Toxická psychóza ... Animalovi vstup zakázán !!!

Léčebné postupy.
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Toxická psychóza ... Animalovi vstup zakázán !!!

Příspěvek od A(&F) »

... přeneseno z Relaxu ... odpovídám laikovi ...
....... ne, z toxické psychozy opravdu strach nemám........a u nikoho koho sem za svuj život potkal co užívají tuto látku (a sou jich stovky) sem nic takovýho nepozoroval...... ....to co sem si přečetl v těch odkazech sou ale, teda podle mě, pěkný krávoviny.....a přesně podle těchto článku lidi soudí a odsuzují....
... také jsem neměl strach, dokud jsem se s tím nesetkal ve své blízkosti ... později se detailně rozepíši ...
.....z alkoholu mám větší strach ,znám spoustu lidí co sou po něm agresivní (což je po konopí nemožné,četls že by Indové někdy proti někomu válčili :D ) ,znám i lidi v okolí co sou agresivní po jednom dni abstáku na nikotin...
... v tomto s tebou souhlasím ... jsem uživatelem obou těchto "legálních drog" ... alkohol čas od času na "vyčištění palice" :D (zhruba 2x měsíčně) ... a cigarety každodenně (mmch, dokonce mi jednou zachránily život ... klasická otrava kysličníkem uhelnatým z důvodu špatného tahu komína při venkovní teplotě -18°C ... všichni kolem již omdleli, ale já jediný byl v pohodě ... důsledek stálé hladiny CO v krvi ... u mne se otrava dostavila až o několik hodin později ... :) ) ...
..a mimo jiné moje užívání konopí kouřením se dá do roka spočítat tak .na jedné ruce ,a užívání alkoholu ještě míňkrát.....to jen aby se neřeklo že jsu nějakej hulič a propagátor drog........všeho z mírou....
... jak už jsem psal ... stačí i jenom několik pár šluků ... nebo jen požití pečiva či jiných "cukrovinek" s obsahem THC (např. "očkolády") ... intoxikace může vzniknout různými způsoby ...
Byla řeč o tom že užití nějaké drogy otevírající mysl, za nějakým konkrétním dobrým učelem ,není naškodu a někdy má i smysl...... uživání jakékoli drogy proto aby člověk nemusel řešit realitu a všecky jeji starosti je blbost......
... také jsem experimentoval ... hlavně v mládí (ve věku 20 -25 let) ... kdysi jsem vyzkoušel takříkajíc všechno možné i nemožné, včetně zde zmíněného LSD ... ale vždycky to bylo pouze z důvodu zvědavosti ... navíc pod dohledem "zkušených" ... zkrátka to, čemu se říká "řízený trip" ... a vždycky jen jednou, abych se vyhnul možné závislosti (krom "brčka" cca několikrát do roka ;) )

... ale poté, co jsem viděl "toxickou psychózu" naživo, se tomu všemu již striktně vyhýbám ...
Znám lidi co hulí přes dvacet let a normálně pracují a nepoznáš je a znám pár alkoholiku, co kratší dobou chlastaj a už stáli stát nemalé peníze za léčení v léčebně a navíc mají invalidní duchod.....
... znám pouze jednoho člověka, kterému pravidelné každodenní hulení "nevadí", ... přesněji řečeno, kterého mohu již více jak 10 let sledovat a mohu říci, že se opravdu psychicky nemění (k horšímu) ... zato ale znám spoustu huličů, u kterých je zcela evidentní, že jim marjánka s postupem doby zpomaluje reflexy a jejich přístup k životu se začíná stávat dost vágním ( stejně jako u spousty dalších kamarádů, kteří si dávají ty své pravidelné "dvě tři piva denně") ... o ztrátě logického uvažování už ani nemluvě ...
Takže abych to shrnul, psychyicky labilní člověk by si měl dat pozor na jakoukoliv drogu včetně tabáku a alkoholu ....a samozřejmě muže nastat případ že nějakej druh konopí někomu nesedne, ale jinej druh zase jo.......a někdo taky třeba umře po užití jednoho panáka alkoholu
.
... může to postihnout kohokoliv ... i psychicky vyrovnaného člověka ... vždyť lidský mozek je zatím ještě stále "jedna velká neznámá" ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Obecně

Příspěvek od adam.benda »

Dovolím si jeden obecný komentář...

