Etikoterapie

Léčebné postupy.
Odpovědět
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od hanka »

jarda ovčák píše:Bible... nebo Korán?? nebo Talmud? Nebo satanská bible? Při hledání pravdy, nebo jádra , chceteli, jsem to všechno přečetl.....
Pokud nenosíme boha v srdci a můžeme mu říkat franta, pokud nemáme slušnost a úctu uvnitř, žádné chrámy, ani kázání, dokonce ani upřímné modlitby nám nepomohou, ani nás nespasí.........
Pod tohle se podepisuju taky, mluvíš mi z duše..... + :good:!


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Comenius
Stálý člen
Příspěvky: 43
Registrován: stř 21 úno 2007 12:36
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

roviny poznání

Příspěvek od Comenius »

Výňatek z přednášky Gnose, lidstvo, dnešní svět
2010
Gnose (Gnóze) pak znamená živou skutečnost a vnitřní cestu. Je to učení, které daruje člověku osvobozující poznání. Můžeme říci, že Gnose (Gnóze) je samotným Univerzálním poznáním. Je to vnitřní cesta, kterou člověk, pokud chce objevit své původní poslání, jde z vlastního svobodného rozhodnutí a ve svobodě, tedy v absolutní dobrovolnosti a sebeautoritě. Je to cesta, kterou člověk (jako mikrokosmos) opustil v dávné minulosti, čímž se připoutal ke kolu zrození a smrti.
Kolo zrození a smrti, dualita – dialektika, cykly a opakování, vzniky a zániky hvězd a galaxií, to je realita našeho světa. Tuto realitu žáci školy nechtějí nikterak popisovat ani kritizovat. Hledají z ní však osvobozující cestu pro sebe, pro celou skupinu, pro celé lidstvo a svět.
Tato osvobozující cesta je více přístupná při velkých cyklických změnách. V této významné cyklické změně se lidstvo nyní nachází. V astrologických vědách se tato změna nazývá přechodem z éry Ryb do éry Vodnáře. V průběhu těchto změn dochází i k zesílení gnostických sil a impulzů. Jsou to impulzy, které mění realitu a vědomí a v pozitivním smyslu uvolňují člověka a zejména jeho vědomí od matérie, prostoru a času.
Přichází nová nutnost – podřídit se Duchu, Světlu a Bohu. Je to požadavek na člověka, aby získal takové vědomí, které mu umožní převzít plnou zodpovědnost za matérii – za říši živočišnou, rostlinnou a nerostnou. Neboli opustit ničení, zanechat dětského přístupu, které lidstvo dodnes ke svěřeným hodnotám zastává. Poznat, že síly Světla vedou dokonalý proces vývoje jak ve velkém, tak i v malém, jak „nahoře, tak i „dole“, jak to formuluje Hermes Trismegistos, tedy v aktuální přítomnosti.
Možná si řeknete, že o tom svědčí všechna svatá písma a filosofie. Všímáte si, že na toto téma vychází spousta knih a úvah. Toto poznání se dokonce začíná odrážet ve vědách, jako je např. fyzika, matematika nebo astronomie. Člověk začíná pomalu chápat, že toto univerzální poznání je v těchto vědách obsaženo. Nezná ale jeho původ.
Oproti tomu Gnose (Gnóze) od nás žádá poznání z první ruky. Nechce jen, abychom poznávali náš svět do nejmenších detailů. Požaduje zároveň po člověku čin – uskutečnění v něm samotném. Nechce jen teorii, ve které by se člověk do nekonečna utápěl. Chce jej proměnit a transformovat pro vyšší vývojové úkoly a návrat k původnímu určení člověka. V tomto stavu pak může člověk, ať už je jeho místo v životě kdekoli, dále jít svou životní cestu v pevném nasměrování na pravý smysl života, na úkol lidstva, který mu byl od počátku svěřen. Je to opětovné spojení s Bohem.
Možná, že se ptáte: Jak se ale dostat do tohoto vývoje? Jaký postoj v dnešní době zaujmout, aby se vše mohlo zdárně jak ve vás samotných, tak i v celém lidstvu uskutečnit? Přátelé, my se již v tomto vývoji nacházíme. Jsme do tohoto vývoje naplno vtaženi Univerzálním světlem – Gnosí (Gnózí), která na lidstvo nyní silně působí. Nyní jsme ve stavu, ve kterém se sami musíme rozhodnout, zda se chceme vymanit z otroctví matérie. Když zůstaneme nerozhodní, potom za nás bude rozhodnuto. Nikdo nebude z tohoto procesu vynechán. Nikdo nedostane více času než ten druhý. Celé lidstvo je již usilovně voláno, aby uskutečnilo obrat.
V roce 1999 jsme očekávali, co přinese rok 2001, který byl egyptskou kulturou a jejími mystérii označen jako významný rok. V dnešní době často slyšíte z různých zpráv a názorů o roku 2012, označeném například Mayskou kulturou za konec jedné epochy. K tomuto roku směřují také různá proroctví našich předků. K poznávání těchto dávnověkých odkazů nás vede jakási neutuchající touha skrytá v nás.


