Akordovo vlákno

Poznatky, nápady, myšlenky...
Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: ...

Příspěvek od A(&F) »

la píše:Technika a emoce to obvykle dopadne blbě.
... jde ... co však nejde, je vynucovat si něco nepatřičně ... viz např. https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 0785#80785 (a následující) ... nebo zde https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 3028#83028 (a níže) ...

... dovoluji si ještě podotknout, že jeho příspevek https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 2701#82701 jsem považoval za natolik věcný a přínosný, že jsem udělal pokus a "nezabílil" ho i přes jeho stávající lokální BAN ... jo, takhle to potom dopadá ... povolíte jedno drobné porušení ... a pro příště s tím ale Akord počítá jako s naprostou samozřejmostí ... :? ...

... jak jsem již dříve napsal: ... ani to, že má Akord zásluhy vůči některým , mu ale nedává žádné právo překračovat své pravomoce nebo opakovaně i přes upozornění dále plevelit ...

... takže vyberte si z toho to, co se vám osobně "bude hodit do krámu" ... A. ...

PeS: ... jinak dík Ileme za hlasování ... bude to jistě zajímavý sociologický průzkum ... :D ... všichni předem víme, jak to dopadne ... bude převažovat odpověď "S BANEM NESOUHLASÍM", ale na mém rozhodnutí to však stejně nic nezmění ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Akordův ban

Příspěvek od Palo »

S Akordem je to těžký.

Může být přínosem i naopak. Když by byl přínosem, byla by škoda ho utišit. Když je tomu naopak, tak by "utišit" potřeboval ;)
Jako další fakt plýtvá tu svým časem, aby často napsal romány, což znamená, že to myslí smrtelně vážně, tedy nevymýšlí si a nemá potřebu lhát, vysmívat se, nebo urážet (doufám ;)) oproti jiným entitám.

Právě dnes jsme si vyměnili s Akordem několik zpráv na SZ a bylo to rozhodně pro mě přínosem, protože jsem potřeboval vědět, jaký má názor na problematiku, která mě zrovna zajímá, klasická fyzika. Je pro mě lepší se zeptat Akorda, než vše složitě dohledávat na internetu, když informace jsou tam rozházené, neúplné a často zavádějící.

Akorda vnímám jako člověka, co má nadupanou v hlavě "klasickou školní fyziku". Na našem fóru to má těžké, tady vlastně o tohle nikdo nestojí, protože se hledá prostě něco úplně jiného ;) Hledají se (úmyslné) nesrovnalosti, či neobvyklé jevy...

Často se setkávám s názory, že Akord je příliš zatvrdlý v naučené fyzice. No ale je mi jasný, že on to nedělá naschvál ;)
No Ileme, ty nejsi na tom o moc líp (nezlob se) :)

Jsem osobně přesvědčen, že by nevznikaly problémy, kdyby Akord přispíval pouze po vyzvání (na žádost). Jemu by to ušetřilo čas a ostatním nervy, neměl by ho potřebu nikdo banovat...

Nesmíte se na mě zlobit (jak zastánci banu, tak Akord), ale tohle vidím jako jediné řešení, uspokojivé pro všechny.

P.S. Hlasuji, že "je mi to jedno", spíš by se mi tam líbila položka "jiná odpověď".


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Akordův ban

Příspěvek od A(&F) »

Palo píše:Jsem osobně přesvědčen, že by nevznikaly problémy, kdyby Akord přispíval pouze po vyzvání (na žádost). Jemu by to ušetřilo čas a ostatním nervy, neměl by ho potřebu nikdo banovat...
... s tímto nesouhlasím, ... Tvůj návrh je jasná diskrimininace, proti které bych se okamžitě postavil ... opakuji, že Akord nedostal BAN za své nesouhlasné či jiné názory, ale za to, že i přes předchozí varování vědomě a úmyslně porušil pravidla ... A. ...
Naposledy upravil(a) A(&F) dne ned 13 bře 2011 10:16, celkem upraveno 1 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ...

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše:
la píše:Technika a emoce to obvykle dopadne blbě.
... jde ... co však nejde, je vynucovat si něco nepatřičně ... viz např. https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 0785#80785 (a následující) ... nebo zde https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 3028#83028 (a níže) ...
Ať koukám, jak koukám, nepatřičně vynucováno je pouze doržování pravidel, která nebyla nikdy nikde jasně formulována a která se mění za pochodu. A to, že někdo vyhrožuje odchodem a neodejde, když cítí potřebu se bránit nepovažuju za prohřešek proti pravidlům fóra. Sned jedině proti pravidlu "moudřejší ustoupí", ale to nemá s fórem nic společného. A kdybys mi zabílil příspěvek a já si nevšimnul, že je pouze zabílený a ne smazaný, dočkal by ses ode mě daleko horších výrazů, než použil Akord. A taky bych pak klidně mazal tvoje moderátorské svévolné edity.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: ...

