Magnetické Lineární Zrychlovače

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Magnetické Lineární Zrychlovače

Příspěvek od Palo »

Sloučené vlákno, čisté, 7.7.2012 SDK
A(&F) píše:... i když mi tím nepomůžeš, tak určitě rozšíříš obzory sobě i ostatním ... 8)
A to bych si docela rád rozšířil obzory :) Již několikrát jsem se snažil sehnat nějaké to povídání o elektromagnetizmu, ale nějak jsem neuspěl.
To, co píšeš, je velice zajímavé, protože pokud dvěma magnety "vystřelím" kuličku do "vyšších poloch", je pro mě docela nepochopitelné, proč by to nemělo jít zacyklit. Ono prakticky stačí i minimální klesání a kulička se dostane obloukem z jednoho rohu pokoje do druhého, navíc při použití větších magnetů by neměl být problém dostat kuličku poměrně vysoko a zároveň jich tam pustit víc. Nedokážu si předtavit, kde by měl být problém, ale zase na druhou stranu je mi jasné, že energetický výstup, který by z tohoto zařízení šel, by se ani dal moc využít a ikdyž by šlo o poměrně velké zařízení, mělo by to asi podobný výkon jako solární panely (tzn. nic moc).


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

energie z magnetů

Příspěvek od jeff »

Palo, jak jsou tady výše uvedeny stránky pana Naudina s těma kuličkama, tak si to projdi celé, je tam magnetický motor s ocelovými kuličkami. Je to jednoduchá konstrukce a když se na to díváš, tak si řekneš "to Musí chodit" Základním principem tohoto motoru jsou právě vystřelované kuličky zesilujícím se magnetickým polem. Přeji dobrou zábavu!

Jeff


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: energie z magnetů

Příspěvek od Palo »

Jeff píše:Palo, jak jsou tady výše uvedeny stránky pana Naudina s těma kuličkama, tak si to projdi celé, je tam magnetický motor s ocelovými kuličkami...
Samozřejmě, že se na to kouknu, dík :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: energie z magnetů

Příspěvek od Palo »

Jeff píše:...vystřelované kuličky zesilujícím se magnetickým polem.
http://jnaudin.free.fr/html/permotr.htm
Ten RMOD vypadá docela pěkně, ale předpokládám, že bude problém na konci magnetů, jelikož to bude nakonci tu kuličku naopak "vcucávat zase zpět :) To by chtělo, aby nakonci vždy kulička o něco klesla, aby se přeci jenom nějak "urvala" od těch magnetů :) Nevím, je to jen má teorie, ale stejně si myslím, že původní experimenty s "tyčkama" jsou přesvědčivější. Jen udělat delší "dráhu", kuličku dostaneme dál a výše... :)

No jednu teorii gravitačního motoru již mám za sebou, pochopil jsem, že tudy cesta nevede :) Šlo o kuličky ve skleněných trubičkách v rotujícím kole. V případě zájmu sem dám GIF, který jsem zpracoval před vyhotovením :)

Zas na druhou stranu lepší vymyslet něco a přijít na to, že to nefunguje než nevymyslet nic :)


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

motorek

Příspěvek od jeff »

Usuzuješ správně, zesilující se mag. pole skutečně uděluje určité zrychlení, jediné kritické místo je, když má koule opustit poslední, nejsilnější magnet. V popisu je psáno, že k opuštění posledního magnetu má stačit setrvačnost získaná průchodem okolo magnetů a s polohou posledního magnetu hýbat tak, až bude motor fungovat. Prozatím se mi to ale také nepodařilo.

Jeff


lelek

V trak

Příspěvek od lelek »

Zkoušel jste někdo V track? Mě to moc nefungovalo (vozík se zastavil v mrtvé poloze mezi magnety), ale jiní tvrdí že to funguje:




http://www.fdp.nu/shared/manager.asp?d= ... 20Perendev

Lelek


lelek

V track

Příspěvek od lelek »

už mi to frčí :D .....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Koumes
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: sob 31 bře 2007 21:18

Re: V trak

Příspěvek od Koumes »

lelek píše:Zkoušel jste někdo V track? Mě to moc nefungovalo (vozík se zastavil v mrtvé poloze mezi magnety), ale jiní tvrdí že to funguje
V-track funguje bezvadně. Kdybys tam nedával ty kulaté magnety a udělal souvislé pole z obdelníkových magnetů, tak ti to šlapalo napoprvé. :)


lelek

V-circle

Příspěvek od lelek »

