Generátory elektriny pro vítr, vodu a podobne

Poznatky, nápady, myšlenky...
Odpovědět
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Generátory elektriny pro vítr, vodu a podobne

Příspěvek od Akord »

Téma o generátorech určených na výrobu elektriny hlavne na doma, prevážne s magnety. Typickou črtou jsou relativne nízké otáčky. Podobných tém je tady více, tato bude pro odlišnost více filtrována. Doufám, že si každý vybere, co mu lépe bude vyhovovat.


Dvell
Zasloužilý člen
Příspěvky: 241
Registrován: pát 05 čer 2009 20:15

účinnost

Příspěvek od Dvell »

No nenašel jsem lepší téma kdyžtak to přesuň.. budu tě dovolíš-li citovat
Akord píše:
Aquarius1 píše:Jistě ale krokový motor bych vyloučil pro nízkou účinnost
Souhlasím. K tomu dodám, že i ta Setur turbína má účinnost kolem 40procent, takže je vhodná pouze nekdy, protože normálne jde v podmínkách pro Setur udelat s klasickou turbinou 70procent. Autori Seturu parametry mlží nejsou ochotni je porovnat pomocí zabehnutých veličin pro porovnávání turbin. Porád se vymlouvají na nízkou účinnost alternátoru a jiné veci, pritom je to naopak. Stačilo prece jen priznat barvu, mnoho vecí má své výhody za cenu jiných nevýhod. Komunikoval jsem s nimi.
No ta účinnost to mě teda zajímá.. ano jasně ta koule asi nebude nic zázračnýho, to mi bylo jasný z prvního pohledu každopádně nápad zajímavý.
Ale jak jsi sám psal do pár wattu to s turbínama nejni valný.. nešlo by s timhle dosáhnout těch 40% snáž než s turbínou pro maličký výkony?..
Hlavně bych řek že je to vážně ideální pro svojí jednoduchou stavbu, ale jak už to bývá co je jednoduhý nejni ideální..

S pozdravem

Dvell


"Dneska už nikdo nechodí s písničkou do boje a nezpívá když umírá, ptám se Vás čím to je? Možná že sme se konečně sami sebe zeptali, při tom šílenství, v té bolesti, proč vůbec sme kdy zpívali..."
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: účinnost

Příspěvek od Akord »

Dvell píše:No nenašel jsem lepší téma kdyžtak to přesuň.. budu tě dovolíš-li citovat
Akord píše:
Aquarius1 píše:Jistě ale krokový motor bych vyloučil pro nízkou účinnost
Souhlasím. K tomu dodám, že i ta Setur turbína má účinnost kolem 40procent, takže je vhodná pouze nekdy, protože normálne jde v podmínkách pro Setur udelat s klasickou turbinou 70procent. Autori Seturu parametry mlží nejsou ochotni je porovnat pomocí zabehnutých veličin pro porovnávání turbin. Porád se vymlouvají na nízkou účinnost alternátoru a jiné veci, pritom je to naopak. Stačilo prece jen priznat barvu, mnoho vecí má své výhody za cenu jiných nevýhod. Komunikoval jsem s nimi.
No ta účinnost to mě teda zajímá.. ano jasně ta koule asi nebude nic zázračnýho, to mi bylo jasný z prvního pohledu každopádně nápad zajímavý.
Ale jak jsi sám psal do pár wattu to s turbínama nejni valný.. nešlo by s timhle dosáhnout těch 40% snáž než s turbínou pro maličký výkony?..
Hlavně bych řek že je to vážně ideální pro svojí jednoduchou stavbu, ale jak už to bývá co je jednoduhý nejni ideální..
S pozdravem
Dvell
Je možné, že jsem se vyjádril nejasne. Účinnost turbin s jejich velikostí obvykle a obecne klesá. Kapalinové turbiny o velikosti i kolem 10W lze však postavit s účinností pres 50procent. Horší je to s turbinama na plynné/parné médium, no ale to se zrejme seturu a porovnání netýká. Nad účinností seturu pod jednotkama W jsem nepremýšlel. Myslím, však, že dost zabere i odvalování s ozubeným vencem, s čím turbína rovnou na hrídeli nic nemá, lze ji často udelat jako dostatečne rychlobežnou.


Odpovědět

Zpět na „Akord“