Mentální Ozdrava

Léčebné postupy.
Odpovědět
julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od julietta »

Slavek Krepelka píše:..Naše těla není moc potřeba léčit, i když se jim dá v mnohém pomoci. Je dalekdůležitější jim poskytnout podmínky k tomu, aby se mohla vyléčit sama. ..
ono, ta teoria je celkom fajn regeneracie buniek, ale zrealizovvat to vsetko a hlavne vediet, co telo potrebuje, ake podmienky , to uz chce fakt super intuiciu. :ethink: akurat jedno momentalne viem, že moje telo chce , aby psychika zabranila stresu, co pre telo je zaťaž number 1. :roll: a od tych stresov a naslednych traum sa vycistiť , to je zda sa na niekolko životov :ethink:


jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od jirik.tk »

julietta píše: .. akurat jedno momentalne viem, že moje telo chce , aby psychika zabranila stresu, co pre telo je zaťaž number a od tych stresov a naslednych traum sa vycistiť , to je zda sa na niekolko životov
To je přece úžasné poznání, většina lidí si toto neuvědomí celý život. A pak je potřeba už jen to trpělivě a soustavně dělat. Jakkoliv: EFT, RUŠ, kineziologie, .... , částečně funguje i autopatie. Vše začíná prvním krokem, výsledky se většinou nedostavují hned, ale až za měsíce. To si člověk začíná uvědomovat, že už mu nevadí to, co jej nedávno rozčilovalo, že ti lidé v okolí nejsou až tak zlí, jak se zdálo, že už mu nebuší srdce, když vstupuje do kanceláře ředitele a podobně. To jsou mé zkušenosti a podobně to vidí několik lidí z okolí. A nesmí se podcenit "maličkosti". Například strach, že si nesednu v autobuse, strach, že si nevezmu to správné oblečení, obavy, že se mi nepodaří to a to, že bude mít šéf blbou náladu, že dnes bude zase horko a podobně. Tisíc komárů umoří i vola a jsou mnohem nepříjemnější, než pohoda s občasným vosím píchnutím. Ale o tom jsem už někde na tomto Fóru psal. Prostě praxe je strom zelený, samotné přemýšlení a pátrání po příčinách (jak se mnohdy hlásá) nestačí. Když se dozvím informaci, co je příčinou mého strachu z myší, tak se jej tím zpravidla nezbavím.


Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od Fox_25 »

julietta
No a kdyby jsi tohle nezjistila jak myslíš že by to pokračovalo? Víš jak je osvobozující jen tahle myšlenka? Bez tohoto prvotního zjištění bych nemohl pokračovat v to co jsem začal, zastavil bych se nejspíše na mrtvém bodě.
jirik.tk píše:Ono je líp, když lidé přijdou sami a zajímají se. A v rámci mentální ozdravy je dobré si ošetřit ty pocity marnosti, zejména ty, které člověk má ze svého nejbližšího okolí.
Ono to všechno souvisí jen s tím jaké máme zkušenosti. Pokud máme něco co nám skutečně pomohlo, ulevilo, tak pocity marnosti by se snad ani neměli dostavit když někdo blízký začne kafrat že to není běžné a že je to pitomost. Ano, běžné to není, ale pitomost také ne.
Je také možné že je nutné si tím vším projít, jsou z toho potom ty nejlepší zkušenosti a člověk pak lépe zvládá situace kdy se někdo o to zajímá, ale ve výsledku vás pošle někam protože je to z jeho pohledu nemožné.


jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od jirik.tk »

Fox_25 píše:Je také možné že je nutné si tím vším projít, jsou z toho potom ty nejlepší zkušenosti a člověk pak lépe zvládá situace kdy se někdo o to zajímá, ale ve výsledku vás pošle někam protože je to z jeho pohledu nemožné.
Pokud se nám něco osvědčí, tak pocit marnosti samozřejmě nejsou. Já myslel pocity marnosti, které přichází, když se člověk zmíní o těchto metodách nebo o svých úspěších s nimi před někým blízkým, kdo by to (z jeho pohledu) potřeboval, a on to kategoricky odmítá. Ale obojí je dobré nějakou fintou ošetřit.


kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od kachna »

