Marihuana a "veci" podobné

Moderátor: aNONym

Odpovědět
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: ...a věci podobné....

Příspěvek od NAVAR »

martin11 píše:....zdravím v diskusi.....a k věci....je tu mezi námi někdo...skutečný chemik...který ví o co jde...???...
....dotaz....někde jsem zaslechl, že v obyčejné banánové slupce, kterou okamžitě vyhazujeme...je také ..."něco".....ví o tom někdo nějaké info...ne že bych byl feťák...já jsem zblblej od..."magnetů"......ale info je info.....zdraví martin11 :lol:
Banánová slupka je dobrá třeba i na popáleniny a bodnutí hmyzem.
Já tedy osobně kousnutí hmyzem vypaluji přiblížením cigarety. Jed se vysokou teplotou rozloží.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: 5 rostlin...

Příspěvek od NAVAR »

poota píše:
jarda ovčák píše:...Represí zmůžou akorát prdlajs.
Ne tak zcela.
Jakmile se něco zakáže, hned se toho chytí černý trh a ceny zakázaného zboží vystřelí prudce nahoru. Na prodeji legálního zboží se moc nevydělá, takže je výhodnější i za cenu značných úplatků docílit jeho zákazu. Potom prakticky za stejnou "práci" stoupne zisk na několikanásobek, z čehož se pár procent vyčlení na "přivírání očí" strážců zákona, aby se obcházením jejich bdělosti zbytečně nezvyšovaly náklady o desítky procent.
Takže represí se docílí hlavně dvojího:
1. stát přijde o peníze z daní za prodej
2. na stejném zboží vydělá prodejce několikanásobně víc
Vedlejším účinkem jsou potom vedlejší, opět nezdaněné příjmy ve formě úplatků za prosazení zákazu a vyplácení "nevšimného".
Média mohou chválit zákonodárce za boj proti nějaké "metle lidstva" a spousta lidí na tom vydělá. Jenom státu schází víc peněz, takže je z nás musí vyždímat někde jinde. A pak že prdlajs.
Zdravím - poota
Nějaký klasik tuším řekl: Zakažte něco a vytvoříte mafii.

Zakažte alkohol - Alkoholová mafie, zakažte cigarety - cigaretová mafie, zakažte jídlo - gastromafie :)

Jinak tak nějak nemám příliš rád lidi kteří všechno zakazují. Namám rád netoleranci a to oboustrannou.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Fénixovy slzy

Příspěvek od NAVAR »

jeff píše:Nebylo by špatné vyzkoušet výtažek z marjánky nazývaný fénixovy slzy, ne nadarmo se tak nazývá pro jeho vysokou a efektivní léčivou schopnost, která si poradí i nevyléčitelnými nemocemi. Jak se píše, že pták fénix při svém letu viděl na zemi hodně nešťastných a nemocných lidí, až mu z toho bylo tak smutno, že začal plakat. Jeho slzy letěly na zem a na koho taková slza dopadla, se rázem uzdravil. Odtud název výtažku. Marjánka se dá celkem snadno opatřit a vůbec není od věci uvedený výtažek vyzkoušet v praxi. Ne, že bych prohledal celý google, ale co jsem tam četl, jsou jen zkušenosti uživatelů a pozitivní výsledky, ale o technologii výroby nikde nic. Takže co s tím? Nechce se mi někde v horách chytat ptáka fénixe a pak ho rozplakávat, je přece jen dost velikej :lol:

Jeff
Skvělý nápad. Akorát mi nesedí jedna věc, proč není k mání recept? Vždyť pokud vytvořím něco co lidem pomáhá tak si to přeci nenechám pro sebe.
Pokud tomu je naopak tak to nejsou Fénixovy slzy, který brečel aniž by něco požadoval ale Trautmbergův utrejch.
Myslím že Sockhlectův extraktor, správné rozpouštědlo je způsob jak rozplakat Fénixe.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: Fénixovy slzy

Příspěvek od pepe »

NAVAR píše:
jeff píše:...Jak se píše, že pták fénix při svém letu viděl na zemi hodně nešťastných a nemocných lidí, až mu z toho bylo tak smutno, že začal plakat. Jeho slzy letěly na zem a na koho taková slza dopadla, se rázem uzdravil...
Akorát mi nesedí jedna věc, proč není k mání recept? Vždyť pokud vytvořím něco co lidem pomáhá tak si to přeci nenechám pro sebe...
Tie ,,slzy" nepadali na každého nemocného ponad ktorého Fénix preletel . Kadže aj nemoc je si treba ,,zaslúžiť" (je to ,,nákup" ako každý iný v supermarkete s tým rozdielom , že v tomto prípade ,,hotovosť" s ktorou platíme za náš ,,nákup" je náš postoj a prístup ,,rozmenený na drobné" k životu ako takému) aj v tomto prípade nekompromisne platí ,,Každému čo právom patrý" . Pepe
Naposledy upravil(a) pepe dne úte 08 pro 2009 14:32, celkem upraveno 1 x.


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

výtažek

Příspěvek od la »



NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: výtažek

Příspěvek od NAVAR »

Tak s tím extraktorem jsem to asi trefil.