Původ používání jakýchkoli omamných látek je z kdysi velice vzdáléné doby, kdy byly tyto látky aplikovány pouze jako psychické stimulanty pro navozování kolektivních psychických stavů během různých rituálů, ceremonií, skupinových relaxací apod. Dnes se pohnutky značně změnily, účel omamných látek bych znehodnocen - dnes si mnoho lidí něco vezme, aby pouze uniklo před svými problémy nebo to berou z podobných jiných nehodnotných pohnutek.

Jak mnozí víte, sám jsem pro osvobození se z tohodle vězeňského světa, kde se na pojmy jako demokracie a svoboda jenom hraje, ale musím říct, že nemám úplně jasno v tom, jak moc omamné látky legalizovat. Vzniká mnoho otázek z různých úhlů pohledů.. ,,každý ať si je svého štěstí strůjcem", ,,každý na svou zodpovědnost..", pak tedy vše legalizovat... Nebo někdo řekne ,,alkohol a cigarety zakázené nejsou, proč zakazovat jiné látky, když jsou třeba ještě i léčivé..."

Ono je to těžké. Jak o tom tady s váma přemýšlím, tak třeba ano, legalizovat různé látky zatím zakázané, ale pak tedy opravdu přísné tresty za jakékoliv sebemenší ohrožení kohokoliv nebo čehokoliv v okolí. A maximální informovanost v tomto. Ať si to každý 2x rozmyslí, jak s těmito látkami zacházet.

No a teď si vemte... Když je člověk příliš mladý ( = nevyzrálý ), je mu spousta věcí do určitého věku zakázána s tím, že z toho ještě nemá rozum... Asi je mu to zakazováno z dobrých důvodů... No a nebo člověk, který není úplně psychicky vyrovnaný, má třeba nějaké slabší psychické poruchy, deprese.. Také je mu nařízena speciální péče a spousta věcí mu není dovolena.. Opět ze stejného důvodu. Jsou to takové obecné autority, které se snažejí dohlížet na ostatní, na ty "slabší". Že je tohoto nechutně zneužíváno, to je věc jiná, ale asi tady tyhle autority jsou z dobrého důvodu. A teď se vás zeptám: V jakém věku a s jak velkou "psychickou stabilitou" jsme skutečně dostatečně rozumní a uvážliví, abychom správně zacházeli s omamnými látkami? Mnoho z nás chytne nějaký větší rozum až v důchodu, jiní se s ním nesetkají ani za celý život. Nemusíme rozebírat, proč tomu tak je, ale jak je vidno, ty nadřazené autority, která nám občas brání v tom, abysme ve slabé, nerozvážné nebo nedospělé chvilce neudělali nějakou ptákovinu, asi budou mít dobrý důvod. A opravdu nevím, v jakém věku nebo na jakém "stupni moudrosti" by se měly povolit ty další - zatím zakázané - drogy a omamné látky. V tomto smyslu by měly být řečené látky asi spíš zakázány. A to počínaje i alkoholem a cigaretami. Ono nejde jen o huntování svého vlastního těla, ale i o vliv na své okolí. Samozřejmě si nedělám iluze, čím více by to bylo zakázané, tím víc to bude adrenalin lid pokoušející, ale nemyslím si, že v opačném případě legalizace si lidi řeknou ,,no, to není nic zajímavého, to ani nebudu zkoušet.." Myslím si, že při prvních osobních problémech, prvních pocitech úzkosti, si spousta lidí přivodí stav, ve kterém mohou ublížit sobě i ostatním. O možném vzniku závislosti ani nemluvě. Ostatně je to dobře vidět v drogách, které jsou současnou dobou povolené.