Naděje na obecné světlo, u konce dnů, je nepochybná.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Také jsem viděl.

Příspěvek od adam.benda »

Viděl jsem dokument teprve nedávno a mám z něj trochu smíšené pocity.
Na jednu stranu je dobře, že tento dokument učí všeobecně vzato pozitivní a vytrvalý přístup k věcem, který je v životě potřeba a ten, kdo si toto neosvojí, končívá často všelijak - především bývá nešťastný sám ze sebe.

Jenže mi trochu vadí, jak zcela neodiskutovatelně a jednoznačně uvádějí, že Vesmír bude vždy reagovat na naše myšlenky a shodou různých událostí nám náš sen časem jaksi "zhmotní". Role naší mysli ve Vesmíru může být různá, do toho se pouštět nechci, ale že si dovolí to tak jednoznačně tvrdit a poblouznívat tím diváka ještě takovým způsobem, že to tam opakuje a šeptá 20 "známých" nebo slavných lidí...

Další věc, která mě trochu mrzí, je jejich rada "chtějte cokoliv a bude vám to dopřáno" bez jakékoliv snahy o skromnost, pokoru.. Vůbec nerozlišili otázku materiálních a nemateriálních hodnot... ,,Lidi, chtějte cokoliv a budete to mít..." Toto uvažování takto podané se zkrátka mi moc nepozdává. V tomto ohledu to zase moc dobrý přístup neučí.

Tolik zhruba to ... "Tajemství".


Uživatelský avatar
mekac
Stálý člen
Příspěvky: 44
Registrován: pon 31 kvě 2010 13:11
Bydliště: ždírec n.D
Dostal: 2 poděkování
Kontaktovat uživatele:

tak to mám taky za sebou - pan Cindler

Příspěvek od mekac »

Tak sme byli s mamkou taky u pana Cindlera. Zajímavý to chlapík, s mamkou se nejdřív tvrdě hádali, protože nechtěla přijmout to, co ji tvrdil (skoro ji i vyhodil :D ). Nakonec vydržela, párkrát se rozbrečela, ale odcházeli sme s dobrým pocitem. Nevím čím to je a již druhý den sme oba pocítili předtím nepoznaný klid v duši, ten chlap prostě na lidi něčím působí, ale čím ? kdo ví...no podle mě to není ta úplná čistá etikoterapie, která se jako taková zabývá nevyřešenými pocity jako je křivda, strach, lítost atd. a jejich odstraňováním zprvu za pomoci etikoterapeuta a později vlastními silami a různými metodami, ale právě smíchaná s jeho energetickým působením na lidi a tudíž dost možná s "rozhýbáním" čaker. Každopádně kdo nezkusí, bude těžko něco posuzovat
Tady je odkaz, kde si můžete stáhnout pár jeho přednášek http://www.uloz.to/6496393/etikoterapie ... medium=all

mějte se


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno....

Příspěvek od jarda ovčák »

Ano, je to neuvěřitelné a nepochopitelné.... Kdo neokusil, nemůže pochopit tu sílu. a jak to funguje??? je mi to ukradené. stačí mi, že to zaplať bůh funguje....


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

přednáška

Příspěvek od laik »

Zdravím
mekáč
dík za odkaz :good:
naprosto užasná přednáška
p.Cindler asi určitě moc dobře ví o čem mluví......
ve všem nejde než s ním souhlasit...
velice doporučuji jako posleech na dlouhé večery.....


