posledních 4 týdnech dozvěděla o 2 "lécích" na pozvednutí imunity a tudíž i na rakovinu a tj. Kurkuma ...mletý kořen ....má protirakovinné, protiplísnové a proti bakteriální a protizánětlivé účinky
...... zkus si dát do zdejšího hledání řetězec kurkum* , popř. kurkum* rakovin* nebo kurkum* parazit*, a uvidíš, že Ti na toto téma pár příspěvků vyběhne ... :) ...... mmch, kurkuma je velmi účinná především v kombinaci se zázvorem a černým pepřem zároveň (obsahují totiž látky usnadňující rozpustnost kurkuminu v organismu) ...

doplněno: ... kurkuma je přírodní velmi účinný mozkový doping, ... významně podporuje mozkové kognitivní funkce, zejména pak u starších lidí ...
(zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kurkuma )


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: mno.... měsíček ...

Příspěvek od sisa »

LenkaX píše:Našla jsem zdroj , kde lze sehnat vit.D 5000UI
Můžeš prosím dát link? Nebo do SZ. Děkuji. :-)


Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: mno.... měsíček ...

Příspěvek od abul »

sisa píše:Můžeš prosím dát link? Nebo do SZ. Děkuji. :-)
Třeba tady: http://www.ebay.co.uk/itm/Healthy-Origi ... 414c09282e.U nás 5000iu nekoupíš.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“