Slávku, Foxi, Jiriku, souhlasím s vámi, že je marné snažit se pomoci někomu, kdo o to nestojí... pocity marnosti jsem si už taky užila. :D Ale nepřipadá vám divné, proč to ti lidé mají zrovna takhle? Proč se nechtějí uzdravit, proč jsou slepí a hluší k tak jednoduchým radám, proč jsou líní vařit si 3krát denně čaj, který jim prokazatelně pomáhá...? Jsem přesvědčená, že do nás všech byl vložen jakýsi program, který jakoby zastřel naši pravou mysl, duši, srdce... Jsme něco jako zakletí, protože to přece není normální, aby lidi dobrovolně trpěli a umírali! Ten, kdo pátrá a snaží se z toho nějak vybřednout, už začíná tahle "tenata" protrhávat, ale úplné "odčarování" se bohužel neděje. Pořád máme v hlavách spousty dogmat, co všechno nejde, co je nemožné...
Tohle kdybychom uměli změnit, nikdo by už dobrovolně nezůstával u nemocí, u utrpení... Všichni přece chtějí být šťastní, jen něco uvnitř nás nám to kazí a nedovolí "prozřít".
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od jirik.tk »

kachna píše: Jsem přesvědčená, že do nás všech byl vložen jakýsi program, který jakoby zastřel naši pravou mysl, duši, srdce... Jsme něco jako zakletí, protože to přece není normální, aby lidi dobrovolně trpěli a umírali! Ten, kdo pátrá a snaží se z toho nějak vybřednout, už začíná tahle "tenata" protrhávat, ale úplné "odčarování" se bohužel neděje. Pořád máme v hlavách spousty dogmat, co všechno nejde, co je nemožné... kachna
Těch programů jsou stovky a stovky. Jenže když vykřikuju, že je třeba trpělivě řešit nejprve všude přítomné komáry a teprve pak vosy (pokud neuletí samy), nedopadá to moc na úrodnou půdu. Většina lidí chce řešit hned velké věci typu "i třetí zuby mohou narůst".
kachna píše: Všichni přece chtějí být šťastní,
Ale většinou způsobem "pečení holubi vletí sami do huby". A zapomínají na ono staré české pořekadlo "člověče přičiň se a pámbu ti pomůže." No a abych tomu nasadil korunu, dodám, že obě tyto věty jsou také programy, které nás blokují a je jich třeba se zbavit. Ale ne hned na počátku, tam je snaha a odhodlanost potřeba.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od Slavek Krepelka »

kachna píše: .... Ale nepřipadá vám divné, proč to ti lidé mají zrovna takhle? ....
Připadalo mi to divné do té doby, než mi pan Proctor vymáchal nos v tom, co vlastně se děje s naším podvědomím. On ho uvádí jako soubor návykových programů, které nás kontrolují mimo naši vědomou mysl a nemohu než se s tím ztotožnit, i když to podvědomí má víc funkcí.

Zjednodušeně to podvědomí funguje jako autopilot letadla, kterého někdo nějak naprogramoval aniž do toho pilota nechal moc kecat. Pilot ho zapne a autopilot jede podle programu, což znamená, že v momentě, kdy elektronicky zaregistruje odchylku letadla z plánované trasy, provede korekci bez pilotova zásahu a vrátí letadlo na kurz. Autopilot je blbej, absolutně mu je šuma fuk jestli se řítí do bouře, nebo byl naprogramován doletět na severní točnu. Jenom pilot si je tyto skutečnosti schopen uvědomit a převzít řízení.

My fungujeme podobně a stejně tak všechna zvířata. Pilot sice tomu autopilotovi do řízení kecat může a často kecá a přetáhne se s ním o knipl, ale v momentě kdy se přetahovat přestane, náš autopilot opět naskočí na návykové chování a starý kurz. To se projevuje například impulzivním přežíráním a vůbec jednáním, stejně jako imulzivním zapálením si cigarety. V momentě, kdy vědomí, tedy pilot sundá pracky z kniplu aby se něčemu vyhnul, nebo letěl místo na severní točnu na Riviéru, náš podvědomý autopilot udělá korekci. Že je těžko ho pilotovi přeprogramovat na místě, musí pilot autopilota naučit na jakém kurzu má zůstat praxí. Ono po nějaké době autopilotovi dojde, že má držet jinou trasu a cíl, letět jinudy, či jinam. Ale to vyžaduje pilotovu neustálou pozornost a přetahování se s autopilotem o knipl (řízení), což samozřejmě pilota vyčerpává a většinou povolí a eventuelně si dá šlofíka, i když si je vědom, že nepoletí zrovna tam kam chce, zatímco ta liška podšitá autopilot mu nakukává, že letí kam má, že nějaký programátor věděl co dělá a že je vlastně pilot pitomec, že chce kurz měnit.

