Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Moderátor: aNONym

Kataklizma

Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Příspěvek od Kataklizma »

Zdravím Vás ľudia,

Ktoré rastliny je možné pestovať umelo v skleníkoch pod zemou na sodíkových lampách a spĺňajú tieto tieto podmienky:

1) rastlina je rýchlorastúca
2) možnosť denného konzumovania
3) vysoká energetická hodnota
4) vysoká úroda
5) nie veľmi vysoké nároky na pôdu

Proste rastlinu ktorú by ste mohli jesť v prípade vojny a potravinovej kríze a zároveň ju pestovať v podzemnom kryte. Keď sa zamyslíte nieje problém začať vojnu ktorá dopadne tak že ľudstvo začne hladovať a podnebie bude vysoko znečistené.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

rostliny

Příspěvek od martin11 »

konopí -kanabis....vietnamci to pěstujou...v podzemí...a jak si žijou...ověřeno policejními záběry na velkopěstírny....


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Příspěvek od Merlin »

Kataklizma píše:Zdravím Vás ľudia,

Ktoré rastliny je možné pestovať umelo v skleníkoch pod zemou na sodíkových lampách a spĺňajú tieto tieto podmienky:

1) rastlina je rýchlorastúca
2) možnosť denného konzumovania
3) vysoká energetická hodnota
4) vysoká úroda
5) nie veľmi vysoké nároky na pôdu

Proste rastlinu ktorú by ste mohli jesť v prípade vojny a potravinovej kríze a zároveň ju pestovať v podzemnom kryte. Keď sa zamyslíte nieje problém začať vojnu ktorá dopadne tak že ľudstvo začne hladovať a podnebie bude vysoko znečistené.
Ano, to je schůdné, pokud se ovšem naučíš napájet ty sodíkové výbojky pomocí ebonitové tyče a liščího ocasu...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Kataklizma

Re: Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Příspěvek od Kataklizma »

gewo píše: Ano, to je schůdné, pokud se ovšem naučíš napájet ty sodíkové výbojky pomocí ebonitové tyče a liščího ocasu...
Napájanie je už vyriešené. Stály prístup pár KW. Kaštieľ v horách napájanie veterná elektráreň, a prípadné napájanie domácej vodnej elektrárne z vedľajšej horskej bystrinky. Obrovské podzemné klenbové pivnice v ktorých sa dajú pestovať potraviny.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlin »

Tak to je něco jiného. Dobrý a prospěšný nápad. Ale budeš potřebovat hodně proudu, mekni se na stránky "pěstitelů trávy ve skříni".. tuším groower.cz. tam probírají problematiku dostatečného osvětlení, a jsou to tučné kilowaty.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Kataklizma

Příspěvek od Kataklizma »

gewo píše:Tak to je něco jiného. Dobrý a prospěšný nápad. Ale budeš potřebovat hodně proudu, mekni se na stránky "pěstitelů trávy ve skříni".. tuším groower.cz. tam probírají problematiku dostatečného osvětlení, a jsou to tučné kilowaty.
Dodávaný výkon z veternej turbíny je 20-50 KW


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Příspěvek od pepe »

V prípade konfliktu (vojenského) sú akékolvek ,,vyditelné" (satelit) zdroje energie zničené nepriatelom alebo skonfiškované ,našimi" ako prvé . Takže ako zdroj energie v prípade konfliktu veterná elektráreň ,,nehrozí". Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Tu topinaburu jsem kdysi taky pěstoval a můj pohled na rostlinu je asi takoví,jako občasná poživatina se dá ale jinak nic moc.Má zvláštní chuť a je to hladová potravina,sníš a za chvíli ti kručí v břiše.Jako dieta asi dobrý .


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Amarant

Příspěvek od aNONym »

http://www.novyvek.cz/?sekce=amarant . ;) Non

V létě jsem měl možnost díky kamarádce ochutnat chléb a další laskominy z amarantové mouky. A bylo to mňam. 8)


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od ceskymo »

Tak moje troska (zradla) do mlejna je kudzu:
roste tak moc, ze s ni maji jizansky staty problem, da se jist, delaj se z ni ruzny marmelady, zele, ale treba i mouka, kozy, ovce a (nejsem si jista) kravy to muzou spasat, lehky medicinsky vyuziti, kosikarstvi, atd...
Pro me je tahle kytka primo synonymem preziti, nanestesti nemuzu sehnat (legalne) seminka nebo rostlinku, zakaz prodeje.... Tak jedine odlovit nekoho, kdo sem pocestuje z Vychodu :)


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od A(&F) »

ceskymo píše:da se jist, delaj se z ni ruzny marmelady, zele, ale treba i mouka ......
... nebo škrob (z podzemních hlíz, které mohou vážit až 180 kg :shock: ) ... a tím pádem i alkohol :D ... ;) ... (přestože výtažky z ní snižují závislost "na chlastu")...