Ale aby tedy nebyla upírána lidem svoboda, legalizace asi ano, ale se skutečně velice přísnými tresty jak při špatných důsledcích na ostatní, tak ale i při špatných důsledcích na vlastním těle a vlastním zdraví. To sice lidem opět svobodu trochu bere, ale jak to jinak udělat? Měl by tu asi figurovat trochu strach, který povede k zodpovědnosti a skutečně dobrému rozmyslu při zacházení s omamnými látkami. Protože opravdu nevím, jak to jinak globálně alespoň trochu korigovat.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Obecně

Příspěvek od poota »

adam.benda píše:... ale jak je vidno, ty nadřazené autority, která nám občas brání v tom, abysme ve slabé, nerozvážné nebo nedospělé chvilce neudělali nějakou ptákovinu, asi budou mít dobrý důvod. ..
Právě tady je další problém, který tkví v tom, že se ty "nadřazené autority" samy diskreditují tím, že jejich rozhodnutí často nejsou "moudrá a obecně prospěšná", ale jenom "vychcaná" a prospěšná pouze jejich momentálnímu prospěchu. Kterým může být stejně dobře jen nějaké lobování a nebo docela prosté uplácení.
Nedělám si nejmenší iluze o jejich "moudrosti" a jsem přesvědčen o tom, že legalizaci čehokoli stojí v cestě jenom problém, jak na tom vydělat. Kdyby pěstitelé marijánky měli ekonomicky dostatečně silný spolek, tak věřím tomu, že může být marijánka do roka legalizovaná a zdaněná. Případně se to dá snadno obejít tím, že se tráva (nebo cokoli jiného) převede mezi schválená léčiva.
Ostatně s různými nebezpečnými látkami, jedy a drogami se zcela legálně obchoduje, ovšem prostřednictvím oficiálně schválených cest, tedy lékařů a lékárníků.
Zkušenost s prohibicí v USA jasně ukázala, že daleko větší zisky plynou z obchodu s věcmi zákonem zakázanými. Takže pokud se vyřeší finanční toky tak, aby dostatek nelegálních peněz tekl zákonodárcům, tak není žádný důvod tuto komoditu legalizovat. Zisk z daní je vždycky menší a navíc se dost obtížně přelévá do soukromí.

Zdravím - poota
P.S. Taky jsem si všimnul, ale to asi bude jenom náhoda, že "dopadení pěstitelé" jsou buď jednotlivci a nebo "žluté skupinky", o kterých se nedá předpokládat, že by to dělali s "tichým" souhlasem. Prostě že to dělají "příliš tajně". Možná, že kdyby si za nekřesťanskou cenu nechali "povolit zahradnictví", tak by měli pokoj a prosperující živnost.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Bylo léto roku 2003 ... počátek prázdnin ...

Příspěvek od A(&F) »

... a matka mého "hříchu z mládí" mi volala, abych přijel, protože si s mým 16ti letým synem neví rady ...

... dojel jsem tedy ku Praze, ... vyposlechl si od ní, co v posledních 14ti dnech vyvádí, ... (že má podezření "na drogy") ... a že už neví jak dál ... naložil jsem ho a jel zpátky s tím, že ho budu míti tyto prázdniny pod dohledem já ... jeho změny v chování jsem přičítal i vzdoru, že se jeho matka rozhodla pořídit si dalšího sviště ... což mi řekl i on sám během zpáteční jízdy autem ...

... druhý den ráno, když se mi jevil zcela v pohodě, poslal jsem ho pro čerstvé pečivo ... nevrátil se ... a do večerky ve vedlejším domě nedorazil ... nastalo mohutné hledání, do kterého jsem zapojil rodinu, zaměstnance a mé známé (plus všechny místní taxislužby, pro které děláme polepy aut), později pak i policii ... ta mi ho po dvou dnech vrátila ... smradlavého, špinavého a promoklého až na kost ... nebyl schopen mi vysvětlit, kde byl a co dělal, jenom seděl, pomalu dýchal, mlčel a nehnutě se mi díval do očí bez jediného mrknutí ...

... zavolal jsem na zdejší K-centrum a domluvil schůzku ... chtěl jsem, aby mu udělali rychlé testy, to abych měl jistotu ... jaké však bylo mé překvapení, když mi tamní psycholog po chvíli řekl: "že bohužel musíme o poschodí výše, že nám už domluvil schůzku v nemocnici" ...

