Realistický koutek pro Nadšence

Vstup do sekce

Moderátoři: rival, sano

Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulace zimy

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše:jen mne překvapilo, že neznáš ty "chladící papuče" ... ;) ... jinak dík Ile :) ... v tom případě je totok nejelegantnejší řešení pro krátkodobé výpadky ...

... pokud je to tak, proč se potom standardně nepožívá tento způsob i v průmyslovém chlazení ??? ... namrazit bandy nočním proudem ... a tím pádem ušetřit ... :ethink: ... ale proč dávní ledaři dodávali pouze čistý led a ne rovnou nasolený kocky ??? (no možná to dosolovali až doma sami zákazníci, ... hele, nemáte náhodou někdo návod k té praledničce ??? ... :D :D :D )
Papuče znám, ale co v nich je nevím.
Zmrzlinu jsem nikdy nedělal
Proč se to nepoužívá, to nevím, asi to nikoho nenapadlo
Davní ledaři tahali led z rybníka. Nevím, co by tomu řekl porybný, kdyby mu vodu osolili. Navíc k výrobě takového ledu stačilo, když teplota klesla po nulu. V případě slané vody by musela klesnout hodně pod nulu. Kdyby to dosolovali zákazníci, led by se jim rozpustil, stejně jako na silnici.
Naposledy upravil(a) Ilem dne pát 23 říj 2009 11:07, celkem upraveno 1 x.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Maso v mražáku

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše:
Gapča píše:prosím, já těm tvým číslům nerozumím, a naše lednice/mražák má energetickou třídu A .. ani nevím kolik spotřebovává kW.
... zezadu najdeš štítek se všema hodnotama ... tak ho nafoť ... nebo opiš ... ;)
Na štítku se udává příkon, ne průměrná spotřeba. Pokud jde o dostatečnost výkonu UPS je důležitý příkon. pokud jde o dobu výdrže, je důležitá průměrná spotřeba (mražák zapne třeba na 10 min a pak 2 hodiny nic)


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Akumulace zimy

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:Navíc k výrobě takového ledu stačilo, když teplota klesla po nulu.
... souhlas, to je dost pádnej argument ... ;) ...... tatííí, a plave slanej led na vodě ??? ... :D :D :D ... ;) ;)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulace zimy

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše:tatííí, a plave slanej led na vodě ???
Na to doufám nechceš odpověď :D :D :D


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Akumulace zimy - pomocí slaného roztoku ...

Příspěvek od A(&F) »

Ilem píše:
A(&F) píše:tatííí, a plave slanej led na vodě ???... :D :D :D ... ;) ;)
Na to doufám nechceš odpověď :D :D :D
... proto tam taky byl ten mrkající dabl smajlík ... ;)

... prosím, ty to určitě zvládneš rychleji ... já bych si totiž musel oprášit vědomosti a najít vzorečky ... jakou koncentraci má mít ta solanka pro řekněme -17°C, tak aby při této teplotě zmrzla ??? ... dík ... :)


------------------------------

... tak už jsem to našel ... http://fyzweb.cz/odpovedna/index.php?hledat=zmrzne ... ;)



Obrázek
Naposledy upravil(a) A(&F) dne pát 23 říj 2009 14:27, celkem upraveno 4 x.


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

nezávislá lednice

Příspěvek od la »

Velice zajímavé http://karavan.cz/index.html?pod=/z_jine_domeny.htm je to v chlazení ,nebo
http://zbozi.cz/items?q=lednice%20plyn& ... eb&redir=1
možná že by se něco s toho dalo upravit i na solární pohon.(možná v nouzi i na petrolejku :D )
Naposledy upravil(a) la dne pát 23 říj 2009 15:10, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Akumulace zimy

Příspěvek od Ilem »

A(&F) píše: ... prosím, ty to určitě zvládneš rychleji ... já bych si totiž musel oprášit vědomosti a najít vzorečky ... jakou koncentraci má mít ta solanka pro řekněme -17°C, tak aby při této teplotě zmrzla ??? ... dík ... :)
No, nevím, jestli na to jsou vzorečky. Spíš tabulky, kde už to někdo změřil. Jen si pamatuju, že nejmíň je -20, ani nevím, při jaké koncentraci. To bych ale našel v tabulkách, které mám doma.
Vidím, že už jsi to našel :good:Z tohoto grafu je asi lépe vidět, že -17 je asi při 18 procentech NaCl
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


"Dum spiro spero"
Ciceron
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Cemické chladící směsi

Příspěvek od NAVAR »

Nízkých teplot lze dosáhnout i rozpouštěním různých solí v ledové tříšti. Říká se tomu chladící směsi a s oblibou je používají chemici. Tuším že kuchyňská sůl udělá tak -20C a chlorid vápenatý i -35C. Principem je že se odebírá teplo nutné ke změně skupenství.
Jinak pořádný sklep a naledovat. Lednička Vás stojí 200kč měsíčně za elektriku, někdy i více pokud je namražená. Na oschlý salám, prošlou hořčici a krabičku sardinek je to zatraceně nákladný regál :)


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Eter
Starší člen
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20 lis 2008 11:59

Re: Realistický koutek pro Nadšence

Příspěvek od Eter »

