Magnetická levitace

Magnetické motory, apod.
meo
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: sob 03 říj 2009 8:57

Bismut

Příspěvek od meo »

Díky, vyzkouším a pak napíšu, jak to dopadlo.


Návštěvník

bismut

Příspěvek od Návštěvník »

Vraj sa vyrabaju bismutove broky do brokovych pusiek


meo
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: sob 03 říj 2009 8:57

Bismut

Příspěvek od meo »

Nakonec jsem bismut objednal na http://unimagnet.cz spolu s magnety, ale jsem poměrně zklamaný, není to, co jsem čekal. Skoro vůbec se to nevznáší, ale s magnety jsem si docela užil a pěkně mi skříply prst. Bolííííí to. Asi začnu shánět pyrolitický uhlík, ale zdá se mi docela drahý. Nevíte někdo, kde levně koupit pyrolitcký uhlík? Díky


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Bismut

Příspěvek od martin11 »

meo píše:Nakonec jsem bismut objednal na http://unimagnet.cz spolu s magnety, ale jsem poměrně zklamaný, není to, co jsem čekal. Skoro vůbec se to nevznáší, ale s magnety jsem si docela užil a pěkně mi skříply prst. Bolííííí to. Asi začnu shánět pyrolitický uhlík, ale zdá se mi docela drahý. Nevíte někdo, kde levně koupit pyrolitcký uhlík? Díky
...ti poradim....vezmi mikrotuhu.....vznáší se pěkně.....s magnety pozor....skříplé prsty jso jen menší zlo.....pozor na odštěpky do očí...!!!!! :idea: .....napiš jaké máš magnety....a kolik stály....martin11 :lol: ..p.s...někdy cena není ta co se inserovala.....


... věřím, že se " TO " povede ......
meo
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: sob 03 říj 2009 8:57

Magnety

Příspěvek od meo »

Koupil jsem si 4ks KV-25-25-13 (76Kč/kus), 25 párů válečků D10-01(4Kč/pár) s lepidlem, ty jsou výborný, ale docela slabý, protože jsou mrňavý a potom jeden 50x50x25mm za 450Kč, ale ten si držím stranou, je to fakt síla. Dal jsem ho k televizi a trvalo to asi 1 hodinu než zmiznul ten fialovej flek :). S tou tuhou jsem to zkusil, ale chce to nějaký větší kvádr grafitu, alespoň 15x15x3mm. Na ebay jsem našel ten pyrolitickej uhlík, ale stál 1000Kč - to se mi zdá drahý.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Magnety

Příspěvek od martin11 »

meo píše:Koupil jsem si 4ks KV-25-25-13 (76Kč/kus), 25 párů válečků D10-01(4Kč/pár) s lepidlem, ty jsou výborný, ale docela slabý, protože jsou mrňavý a potom jeden 50x50x25mm za 450Kč, ale ten si držím stranou, je to fakt síla. Dal jsem ho k televizi a trvalo to asi 1 hodinu než zmiznul ten fialovej flek :). S tou tuhou jsem to zkusil, ale chce to nějaký větší kvádr grafitu, alespoň 15x15x3mm. Na ebay jsem našel ten pyrolitickej uhlík, ale stál 1000Kč - to se mi zdá drahý.
...mě to s tou mikrotuhou fungovalo....sestavil jsem plochu s magnetů 20x20x10...na plocho 2x2 magnety... a nějaká tuha se vznášela...asi tak 0,3 mm nad povrchem magnetů....ale pozor mám neodymy N 42....nenapsaljsi jakou kvalitu magnetů máš....není magnet jako magnet....a nekkterý prodejce tě muže i ošidit....třeba i nechtěně pošle něco jiného.....
....jestli máš neodym 50x50x25....tak s tím už není legrace.....pozor na prsty.....rve to i kapsu, jak tu někdo psal....
...já teď laboruju s kvádry 40x20x10 do toho "kafemlejnku"...nebo magnetické pumpy...jak to správně pojmenoval Gromit :idea: a když se dva dostanou k sobě...tak je starost je oddělit.....o prstech zústavších mezi nima nemluvím.... :evil:
...ještě k tuhám a levitaci....měl jsem při pokusu více tuh na plošce a dráždil je dalším neodymem....náhle ...prd.....z deseti tuh bylo asi 500 kousků....v kuchyni....všude.....tím pro mne levitační pokusy ukončeny byly.....zdraví martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
krakonos
Starší člen
Příspěvky: 185
Registrován: sob 31 led 2009 22:36
Bydliště: CZ

