Tesla turbine......

Spořiče a další úpravy.

Moderátor: Pego

Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Tesla turbine......

Příspěvek od Mim »

Chtěl bych otevřít zde téma Teslovy turbíny....
Všude to je jen povrchně...Zkoušel jsem nějaké pokusy .....
Tento stroj se mi jeví jako velice progresivní a do jisté míry zcela neprobádaný....jeho účinnost je velice vysoká. Spojení se nabízí.... Zkoušel jsem Tesla turbine, jako náporovou umístěnou na karoserii automobilu, ve spojení s výkonným modelářským motorem (střídavým)
Toto spojení přímo klade otázku úspory u elektromobilů při několikanásobném difusoru s Tesla turbine. Zkoušel jste někdo o tom přemýšlet?
Naposledy upravil(a) Mim dne pon 06 črc 2009 19:22, celkem upraveno 1 x.


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Tela turbine......

Příspěvek od Merlin »

Mim píše:Chtěl bych otevřít zde téma Teslovy turbíny....
Všude to je jen povrchně...Zkoušel jsem nějaké pokusy .....
Tento stroj se mi jeví jako velice progresivní a do jisté míry zcela neprobádaný....jeho účinnost je velice vysoká. Spojení se nabízí.... Zkoušel jsem Tesla turbine, jako náporovou umístěnou na karoserii automobilu, ve spojení s výkonným modelářským motorem (střídavým)
Toto spojení přímo klade otázku úspory u elektromobilů při několikanásobném difusoru s Tesla turbine. Zkoušel jste někdo o tom přemýšlet?
Jo. Existují i velmi zdařilé repliky. Má to ale háček - potřebuje to vysoký tlak a opravdu velký objem procházejícího média. Kýcháním se to pohánět nedá. Tesla testoval svůj prototyp přímo na hlavním parním potrubí v elektrárně, přičemž byly naměřeny opravdu impozantní parametry. Ale chová se to jako turbo v autě - účinnost se projeví až od dosažení jistých tlaků na turbínu. Ještě jinak řečeno, Teslova turbína nemá "spodek", ale je vysoce výkonná a vysoce předčí jiné v momentě, kdy se správně "zakrmí".


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Tela turbine......

Příspěvek od Mim »

gewo píše:
Mim píše:Chtěl bych otevřít zde téma Teslovy turbíny....
Všude to je jen povrchně...Zkoušel jsem nějaké pokusy .....
Tento stroj se mi jeví jako velice progresivní a do jisté míry zcela neprobádaný....jeho účinnost je velice vysoká. Spojení se nabízí.... Zkoušel jsem Tesla turbine, jako náporovou umístěnou na karoserii automobilu, ve spojení s výkonným modelářským motorem (střídavým)
Toto spojení přímo klade otázku úspory u elektromobilů při několikanásobném difusoru s Tesla turbine. Zkoušel jste někdo o tom přemýšlet?
Jo. Existují i velmi zdařilé repliky. Má to ale háček - potřebuje to vysoký tlak a opravdu velký objem procházejícího média. Kýcháním se to pohánět nedá. Tesla testoval svůj prototyp přímo na hlavním parním potrubí v elektrárně, přičemž byly naměřeny opravdu impozantní parametry. Ale chová se to jako turbo v autě - účinnost se projeví až od dosažení jistých tlaků na turbínu. Ještě jinak řečeno, Teslova turbína nemá "spodek", ale je vysoce výkonná a vysoce předčí jiné v momentě, kdy se správně "zakrmí".
Jde mi o jinou věc....Elektrostatika.....tohle zažízení produkuje i jiné energetické projevy, pokud je správně postaveno a uvedeno do odpovídajících otáček....o tom to je........


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Tesla turbine....

Příspěvek od Mim »

Představme si to to jako dvojitou Tesla turbine s opačným pohybem, náporovou......??????


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Tesla turbine.....

Příspěvek od Mim »

Víte, stačí se jenom zamyslet....Velice mě pobavila Diplomová práce....
viz příloha...To není Teslova turbína...to je něco?????????Stačí přemýšlet o průtoku vzduchu a ostatních věcech týkajících se ho....a možná i VE....je to nasnadě.....teorie tornáda byla ve WM magazínu a jinde popsána, stejně jako motory na bázi VE......
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Turbína

Příspěvek od Aquarius1 »

S tím napouštěním bazénů bych ještě souhlasil tam by došlo k výrobě energie navíc,otázka jak tuto energii využít v tak krátkém časovém úseku.

,,Teslova turbína by se tak pro svoji jednoduchost mohla instalovat do každé domácnosti po celém světě jako náhradní (nouzový) systém pro výrobu elektrické energie".

No a s tímto bych byl opatrnější napojit turbínu na vodovod v době výpadku proudu by nejspíš zrujnovalo rodinný rozpočet,nevím kolik stojí kubík vody ale při dnešní drahotě?Nehledě na současný odběr všech domácností.

:ethink:
A pak je tu ještě můj pohled,pokud by to byla užitková voda ještě by se dalo ale plýtvat pitnou vodou?!! Pokud vím tak rozvod vody není rozdělen na pitnou a užitkovou.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Mimovi

Příspěvek od Novák »

Jde mi o jinou věc....Elektrostatika.....tohle zažízení produkuje i jiné energetické projevy, pokud je správně postaveno a uvedeno do odpovídajících otáček....o tom to je........
-
Rotující kotouče na způsob Teslovo turbíny jsem studoval loni.Dochází k oscilaci prostorového náboje na poměrně velikou vzdálenost.Je zajímavé že vůbec nezáleží na otáčkách zařízení.Náboj osciloval pokaždé na velmi nízké frekvenci /okolo 12Hz/a bylo jedno jestli mám na kotoučích 100 a nebo 500otáček.Ty poznatky zapadají do fungování spořiče.
-
Zítra to smažu

Prosím, nemaž... Pokud nemusíš... :idea:
Rival
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Rival

Příspěvek od Novák »

Mazat to nemusím,ale bez ostatních údajů a měření je to celkem nic-neříkající.
-
Smáznout jsem to chtěl kvůli Mimovi,je to jeho vlákno a nechci se ho nějak dotknout.


Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

Re: Rival

Příspěvek od Mim »

Novák píše:Mazat to nemusím,ale bez ostatních údajů a měření je to celkem nic-neříkající.
-
Smáznout jsem to chtěl kvůli Mimovi,je to jeho vlákno a nechci se ho nějak dotknout.
Díky za přínos, Lubo. Jde mi o to, že pokud se někdo Teslovou turbínou zabývá důkladně, musí si nutně všimnout, že tohle zařízení může být jakési tři v jednom. Jednak ve to velice účinný motor, pak setrvačník a nakonec elektrostatický stroj. Všechny tyto přednosti jdou zkloubit v jedno. Pokud jste se někdo zajímal o antigravitační technologie, myslím, že právě Teslova turbína je jakási první vlaštovka té myšlenky.
Také jde o to, že všichni replikátoři turbíny se již v samotném počátku dopouštějí hrubých chyb v její konstrukci. Pokud se podíváte na Teslův patent a začnete počítat průtok vzduchu atd. zjistíte to.
Tesla byl naprosto geniální a i v tomhle se to ukázalo. Na první pohled velice jednoduché zařízení, ale co všechno v sobě skrývá?
Jisté je, že pokud postavíte turbínu špatně a budete do toho hnát veliké množství média, bude se to točit, ale strašně to pozbude efektivity. Totéž platí o tloušťce lamel. Zkuste si popřemýštet o tomhle velice zajímavém stroji, který "nikdo" za 100 let neudělal správně......


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
Mim
Zasloužilý člen
Příspěvky: 855
Registrován: čtv 21 zář 2006 7:41
Bydliště: Plzeň
Dostal: 3 poděkování

....h..no...

Příspěvek od Mim »

Léto, nic moc...nápady žádný....to je život....


Však ono to půjde!!!
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Turbína

Příspěvek od poota »

Aquarius1 píše:... A pak je tu ještě můj pohled,pokud by to byla užitková voda ještě by se dalo ale plýtvat pitnou vodou?!! Pokud vím tak rozvod vody není rozdělen na pitnou a užitkovou.
Je to tu mimo téma, ale voda by se dala barákem prohnat celkem dvakrát - jednou jako pitná (vaření, mytí, koupání apod.), a potom, pochopitelně po odebrání tepla, přefiltrování a odmaštění ještě jednou jako užitková na splachování, úklid, zalévání, mytí auta apod.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: Turbína

Příspěvek od Aquarius1 »

poota píše:
Aquarius1 píše:... A pak je tu ještě můj pohled,pokud by to byla užitková voda ještě by se dalo ale plýtvat pitnou vodou?!! Pokud vím tak rozvod vody není rozdělen na pitnou a užitkovou.
Je to tu mimo téma, ale voda by se dala barákem prohnat celkem dvakrát - jednou jako pitná (vaření, mytí, koupání apod.), a potom, pochopitelně po odebrání tepla, přefiltrování a odmaštění ještě jednou jako užitková na splachování, úklid, zalévání, mytí auta apod.
Zdravím - poota
Ahoj.
To co popisuješ se využívá třeba ve sprchových koutech,vodu kterou zužitkuješ sprchováním neodtéká hned pryč ale přes výměník(nevím jestli se to tak jmenuje) předehřívá studenou vodu na vstupu do bojleru.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Turbína

Příspěvek od NAVAR »

Aquarius1 píše:
poota píše:
Aquarius1 píše:... A pak je tu ještě můj pohled,pokud by to byla užitková voda ještě by se dalo ale plýtvat pitnou vodou?!! Pokud vím tak rozvod vody není rozdělen na pitnou a užitkovou.
Je to tu mimo téma, ale voda by se dala barákem prohnat celkem dvakrát - jednou jako pitná (vaření, mytí, koupání apod.), a potom, pochopitelně po odebrání tepla, přefiltrování a odmaštění ještě jednou jako užitková na splachování, úklid, zalévání, mytí auta apod.
Zdravím - poota
Ahoj.
To co popisuješ se využívá třeba ve sprchových koutech,vodu kterou zužitkuješ sprchováním neodtéká hned pryč ale přes výměník(nevím jestli se to tak jmenuje) předehřívá studenou vodu na vstupu do bojleru.
Na teplo rekuperace přes IZT (izolovaný zásobník tepla) tuším že se tomu tak říká.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Turbína

Příspěvek od aNONym »

Aquarius1 píše:,,Teslova turbína by se tak pro svoji jednoduchost mohla instalovat do každé domácnosti po celém světě jako náhradní (nouzový) systém pro výrobu elektrické energie".

No a s tímto bych byl opatrnější napojit turbínu na vodovod v době výpadku proudu by nejspíš zrujnovalo rodinný rozpočet................
http://www.novinky.cz/veda-skoly/217482 ... rarna.html . ;) Non

A nafukovací turbína byla zde na fóru již také prezentována. :|


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Turbína

Příspěvek od Aquarius1 »

Tak nadupat s tím baterku do mobilu.Vodoměr přeci funguje jen kdyč stáčím vodu a ta je dnes setsakra drahá. :)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Odpovědět

Zpět na „Automobily“