Magnetické Lineární Zrychlovače

Magnetické motory, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
DrJarda
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 22 srp 2007 19:13
Bydliště: blízko Rakovníka

Re: K těm magnetům

Příspěvek od DrJarda »

Aquarius1 píše:A co takhle ten kruh neuzavírat.Bylo by přeci možné to složit z více kotoučů a pak by nějaký přejezd mezi branami nebyl problém.
Jak mi to tak připadá... Vytáhnout ten magnet bránama po nakloněné rovině do výšky a nechat padnout do spodní části další nakloněné lineární dráhy bran, která by byla s předchozí v úhlu. Udělat z nich třeba 5-ti úhelník a takto to uzavřít. Prostě takové pilovité zuby stočené do více úhelníku.


peer jasenic
Nový člen
Příspěvky: 21
Registrován: stř 03 říj 2007 7:21
Bydliště: Praha

Re: K těm magnetům

Příspěvek od peer jasenic »

DrJarda píše:
Aquarius1 píše:A co takhle ten kruh neuzavírat.Bylo by přeci možné to složit z více kotoučů a pak by nějaký přejezd mezi branami nebyl problém.
Jak mi to tak připadá... Vytáhnout ten magnet bránama po nakloněné rovině do výšky a nechat padnout do spodní části další nakloněné lineární dráhy bran, která by byla s předchozí v úhlu. Udělat z nich třeba 5-ti úhelník a takto to uzavřít. Prostě takové pilovité zuby stočené do více úhelníku.
To už jsem viděl s ocelovou koulí,která vyjížděla po hliníkovém účku.Nakonci se utrhla a spadla dolů. Magnety přidělané po stranách na plechách. Postupně směrem vzhůru byly silnější magnety. Přelítlo to částečně setrvačností ,účko bylo kratší než plechy s magnetama.
Domnívám se že aby se uzavřel cyklus je notno vypůjčit si sílu na chvilku z jiného systému např. gravitace nebo setrvačnost nebo něco dalšího.


lelek
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: ned 01 črc 2007 12:17
Bydliště: Ústecký kraj

mg motor

Příspěvek od lelek »

Vážení,

to lego s tady už propíralo, je to podfuk. Pokud má něco jako magnetický motor fungovat (o čemž už po několika letech sledování netu i tohoto fóra začínám vážně pochybovat), je potřeba odvodit takové zařízení od něčeho co skutečně funguje a to je SMOT, a to LINEÁRNí.
Všechny pokusy ho zacyklovat ztroskotaly na jeho OHÝBÁNÍ
Je potřeba ho použít tak, jak byl původně navržen.
posílám Vám náčrt mechanizmu, který jsem chtěl vyrobit, ale nechce se mi už investovat do materiálu (magnetů).
Smot je zde umístěn horizontálně nad nakloněnou rovinou po které sjíždí kladka zároveň se napíná pružina, která by měla vymanit rotor na konci dráhy z vlivu smotu.
Takže, kdyby to snadněkdo chtěl zkusit, Copyright nenárokuji :-).

Lelek
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) lelek dne stř 05 bře 2008 19:54, celkem upraveno 1 x.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: mg motor

Příspěvek od Akord »

lelek píše:... od něčeho co skutečně funguje a to je SMOT...
Nedalo mi a na ten smot jsem se mrknul. Účinnost počítají špatne, protože cyklus neuzavreli. Kdopak asi tu kuličku po vykázání jejího fiktivního zisku vrátí do puvodní výšky, kterou mela na začátku ? První cyklus se priživuje na vymanení se z magnetického pole pomocí vlastní hmotnosti a gravitační síly na začátečním kolene sklenené trubky. Tím však prijde ke ztráte potenciální energie, která chybí pak na začátku dalšího prípadného cyklu. V obrázku zpravidla chybí klíčový údaj o tom, na jaké výškové pozici začali počítat energetický zisk a jeho srovnání se startovací pozicí.


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Skeptik ?

