Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Léčebné postupy.
Odpovědět

Myslíte, že je toto téma pro Vás přínosné?

ano
106
92%
ne
9
8%
 
Celkem hlasů: 115

Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od Hela »

Mám podobnou zkušenost. Poprvé jsem Cestu zkoušela večer před spaním, ale nezdařila se vůbec. Člověk si musí udělat čas, aby nemyslel na nic jiného (třeba že má jít spát). Druhý pokus jsem dělala ráno po probuzení a ten se zdařil, uvolnily se opravdu silné emoce. Další pokusy se taky víceméně zdařily, ale už to nebyla taková síla. Asi záleží na tom, co člověk řeší. Také se mi stalo, že jsem měla u táboráku podruhé stejného člověka. Ale nějak jsem mu už neměla co říct. Občas taky při procházení emocemi narazím na program. Na nějaké přesvědčení, o kterém vím, že je nepravdivé, ale je tam. Jednou jsem na to okamžitě použila EFT. Šlo to. Taky se pak dá použít LK.

Využít EFT na únavu mě nenapadlo. Dobrý nápad.

Psych-k neznám. Už se tu o tom psalo?


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

kachna píše: .... Jinak experimentujeme s PSYCH-K, ale tam asi budou rozpoznatelné účinky až za nějakou dobu. ....
:) Fígl je v tom (to platí i o Cestě) vědomě neočekávat nic, nechtít od toho nic a soustředit se jenom na pocity v rukou a vcítit se do nich. Je to více méně Bengston s tím, že je upuštěno od techniky cyklování přání. Když se na Erika podíváš a vychytáš co je důležité, dělá jenom dvě věci současně. Svým "kecáním" na téma soustřeďuje svou mysl na přednášku a nic jiného, zatímco vnímá své ruce s tím, že svým humorným stylem a hlídáním si přesností vyjadřování není už schopen přikládat důležitost čemukoliv jinému a umlčuje podvědomí. Nicméně, přes to že tvrdí, že do toho nevkládá záměr, je na omylu. Na medicínu šel očividně s tím, aby někoho nějak léčil, nějak svým pacientům pomáhal. Má to v podvědomí aspoň 20 let a záměr jde z podvědomí.

Má to povídání sice nacvičené jak mantru, ale zároveň na to musí myslet a okamžitě se přizpůsobovat situaci jak řečí, tak rukama. Svým způsobem jde o hlasitou meditaci. Výsledky mohou být i naprosto okamžité, ač je to pro normální mozek zatížený blbýma vědomostma naprosto neuvěřitelné. Tu neuvěřitelnost v hlavě takto odbourává. Samozřejmě ale záleží také na příjemci. Tím povídáním zároveň odpoutává pozornost mysli od neuvěřitelnosti i u pacienta. Pokud se zadaří, dostaví se výsledky. Pokud ne, výsledek není. Proto to nefunguje 100%.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od kachna »

Hela píše:... Občas taky při procházení emocemi narazím na program. Na nějaké přesvědčení, o kterém vím, že je nepravdivé, ale je tam. Jednou jsem na to okamžitě použila EFT. Šlo to. Taky se pak dá použít LK. ..
To je dobrý nápad! Vyzkouším taky.

Psych-k je tady : ... 0D2796FEA2
Dal to Slávek do Mentální ozdravy. Škoda, že tam nejsou české titulky, třeba časem? Ale protože je to s "obrázky", něco se pochopit dá, i když je člověk jen nesmělý angličtinář. :oops: Vypadá to fakt zajímavě. Metody, které jsme si tu sdělovali a zkoušeli, jsou zaměřené na odstraňování špatného z vědomí i podvědomí. Takhle, aspoň jak to chápu, je naopak na "nahrávání" nových programů do podvědomí. Takových, které tam chceme. Jak moc to funguje, zatím netuším, to se ukáže asi po čase. Není to složité a navíc vždycky cítíme, že se opravdu v mozku něco děje, nějaké energie tam probíhají... tak snad?!


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od kachna »

Slavek Krepelka píše:... Fígl je v tom (to platí i o Cestě) vědomě neočekávat nic, nechtít od toho nic ...
Máš pravdu, ale je to nesmííííírně těžký!!!! ;)

S Erikem asi myslíš rekonektivní léčení - to mě nenapadlo, že tím kecáním vlastně odpoutává pozornost! Ale jak jsem to na několika lidech zkoušela, fungovalo to i v naprostém tichu, cítili různé energie, tlaky, tahy, horko nebo zimu... Těším se, co se na školení s ním dozvíš! (Nějak se při tom mém "máchání " rukama nedostavil zdravotní výsledek, vlastně až na jednu osobu.)
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Hela
Zasloužilý člen
Příspěvky: 265
Registrován: stř 05 pro 2012 11:45
Dal: 191 poděkování
Dostal: 185 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od Hela »

kachna píše: Psych-k je tady : ... 0D2796FEA2
Dal to Slávek do Mentální ozdravy. Škoda, že tam nejsou české titulky, třeba časem?
Díky. To video bohužel nejde otevřít, ale videa od Slávka jsem viděla – ta ze Slovenska. Titulky tam jsou, ale stejně jsem moc nepochopila, jak bych to mohla sama používat. Trochu mi to objasnilo až letmé prolistování knihy (na internetu), ale bude to chtít přečíst celou.


otik
Nový člen
Příspěvky: 4
Registrován: pát 30 srp 2013 14:41
Dal: 11 poděkování

Re: Psychika .