... mezitím můj syn začal mluvit silně "z cesty" (podobně jako u tohoto případu http://www.minarcik.cz/noviny/thc_hampl.htm ) ... :(

... na psychiatrii nás přivítal můj spolužák ze základky, jenž tam shodou okolností dělal zástupce primáře ... po cca dvacetiminutovém vyšetření mého syna, kterému jsem byl přítomen, mi doporučil, abych ho ponechal v jejich péči ... byl jsem zásadně proti, jelikož až na tu "jeho zmatenost" se mi zdál "vcelku normální" ... nakonec pod tíhou argumentů, že během dvou tří dnů jeho "nemoc" propukne v plné míře (kdy bude nebezpečný svému okolí a především pak sám sobě), jsem ho tam zanechal, ... pod podmínkou, že ho budu moci každý den kdykoliv navštívit ... a že budu rovněž informován o použití veškeré medikace (abych to mohl případně konzultovat s lékaři v našem příbuzenstvu, strýc dělal v SUKL) ... bylo mi vyhověno ... umístili ho na detox oddělení na samostatný pokoj s kamerovým dohledem ...

... navštěvoval jsem ho dvakrát i třikrát denně a viděl, jak se mi doslova mění před očima ... bylo to dost šílené ... často mne ani nepoznal a mluvil čím dál tím víc mimo realitu ...

... během hospitalizace mu provedli testy na cizí látky v těle ... jediné co se potvrdilo, byla přítomnost kanaboidů ...

... po cca dalším týdnu, kdy jsem přišel na návštěvu (ale nebyl jsem vpuštěn na oddělení), si mne pozval primář a obeznámil mne se situací ... synátor se pokusil o sebevraždu (prý to v posledních dnech nebylo poprvé) ... zároveň mi předložil návrh na léčbu pomocí ECT ( http://cs.wikipedia.org/wiki/Elektrokon ... AD_terapie ), ke kterému je ale zapotřebí souhlas pacienta (u nezletilých pak jeho rodiče nebo zákonného zástupce) ... vysvětlil mi všechna nebezpečí i pozitiva této léčby (včetně ubezpečení, se věda od dob "Přeletu nad kukaččím hnízdem" již značně pokročila ;) ) ..... ponechal jsem si čas na rozmyšlenou ... když jsem poté přišel na pokoj, nalezl jsem syna připoutaného k posteli ...

... během následných dvou dní jsem já i jeho matka nezávisle na sobě zkontaktovali několik lékařů s žádostí o radu ... takřka, co odborník, to jiný názor, ... takové to "ano i ne" dohromady, ... ale dalo by se to shrnout, že vše mluvilo pro použití ECT ... nebudu teď dlouhosáhle popisovat, co jsme si zažívali, protože to byste si museli nejdříve nastudovat vše o této léčbě, tak jako jsme to tehdy udělali my ... některá zjištění o úskalí této léčby jsou dosti brutální ... nakonec jsme souhlasili ...

... to co následovalo potom, bylo zvláštní ... měl jsem sice radost, že se stav mého syna od procedury k proceduře evidentně zlepšuje, ale na druhou stranu bylo silně stresující, jak si nic nepamatoval ... mohl jsem mu pořád dokola vyprávět ty stejné příhody a vtipy ... nepamatoval si je ... každá další procedura mu je zase spolehlivě vymazala z hlavy ...

... koncem prázdnin, kdy už byl relativně v pořádku, byl přesunut na nově otevřené specializované oddělení v Motole, které se více podobá civilnímu životu než depresinímu nemocničnímu prostředí (byla tam např. zahrada, školní vyučování, relaxační místnosti, atd.), kde následně strávil dalších tři čtvrtě roku ... bylo tam s ním dalších asi 25 dětí ... se zcela stejným problémem ... :?

... po dvou letech si nakonec dodělal i školu a zapojil se do normálního života ... je skoro v pohodě ... (teda pokud pravidelně několikrát denně bere léky ... když je jednou vysadil na pouhý den, vrátil se do skoro stejného stavu jako na začátku) ...