Iv píše:Nesnáším fyzikální realisty,vůbec všechny realisty strnulé většinou jen na rovnici 1+1= 2,( na drátě je hejno vrabců,když zastřelím jednoho, kolik jich tam zůstane-podle mně ani jeden, protože všichni pak zdrhnou) jsou to chodící mrtvolky, motající se v kruhu, už Enstein napsal, kdo nemá fantazii, je mrtvý a měl pravdu. Omlouvám se, že jsem vstoupil, ale mrzí mně to už kvůli Anonym,Poota a Spacebal, výsledek rovnice i s fantazií je mně jasný. Držte se !!! Co se týče tepel. čerpadla, jsem na tom kdysi dělal ve výzkumáku, ale pokud znám realistu Ilema,tak ten to měl několik roků doma, takže jeho závěry budou správné. Jinak s tímto rozdělením fora od Rivala (ikdyž si ho nesmírně vážím za jeho trpělivost, ale to již obstarává Aldebaran a Sysifos ) vnitřně hluboce nesouhlasím a tím ani nečekejte žádné nové věci z mé strany, proč bych to dělal, abych dostal kožní vyrážku, to ne - nebo jen tak pro srandu "králíkům" ??? :cry: Omlouvám se za upřímnost.
PS. Pro níže A+F, víš je mně líto těch kluků, co by rádi něco tady vypleskly, ale obavy ze zesměšnění jim v tom brání a to je mně strašně líto. Ti lidé nejsou většinou zatížení svým zaměřením a tam většinou bývá ten správný směr, to je to, co mně trápí. Jinak dík a měj se v životě moc fajn.
Iv :good: :good: :good:
Suhlasim s tohto fora sa pomalicky ale isto stava podstranka Aldebaranu a Sysifosa, je to robene "zamerne" skoda ze to Rival nevidi a velkodusne tymto ludom otvara branu. :ethink:


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Realistický koutek pro Nadšence

Příspěvek od A(&F) »

Iv píše:Nesnáším fyzikální realisty,vůbec všechny realisty strnulé ............. nebo jen tak pro srandu "králíkům" ??? :cry: Omlouvám se za upřímnost.

PS. Pro níže A+F, víš je mně líto těch kluků, co by rádi něco tady vypleskly, ale obavy ze zesměšnění jim v tom brání a to je mně strašně líto. Ti lidé nejsou většinou zatížení svým zaměřením a tam většinou bývá ten správný směr, to je to, co mně trápí. Jinak dík a měj se v životě moc fajn.
Ivane ... mně osobně je také líto té ztracené pohodové nálady, ale myslím, že podobná situace, jaká zde na fóru díky některým jedincům panovala zpočátku tohoto roku, tak ta se už zřejmě nikdy nebude opakovat ... protože pokud by se zde opět vyskytl nějaký podobný rušivý element, co by měl pouze chuť hloupě zesměšňovat výsledky něčí cizí práce v oblasti VE nebo otravovat ostatní v poklidné diskuzi (atd. jak se zde často dělo), tak holt demokracie půjde zkrátka stranou ...

... protože s takovými podobnými se evidentně nic jiného dělat nedá ... ;) ...


... všichni, kdo mají snahu plodně přispět svými vědomostmi i dotazy k probíhajícím diskuzím, jsou zde vřele vítáni ... A(&F)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

re

Příspěvek od spaceball »

Ne že by se mne to nějak týkalo a rozhodně se necítím v pozici ukřivděného narozdíl....ale můžete mi blíže vysvětlit -

...protože pokud by se zde opět vyskytl nějaký podobný rušivý element, co by měl pouze chuť hloupě
zesměšňovat výsledky něčí cizí práce v oblasti VE nebo otravovat ostatní v poklidné diskuzi...


a byl by možný kontkrétní příklad? Mám jen zkušenosti s anonymními, kteří z takové zálohy zesměšňují příspěvky...

... všichni, kdo mají snahu plodně přispět svými vědomostmi i dotazy k probíhajícím diskuzím, jsou zde vřele vítáni ... A(&F)


Jste přesvědčen o pravdivosti tohoto výroku?
:P
Naposledy upravil(a) spaceball dne sob 24 říj 2009 1:32, celkem upraveno 1 x.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Adsorpce

Příspěvek od Merlin »

V sekci realistů se zamotali do podivných kombinací.. asi ještě nikdo nic neslyšel o adsorpční chladničce.. funguje i na olejový kahan... ;)


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Adsorpce

Příspěvek od 1220 »

gewo píše:V sekci realistů se zamotali do podivných kombinací.. asi ještě nikdo nic neslyšel o adsorpční chladničce.. funguje i na olejový kahan... ;)
:good:
To je obraz přesložitělého přístupu mozkového....., měli jsme kdysi plynovou ledničku, a šlo to, takový malý plamínek.......
Dyť je to vlastně typ na výrobek. Aha.
K.
:bye:


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Adsorpce

Příspěvek od Ilem »

gewo píše:V sekci realistů se zamotali do podivných kombinací.. asi ještě nikdo nic neslyšel o adsorpční chladničce.. funguje i na olejový kahan... ;)
Problém je v tom, že šlo o uchování zmraženého masa. Adsorbční chladnička, jak jsi správně napsal je pouze chladnička, nikoli mraznička. Teploty pod nulou tam dostaneš jen velmi těžce a neekonomicky. O hlubokozmraženém masu ani nemluvě. Ostatně proto je téměř vytlačily ledničky kompresorové.


"Dum spiro spero"
Ciceron
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

No jo

Příspěvek od 1220 »

Maso každej musí mít maso ...........
:| Proč zrovna maso ....................
:lol: :lol: :lol:
Přesložitělý už i potravní řetězec :cry:
dobře už bylo
Tak ať chovají králíky, živí nerozmrznou........aspoň by viděli, že ta němá tvář ..............
Jo a ty modrý chladítka jdou taky použít, místo fridexu ......dají se koupit.......
KDR


Odpovědět

Zpět na „Sekce "Nadšenců"“