Pego a P205

Spořiče a další úpravy.

Moderátor: Pego

Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Elyzer 200Al v1.0 připraven

Příspěvek od Pego »

200x200x0.8mm SS (StainlesSteel=nerez) kvality 316L, 5mm hrubej Al (neboli hlinik, co bejval v Humpolci), 12VDC (pripojeno na krajne nerez desky) konfigurace Nerez-hlinik-nerez, mezera 1mm, pripojeno teda jako + 0 -

Jako distanc pouzity Cable ties (paskove umele stahovace) kolem hliniku ve stredu.

https://www.upramene.cz/forum/album_pic.php?pic_id=224

Vcera zabehnut s cistou H2O, zdroj: studna. Počáteční nečistoty odstraneny premyvanim. Směr P205 (zatím nepřipojeno).

Pego ;)

PS To jen že se něco děje a všichni se neflákaj (že jó Sao) :lol:
Naposledy upravil(a) Pego dne stř 18 čer 2008 13:23, celkem upraveno 1 x.


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Shrnuti 2.6.2008

Příspěvek od Pego »

smazano Cenzurou...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: Elyzer 200Al v1.0 připraven

Příspěvek od Pego »

Pego píše:200x200x0.8mm SS 316L, 5mm Al, 12VDC SS-Al-SS, mezera 1mm, + 0 - https://www.upramene.cz/forum/album_pic.php?pic_id=224 ... Pego ;)
=>03.06.2008 Osazeno v aute. Poč. odběr ~100mA, zapnuto přebublávání. Napetí naprázdno 0,35V (nerez - nerez).


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: Elyzer 200Al v1.0 připraven

Příspěvek od Pego »

Pego píše:
Pego píše:200x200x0.8mm SS 316L, 5mm Al, 12VDC SS-Al-SS, mezera 1mm, + 0 - https://www.upramene.cz/forum/album_pic.php?pic_id=224 ... Pego ;)
=>03.06.2008 Osazeno v aute. Poč. odběr ~100mA, zapnuto přebublávání. Napetí naprázdno 0,35V (nerez - nerez).
Update 18.6.2008: Spotreba po trech nadrzich ~6.08 L/100km (jizdni podminky: opakovane sprinty 0-100km/h ~13sek. , 80-120km/h na petce 13,6s, zapchy cca 6 hodin spolu, pomer 50:50 mesto:mimo mesto, teplota 15-26C). Subjektivni dojem: slape jako nikdy predtim, tichy chod, rad akceleruje, moznost pretacet otacky. Aktualni stav tacho 320 850km.

Orig spotrebu vyrobce zde: https://www.upramene.cz/forum/album_pic.php?pic_id=232

Pego ;)


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

a to je začátek

Příspěvek od 1220 »

až se to usadí, popř až bude mít každý válec svůj vlastní malý system, bude to jěště lepší :!: :good: :jump: :epray:
K.

Tak to tedy jo, ale nejdriv se musime naucit chodit az potom... treba letat. :) Pego


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: Elyzer 200Al v1.0 připraven

Příspěvek od Pego »

Na zaklade dotazu, uvadim zde navod taky pro zacatecniky:

Pego ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Stručne, jasne, výborne :D a treba to odmeniť :good:
Dik! a sem rad, ze to po mne (a po censure jak rika Sao) de pochopit. Vono to klise blbce se nekdy tezko dodrzuje :) ;) Pego


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: Elyzer 200Al v1.0 připraven

Příspěvek od Pego »

Pego píše:Na zaklade dotazu, uvadim zde navod taky pro zacatecniky:

Pego ;)
A takhle nak by to melo fachat na SS 12V / 100mA z baterky pri stabilizaci vody (zdroj vlastna studna).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro Pego

Příspěvek od Iv »

Jsem strašně moc,moc rád,že se to šíří jak epidemie,ale ta dobrá,hlavně,že se nedá již zastavit,kéž by se jí nakazili rychle další.
Každý ušetřený litr,jde do tvé kapsy,ne do té jiné.
:good:

Dik, a me to taky moc tesi. Snad se vice lidem otevrou oci... Pego ;)


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: Elyzer 200Al v1.0 připraven

Příspěvek od Pego »