... přesto je už ale "někým jiným" než kdysi býval ... :|

PeS: ... jak jsem později zjistil, dal si těsně před prázdninami pár šluků (v rámci brigády při lepení plakátů) ... nikdy předtím to neokusil ... "spolulepiči" ho tehdy prý museli dlouze přemlouvat ... (info od jeho kamaráda, který se brigády rovněž zúčastnil) ...


Fakta a skutečnosti o TOXICKÉ PSYCHÓZE ... a jejích dalších levelech ...

- pravděpodobnost, že vás postihne při kouření marihuany je přibližně 1:10000 u mužů ... u žen je to 1:5000 ... psychiatři se tím setkávají velmi často ... a čím dál tím častěji ...
- postihuje i naprosto zdravé jedince (i bez predispozic v rodině) ...
- může se dostavit i s několika měsíčním odstupem ...
- pokud se včas nepodchytí, může dojít k jejímu rozvinutí v mnohem horší již nevyléčitelná stádia ... !!!!!
- i když je člověk již vyléčen, může se mu kdykoliv vrátit zpátky (pozn.: osobně znám jednoho podnikatele, který si ve svých 30ti letech v rámci jednoho mejdanu také "prubnul špek", od té doby podstupuje ECT zhruba jednou ročně)
- THC a další drogy (včetně alkoholu) působí nezvratné změny mozku mladých lidí ve vývinu ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Pokud by byla pravda o toxické psychoze, zejména ty statistické cifry, pak by byl svět zahalen do zástupů postižených.
Známí z peru a mexika baštěj peyotle jak u nás vepřovou pečeni, můj ARAB z bagdádu hulí napěchovanou vodní dýmku opiem i s celou familií již po mnoho generací a kamarádi z nepálu hulej konopí , jako my tabáček od nepaměti. Moje rodina chlastá alkohol již od prvých známek z roku 1450 a .... myslím, že těch toxicky postižených není tolik, kolik by mělo. bude tam tedy hrát nějaká dispozice, nějaká náchylnost, slabost, nevyrovnanost.
Jasně, chlap se může zbláznit z ledasčeho.... třebas z ženské, peněz, alláha nebo ze svědka jehovovýho. :shock:
Dnes již nemusíme dokazovat pevnost fyzickou či mravní v souboji ve zbrani či lovením kořisti, ohně či ženy. Dnes zůstane mužem ten, co z těch nástrah nezmagoří.
Konopí používá miliarda lidí denně již od biblických dob,takže si myslím, že když někdo magoří ze špeka, že mu to KAMARÁD podsypal nějakým štěstíčkem.... Dnes i ta nejlepší analytická chemie neprokáže taková stopová množství, které vytvoří eror v hlavě pubescenta......


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od A(&F) »

jarda ovčák píše:Pokud by byla pravda o toxické psychoze, zejména ty statistické cifry, pak by byl svět zahalen do zástupů postižených.....
... ona mnou zmíněná toxická psychóza u většiny lidí odezní sama bez vážnějších následků (čímž ale není řečeno, že se pak zase nemůže z ničeho nic vrátit s mnohem závážnějšími následky) ... vždyť ono se jen stačí podívat na dnešní mládež ... opravdu by drogy (a jejich vliv na mozek dospívajících) nemohly být tou onou tajemnou příčinou, proč se většina dětí této doby chová řekněme "velmi prapodivně" ??? ... kolik dětí školu navštěvujících nikdy neodzkoušelo nějakou tu drogu ??? ... :idea:

... pokud chceš, tady máš něco k prostudování ... http://www.drogy-info.cz/index.php/info ... niho_uziti ... jojo, statistika je neúprosná ... a taky http://www.drogy-info.cz/index.php/info ... ny_v_mozku ...
jarda ovčák píše:.... myslím, že těch toxicky postižených není tolik, kolik by mělo. bude tam tedy hrát nějaká dispozice, nějaká náchylnost, slabost, nevyrovnanost.
... v tom je právě ten problém, ... jak zjistíš dopředu, že patříš do skupiny "vyvolených", které se nic nestane ??? ... nezjistíš ... navíc, potom stačí nějaká náhlá nenadálá indispozice, čímž se rázem dostaneš do "druhé skupiny" ... a už se vezeš ...

