Aktuálně: Probíhá přechod na novou verzi fóra. Postupně bude upravován vzhled a funkčnost fóra. Nahlaste prosím nalezené chyby...

Magnetismus - určení polarity

Magnetické motory, apod.
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2416 poděkování

Re: Magnetismus - určení polarity

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
adam.benda píše: Nezastávám se tupého vědismu. Na špatné přístupy "inteligence" k přírodním jevům sám velmi často poukazuji. ... Aby to bylo jasné, osobně jsem prostě jen rád za to, že dnes můžu na magnetizmus napasovat nějaké vztahy, nějaké zákony, a více méně to funguje pro daný účel.
Pro odlehčení - kdysi jsem napsal kratochvilné rozprávění o "vědeckém přístupu" http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 815#p62815

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3248 poděkování

Re: Magnetismus - určení polarity

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
adam.benda píše: ... Bohužel, nepravidelný rozestup mezi čarami ... To by mi dost smrdělo.
Proč smrdělo? Pokud by tomu tak bylo, bylo by nanejvýš pravděpodobné, že ty odstupy se řídí neměnnou vlnovou délkou čehosi. Vzhledem k tomu, že máme od Einstejna zapostulováno, že světlo, tedy fotony, nestárnou, tudíž při své propagaci nemění svou vlnovou délku, byl by to krásný důkaz jeho neskonalé inteligence a aj by se dalo tvrdit, že lze přímo změřit délku magnetických fotonů. No nebyla by to nádhera? :D Buhužel.
adam.benda píše: Navíc, často mluvíš o čtverci vzdálenosti, co se týče magnetismu. Ohledně intenzity pole neznám žádnou zákonitost, kde by byla vzdálenost na druhou.
To asi proto, že jsi se moc nezabýval tím, jak byly "odvozeny" jednotky magnetismu. Už jsem se tu o to dohadoval s Akordem. Taky to nevěděl.
http://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 066#p78066
adam.benda píše: To, o čem tady sníš, je překrásné. Pojmout však chápání přírodních jevů (fyziku) od začátku úplně jinak a zároveň tak, aby Ti všechno sedělo a fungovalo, to je tak trochu utopie.
To záleží na tom, z kterého břehu se na to člověk kouká. Stejnou utopií bylo před Teslou rádio atd.
adam.benda píše: Řekl bych, že by z toho mohla být nakonec horší bažina, .... Kdyby Ti šlo o opravdové pochopení věci do největší možné hloubky, na výpočty a vynálezy můžeš zapomenout, protože na nejhlubší podstatu nenapasuješ prakticky nic, žádné vztahy, žádné konstanty... nic. ....
:) Do jisté míry máš recht. Ty výpočty, teorie, konstanty a vynálezy se pak totiž projeví jako prostoduché, naprosto neadekvátní a hlavně nepotřebné berličky.

Ono je to všechno jinak Adame. Podstatou žití není postrkování jakési vědeckotechnické revoluce, nebo jakýhkoliv všeobecných "pravd", ale pochopení právě té podstaty, a to sebe samých, ve všech našich aspektech a podstaty všeho kolem nás, včetně magnetismu atd. a jejich využívání, stejně jako používání toho, co nám dal "pámbu" do vínku, když jsme se narodili. Celá věda a všechny další filosofie světa jsou uměle vytvořeným problémem, kterým jsme svázáni do kozelce nesmyslných představ a tím nesmyslného žití. Tama cesta nevede a pokud se belháš o berličkách, a matika není nic než hodně ubohá berlička, čeká Tě dlouhá pouť bez konce, během níž zapomeneš na vše, kromě bolestivého tlaku berliček, které ti nakonec vykloubí ruce, než padneš tváří do prachu, ve který se proměníš.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Pokračování offtopic diskuze

Příspěvek od adam.benda »

Mimo téma (offtopic)
Pro pořádek - tato offtopic diskuze pokračuje ve vláknu Magnetismus - Teorie - viewtopic.php?f=8&t=2842&start=77


Odpovědět

Zpět na „Magnetismus“