Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Moderátor: aNONym

Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:H2O2, což je ozón vyreagovaný s vodou
... :shock: :shock: ... pls, a mohl bys prosím napsat chem. reakci, dle které z vody působením ozonu vznikne peroxid vodíku ?? ... :D ...
Slavek Krepelka píše:Co se týče přízemního ozonu, stačí si pořádně počíst v účincích ozónu na anaerobické anaerobní mikroorganismy,...... Jak, že je přízemní ozón škodlivý? Čemu?
... pomineme-li fakt, že cca 10% populace má zdravotní problémy při zvýšené koncentraci přízemního O3, tak ona jeho škodlivost netkví ani tak v jeho přímých oučincích, ale v dalších souvisejících reakcích ...... ozon je totiž silné oxidační činidlo (druhé nejsilnější po fluorových sloučeninách) ... pro začátek např. http://cs.wikipedia.org/wiki/Ozon#P.C5. ... _organismy ...
Slavek Krepelka píše:Pokud kořeny několik sezón nejsou schopny vyhnat vršky, vykašlou se na to ...
... rostliny se na to nevykašlou ... a kudzu už vůbec ne ...... několik prvních roků svého života totiž tráví tím, že nad zemí nic moc neroste ... má pouze několik šlahounů, které přibývají poměrně pomalu, a vše co vyprodukuje, "rve do podzemní hlízy" ... teprve až když má dostatečně veliký "zásobník", začne s bujarým tažením do okolí ...... v USA je navíc průser, že tam oproti její domovině scházejí přirození nepřátelé ...

... :bye: ... Anri ...

----------------------
PeS: ... mikroorganismy jsou "anaerobní" a nikoliv "anaerobické" ... dovolil jsem si Ti to v příspěvku opravit ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Příspěvek od ceskymo »

Dik moc, dostanes pusu! :jump: Uz je to objednany, slava bud indianum... ja to zkousela objednat tady, ale neslo to - zakaz. Tak uvidime, jestli to z ty Indie projde...


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Příspěvek od A(&F) »

ceskymo píše:Uz je to objednany, slava bud indianum ...
... a pro mě jsi objednala také ??? ... :D ... ;) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Příspěvek od Slavek Krepelka »

ceskymo píše: ... ja to zkousela objednat tady, ale neslo to - zakaz. Tak uvidime, jestli to z ty Indie projde...
Jestli je to stejný zdroj jako jsem z něj kupoval pelyněk, dost se načekáš, ale přijde to. Posílaj to coby "dekorativní korálky" :laugh:
Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: pls, a mohl bys prosím napsat chem. reakci, ...
:D H2O + 03 > H2O2 + O2
Anri píše: pomineme-li fakt, že cca 10% populace má zdravotní problémy při zvýšené koncentraci přízemního O3 ....
Nepomineme-li fakt, že 90% populace s ním problém nemá, stálo by za uváženou se porozhlédnout, kde je skutečná příčina těch 10% potíží a co případné studie opoměly, či dodaly, či jinak upravily.
Anri píše: ... několik prvních roků svého života totiž tráví tím, že nad zemí nic moc neroste ... má pouze několik šlahounů, které přibývají poměrně pomalu ....
:) Jenže při stálém spásání se nekonají ani ty šlahouny. Když na to pošleš ovce, oproti krávám vše okoušou u samé země. Umořej aj pampelišky.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:
A(&F) píše: pls, a mohl bys prosím napsat chem. reakci, ...
:D H2O + 0 O3 > H2O2 + O2
... hele, mám Tě rád, ale takhle to fáááákt vopravdu nefunguje ... ani kdybys do toho od rána do večera tloukl megatunovým kladivem ... :D ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:
Anri píše: pomineme-li fakt, že cca 10% populace má zdravotní problémy při zvýšené koncentraci přízemního O3 ....
Nepomineme-li fakt, že 90% populace s ním problém nemá, stálo by za uváženou se porozhlédnout, kde je skutečná příčina těch 10% potíží a co případné studie opoměly, či dodaly, či jinak upravily.
... nějakej míň lacinej argument bys tam neměl ?? ... :D ...

... neb přímo s tímto potýká jedno z mejch dětí ... po krátké chvíli strávené před "horským sluníčkem" začne vlivem O3 dost nechutně otékat ... :? ... takže něco málo o tom vím ... ;) ...