Příspěvek od otik »

Hmm... píše: Musíš len umrieť , všetko ostatné je len tvoja svobodná vůle . Medzi tvojou slobodnou volou a stavom tvojej duše i tela zároveň je priama úmera . Bude to znieť dosť zvláštne no platí to i tomto (choroba) prípade : Keď ty musíš - ona može , keď ty nemusíš - ona nesmie . P.
Zdravím, jsem tady nový a zatím se s tímhle diskuzním fórem seznamuji. Jsou tady zavedený témata, který čtu obzvlášť rád, a u některých příspěvků se občas neudržím a svůj souhlas projevím přidáním palce nahoru. Rád bych dal palec i tomuhle příspěvku, ale tahle možnost u něj chybí. Zřejmě se tady vloudila nějaká chybička.

Přispívatel Hmm má pravdu: Musíme jenom umřít, všechno ostatní je jenom naše svobodná vůle. Mezi naší svobodnou vůlí a stavem naší duše a těla je přímá úměra a platí, že když my musíme - ona (nemoc) může, když my nemusíme - ona nesmí.
Rád bych tento postřeh od Hmm ocenil.


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Mužský a ženský mozek

Příspěvek od hanka »

Něco pro odlehčení - proč si někdy muži a ženy nerozumí ... :D



Jak je to s naší pamětí ... :)


:lol:


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Tara
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: stř 09 říj 2013 12:29
Bydliště: Liberec
Dal: 1 poděkování
Dostal: 2 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od Tara »

Dobrý den,začala jsem číst toto téma,protože bych potřebovala poradit a pomoci. Před měsícem jsem se v noci vzbudila s šílenou bolestí v krku a jelikož mám doma roční dítě, tak jsem se na druhý den vypravila na pohotovost, abych snad nemoc neroznesla a co nejdřív se uzdravila. Musela jsem jít na pohotovost, protože ještě ve městě po přestěhování nemám obvodního doktora.
Bohužel bez crp testu mi byla předepsána antibiotika, která mi zlikvidovala střeva takovým způsobem, že jsem začala mít průjem. nasazení probiotik ani hylaku již po týdnu nepomohlo a já jsem po 3 týdnech skončila na infekčním oddělení, kde mi byly předepsány chemoterapeutika, protože se mi ve střevě přemnožily škodlivé bakterie.
Uvědomuji si, co obnáší z duchovního hlediska nemoc, a jak jsem se dočetla průjem je znamení, že něco nechci řešit, že něčemu nechávám příliš volný průběh.
Uvědomila jsem si, že jsem průjmem trpěla před rozvodem s prvním manželem.
Nyní mám nový vztah a krásnou roční holčičku..... a dostala jsem strach, že když nezačnu něco dělat, tak že vztah se opět rozpadne a bude docházet ke stejným věcem, jako v prvním manželství.
Takže bych se potřebovala od něčeho odrazit, ale nějak tápu a nevím, kde a jak začít.
Budu vděčná za jakoukoliv radu.


lena

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od lena »

Tara píše: Budu vděčná za jakoukoliv radu.
Co takhle si precist vlakno "Autopatie"

tam nic nemuzes zkazit a jen si pomuzes. Pokud to nechces zkouset sama tak si najdi nekoho, kdo se s touto lecbou zabyva.

Je to na psychiku jako delane.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Tara píše:Dobrý den, .... a dostala jsem strach, že když nezačnu něco dělat, tak že vztah se opět rozpadne a bude docházet ke stejným věcem, jako v prvním manželství...
Snad se podívej aj do vlákna www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=3597
Jinak Ti jako starý dědek mohu poradit pár věcí. Zdraví lze rozhodit jak menmálně, tak fyzicky a to co píšeš mluví o fyzickém problému, který však může přejít do mentálního taky. Na obnovení střevní flóry bych osobně doporučil buďto fekální mini-klystýr, nebo mini-klystýr vodou z rybníka. Ty probiotika jsou celkem k ničemu, i když někomu sem tam trochu pomůžou.