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Pan Cindler

Příspěvek od hanka »

má neobyčejnou sílu, to se musí nechat, ale mezi etikoterapeuty bych ho nejspíš nezařadila. O etikoterapii sice přednáší, ale v praxi ji neprovozuje.

Je to velký mág - to, jak umí pracovat s energií, běžného člověka uvádí v úžas a kdo to zkusil, má nezapomenutelné zážitky s jeho působením.
Obzvláště ženy si u něj zažívají své :cry: ..... naštěstí posléze zbaví břemene i je, je třeba vydržet, ten následný klid v duši za to opravdu stojí. ;)


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Každopádně ji v praxi provozuje..... Kromě těch ostatních smrtelníkovi nepochopitelných a ojedinělých metod. Nemá v republice srovnání. Ani toho trošičku rámcového.
v tomhle vím, o čem mluvím.
K ženám je jistě svérázný.... V kterým že jsi zrozena znamení???


Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

p.Cindler

Příspěvek od laik »

Zdravím
Tak jsem dnes, jako mnozí zde byl navštívit p.Cindlera.....
Hanko měla si pravdu, ani toho člověk nestihne moc říct, jen pár osobních udaju ohledně rodiny a tak....jinak je to spíše na něm ptá se neustále na něco kyvadla a bere informace někde z...... z prostoru?????.... :dknow:
došel zatím k závěru že su komplikovanej případ a že z ruznými strachy se setkávám už od dvou měsíců po početí, přes stresy matky.....což byla pravda.....snažil se na dálku napojit na ruzné rodiné příslušníky, babičky a tak, zrušit ruzné vazby co ubírají energii.....říkal že bude třeba mnohem hlubší rozklíčování různých i dávných udalostí mojich předků.......taky se mě snažil navodit v mysli stav bez myšlenek a abych se ho naučil držet (což se i povedlo)....nelpět na událostech z minulosti a nevytvářet si budoucí udalosti...... což mě dělá trochu problém.....no jinak kdo tam byl tak ví jak to u něho chodí že?..... a teda že v sobotu mě bude volat, nějak se na mě napojovat a kontrolovat zda to zvládám a nějak mě něco.... :dknow: :dknow: :?: ......nevím :dknow: abych pravdu řek su z toho tak nějak zmatený :dknow: :ethink:
ale jak si jardo psal....po cestě dom se mě v určitou chvílu rozhostil takovej radostnej pocit a ze širokým úsměvem a prázdnou hlavou sem jel dom.... takže zatím musím říct že dobrý, jak to bude pokračovat dál..... dám vědět.....
každopádně byl rád že o problematice psychických příčin nemocí a různých poruch už něco vím tak že dovedu sám pochopit a anlizovat některé události....
Ale co mě varoval..... říkal sem mu že jak tak o tom už něco vím, tak se snažím třeba i někdy trochu pomoct z problémem i ostatním....ale on že "NA TO SE VYSERTE" (takhle velkýma písmenama byl důraznej :) ) že problémy jiných potom i přechází na mě a ubírají mě energii..... že člověk musí být nejdřív uplně srovnanej sám, aby mohl srovnávat ostatní..... ale až se prej sám srovnám a uspořádám tak prej že jo, že bych to mohl dělat..... což bych byl rád, protože tyto věci mě hodně zajímají už léta a rád bych to někdy praktikoval trochu víc......
takže sem si myslel kdo ví jak si šplhnu :D když mu to řeknu a on mě za to naopak vynadá :oops: :D


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Bohužel, nebo vlastně bohu dík to tak je... Je třeba se soustředit na své vlastní potíže, zdraví, duši a až opravdu dosáhnem toho klidu, zdraví a rovnováhy, pak můžeme rozdávat. Do té doby je třeba, a dokonce bezpodmínečně nutné dodržet rady a zásady páně Cindlera. Strádání za jiné totiž patří mezi sebedestruktivní pocity.....
http://www.etikoterapiecindler.cz/zdravi.php
Jináč jsem tuze rád, že jsi tam byl a pochopil, že jsou věci mezi nebem a zemí......
a že se nám dostalo milosti to okusit na vlastní kůži....