... jo, a s těma ovcema a smetánkou jsi také ulítl ... :ewhistle: ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... takhle to fáááákt vopravdu nefunguje
Skutečně? Bez ohledu na to, že mně ještě učili, že ozon je monoatomický kyslík, je celkem dobře známo, že ozon je podstatně nestabilnější než peroxid vodíku. Z toho celkem jasně plyne, že monoatomický kyslík z rozpadajícího se ozonu, pokud tedy není monoatomický hned od začátku, si sedne na co může. Pokud bych nešel do rovnice jedné molekuly, ale do nějaké ziliónové, je celkem nasnadě, že nějaké to procento monoatomického kyslíku se vzájemně sloučí do diatomického, za danných podmínek tlaku teploty a nasycení roztoku, nicméně že nějaký taky přejde na H2O2. To řečeno, je také dobré se podívat do literatury, aby člověk zjistil, že ozonovaná voda se na peroxid mění.
A(&F) píše:... neb přímo s tímto potýká jedno z mejch dětí ... po krátké chvíli strávené před "horským sluníčkem" začne vlivem O3 dost nechutně otékat ... :? ... takže něco málo o tom vím ... ;) ...
Jen jestli ti neohluchla blecha. Oteče taky po každé bouřce, když je ve vzduchu ozón velice krásně cítit?
A(&F) píše: jo, a s těma ovcema a smetánkou jsi také ulítl
:) Stačí vyzkoušet.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Rastliny ktore môžu zachraniť ľudstvo

Příspěvek od ceskymo »

Anri, nee, ja v prvni chvili ani neverila, ze by to skutecne mohlo dorazit, to vis, tady hlidaj kdejakou koprivu... ale aspon vis, kam na ne! :hip:
Slavku, jo, koralky (objednala jsem to z toho linku, cos sem postnul)! No, tak pak uz verim, ze to dojde... na case mi nesejde, to vis, my duchodci ho mame neurekom.... :ewhistle:

PS: Hlucha blecha! :mrgreen: :laugh: :pivko:


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:To řečeno, je také dobré se podívat do literatury, aby člověk zjistil, že ozonovaná voda se na peroxid mění.
... už dóóóst ... :D :D :D ... ok, tak tedy najdi nějakou tu literaturu ... a dej sem odkaz ... móóc se na to těším ... :) ... klidně se Ti pak omluvím před nastoupenou jednotkou ... :laugh: ...

... a když už budeš v tom hledání, zkus sem prosím přidat i něco "ověřeného" k tomu "monoatomickému kyslíku" (za normálních podmínek) ... :angel: ...
Slavek Krepelka píše:
A(&F) píše:... takže něco málo o tom vím ...
Jen jestli ti neohluchla blecha. Oteče taky po každé bouřce, když je ve vzduchu ozón velice krásně cítit? ...
... :roll: .... ne, ale stejně tak ta naše "blešivka" otéká i při silných smogových situacích, kdy je ve vzduchu zvýšený obsah přízemního ozonu ...... něco jiného je totiž koncentrace po bouřce a úplně jiného, pokud si sedneš před výbojku horskýho slunce ... víš ??? ... :ewhistle: ...

... Ty, Slávku, pls, zkus si k tomu nejdříve něco nastudovat ... thx ...... to, že se ozon užívá k léčbě, to přece neznamená, že nemůže ublížit ... :| ... ani to , že každý může mít jinak nastavenu "senzitivitu" ...

... mmch, že ozon cítíme po bouřce, je dáno pouze tím, že někteří lidé jej čmuchem detekují již při koncentraci 1 ppb (což je 0,001 ppm) ...
Slavek Krepelka píše:
A(&F) píše: jo, a s těma ovcema a smetánkou jsi také ulítl
:) Stačí vyzkoušet.
... poslyš, pasáčku, kolikže to máš vlastně celkem ovcí ??? ... :D ... my alespoň jednu ... :) ...... pokud budeš mít zájem, tak zejtra zkusím dohnat Jardu Ovčáka, aby Ti sem k tomu něco písnul ... ten by o tom s tím svým stádečkem mohl něco vědět ... :evil: ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... a když už budeš v tom hledání, zkus sem prosím přidat i něco "ověřeného"
Mohu to shrnout do: "Už je mi naprosto ukradené kohokoliv o čemkoliv nějak moc přesvědčovat." Chceš vědět, dohledej si a uč se. Nechceš, neuč. Nejsem kantor a mám svých vlastních otázek a hlavně učení až nad hlavu a ve skutečnosi se odnaučuju seč můžu lpět na jakémkoliv druhu "vědismu".

Ale nešť. Kolik mám ovcí? Ani jednu. Kolik jsem viděl ploch vypasených na hlínu a nejen ovcema, že tam nerostlo pár let nic? Dost na to, abych věděl o co kráčí.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Mohu to shrnout do: "Už je mi naprosto ukradené kohokoliv o čemkoliv nějak moc přesvědčovat." .....
... ok ... ale potom tu, laskavě, již nešiř "bludy", že přízemní ozon není nebezpečný ...... thx ... (viz např. http://www.osel.cz/index.php?clanek=1929 ) ...


... ještě vysvětlení pro ostatní: ...

1.) ... "monoatomický kyslík" se za běžných podmínek na planetě Zemi normálně nevyskytuje (ve vrstvě k životu vhodné) ...... ale působením UV záření (popř. při fotochemických reakcích) vzniká rozkladem kysličníku dusičitého (NO2) nebo dusnatého (NO), tedy z plynů vznikajících i vlivem přemnožené(ho) kudzu (dále jsou tyto NOxy obsaženy především ve výfukových plynech, atd.) ... tehdy se takto vzniklý "monoatomický kyslík" může spojit s molekulou plynného O2 za vzniku "přízemního (troposférického) ozonu, jenž je od určité koncentrace jedovatý, popř. i karcinogení" ......