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:
A(&F) píše:
la píše:Technika a emoce to obvykle dopadne blbě.
... jde ... co však nejde, je vynucovat si něco nepatřičně ... viz např. https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 0785#80785 (a následující) ... nebo zde https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 3028#83028 (a níže) ...
Ať koukám, jak koukám, nepatřičně vynucováno je pouze doržování pravidel, která nebyla nikdy nikde jasně formulována a která se mění za pochodu. A to, že někdo vyhrožuje odchodem a neodejde, když cítí potřebu se bránit nepovažuju za prohřešek proti pravidlům fóra. Snad jedině proti pravidlu "moudřejší ustoupí", ale to nemá s fórem nic společného. A kdybys mi zabílil příspěvek a já si nevšimnul, že je pouze zabílený a ne smazaný, dočkal by ses ode mě daleko horších výrazů, než použil Akord. A taky bych pak klidně mazal tvoje moderátorské svévolné edity.
... potom bys dopadl stejně jako Akord ... dostalo by se Ti varování, a pokud by ani to nepomohlo (pokračoval bys v tom dál), následovalo by použití dalších prostředků ´... A. ...

PeS: ... nepleteš náhodou dobromady věci, které k spolu nijak nesouvisí ??? ... :shock: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Akordův ban

Příspěvek od Ilem »

Palo píše:

Často se setkávám s názory, že Akord je příliš zatvrdlý v naučené fyzice. No ale je mi jasný, že on to nedělá naschvál ;)
No Ileme, ty nejsi na tom o moc líp (nezlob se) :)
To, že ti chybí základní znalosti považuješ za svou ctnost? A to, že se tě někdo snaží vyvést z omylu považuješ za mínus? To teda nemám, co dodat.
Se mnou je to tak. Ještě mě nic nepřesvědčilo, že některý ze známých fyzikálních zákonů nefunguje. Pokud to tak někdy vypadalo, nakonec se vždy ukázalo, že to byla nedokonalost měření. Pokud existuje cesta k volné energii, není to obcházením fyzikálních zákonů, ale jejich využitím tak, jak to ještě nikdo neudělal. Například transformace energie, kterou zatím nevyužíváme, napříkald tzv. energie vakua, nebo čerpání nízkopotenciálního tepla až pod teplotu okolí. Jiná cesta je využití jaderných přeměn při "pokojových teplotách" a v neposlední řadě zlepšování efektivity využití stávajících zdrojů energie. Můžeš si snít o nějakých jiných zdrojích volné energie, ale pravděpodobně v tom snu zůstaneš až do smrti.
Pokud je zájem, nemusím reagovat na zjevné nesmysly, a budu odpovídat pouze, když budu tázán. Mě to problém nečiní. Ušetřím hromadu času. Ostatně, stejně je to obvykle ztráta času, protože ten, kdo onen nesmysl vysloví si jej nedá vzít, ani kdybych ho umlátil argumenty. Píšu to spíš pro ostatní, protože věřím, že všichni nejsou tak zatvrzelí.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Akordův ban

Příspěvek od Palo »

A(&F) píše:... s tímto nesouhlasím, ... Tvůj návrh je jasná diskrimininace, proti které bych se okamžitě postavil ... opakuji, že Akord nedostal BAN za své nesouhlasné či jiné názory, ale za to, že i přes předchozí varování vědomě a úmyslně porušil pravidla ... A. ...
Pokud je to tak ja povídáš, pak s Tebou souhlasím.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Akordův ban

Příspěvek od Palo »

Ilem píše:To, že ti chybí základní znalosti považuješ za svou ctnost? A to, že se tě někdo snaží vyvést z omylu považuješ za mínus? To teda nemám, co dodat.
To, že jsou tyto základní znalosti (úmyslně) chybně interpretovány, považuji za Tvé mínus, jelikož jich využíváš jako skutečné a neoddiskutovatelné pravdy.

Už jsi někdy zapojil deset LED tak, aby svítily (jen s drobnými rozdíly) všechny paralelně a bez odporů? Tvé znalosti Ti to nedovolí, všude musíš cpát rezistory. To je jen příklad.

Důvěřuj, ale prověřuj, musíš ale vědět jak. Jedině takhle se dostaneš dál, než jsi.


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Akordův ban

Příspěvek od Ilem »

Palo píše:
Ilem píše:To, že ti chybí základní znalosti považuješ za svou ctnost? A to, že se tě někdo snaží vyvést z omylu považuješ za mínus? To teda nemám, co dodat.
To, že jsou tyto základní znalosti (úmyslně) chybně interpretovány, považuji za Tvé mínus, jelikož jich využíváš jako skutečné a neoddiskutovatelné pravdy.

Už jsi někdy zapojil deset LED tak, aby svítily (jen s drobnými rozdíly) všechny paralelně a bez odporů? Tvé znalosti Ti to nedovolí, všude musíš cpát rezistory. To je jen příklad.