Příspěvek od Waldes »

Možno to sem nepatrí, prepáčte ale proste už musím reagovať. Skepticizmus je dobrý aj ja sa považujem za skeptika, ale nie skepticizmus za každú cenu. Ten neznášam, rovnako ako keď sa niekto vyjadruje k veci, ktorú videl len niekde na obrázku, bez toho aby si to ošiahal v skutočnosti. Ak to korunuje bohorovným vyjadrením je to takto na to už proste nemám slov. Nepripomína vám to niekoho tu na fóre ?
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
lelek
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: ned 01 črc 2007 12:17
Bydliště: Ústecký kraj

Re: mg motor

Příspěvek od lelek »

Akord píše:Nedalo mi a na ten smot jsem se mrknul. Účinnost počítají špatne.....
Možná, ale nic to nemění na tom že kulička jezdí do kopce 8)


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: mg motor

Příspěvek od Akord »

lelek píše:Možná, ale nic to nemění na tom že kulička jezdí do kopce 8)
Ale já prece ten kopec do celkové bilance zahrnul. Kulička však vyjede do menšího kopce, než ji treba zvednout na začátek.


lelek
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: ned 01 črc 2007 12:17
Bydliště: Ústecký kraj

Smot, V track, etc......

Příspěvek od lelek »

Tyhle veci FUNGUJI = Nevlozis ZADNOU energii a kulicka (magnet) ma na konci VETSI polohovou energii nez predtim. Zatim se nepodaril CYKLUS tot vse

L.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

lelek píše:Nevlozis ZADNOU energii a kulicka (magnet) ma na konci VETSI polohovou energii nez predtim
Nemá. Z jednoho cyklu nelze vzít jenom vybranou část, je potreba počítat od začátku až po konec pohybu. Kulička skončí ve smotu nakonec níže, než je její poloha na začátku. Už jsem predešle psal, jak kulička čerpá gravitační polohovou energii. Neuvedl jsi žádný protiargument.


Nikola Tesla
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: stř 19 bře 2008 12:04

Re: magnetický motor - smot

Příspěvek od Nikola Tesla »

jeff píše:V elektrobastlírně je popsána konstrukce klasického smotu. Též jsem se jím před třemi roky zabýval a bohužel jsem nedospěl k žádnému úspěchu. Prostě ta síla potřebná k opuštění posledního, nejsilnějšího magnetu je větší, než síla postupně zesilujícího se mag. pole a nepomůže tomu ani setrvačnost pohybové energie, kterou toto pole kouli uděluje. Prozatím jsem neslyšel o nikom, komu by tento druh motoru fungoval a pocopitelně jsem ho ani fungovat neviděl. Samozřejmě to neznemená, že tomu nemůže být jinak, ale obnáší to spoustu práce, laborování a hlavně trpělivosti.

Jeff
Pises " V elektrobastlirne " to je kde ? Mozes napisat adresu ?


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

elektrobastlírna

Příspěvek od jeff »

posílám link http://www.elektroworld.info/

Jeff


fobos

mag mot

Příspěvek od fobos »

Jeff

a kde konkretne - posli odkaz na ten clanek/prispevek nebo co to je. je to web rozsahly a vyhledavat neni cas


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

elektrobastlírna

Příspěvek od jeff »

asi tak tohle je k tématu, jinak tam už okolo nic moc není.
http://www.elektroworld.info/modules.ph ... le&sid=178

Jeff


P4priX

Ahoj lidi,

Příspěvek od P4priX »

jenom tak nezávazně sem nakukuju, je to mazec a tajně doufám že se to jednou podaří, i když můj pohled je spíš pesimistický... Napadlo mě něco co tady asi nebylo a zatím nevím proč by se to zastavilo (ale on mi to někdo z Vás asi rychle řekne :lol: )

http://img407.imageshack.us/img407/7161/mmej2.jpg


A potom ten Callowayův V-gate, co kdyby tam přihodil kliku pro převod točícího pohybu na pístový pohyb, který by oddaloval magnet místo jeho ruky?


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Ahoj lidi,

Příspěvek od Akord »

[quote="P4priX" nevím proč by se to zastavilohttp://img407.imageshack.us/img407/7161/mmej2.jpg[/quote]Z klidu od začátku magnetický váleček sice popojede, ale zustane stát na prvním schudku. V prípade, že bude startovat s postrčením, tak sice projde více schudku, ale na každém neco málo ztratí, a proto energie na konci bude vždy menší, než na začátku. Toto vyvolává iluzi, že chce váleček daleko dojet, jenže čím více schudku, tím silnejší musí být úvodní popostrčení.


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“