Zvyk je železná košile a platí to i pro uvažování, či ještě spíš lenost uvažovat a to neustále. Kdosi se vyjádřil v tom smyslu, že 2% lidí myslí, 3% lidí si myslí, že myslí a 95% lidí radši umře, než by mysleli. Jde o pozornost pilota a naučit se neztrácet vědomou kontrolu nad svým uvažováním a počínáním ani na chvilku, dokud se autopilot nepřeškolí, což vezme více méně nějakých 21 dní. Z mé zkušenosti s hulením lze sice autopilota návyku přeprogramovat v kratší době, dokonce okamžitě, ale to je vzácné a závisí i na síle motivace. Stane se i to, že se takový starý program dokáže znova aktivovat i po měsících a letech. On snad nikdy z makovice nemizí, pouze se dá nahradit naprogramováním a aktivací jiného programu.

Přesně z tohoto důvodu autopilota návyků se lidi během několika dní vrací do starých svých návyků poté, co se pokusili změnit kurz. Stačí jedna pilotova nepozornost, nebo momentální neschopnost přetáhnout autopilotovi knipl z pracek a vše se vrací na starou trasu.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od Fox_25 »

Abych se přiznal tak mi v tomto trochu pomohl seriál Battle star Galactica. Jsou tam cyloni, což jsou roboti které stvořili lidé a začali se sami vyvíjet do bodu kdy chtěli zničit lidstvo protože bylo nehodné samotného bytí. Lidé měli být vyhlazení z toho důvodu že jsou podezíraví, zabíjejí sami sebe z povrchních důvodů, atd.
Když se na něj teď dívám podruhé, došlo mi že je to boj podvědomí a vědomí který má za cíl přiblížit se bohu, nebo něčemu božskému v nás, nevím přesně. Jako bonus má BSG špičkový hudební podkres který tomu celému dává výbornou atmosféru.

Má základní myšlenka je nebojovat násilím, ono se dá říci podvědomí prakticky cokoliv. Pokud máme správné a vyhovující vzorce už naučené vědomě, časem přejdou do podvědomí. Já se např. naučil být na lidi v rámci mezí hodný do určitého momentu. Dříve jsem při kontaktu s lidmi musel přemýšlet nad tím jak konám, co říkám a vzhledem k sociální fobii to nebylo zrovna snadné. Ovšem časem jsem pozoroval že lidé se k mě chovají jinak než k ostatním. I psycholožka si to vysvětlila tak že to co jsem se naučil vědomě přešlo do podvědomí a jednám tak už bez přemýšlení.

Myslel jsi toto Slávku? A osobně nechápu co na uvažování, přemýšlení lidi nemají rádi. Vždyť je to neuvěřitelná "zbraň", dává lidem možnost pohled na jednu věc z obrovského počtu možností. Díky němu máme rozhled, možnost volby, atd.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Fox_25 píše: ... I psycholožka si to vysvětlila tak že to co jsem se naučil vědomě přešlo do podvědomí a jednám tak už bez přemýšlení. Myslel jsi toto Slávku?
Pokud Tě čtu správně, tak ano.
Fox_25 píše: A osobně nechápu co na uvažování, přemýšlení lidi nemají rádi. Vždyť je to neuvěřitelná "zbraň", dává lidem možnost pohled na jednu věc z obrovského počtu možností. Díky němu máme rozhled, možnost volby, atd.
:D Špatné zkušenosti. Lidi si neuvědomují, že výsledky rozumového procesu jsou závislé na několika kritériích. Je to jak čtení mapy a zachování se podle ní.