... mmch, tím jak tato rostlina spolu se symbiotickými bakteriemi zpracovává dusík ze vzduchu, dochází v zamořených oblastech ke značné následné produkci přízemního ozonu, jenž způsobuje zdravotní problémy ... zkrátka všeho moc škodí ...

... jinak je to fakt neskutečnej "plevel", schopnej obrůst naprosto vše, co mu přijde do cesty ...

[youtube][/youtube] Obrázek Obrázek Obrázek

... a jak vlastně došlo k takovému zamoření USA ??? ... :ethink: ...

citace: ... "V roce 1876 stát Pennsylvania pozval u příležitosti stého výročí vzniku USA všechny země světa. Japonsko se na výstavě presentovalo překrásnou zahradou plnou rostlin. Jedna vonící rostlina s velkými listy - kudzu - uchvátila místní zahradníky natolik, že jí začali komponovat do oku i nosu lahodících kreací. Manželé Charles a Lillie Pleasovi o něco později zjistili, že rostlina chutná zvířatům a začali s rostlinou obchodovat. Sazenice ve dvacátých letech zasílali zájemcům poštou do všech koutů země. V době Velké hospodářské krize se úřady snažili omezit erozi neobdělávané půdy a za osázení ploch touto rychle rostoucí plodinou farmářům dokonce platili. Ve čtyřicátých letech to bylo až 8 dolarů za akr.

Kudzu za den vyroste až o 30 cm. Zakrátko svým kobercem pokryje všechno, co se nehýbe. Po stotřiceti letech je pro farmáře kudzu synonymem postrachu. Rostlina za den vyroste až třicet centimetrů a její kořeny sahají tři metry hluboko. Vymýcení je prakticky nemožné, spolehlivý je jen postřik silnými herbicidy opakovaný po dobu deseti let. Plochy a budovy dokáže během jedné sezony zcela zakrýt neproniknutelným houštím výhonků. Od roku 1970 je rostlina v USA prohlášena za škodlivý plevel.
Odhaduje se, že v USA je zarostlých a zničených 8 milionů hektarů pozemků."
...... pozn. ... tedy plocha ještě o kousek větší, než je rozloha celé ČR !!!! ... :ewhistle: ...
(zdroj: ... http://osel.cz/index.php?clanek=5055 )

další info např.: ... http://www.kudzu.cz/?s=menu&id=6&lang=CZ ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Když se tak na to všecno, co o kudzu dáváte do placu podívám, velice mi kudzu připomíná mařenu bez mámivých vlastností. O tom, že se nechá spásat aj krávama nemám nejmenších pochyb. Spasou kdejaké křoví a dokážou udržet samy o sobě louky bez jakýchkoliv porostů krom trávy. To ani nemluvím o kozách, oslech atp. Co se týče přízemního ozonu, stačí si pořádně počíst v účincích ozónu na anaerobické anaerobické mikroorganismy, rakoviny a jiné neduhy a o účincích H2O2, což je ozón vyreagovaný s vodou.

Dal jsem tu mám pocit i zmínku o manželském páru, kterou jsem mám dojem vyšťoural před pár lety na CureZone, že si oba raka, kterého dostali zhruba ve stejné době, vyléčili tím, že spali v ložnici s ozonátorem po několik měsíců. Jak, že je přízemní ozón škodlivý? Čemu? Nechvalně proslulé a nesmyslné teorii oxidačního stresu a ničemu jinému. To ani nemluvě o tom, co dovede se spoustou právě chemického znečištění. Ve stratosféře má poločas rozpadu necelé půl hodiny podle nejslovutnějších zdrojů. To se tam nesečtká se spoustou organických i inorganických látek jako při zemi.

V mých očích není tudíž kudzu ničím jiným než další zdémonizovanou rostlinou, ze které by v případě skutečně rozumného hospodaření bylo jedině požehnání. Co se týče ničení, stačí správná volba zvěrstva a nechat spásat. Pokud kořeny několik sezón nejsou schopny vyhnat vršky, vykašlou se na to. Jaký veliký množství herbicidů po deset let?

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Příspěvek od ceskymo »

Naprosto s tebou souhlasim, Slavku. Jak vis, ziju v pousti, kde neroste skoro nic. Tak jsem mela predstavu, ze zacnu s kudzu a budu zalejvat tam, kde chci, aby rostla. K tomu dve kozy (hihi, na mliko) + tech mych par slepic a mam o udrzeni v rozumnych mezich postarano. No a kdyby se prece jenom moc rozrostla, prestanu zalejvat....
PS: Umis si predstavit treba stado koz/ovci/krav na tech tzv. zamorenych mistech? Holt amici jsou amici :roll:
PSS: Jinak na tuhle kytku jsem narazila, kdyz jsem hledala spojence do boje proti chlastu, prej funguje dost spolehlive...
Tak kdybyste nekdo mel seminka, dejte vedet, postovny zaplatim! :epray:


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

ceskymo píše: ... Tak kdybyste nekdo mel seminka, dejte vedet
http://www.ebay.com/itm/5-Seeds-Puerari ... 0754520901
Když to vrazíš do googla, vypadne toho dost.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“