Tento lék by bylo mnohem lepší vyrábět v kontrolovaném prostředí s pomocí destilačního zařízení atd., aby se dalo zachytit rozpouštědlo a bylo možno vyčistit výtažek.

Jinak správně se jedná o Soxhletův extraktor a ušetříme si tím spoustu špinavého nádobí, času a rozpouštědla. Celá sestava stojí v profi třídě tak kolem x tisíc, nicméně lze jí vyrobit i v amatérských podmínkách.
Jinak obrázek v příloze.
Takže pěstitelé a experimentátoři Go......
Přílohy
extraktor.jpg


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Fénixovy slzy

Příspěvek od NAVAR »

pepe píše:
NAVAR píše:
jeff píše:...Jak se píše, že pták fénix při svém letu viděl na zemi hodně nešťastných a nemocných lidí, až mu z toho bylo tak smutno, že začal plakat. Jeho slzy letěly na zem a na koho taková slza dopadla, se rázem uzdravil...
Akorát mi nesedí jedna věc, proč není k mání recept? Vždyť pokud vytvořím něco co lidem pomáhá tak si to přeci nenechám pro sebe...
Tie ,,slzy" nepadali na každého nemocného ponad ktorého Fénix preletel . Kadže aj nemoc je si treba ,,zaslúžiť" (je to ,,nákup" ako každý iný v supermarkete s tým rozdielom , že v tomto prípade ,,hotovosť" s ktorou platíme za náš ,,nákup" je náš postoj a prístup ,,rozmenený na drobné" k životu ako takému) aj v tomto prípade nekompromisne platí ,,Každému čo právom patrý" . Pepe
No jo, když já nemám rád pokud se lidi moc trápí a vlastně ani když mne moc trápí. To že život i nemoc je cesta to víme a někdy bez trápení není pokroku.
Poučený hříšník lepší nehřešícího......


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
kutil
Zasloužilý člen
Příspěvky: 766
Registrován: pát 25 lis 2005 19:33
Bydliště: Morava
Dal: 48 poděkování
Dostal: 269 poděkování

Marihuana a množství větší jak malé

Příspěvek od kutil »

Tak sem zaslechl ve zprávách že má být zákonem povoleno pěstovat doma pro vlastní potřebu 5 ks sazenic konopí.
Ti co to navrhli tak asi neví jak je která rostlina veliká :roll:
Jukl sem se do google a existuje větší nabídka odrůd jak u zelí :roll: . Ze 60 druhů si můžete opravdu vybrat a některé rostliny dosahují výšky až 3m při srovnatelném obsahu THC. Já to již nepotřebuju (stal se ze mně MMSák ;) ), ale viděl sem u kámoše ve skleníku jednu rostlinku tak 2,5 m vysokou co mu zvedala sklo a odhaduji výnos tak 3 kg sušiny. x5 je to již 15 kg sušiny a to ještě neví, že se dá rostlina během vegetace zaštipovat a roste dál. Když si uhlídáte jen to květenství, tak ta dávka je fakt velká.....
Někde udělali soudruzi z NDR chybu :lol: :lol: :lol:
H.v.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Marihuana a množství větší jak malé

Příspěvek od hanka »

kutil píše:Tak sem zaslechl ve zprávách že má být zákonem povoleno pěstovat doma pro vlastní potřebu 5 ks sazenic konopí.

5 ks sazenic na osobu?.... :roll: . Když je v jedné rodině 6 osob, mohou si pěstovat 30 sazenic ..... Tam, kde je rodina rozvětvená, si mohou založit rovnou celé pole s konopím :shock: . Tak se mi zdá, že to není epidemie chřipky, která se šíří světem, ale vážná mozková epidemie způsobující zatemnění rozumu ;) . :D

-------------------------------------------------
Slunce v duši.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

kutil

Příspěvek od lajos »

5 kusů je hranice trestní odpovědnosti, pod ním je to přestupek, nebo co?


jarda ovčák svitavy

tak jo.

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Fénixovy slzy pouze ze svého či důvěryhodného.Nic než čistý líh v potravinářské kvalitě bych nepoužil bez ohledu na nižší efektivitu. Bez ohledu na cokoli to obsahuje docela veselý podíl thc, takže řidiči bacha. Vlastně i depresáci bacha, páč by jste mohli jít s depkou do kolen. Depresáci naštěstí nemusí alternativu, takže........Faktem zůstává, že při opatrném dávkování nic nepocítíte. Policejní přístroj však dva dny.
Fénixovy slzy však nepolykejte jen tak. Vypadne to nezměněné do mísy. Musíte rozpustit v tuku, alkoholu nebo inhalovat.Výsledky jsou velice dobré, avšak souzení druhých mi vzalo vítr z plachet a přestal jsem s experimenty léčivých účinků. Zdraví je jedna věc a klid druhá.
Bohužel, lidské domněnky a předsudky dokáží tolik pokazit.......
Kdybych žil sám,tak bych secí mašinou přejel louky a namíchal technické s indickým aspoň na dvaceti hektarech, aby měli policajti rozcvičku.
Prý musí každou kytku evidovat :lol: :lol:


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: Fénixovy slzy

Příspěvek od pepe »

NAVAR píše:...No jo, když já nemám rád pokud se lidi moc trápí a vlastně ani když mne moc trápí. To že život i nemoc je cesta to víme a někdy bez trápení není pokroku.
Poučený hříšník lepší nehřešícího......
Tak z tohto (akékolvek zdravotné ťažkosti ,,inteligentov") po skúsenostiach ktoré so ,,smrtelníkmi" mám , si už ťažkú hlavu nerobím . Jedno staroindické učenie k ,,nám" hovorí - ,,Nehovor vela s tým , kto opovrhuje dobrou radou lebo ublížiš len sám sebe . Pre hlupáka je lepší vlastný rozum než cudzia rada". Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

fenixovy slzy

Příspěvek od jeff »

la, díky, to jsi našel něco, co jsem jen přeletěl, na těchto stránkách jsem byl, ale uteklo mi to.
Navare, co se týká toho užívání, tak v článku je jmenovaný "vaporizér", asi se jedná o inhalátor, ale jak se s tím zachází a jak to vlastně vapadá? Jinak THC se dá rozpustit v tuku, nebo v lihu pro vnitřní užívání. Tak si říkám, jestli je třeba při přípravě extraktu nutné odpařovat, či destilovat líh, ve kterém se extrahuje, když by to šlo pít jako zelená kořalka, ráno a večer malýho prcka. Nejlepší by bylo naložit květinky do 85% pálenky, nechat pořádně vylouhovat a pokud jde skutečně jen o THC, neměl by být problém.

Jeff


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: fenixovy slzy

Příspěvek od NAVAR »

jeff píše:la, díky, to jsi našel něco, co jsem jen přeletěl, na těchto stránkách jsem byl, ale uteklo mi to.
Navare, co se týká toho užívání, tak v článku je jmenovaný "vaporizér", asi se jedná o inhalátor, ale jak se s tím zachází a jak to vlastně vapadá? Jinak THC se dá rozpustit v tuku, nebo v lihu pro vnitřní užívání. Tak si říkám, jestli je třeba při přípravě extraktu nutné odpařovat, či destilovat líh, ve kterém se extrahuje, když by to šlo pít jako zelená kořalka, ráno a večer malýho prcka. Nejlepší by bylo naložit květinky do 85% pálenky, nechat pořádně vylouhovat a pokud jde skutečně jen o THC, neměl by být problém.

Jeff
Ahoj Jeffe,
Vaporizér si myslím je něco od slova odpařit, tedy materiál není spalován přímo v papírku ale je odpařován na destičce a nebo topným tělesem uvnitř nějaké lahve a výpary jsou inhalovány. Pozor myslím si to ale nevím jistě. Švihnul bych topný odpor do promývačky a bylo by to, jednoduché a účinné. Slušné kouření je i přes vodní dýmku ale to už je se spalinami.
Něco pro odlehčení, tohle může vymyslet jen zhulená makovice. :)
Dá se kouřit i přes kanystr (hrozná metoda) kbelík se naplní vodou u plastového kanystru se uřízne dno, kanystr se ponoří do kbelíku, na víčko kanystru se dá alobal do něj materiál, ten se zapálí, tahem kanystru z kbelíku vzniká podltlak (potáhnutí). Až je kanystr skoro vytažen, odstraní se alobal, víčko kanystru se vrazí do huby a opětovným zatlačením kanystru do kbelíku se naplní lačné plíce huliče. :)

K té extrakci, pokud se podíváš na obrázek aparatury tak tam dochází k uzavřenému cyklu promývání a propařování bylinek výpary třebas lihu ale lze i jiné rozpouštědlo. Popis:
V baňce se ohřeje rozpouštědlo (líh) výpary prochází přes skleněnou fritu s bylinkama, v chladiči nad fritou se sráží a prokapávají bylinkama.
To co prokape zůstává v baňce, ze které se odpaří jenom rozpouštědlo a zůstává tam extrakt a furt dokola až z bylinek dostaneš to co tam nikdy nebylo.
Škoda že nepiju kafe, takhle prokapaný by asi zabilo i vola. A nebo na čaj, to by ale byl masakr.
No a takhle se vyrábějí supersilný utrejchy (suprcloumáky). Kdo by měl zájem pak si jednotlivé látky může oddělit třeba v autofokuséru a ZENTIVA je v (!) :)
Myšlenky mi běží a přesně vím co chci a potřebuji….


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: výtažek

Příspěvek od A(&F) »

NAVAR píše:Jinak správně se jedná o Soxhletův extraktor .........
¨
... chladicí medium (vodu) je oproti obrázku mnohem lepší přivést do chladiče obráceně ... tedy "protiproudně" ... = podstatně větší chladicí účinnost ... a to nejen u extrakce THC ... :D ... u svislého provedení to ale obnáší přidat k hornímu konci chladiče navíc ještě otevřenou "expanzku", skrz kterou budou ze systému odcházet případné vzduchové bubliny uvolněné z vody ... čím výše se expanzka umístí, tím jednodušší regulace ... klidně o dvě poschodí výše ... 8)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“