... stojí to za to riziko ??? ...

Doplněno: ... ale vlastně proč ne ??? ... vždyť člověk potom může mít vypatlanej úsměv na tváři až do konce života ... :D :D :D ... a důležitý je, že je přitom šťastnej a vůbec nic mu neschází ... ;)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
laik
Zasloužilý člen
Příspěvky: 858
Registrován: sob 23 úno 2008 21:41
Bydliště: Brno
Dal: 36 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

hmmmm...

Příspěvek od laik »

Zdravím...
to se to ale rozjelo.....
A&F
Neodsuzuji tvuj názor na věc ,máš právo ho mít.... ....no nepopírám, po tom co píšeš že i takový případ může nastat.......neboť dnes jsou už vyšlechtěný takový brutální modely "lampovek" že si mužou klidně už skoro podat ruce z jinou drsnější chemickou drogou.......(to není jak za mlada)
a měl li k tomu i jen jednoho nebo dva panáky , případně jak píše jarda "něčím trošku podsypaný" tak to muže zamávat i z otrlejším huličem........
Každopádně bych to hned neodsuzoval......ale na druhou stranu tě zase chápu ,po takové zkušenosti........
Ale jinak muj názor na užívání konopí to nezmění a doufám že ani ostatních lidí ne, a byl bych radši kdyby se místo chlastu lidi dali radši na to hulení......po chlastu se fakt blbne víc než po konopí.....jak sem psal alkoholiků jsou plný léčebny a ulice a hospody a pracoviště.....
....zato čistě jen huliče v léčebně nepotkáš........
a k té spoustě "prapodivně" se chovajících mladých lidí v dnešní době.....za to opravdu nemuže konopí, ale spíš neustálá masáž medií...to je nejhorší droga státem podporovaná......
....ale nepopírám, že každodení hulení a učení nejdou do sebe.....ale spíš se musí řešit jiná zásadní věc...
....PROČ SE ČLOVĚK K NĚJAKÉ DROZE PŘIPOUTÁ? KDE A HLAVNĚ V KOM JE TA PŘÍČINA ?"


Jsem svobodný, protože dělám to co chci a ne to co musím......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: hmmmm...

Příspěvek od A(&F) »

laik píše:a k té spoustě "prapodivně" se chovajících mladých lidí v dnešní době.....za to opravdu nemuže konopí,
... v tomto případě jsem nehovořil pouze o konopí, ale všeobecně o všech drogách mládeži běžně dostupných ... nejhorší je, že dnešní dealeři mnohdy nedosahují ani věku 15ti let ... užívají a zároveň i prodávají ...
laik píše:....PROČ SE ČLOVĚK K NĚJAKÉ DROZE PŘIPOUTÁ? KDE A HLAVNĚ V KOM JE TA PŘÍČINA ?"
... na pomocné práce občas zaměstnávám svěřence z různých charitativních spolků (např. http://emauzy.webnode.cz/ ) ... a zjistil jsem jednu velmi prazvláštní věc ... ti lidé mnohdy neužívají drogy jenom proto, aby snad pouze utekli před trpkou realitou, ale naopak i tehdy, když jsou najednou tak nějak "v pohodě" ... tzn. ve chvíli, když se jim začne rýsovat vize lepší budoucnosti ... potvrdila mi to i kamarádka, pracující v sociální sféře ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Hm

Příspěvek od Iv »