Tak dneska sem se pa par nadzich uchylyl zasejcky k uprave predstihu... Jasne, ze zadna elektronicka presna mereni, jednoduse sem u kamose v servisu po bedlivem poslouchani zvuku motoru a prikladani ruky k vyfuku (to jak ze sme merili teplotu vyfukovych plynuuu...) pridal ~7° na predstihu a vodfrcel to odskouset.... Vysledek na spotrebe zasejc na konci nadrze...
Pego ;)
PS Kamarat (ktery se me v servisu o auto stara) akorat stih skonstatovat, ze me nakonec tak stara sunka predsi jenom prestala dymyt i pri "turovani"... Holt asi sem tim vyvijecem precistil / obnovil katalyzator....


ga
Stálý člen
Příspěvky: 56
Registrován: stř 08 bře 2006 15:01

Re: laicky dotaz

Příspěvek od ga »

Pego píše:
Pego píše:Na zaklade dotazu, uvadim zde navod taky pro zacatecniky:
Pego ;)
A takhle nak by to melo fachat na SS 12V / 100mA z baterky pri stabilizaci vody (zdroj vlastna studna).

na tom usporaku se mi libi genialne jednoduchy design.
Jedina vec co mi neni uplne jasna: jestli jsem spravne pochopil co jsem si zde procetl tak idealni napeti pro jednu elektrodu na rozklad vody je 1.5-2V.
Pri jizde autem mas asi 14.4V coz by odpovidalo ne 2 elektrodam jako mas ty ale 7 elektrodam. Bylo by to evt. smysuplne tam jeste tou samou paskou "prilepit" nastridacku dalsi plechy ? Namaha/Investice minimalni a mozna by to jeste neco prineslo ?

Mrkni na to trosku lepe. Paska je takova ta stahovaci plastova jak na kabely s malejma zoubkama, ne lepici..... Jinak konstrukci sem volil lehce slozitelnou a rozebiratelnou - abych moh rychle zbastlit neco jiniho... Este stale bezim na prototyp, dyz dosahnu cil, postavim solidni... Kdyz mas mezi + a - jednu pasivni desku (u mne Al-hlinik), funguje jako delicka napeti, jinak viz. poznamku Peter nize - Petre dik! ,,,Pego ;)


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: Pego

Příspěvek od Pego »

lajos píše:Tak to asi budem spolupracovat, BX-u mám přesně stejný motor, fotku mám také v profilu i s vyvíječem. Jen ten jednobod vstřik mám již jednoduchý(si myslím). Mám také jen minimum senzorů.
Ahoj Lajos! akorat sem este jednou mrknul na Tvuj motor: https://www.upramene.cz/forum/album_pic.php?pic_id=144

1. To nasavani studenyho vzduchu zepredu mas zablendovany? nebo se mi to jen zda. Funguje Ti to vakuove rizeni nasavani tepleho/studeneho vzduchu? -Ma to v sani u mne teplotni cidlo kery mechanicky pousti vakkum ze sani pres sebe k te klapce (jak je vod ni videt ta trubicka). Ja sem nastavil teplejsi vzduch - mirne snizis vykon, ale i spotrebu....

2. Co vyvyjec - mas nejake skusenosti ktere bys moh publikovat?

Dik a at se dari!
Pego ;)


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2443
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Příspěvek od lajos »

1. ty trubičky nemám zablendovaný-tudy se se nasává do vyvíječe podle podtlaku motoru. Pokud vím to vakuové řízení nasávání vzduchu mi funguje. právě plánuju na tu klapku dát servo abych mohl přiškrtit sání vzduchu přes filtr.
2. bohužel zatím s vyvíječem kladné zkušenosti vám nemohu sdělit, což ovšem nic neznamená, neb pouze moji nemehlovitost.


Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Open source O2 sensor controller

Příspěvek od Pego »

zdroj:
http://www.freewebs.com/covertautoengin ... design.htm

pouziti:
Pro ovladani signalu z lambdy - nutnost pri strikackach....

Zjednoduseny controller na zmenu signalu lambdy. Na rozdil od EFIE nepouziva izolacni trafo.

Pego ;)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

Pego

Příspěvek od Novák »

Děkuji ;)


Odpovědět

Zpět na „Automobily“