Díky za komentáře a gratulaci. Dopředu jezdí, ale dokolečka se mu nechce. Potvora :D
lelek

EDIT: Druhý (identický) soubor jsem smáznul ... Rival
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


lelek

Omluva

Příspěvek od lelek »

Omlouvám se že to tady zapleveluju, ale nejdřív nic a pak hned 2x :D
Jo k tomu klipu. Můžeme se dohadovat že magnety nemají správný tvar, rozteče, úhly, ale stále ve mě hlodá pochybnost že fyzikář měl tnkrát pravdu a 'perpetumobile' je blamáž :(

lelek

P.S. ale pro klid v duši vymyslim nějakej rotor a setrvačník a zkusim to než se na to vykašlu :D


Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omluva

Příspěvek od Palo »

lelek píše:Omlouvám se že to tady zapleveluju, ale nejdřív nic a pak hned 2x :D
Jo k tomu klipu. Můžeme se dohadovat že magnety nemají správný tvar, rozteče, úhly, ale stále ve mě hlodá pochybnost že fyzikář měl tnkrát pravdu a 'perpetumobile' je blamáž :(

lelek

P.S. ale pro klid v duši vymyslim nějakej rotor a setrvačník a zkusim to než se na to vykašlu :D
Tohle žádný plevel! Radši dvakrát, než vůbec :) Mimochodem jestli jsi registrovaný, pořád to můžeš umáznout. Jinak mě napadá to trochu postavit do kopce a na konci to nechat propadnout do "další" hračky... Ale nejsem si jistej, jestli to půjde udělat tak, aby to "korektně" propadlo... anebo jestli to vůbec takhle půjde postavit...


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
xzzzx
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: stř 14 bře 2007 10:52
Bydliště: Valtice
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Omluva

Příspěvek od xzzzx »

lelek píše:Omlouvám se že to tady zapleveluju, ale nejdřív nic a pak hned 2x :D
Jo k tomu klipu. Můžeme se dohadovat že magnety nemají správný tvar, rozteče, úhly, ale stále ve mě hlodá pochybnost že fyzikář měl tnkrát pravdu a 'perpetumobile' je blamáž :(

lelek

P.S. ale pro klid v duši vymyslim nějakej rotor a setrvačník a zkusim to než se na to vykašlu :D
Zkus to dat rovne a prilepit na buben.
Mohlo by to fungovat.
Dej vedet jak si dopadl.
Z.


Svět zboř! Já budu stát.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: V-circle

Příspěvek od adam.benda »

lelek píše:... Dopředu jezdí, ale dokolečka se mu nechce. Potvora :D
...
Možná tuším, proč se mu nechce dokolečka. :) Kolabs nastane víceméně na konci trati... magnetické pole tam končí. On se sice zastaví kousíček před koncem, ale právě tam už má magnetické pole nevhodnou orientaci. Zkus skutečně vyplnit 360°.. ;)

Možná není odvěci, pořídit si nějaký ochranný štít před obličej... přecejenom... jestli to vyjde.... :D


lelek

Re: V-circle

Příspěvek od lelek »

adam.benda píše:
lelek píše:... Dopředu jezdí, ale dokolečka se mu nechce. Potvora :D ...
Možná tuším, proč se mu nechce dokolečka. :) Kolabs nastane víceméně na konci trati... magnetické pole tam končí. On se sice zastaví kousíček před koncem, ale právě tam už má magnetické pole nevhodnou orientaci. Zkus skutečně vyplnit 360°.. ;)
jak to vypadá při 360° vidíš na posledním videu :-(
lelek


Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Poslední video

Příspěvek od adam.benda »

lelek píše:
adam.benda píše:
lelek píše:... Dopředu jezdí, ale dokolečka se mu nechce. Potvora :D ...
Možná tuším, proč se mu nechce dokolečka. :) Kolabs nastane víceméně na konci trati... magnetické pole tam končí. On se sice zastaví kousíček před koncem, ale právě tam už má magnetické pole nevhodnou orientaci. Zkus skutečně vyplnit 360°.. ;)
jak to vypadá při 360° vidíš na posledním videu :-(
lelek
Pravda, nějak jsem to přehlédl...
Buď se mi video blbě stáhlo, nebo je to natáčený ve velký tmě.. ale víceméně lze rozeznat, co se tam děje...


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“