Magnetický Generátor

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Dr Meduza
Stálý člen
Příspěvky: 63
Registrován: pon 01 kvě 2006 17:30
Bydliště: Jirkov :-)
Kontaktovat uživatele:

Magnetický Generátor

Příspěvek od Dr Meduza »

Sloučené vlákno čisté 7.7.2012 SDK

Zkousel nekdo neco takovyho vyrabet?

vzhledem k tomudle me uz pred docela davnou dobou napadla takova vec, ale nebyl cas na realizaci
muj napad vychazi i trochu z principu homopolarniho generatoru
Co udela civka navinuta ve smeru otaceni kolem rotoru s magnetama (jako ze neni navinuta klasickym zpusobem, ale jako kdyby se navinula na ten rotor a pak dala na samostatnou kostru. Doufam, ze je moje vysvetleni srozumitelny)


Obrázek
Uživatelský avatar
Dr Meduza
Stálý člen
Příspěvky: 63
Registrován: pon 01 kvě 2006 17:30
Bydliště: Jirkov :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr Meduza »

ee s timdle ne, ted vubec nemam cas si tu frezovat nakou medenou trubku a namotavat na ni drat :roll:
ale az bude cas, tak to urcite chci minimalne prozkoumat


Obrázek
Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: The Mini-Romag + takovej napad mimo

Příspěvek od Waldes »

Dr Meduza píše:Zkousel nekdo neco takovyho vyrabet?
)
Mám v pláne niečo také v blizkej buducnosti vyskušať, hneď ako dokončím pokus s Molinom - CEG . Vela času mi však zaberá obnova našich stránok. Prehladavanie starých poznámok, popripade zopakovanie meraní, potom skoncipovanie textu aby to aj niečo povedalo čitatelom a na tvorčiu činnosť zostava pramalo času. Ale chcem to všetko obnoviť, veď v našich končinách niesu stránky podobnej koncepcie. Potom sa rad spojim a môžeme podebatovať. :?: :!:


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Magnetický generátor

Příspěvek od lajos »

Tak začnu s tím miniromagem. Chvili jsem hledal v sekcich, kam to dát a skončil jsem tady.
Začal jsem s výběrem magnetu a hned i skončil s tím předepsaným Alnico4 ještě k tomu isotropní-není ani podobný rozměr v čechách 3/4"x5/8"x3/8" v mm přibližně 19x16x10. Výběr je jedině v neodymech, nejblíž 20x16x4 N42 v magsy.cz za 31,-.
Alnico je slabota a neodym o co je tenčí, o to je silnější. Doufám že tím neporuším nějaké jiné podmínky konstrukce, hlavně takhle zachovám základní rozměry.
Co udělat rotor ze silonu místo mosazi (i když ho mám)? To uložení mosazné osy v mosazném kroužku-nic moc. Dal bych radši klasické Fe ložisko i osu. Pochybuju že ty magnety a vytvořené pole ovlivní?Neni mi ještě jasné, mimo jiné, ta 8mm mezera mezi sekcemi na rotoru, k čemu? Nebo je to jen vzdálenost mezi sekcemi? Pak ta Mylar izolace na vsazení magnetů do rotoru, spíš vlepit epoxidem ne?
Na stator Cu plech 0,8mm zatím nemám, jen mosaz. No stator bude poslední, tak uvidím.
U cívek 32 závitů s 0,14 Cu je šířka cívky jen 5mm což vůči šířce magnetů 16mm je dost úzké. Nemluvím o 7A přes tak tenký drát? Nebo to je zase násobek inche, tak že 0,35 Cu, na 7A je to stejně hodně málo, šířka cívky asi 12mm-což už je lepší na pokrytí magnetů.
Tak že pokud budete mít chuť mi vypomoct s připomínkama, budu rád. Víc hlav víc ví. Prostě pokecat o tom než objednám magnety atd.
Ještě odkaz ať nemusíte hledat http://karlsoen.blogspot.com/ je tam odkaz i na původního Naudina


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

vybráno

Příspěvek od lajos »

Tak jsem objednal tyto magnety http://www.magsy.cz/product/22415.magne ... 20x16x4-n/ , jak koukám můj pokus vás moc netankuje, nevadí, jsi tady pokecám sám se sebou


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: vybráno

Příspěvek od poota »

lajos píše:...jak koukám můj pokus vás moc netankuje...
Tedy ne že by mě netankoval, to von mě zas tankuje, vo to nic. Akorát že zrovna tohle mi není jasné natolik, abych si do toho troufnul nějak kecat, tak jenom spíš čekám, až se to nějak vyvrbí. Jak se mi potom něco v kouli vylíhne, tak si buď jistej, že toho nakecám možná i víc, než Ti bude milé - zatím Ti jenom držím palce.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: vybráno

Příspěvek od gromit »

lajos píše:Tak jsem objednal tyto magnety http://www.magsy.cz/product/22415.magne ... 20x16x4-n/ , jak koukám můj pokus vás moc netankuje, nevadí, jsi tady pokecám sám se sebou
abys nebyl smutnej, tak se taky hlásím, že to sleduju, ale jelikož nemám k rotačním generátorům důvěru, vyčkávám jako poota, kdyby něco, abych jen neplácal jako třeba teď. Magnety hezký, až je budeš mačkat k sobě, bacha na oči, je to síla. Proto bych hlasoval spíš pro tu originální mosaz - a 8mm mezera mezi nima - tuším, že se mají přitahovat? Asi by to chtělo přepočítat, abys dostal pěkný sínus, ale to je už pro Akorda...
Čím to chceš honit? větrníkem? ;)
:good:


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

honit?