Důvěřuj, ale prověřuj, musíš ale vědět jak. Jedině takhle se dostaneš dál, než jsi.
Neboj se, napěťové napájení ledek je mi známo dostatečně. Pjem diferenciální odpor mi nedělá problém. Doknce se o tom najde i dost literatury. Existují doknce integrované DC-DC měniče určené právě pro tento účel.
Zkus ale takhle zapojit 5 zelených ledek a 5 červených.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: ...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Ilem píše: Ať koukám, jak koukám, nepatřičně vynucováno je pouze doržování pravidel, která nebyla nikdy nikde jasně formulována a která se mění za pochodu.
Skutečně? Já když jsem sem na Pramen lezl, tak jsem si je našel a jediné co se mění za pochodu je to, že moderátoři jsou až příliš toleratní.
Ilem píše: A to, že někdo vyhrožuje odchodem a neodejde, když cítí potřebu se bránit nepovažuju za prohřešek proti pravidlům fóra. Sned jedině proti pravidlu "moudřejší ustoupí", ale to nemá s fórem nic společného.
Pro mne to zase přesvědčivě znamená, že dotyčný má poněkud zkreslené představy o své maličkosti, naprostý nedostatek sebeůcty a potřebu se sebou něco udělat. Stačí si povšimnout, že Akord je jedinný tady na fóru, kdo něco takového dělá ve snaze přesvědčit o své důležitosti druhé.

Bavíme se o hovnu. Akord dostal dochvilný ban za své nepatřičné chování, nikdo ho odsud nevyhazuje a tahle malichernost nabývá momentum postrkované individuy, které ani nenapadlo si ty pravidla, a že jich moc není, přečíst a podle nich se chovat, nemluvě o tom, že jsou to jenom základní pravidla slušnosti.

Nenadávej, nenapadej osobně a neplevel. Co je na tom tak nejasného Ileme?

To jsem ještě netušil, že Ilem měl potřebu založit na tohle téme a tohodle komára hnát na Mars.
https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... &start=555

Ahoj, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Akordův ban

Příspěvek od gromit »

Ilem píše:Nelí bí se mi banování Akorda, proto jsem založil toto hlasování
mě se banování taky nelíbí, ale přesto jsem hlasoval ano.
Akorda znám osobně, cením si jeho přehledu a znalostí a dokážu pochopit, že ho opouští trpělivost, když čte některé příspěvky
ale emoce bych do toho netahal, ještě tak do Boxovárny, a od čeho jsou SZ?
Tak máme čas na vychladnutí, vystřízlivění. Tím neříkám, že by ban nezasloužili i jiní, příspěvků off-topic nebo osobně laděných by se našlo, ale to by to tu Rival mohl zavřít celé..


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Akordův ban

Příspěvek od Slavek Krepelka »

gromit píše: Tím neříkám, že by ban nezasloužili i jiní, příspěvků off-topic nebo osobně laděných by se našlo, ale to by to tu Rival mohl zavřít celé..
Nazdar Gromite,

Ono by stačilo, kdyby Ti rozumnější buďto na provokace takového charakteru neodpovídaili, nebo odpovědi přetahovali, a to důsledně, do boxovárny a moderátoři ty provokace nemilosrdně gumovali, jak jen se k tomu dostanou. Já osobně s tím tímto začnu, důsledně a hned, mimo vlákna, která se týkají právě takových hádanic a ničeho jiného, tam to vidím jako marnou snahu.

Co vy na to vespolek?

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Akordův ban

Příspěvek od Jim68 »

Slavek Krepelka píše:
gromit píše: Tím neříkám, že by ban nezasloužili i jiní, příspěvků off-topic nebo osobně laděných by se našlo, ale to by to tu Rival mohl zavřít celé..
Nazdar Gromite,

Ono by stačilo, kdyby Ti rozumnější buďto na provokace takového charakteru neodpovídaili, nebo odpovědi přetahovali, a to důsledně, do boxovárny a moderátoři ty provokace nemilosrdně gumovali, jak jen se k tomu dostanou. Já osobně s tím tímto začnu, důsledně a hned, mimo vlákna, která se týkají právě takových hádanic a ničeho jiného, tam to vidím jako marnou snahu.

Co vy na to vespolek?

S laskavým pozdravem, Slávek.

To je, myslím, nejzralejší řešení. Mě se to osvědčuje perfektně. Ale možná jsem jen málo konfliktní...Zkusím se napravit... :cry:


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Akordův ban

Příspěvek od Ilem »

gromit píše:Tím neříkám, že by ban nezasloužili i jiní, příspěvků off-topic nebo osobně laděných by se našlo, ale to by to tu Rival mohl zavřít celé..
Právě v tom vidím ten dvojí metr.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Akordův ban

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:
gromit píše:Tím neříkám, že by ban nezasloužili i jiní, příspěvků off-topic nebo osobně laděných by se našlo, ale to by to tu Rival mohl zavřít celé..
Právě v tom vidím ten dvojí metr.
... zatím si ale ještě nikdo z nich nedovolil to, co za poslední měsíc Akord (doplněno:NEJEN proti administrativě) .... nebo snad ano ??? ... A. ... :| ...
Naposledy upravil(a) A(&F) dne pon 14 bře 2011 11:11, celkem upraveno 1 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Akord“