Re: Magnety

Příspěvek od krakonos »

toto patří asi sem

Levitron

Obrázek


http://www.levitron.cz/launch.php?s=page&ID=4


Nenchnete se okmalat sývm mokezm , ve zkunočtesti to mžůe být teřba jniak . Toto si přteči jšetě jendou vemli pomlau a nalhas ! Rozmuíme si ?
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Magnetická levitace a podobné

Příspěvek od NAVAR »

Jo, jo funguje to, kdo si hraje nezlobí, nekrade, nefetuje……... A zajímalo by mne jestli by se tak choval třeba diamant? Když ponejvíce to funguje na pyrolytický uhlík. Hm…, diamant si asi nějaký seženu.
Ono to dokonce krásně funguje na vodík, taky jsem si pohrál s bublinkami a při té příležitosti mne napadlo několik hrozných kravin.
Je tedy nad slunce jasné že na jednom magnetu to fungovat nebude, kdo si taky hrál tak ví že to funguje na rozhraních 2, 4 a více magnetů na přechodech sever- jih, tedy jakési magnetické štěrbině.
Magnetická štěrbina funguje i více na vodík než samotný magnet a tak přemýšlím nad strejdou Meyerem, el. Mag poli v látce, potažmo v kondenzátoru či vyvíječi, proč nemagnetická nerez na vyvíječ a kdyby atmosféra nebyla chudá na vodík a tak i nad nazvěme to třebas Navarova trumpeta, inspirací mi samozřejmě byl Schauberger.
Jestli se k tomu dostanu tak pošlu nějaké video, případně fotečky.
Mějte se.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

magnetická levitace

Příspěvek od martin11 »

..napadlo mě...pokud magnetická levitace funguje "jen" pomocí normálního magnetu....a tato levitace nadnáší nějaké hmotné těleso....na které působí gravitace...tak vlastně magnetismus neguje gravitaci....???.....kde mám chybu v úvaze....martin11 :lol: ....tahle otázka by mohla výt i ve vláknu gravitační motor....zrovna teď se to zde probírá.....zdravím Gabču a Spaceballa...a Navara...a pootu...a všechny :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Re: magnetická levitace

Příspěvek od spaceball »

martin11 píše:..napadlo mě...pokud magnetická levitace funguje "jen" pomocí normálního magnetu....a tato levitace nadnáší nějaké hmotné těleso....na které působí gravitace...tak vlastně magnetismus neguje gravitaci....???.....kde mám chybu v úvaze....martin11 :lol: ....tahle otázka by mohla výt i ve vláknu gravitační motor....zrovna teď se to zde probírá.....zdravím Gabču a Spaceballa...a Navara...a pootu...a všechny :idea:
Zdravím Martine.
Kdyź se necháš zavřít do železné koule a levituješ v magn. poli, ale stále Tě gravitace bude pŕitahovat na spodek té koule...
Velmi silné magn. pole způsobí levitaci každé tvé molekuly v těle (tŕeba i proti gravitaci), ale i tak se nejedná o rušičku
gravitace.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: magnetická levitace