Příspěvek od lajos »

Na rozběch bych použil buď ventilátorový motorek z auta anebo třífázový motorek z CD mechaniky(jen udělat k tomu generátor)-ten by se dal po odpojení použít jako další generátorek.
Eště mi tam falíruje to poměděné ocelové vinutí kolem magnetu, které pak nějak oříznou a nechají koukat konce drátů z rotoru?
Nevím proč, zatím v té konstrukci vidím nějaký smysl a jak jsem psal je mosaz i soustružník a zvědav jsem dost.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

stroj .př

Příspěvek od la »

Aspoň trošku,polidštěno .Akorád pomědit ten drát,to bude kafe.Napadl mě použít drát ze svářečky CO ,ale ten je tvrdej a jenom kuličkovanej v tunelu ˇ(pokovený mechanickými údery Cu kuliček stlačeným vzduchem) bude to chtít asi silnější vrstvu Cu ,ale můžu se plést.
http://jnaudin.free.fr/html/dsqromag.htm
http://search.freefind.com/find.html?_c ... mini-romag
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

ještě sestava

Příspěvek od la »

Zase aspoň stroj.překlad.
Jediný magnetický mateiál co tam vidím mimo permanentní magnety jsou cívky s poměděného železného drátu namotaného na ty permanentní magnety,vypadá to při tom propojení jako pulzující klec na krátko ,ale tady je rozdíl je to zapojené v serii aby to patrně mělo větší odpor. :oops: Dělá se to běžně u fázově řízených motorů s kotvou na krátko.Hřeje se to, obvykle se to musí chladit,rotujícím chladičem mechanicky spojeným s kotvou(obvykle princip headpipe) :oops:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

mezizkouška

Příspěvek od lajos »

Tak při čekání na magnety jsem si řekl že vyzkouším ty videa z netu. Začal jsem s tím jednoduchým zázrakem kde jsem použil magnety (asi neodym) z verglovacích svítilen (baterek?) ala vietnam. Bohužel s žádným magnetem jsem to neroztočil ani bohovy.
Nejpracnější bylo vyhrabat šest šroubků M1,8 na uchycení céda k motorku CD mechaniky
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: mezizkouška

Příspěvek od gromit »

lajos píše:Tak při čekání na magnety jsem si řekl že vyzkouším ty videa z netu. Začal jsem s tím jednoduchým zázrakem kde jsem použil magnety (asi neodym) z verglovacích svítilen (baterek?) ala vietnam. Bohužel s žádným magnetem jsem to neroztočil ani bohovy.
Nejpracnější bylo vyhrabat šest šroubků M1,8 na uchycení céda k motorku CD mechaniky
mezizávěry:
a) špatně jsi napóloval ty magnety na CD
b) magnety musí mít speciální stínění žlutý barvy
c) zapomněl jsi zapnout fén, který by to roztočil
d) na metacafe kecají stejně jako na Utube...

sleduju, držím palce, ale točítkům nevěřím, proto hlasuju pro d)
:good:


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

pokračování

Příspěvek od lajos »

Mrzí mně ale dvakrát jsem sem napsal litánii, podruhé jsem udělal i ctr c ale při přidávání fotek z počítače mi to shodil explorer včetně uloženého textu, potřetí se mi to psát nechce. Musel jsem dát fotky přímo z foťáku.
Nefunguje to!!!!!!! Možná za jiných rozměrových podmínek by to mohlo jít, už mám točení s talířkem plné zuby.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: pokračování

Příspěvek od gromit »

lajos píše:Mrzí mně ale dvakrát jsem sem napsal litánii, podruhé jsem udělal i ctr c ale při přidávání fotek z počítače mi to shodil explorer včetně uloženého textu, potřetí se mi to psát nechce. Musel jsem dát fotky přímo z foťáku.
Nefunguje to!!!!!!! Možná za jiných rozměrových podmínek by to mohlo jít, už mám točení s talířkem plné zuby.
Tak to můžu potvrdit - pár točítek jsem taky zkoušel, stejný výsledek, když se tomu nepomohlo "statorovým" magnetem v ruce, tak se to chovalo přesně podle teorie...
A co miniromag?
:good:


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

la

Příspěvek od lajos »

půjdu do něho, jen chvíli budu motat dráty kolem magnetu než se pustíme do rotoru


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“