Dovolím si malý příspěvek.
Dnešní generace a společnost je uzavřená, až uzamčená v materialismu. Každý člověk ať chce nebo nechce je duální, tedy fyzické tělo a duchovní ( je toho více, ale pro pochopení stačí tyto dvě sféry). Tito lidé jsou vnitřně nenaplněni, protože jsou odděleni od své duchovní stránky a hledají pomocí drogy most ke svému vnitřnímu Já. To rovněž potvrzuje i to, že si šlehnou i když mají dobrou náladu - snad je v tuto chvíli i větší chuť a možnost se spojit v tomto momentu se svou duchovní stránkou. Ale něco za něco - návyk. Tato společnost činí z lidí bezduché tvory a daří se jí to upoutáváním na negativní záležitosti světa-negativita tento kanál uzavírá dokonale, věci které by každý IN měl mít, ale hlavně odtrhnutí lidí od přírody, citu, lásky, přírodní krásy jako zdrojů duchovní energie atd. Dnes vidím málo lidí v přírodě po značkách, skautský tábory(ty opravdové), jen slyším nechoďte do lesa - vzteklina, klíšťata, pozor pes a další - je to záměr, aby se lidé odtrhli od přírody a řešili svůj rozkol nějakým farmaceutikem se závislostí, další etapa bude povolení lehkých drog, pak uměle vyrobených a na příděl, pokud budeš loajální se systémem. Dobře promakaný. Velký faktor v tom hraje i místo pobytu, pokud žije na vesnici, tam je odpoutání od duchovních vlivů horší, ikdyž záleží taky na výchově v rodině( nemám na mysli satelitní městečka) ale ve městě je to velmi jednoduché, ba ideální, tam faktor medializace určitého skrytého záměru pracuje už dnes velmi dobře.
P.S. Jarda dole.
Máš pravdu, dle statistik tomu pomáhá Universum(říkej si tomu jak chceš), většinou tito lidé nemají potomky, nefigurují v manželství a pokud se jim podaří něco zplodit, je to jejich poslední příležitost k opravě. Paradox cikád je ovšem taky zajímavý....!!!!
Naposledy upravil(a) Iv dne stř 29 pro 2010 1:52, celkem upraveno 3 x.


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Já si stále myslím, že jakékoli drogy poskytl všemohoucí na selekci genetického matrjálu... Stejně jako lemply řidiče, frigidní ouředníky, neschopné pitomce a nebo nešťasné depresáky, policajty a udavače či konfidenty.......je to vývojová slepá ulička
Je pouze otázkou času, kdy se sami zprovodí ze světa sami, nebo někdo jiný.
Pokud neumíš darů užívat, pak zaplať a odejdi....
Je to ošklivé???? Ale vůbec ne, jako plemenář ovcí chápu toho plemenáře lidí. :shock:


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Obecně

Příspěvek od A(&F) »

adam.benda píše:Ono je to těžké. Jak o tom tady s váma přemýšlím, tak třeba ano, legalizovat různé látky zatím zakázané, ale pak tedy opravdu přísné tresty za jakékoliv sebemenší ohrožení kohokoliv nebo čehokoliv v okolí. A maximální informovanost v tomto. Ať si to každý 2x rozmyslí, jak s těmito látkami zacházet. ......... Myslím si, že při prvních osobních problémech, prvních pocitech úzkosti, si spousta lidí přivodí stav, ve kterém mohou ublížit sobě i ostatním. O možném vzniku závislosti ani nemluvě
... to je právě ten problém ... jak dalece povolit legalizaci látek ovlivňujích psychiku lidí ... bylo by to mnohem jednodušší, pokud by tam nebyla právě ona vysoká nebezpečnost snadno si získat závislost, které se pak ale velmi těžko zbavuje ... např. u heroinu ... vždyť první dávka podobného většinou bývá "zcela zadarmo" od někoho, kdo si tím rovnou připraví i budoucí odbytiště ... :? ... a noví adepti pro tvrdé (finančně výnosné) drogy jsou získáváni především z řad těch, kteří již vyzkoušeli tzv. "lehké drogy" ... grrrrr ... z toho není úniku ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od A(&F) »

jarda ovčák píše:Já si stále myslím, že jakékoli drogy poskytl všemohoucí na selekci genetického matrjálu... Stejně jako lemply řidiče, frigidní ouředníky, neschopné pitomce a nebo nešťasné depresáky, policajty a udavače či konfidenty.......je to vývojová slepá ulička
Je pouze otázkou času, kdy se sami zprovodí ze světa sami, nebo někdo jiný.
Pokud neumíš darů užívat, pak zaplať a odejdi....
Je to ošklivé???? Ale vůbec ne, jako plemenář ovcí chápu toho plemenáře lidí. :shock:
... :shock: ... :D :D :D ... :good: ...