Příspěvek od martin11 »

spaceball píše:
martin11 píše:..napadlo mě...pokud magnetická levitace funguje "jen" pomocí normálního magnetu....a tato levitace nadnáší nějaké hmotné těleso....na které působí gravitace...tak vlastně magnetismus neguje gravitaci....???.....kde mám chybu v úvaze....martin11 :lol: ....tahle otázka by mohla výt i ve vláknu gravitační motor....zrovna teď se to zde probírá.....zdravím Gabču a Spaceballa...a Navara...a pootu...a všechny :idea:
Zdravím Martine.
Kdyź se necháš zavřít do železné koule a levituješ v magn. poli, ale stále Tě gravitace bude pŕitahovat na spodek té koule...
Velmi silné magn. pole způsobí levitaci každé tvé molekuly v těle (tŕeba i proti gravitaci), ale i tak se nejedná o rušičku
gravitace.
...špatně jsem definoval....je mi jasné, že to není zrušení gravitace...ale tohoto efekttu, nebo faktu, nebo jak to nazvat...využít....momentálně.....mě.... mentálně... :roll: ...nic nenapadá....jen MAGLEV....m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Magnetická levitace

Příspěvek od NAVAR »

Tak jsem zkusil udělat fotku jak to vypadá v reálu. Uhlíkovou destičku jsem vybrousil ze staré formy co se v ní tavilo sklo, chvilku to šudlání po smirkovém papíře trvalo a byl jsem jak kominík ale tento typ uhlíku co prošel vysokou teplotou se mi jevil jako nejlepší. Tuha z tesařské tužky zklamala. Protože jsem neměl čtyři čtvercové magnety ale jen kruhové, tak jsem musel uhlíkovou šupinku chytnout na drátek 0,03mm aby mi neuletěla bokem. Není to snaha o podvod, tak tenký drátek by se zatížený uhlíkem na této délce ohnul. To je jak kdyby jste na 15metrovou lešeňovou trubku nízko nad zemí zavěsili na konec pytel cementu a chtěli aby to drželo ve vzduchu :)
Připravenou mám destičku uhlíku cca 10x10mm a tenkou cca 0,05mm.
Kdo by si chtěl hrát, tak tuším ve starých telefonních mikrofonních vložkách je krásná uhlíková membrána která by se dala použít.
Mějte se
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Magnetická levitace

Příspěvek od A(&F) »

... ve vědecko-populárním cyklu "Věda na vlastní kůži" (dosti nezáživně pojatá francouzská obdoba amerických velmi podařených "Mýto-bořičů" :D) cca před měsícem na ČT proběhl díl zabývající se všemožnými formami levitace ... http://www.ceskatelevize.cz/porady/1055 ... 556830012/ ... to jen tak pro info, neb licence ČT pro netové vysílání už bohužel skočila ... :dknow: :angel: ... jediné zajímavé, co se jim tam fakt povedlo, byla několik metrů dlouhá "dráha s dusíkem chlazeným supravodičem", kterážto unesla i dospělého člověka ... :) ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Magneto
Zasloužilý člen
Příspěvky: 316
Registrován: pát 02 zář 2011 13:28
Dal: 8 poděkování
Dostal: 26 poděkování

Re: Magnetická levitace

Příspěvek od Magneto »

Zdar Anri,
bořiči mýtů běží pravidelně na Prima Cool. Moje děti to milují a já na to taky občas koukám. Je to součástí pozemního digitálu, takže zadarmo. Vybavuje se mi ještě Prima Zoom - taky moc fajn pro vědu a poznání - ale i další. Všechno je bez karet nebo jakýchkoliv extra poplatků.
Zdraví :o)
Magneto


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Prima Cool + Prima Zoom ... + ČT2 ...

Příspěvek od A(&F) »

Mimo téma (offtopic)
... jj, o těchto samozřejmě vím (zrovna mám k práci puštěn zajímavý seriál "Ryba v nás" :D), ... tyto pořady je možno také dodatečně skouknout na i-Prima.cz, ale pouze po nějaký čas, než stanicím vyprší licence k netovému vysílání ... :) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“