Co se týče manželství, to absolutně nejdůležitější je být na svého partnera milá. Vše ostatní je podružné. Tím jsi začala když jsi se s ním seznámila a snad s tím aj pokračuješ a: "Jak se do lesa volá, tak se z lesa i ozývá." Nauč se nosit na tváři úsměv, pořád, je to pro chlapa jak sluníčko a nemusíš se ani moc parádit i když žena by na sebe měla přeci jen dbát (chlap taky :bhead: ) Pokud od něj něco moc chceš, netlač a nekousej. vem si příklad ze štěňat. Sváděj. Žadoň, pros, dělej voči a vlň se. To je Tvá nejsilnější (a v podstatě jedinná) zbraň a mužský se tomu povětšinou nejsou schopni bránit, i když to někdy natáhnou než se vzdaj, jen aby se toho nabažili. Dává jim to pocit moci a důležitosti, stejně jako blahosklonosti. Že nakonec v podstatě prohrajou cítí jako výhru a dobrý skutek a prohrajou takhle velice rádi. Nedělejte žádný kompromisy, nesnažte se si plnit přání napůl. Z toho je jen narůstající nespokojenost. Vyhovte si na střídačku.

Co se týče starchu a obav, pokud si je připustíš k tělu, dláždíš si cestu přesně k tomu, čeho se bojíš. Úsměv na tváři strachy a obavy docela spolehlivě ničí, i když si ho držíme vědomě.

Vše nej a užívej si děcka jak jen můžeš, dokud je prtě. Jak ho drapne škola za pačesy, začne s nima kříž, ale i tomu se dá pomoct, pokud člověk dojde na to odkud vítr fouká a zařídí se. Já nevěděl a taky nebyl čas a žena neví dodnes. Taky si dej ale majzla, abys kvůli děcku neopomíjela manžela. Stejně jako toužíš ty po jeho pozornosti, touží on po Tvé. Dej mu ji a .... s úsměvem.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od kachna »

Tara píše:... a dostala jsem strach, že když nezačnu něco dělat, tak že vztah se opět rozpadne a bude docházet ke stejným věcem, jako v prvním manželství...
Neboj, řešit to všechno jde a pokud jsi šťastná, na strach se vykašli a užívej si svého štěstí plnými doušky - tady a teď, nic není důležitějšího! (Pokud by se začaly objevovat nějaké signály, že by se mohla situace opakovat, doporučuju Cestu od Brandon Bays, ta dokáže divy.)
Na průjem bych doporučila MMS, případně CDS - a to buď vnitřně ( často pomůže i jedno napití!), nebo klystýr, výplach střev. (U nás bych se bála vody z rybníka, když vím, co se tam taky vypouští...)
Držím palce, aby sis svého štěstí mohla nerušeně užívat!
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od poota »

kachna píše:U nás bych se bála vody z rybníka, když vím, co se tam taky vypouští...
Na průjem funguje výborně mrtvá voda.
Ta voda z rybníka je kupodivu tím zdravější, čím je znečištěnější :shock:
Tím znečištěním ovšem nemyslím nějaké chemikálie, ale nejrůznější biologický odpad. Jak už to v přírodě bývá, tak každý organizmus má své nepřátele - a nepřátelé našich nepřátel jsou naši přátelé - mluvím teď konkrétně o bakteriofázích
https://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=3504

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od hanka »

Tara píše:.... dostala jsem strach, že když nezačnu něco dělat, tak že vztah se opět rozpadne a bude docházet ke stejným věcem, jako v prvním manželství.
Takže bych se potřebovala od něčeho odrazit, ale nějak tápu a nevím, kde a jak začít...
Myslím, že jestli se ve Tvém novém vztahu neobjevují stejné nebo podobné vztahové problémy, jaké jsi měla s prvním manželem, tak nemusíš dělat nic, všechno je nejspíš v pořádku. Protože ale píšeš o potřebě se od něčeho odrazit a ptáš se kde začít, a přichází opět průjem, soudím, že nějaký problém cítíš ... Jestli je stejný, nebo podobný jako jsi měla s prvním manželem, nejspíš opakuješ stejnou chybu.. Vnímej svého partnera jako svoje zrcadlo. To, co se Ti nejvíce nelíbí, nějakým způsobem sama přitahuješ. Měla bys to vyřešit v sobě, změnit svůj přístup k tomu, co se Ti nelíbí. Nesnaž se změnit jeho, změň svůj náhled na danou věc ;) .

Mám vyzkoušeno, že na průjem moc dobře zabírá mrtvá voda - takřka ihned ;)

:lol: Hanka.


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Tara
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: stř 09 říj 2013 12:29
Bydliště: Liberec
Dal: 1 poděkování
Dostal: 2 poděkování

Re: Psychické příčiny nemocí a jejich odstraňování.

Příspěvek od Tara »

Děkuji Vám všem za rady, shodou okolností mi "náhodou" byla půjčena kniha Radikální odpuštění , takže se začínám při čtení uzdravovat.
A také mne velmi zaujalo vlákno alopatie, ale jsemnaprostý začátečník, takže na to si bez odborníka netroufnu.
Ale ještě jednou všem velmi děkuji .


Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

Odpuštění

Příspěvek od hanka »

Tara píše:... Radikální odpuštění ...
Zvolila jsi velmi dobrou cestu, Taro, myslím, že nejlepší :good: .
Držím Ti palečky.
Hanka

P.S. ... alopatie :ethink: .. nemáš na mysli vlákno Autopatie? .. souhlasím s Lenou..


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“