... pravda, hezká to teroie ... škoda jen, že tím následně trpí a doplácejí na to i ti ostatní ... především pak rodiče ... :?


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Taky zajímavej názor.

Příspěvek od aNONym »

Převzato z http://syndrompopulace.blog.cz/0704/pravda-o-marihuane . ;) Non

"MĚKKÁ DROGA???
Měkký má v této souvislosti význam "nečiní tělesně závislým". To se však týká Cannabisu pouze podmíněně a zcela se pomíjí aspekt potenciálu psychické závislosti.
Pojem "měkký" však daleko více naznačuje, i když nemá být definicí, že určité substance jsou relativně neškodné, na rozdíl od tzv. "tvrdých" drog. Podle této logiky by mohl být "měkký" i rucní granát, pokud bychom jeho bezprostřední účinky porovnávali s bombou. Budeme-li drogy klasifikovat podle jejich skutečných zdravotních a sociálních účinků, účinků na rozum a osobnost, bude brzy jasné, že "měkké" drogy jsou pouhým mýtem. To platí zejména tehdy, hovoříme-li o Cannabisu.

TAKŽE??!!
Cena za Cannabis není jen bankovka, kterou zaplatíte dealerovi. Skutečnou cenou je vždy kus vlastního života.
Na otázku, kterou drogu považuje za nejnebezpečnější, odpověděl americký drogový expert a bývalý "feťák" John Duff: "Marihuanu." Proč? Protože marihuana nepřichází v podobě smrtícího nebezpečí s dýkou v ruce, tak jako heroin, ale jako přítel a utěšitel, jako "bezpečný" spoluhráč, který si vás však omotá kolem prstu a systematicky bude ničit celé generace."


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: hmmmm...

Příspěvek od adam.benda »

A(&F) píše:... lidé mnohdy neužívají drogy jenom proto, aby snad pouze utekli před trpkou realitou, ale naopak i tehdy, když jsou najednou tak nějak "v pohodě" ...
Iv píše:... Tito lidé jsou vnitřně nenaplněni, protože jsou odděleni od své duchovní stránky a hledají pomocí drogy most ke svému vnitřnímu Já. ...
jarda ovčák píše:Já si stále myslím, že jakékoli drogy poskytl všemohoucí na selekci genetického matrjálu ...
To s tím užitím drogy i při dobrém psychickém stavu, to je velice zajímavé a přiznám se, že o tom slyším poprvé.
Ale musím říct, že si to umím představit... Ono si můžeme vzít analogii s psychickým pozitivním nadšením, jít něco zapít. Člověk chce možná prohloubit psychickou euforii nebo dobrou náladu. Možná podvědomě probíhá i to, co píše Iv...
A co píše jarda, je také pěkné.. Je možné, že je to určitá zkouška.. A třeba i na více stupních.. 1. stupeň - ,,Zkusíš to nebo ne?", 2. stupeň: ,,Dokážeš se té závislosti zbavit?" ...


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Drogy mají své opodstantění.

Příspěvek od 1220 »

Kdy ? Kdykoliv se člověk snaží být s někým "jedno" ale ono mu to prozatím nejde samo od sebe.
Kouření a pití na tanečních zábavách mám na mysli.Ba i ve společenském styku.
Nebo kouření dýmky míru, tam byl v sázce život mnoha lidí- boj nebo mír. Náčelníci vstoupili do společného prostoru, a jenom proto mohl být mír. Náčelník nebyl šamanem, proto drogu potřeboval. :shock: Materialisticky zmanipulovaný člověk nedovede být sám sebou. :shock:
Pak jsou anesteze drogou, když by to jinak vůbec už nešlo. Možná by se našlo podobných případů víc ?
V dnešní době rozšířené zneužívání drog,alkoholu, pokračování v kouření kde tu, to jsou neklamné známky úpadku člověka jako jedinců co tomu podléhají, i úpadku druhu člověk, protože pravé pojmenování bývá zpravidla v mlze.
A tak si kde kdo "šlehne" protože to "musel" zkusit a pak "musí" pokračovat a pak musí třeba i předčasně zemřít.
Škoda.
K. :ethink:


Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“