2.) ... další možností, jak "monoatomický kyslík" může vzniknout, je např. při elektrolýze a při reakcích některých kovů s kyselinami (kdy se však ihned zase slučuje zpět) ...

3.) ... "monoatomický kyslík" ani ozon se nikdy přímo nenaváže na vodu !!! (kdyžtak do ní jenom difunduje) ... tudíž tímto způsobem peroxid vodíku vůbec nemůže vzniknout !!! ... (viz oxidační čísla, vodíkové můstky / vazby, ionizační potenciál, atd.) ...... prostým bubláním kyslíku do vody (nebo obráceně) se H2O2 zkrátka vyrobit nedá ...

4.) ... označení "monoatomické plyny" (v rámci Zeměkoule) se používá výhradně pro skupinu vzácných plynů 8A periodické tabulky (tj. mezinárodně skup. 18) ...... tedy pro: argon, helium, krypton, neon, radon a xenon ...

... :bye: ... Anri ...

-------------
PeS: ... (Re: "Chceš vědět, dohledej si a uč se. Nechceš, neuč") ... sem se těšil, že se třeba dozvím něco nového, co mi před lety uniklo ... :? ...... no, a zase nic ... :D ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Tak si to užij. :bye:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od A(&F) »

Slavek Krepelka píše:Tak si to užij. :bye:
... díky za přání ... jj, zrovna si to tu podzimně užíváme, ale naštěstí už do toho nepraží slunko, takže nedochází ke vzniku O3 ... Ostravaci jsou na tom se smogem velmi podobně ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Kudzu

Příspěvek od Slavek Krepelka »

A(&F) píše: ... díky za přání ... Ostravaci jsou na tom se smogem v
Anri, pleteš dohromady hodinky a holinky. Vzhledem k tomu že anglíš, jsem Ti dohledal pár odkazů, které se týkají ozónu samotného. http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3312702/ a to je naprosto ortodoxní literatura. Přesto Ti například Cancer Society of America bude tvrdit, že alternativní metody ozonové terapie oficiálně nevykazují žádnou léčivou aktivitu ozónu http://en.wikipedia.org/wiki/Ozone_therapy Tady máš přehled metod léčení rakoviny a dalších nemocí pomocí ozonu http://www.oxygenhealingtherapies.com/o ... erapy.html Tady máš něco v anglině z Německa http://www.ozone-association.com/inform ... nts_60.htm http://www.cancertutor.com/Cancer/Ozone.html Tady máš co k tomu má co říct Cancer Tutor http://www.cancertutor.com/Cancer/Ozone.html Tady máš něco od Rangera z Natural News http://www.naturalnews.com/028201_ozone ... y_FDA.html

Odkazů jsou mraky, ale domácí práci si budeš muset udělat sám. Zjistíš, že jako vše, pokud je ozónu moc, naprosto logicky člověku dobře nedělá a v extrémním případě v něm člověk může shořet a daleko rychleji, než v čistém O2 Na straně druhé taky zjistíš, že O3 spousta klinik po Německu, v Kandě a snad i US, ale určitě v Mexiku léčí od vzhřezlých plotýnek přes Alzheimera po rakovinu a to velice úspěšně.

Co se týče NO sloučenin, vznikají pouze za relativně vysokých teplot, jmenovitě ve spalovacích motorech, v průmyslu pak při sváření a to i autogenem a hlavně při řezání plasmou. Tohle jsem si miochodem velice důkladně nastudoval v době (cca před 7 lety), kdy jsem se postavil vedení podniku, kde jsem tehdy dělal, pro jeho bezohledné porušování bezpečnostních směrnic při používání plasmy.

Oxidy dusíku reagují s kde čím a skutečně drasticky okysličují. Zde se však nejedná o uvolňování ozónu, jak si to někdo může mylně teoreticky vysvětlovat, ale o přímé reakce NO1-4 s něčím, co kyslík přijme. Že si někdo namaluje rovnici, která jde přes ozón, vůbec neříká nic o tom, jaká je realita. Naopak, ozon za běžnýc teplot oxiduje spoustu organických polutantů a tím je neutralizuje. Opět mohu jedině opakovat, že pokud chce člověk získat jakž takž solidní informace, nelze se obracet na novinářské věrozvěsty obecných nepravd. Kdybych tohle vše neměl dostatečně a již před několika lety prošlé, neopíral bych se do tvých mylných představ. Nicméně, taky jsem se vůbec necítil na to, abych znova zdroje dohledával, neřkuli se dával do nějakých překladů, ale tady máš aspoň ty odkazy nejen Ty. Bylo by totiž proti mé přirozenosti nepoukázat všem, komu by ozón mohl s kde čím pomoci, na jednu z velice rozumých metod léčení skutečně kde čeho.

Asi tak sire, :bye: Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Bylinky a jiné léčivky“