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od NAVAR »

Jo brácha přesně tak.
Možná to vyzní velmi nehezky ale spousta "slabochů" se právě snaží pomáhat druhým aby nemusela pomoct sama sobě což bývá mnohem těžší.
Pokud jsi v dané věci silný v kramflecích a někomu pomůžeš pak je to O.K. To je pomoc noblesní a nevznikají žádné špatné vazby a pocity. Pokud je to naopak, tak se člověk vyšťaví, očekává vděčnost, lituje se že za to nic nedostal atd. atd.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: p.Cindler

Příspěvek od hanka »

laik píše: Tak jsem dnes, jako mnozí zde byl navštívit p.Cindlera......

Tož vítej ve spolku :good: :) ! Těší mě, že jsi od něj také odešel s příjemnými pocity. Myslím, že další dny pociťuješ i ten příjemný klid v duši, kterým se vyznačuje působení pana Cindlera. Jestli Ti ještě nenaskočil, nebo to ještě "není ono", tak v sobotu, až s ním budeš v telefonickém kontaktu, se můžeš těšit na to, jak Tě bude vylaďovat - a to doslova - to budeš teprve zmatený, co se to s Tebou děje :shock: .... Je to něco neuvěřitelného, nepochopitelného, úžasného (mně se to tak aspoň jeví) - ale pocítíš to zcela jasně! Před jeho "chytáním něčeho ve vzduchu" se hluboce skláním .......

Jinak, Jardo, musím říct, že k ženám je hodně svérázný, vím o čem mluvím, zažila jsem to :| . Obzvlášť k ženám ohnivých znamení, mezi které patří i Střelec, což je moje znamení :lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
lena

Re: mno...

Příspěvek od lena »

NAVAR píše:
jarda ovčák píše:Bohužel, nebo vlastně bohu dík to tak je... Je třeba se soustředit na své vlastní potíže, zdraví,
Jo brácha přesně tak.
Možná to vyzní velmi nehezky ale spousta "slabochů" se právě snaží pomáhat druhým aby nemusela pomoct sama sobě což bývá mnohem těžší.
..........

je tomu tak, pokud bude mit nekdo stale nutkani nekomu pomahat, tak neni sam v poradku ci zdrav. Az se da do poradku pak najednou uz nema pocit, ze musi nekomu pomoci. Je to velka nemoc, sama jsem mela takovy pocit driv, nez jsem udelala ruzne ocisty a to nejenom fyzicke, patri k tomu take duse (velmi jemna vec a hlavne citliva) a mysl. Takze kdo ma tento syndrom at se opravdu podiva co mu schazi.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: p.Cindler

Příspěvek od NAVAR »

hanka píše: Jinak, Jardo, musím říct, že k ženám je hodně svérázný, vím o čem mluvím, zažila jsem to :| . Obzvlášť k ženám ohnivých znamení, mezi které patří i Střelec, což je moje znamení :lol:
No jo, jetli to nebude tím že střelci jsou vcelku dobráci, akorát trochu nezodpovědní. :)
Něco bych o tom věděl :D 8)
S Cindlerem bych se taky rád sešel, akorát že mne poslední dobou vůbec nic netrápí, ale proč se necítit ještě líp že....

Jinak když se tak zamyslím nad lidmi se kterými jsem se v životě setkal a snažili se neustále někomu pomáhat, tak sami byli vnitřeně rozervaní na cáry jak lajntuch v chudobinci, měli životní problémy, existenční problémy, zdravotní problémy atd. To pak přenášeli na ty lidi kterým nepomáhali ale naopak je potřebovali jako vrby či záchranný pás.

Cindlera trochu v oblasti sebeuvědoměnní nahradí poměrně dobrá kniha - Bible Egoistů. Neděste se názvu knihy, text je skvělý a opravdu člověku něco přinese.
Po přečtení se u mne stala záhadná věc, během 3 dnů nastaly fyziologické změny se kterými jsem se potýkal několik let. Ono to má fakt něco do sebe.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno....

Příspěvek od jarda ovčák »

Jasně bratře, jenže to setkáníčko stojí za to. Knihy beru, ale tohle je nad lidský chápání. budeš koulet očima jak hurvínek, až tě tam zavezu. Nejlíp před vánocema, abych mohl mistrovi povinšovat .....Mám z toho pavlovův reflex. Jak si na něj pomyslím, culím se jak vímeno.


Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“