Většina lidí si není schopna přesně uvědomit kde se na mapě života a momentálních racionálních faktů vyskutují, protože údaje ze kterých vycházejí jsou spostou mylných vědomostí, hlavně poošetilých názorů druhých na skutečnost, kterými jsme až přehlceni. V podstatě jsme dost ztraceni. Samozřejmě pak můžeme sice vědět kam se chceme dostat a na mapě to najít, ale nejsme schopni určit rozumově ani směr, kterým vyrazit dál, natož nějakou silnici, či cestu. Proto mnoha lidem daleko více vyhovuje a mají o dost lepší výsledky s intuitivní objížďkou racionálního uvažování. Samozřejmě to funguje také jen poněkud, protože racionální přístup do toho pořád kafrá a intuitivně založení lidé ho pak obviňují z neschopnosti a naprosto neprávem, protože za jeho potíže není zodpovědný samotný proces, ale nesmyslná data, ve kterých se logicky zorientovat nelze.

Například nám bylo ať již přímo, nebo nepřímo vštěpováno a vštípeno, že matika je logickým procesem. Figu borovů. Může a nemusí. Stejně tak nám bylo vštípeno, že logika začíná nějakým předpokladem, který pak je nutno jakýmsi prý logickým procesem negovat a buďto vyvrátit, nebo nevyvrátit a dokud není předpoklad vyvrácen, je prý logické ho uznat za platný. Vůbec se ten postup nezabývá tím, že vymyslet si předpoklad je nelogické. Je to jak píchnout do mapy poslepu prst a vyrazit jak Jára Cimrman všemi možnými nesprávnými cestami a ještě k tomu z jiné pozice. Naopak, logické je nastartovat logický proces nějakým empirickým faktem a misto negace použít indukci, založenou na srovnávání dalších empirických zkušeností a poskládat abstraktní kompozici z takových faktů do logických celků a závěrů, uvést do pohybu proces realisticky tvůrčí, nikoliv abstraktně destruktivní. Je to až neuvěřiltelné, co vše jsme učitelům dokázali zblajznout, stejně jako to zblajzli oni a papouškujou to dál.

Osobně s Tebou naprosto souhlasím, že zavrhovat rozumové myšlení je nesmysl a že je přesně tím, co nám umožňuje tvořit, i když intuitivní tvorba má také své půvaby. Mám pocit, ale jen pocit, ža zatímco intuitivní tvorba nám přináší pouze vyjádření informací o minulosti a přítomnosti, racionální tvorba nám dovoluje tvořit ještě neexistující budoucnost tím, že logicky fantazírujeme na základě minulého a přítomného, ale faktuálního, abychom to, co se nám pak líbí, uváděli do provozu jako budoucnost. Dokonce mám pocit, že bez té rozumové složky nelze ani pořádně využívat složku intuitivní. Celý ten spor nejspíše vyznívá z "vědekého" přístupu zjednodušování komplexních záležitosí na nějaké primitivní okleštěnosti, jakási torza reality, která samozřejmě mrzačí jak naši intuici, tak náš rozum a duši. Už samotná snaha vědů zabývajících se fyzikou, dopracovat se nějaké jednoduché rovnice, která by popisovala veškeré dění ve vesmíru, dává tušit, jakou si to vytvořili imbecilní filosofii, kterou nám všem nutí. Hedají jakýsi kámen mudrců, který je někde úplně jinde a v něčem jiném a definitivně není popisný, ale tvůrčí.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Fox_25
Stálý člen
Příspěvky: 88
Registrován: čtv 29 lis 2012 5:19
Dal: 32 poděkování
Dostal: 58 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od Fox_25 »

Díky za poměrně vyčerpávající odpověď, potvrzuješ to nad čím už dlouho přemýšlím s přáteli.

Ono je to s rozumovým myšlením snadné, bez něj bych nebyl tam kde teď za poměrně krátkou dobu. Proto se snažím ostatním vštípit myšlenku že neexistuje jednoznačná odpověď, ale jen odpověď jednoho směru. Je zajímavé potom pozorovat lidi kteří s touto informací začnou pracovat a jak se jim zlepšují vztahy mezi okolními lidmi i sami se sebou.

Intuitivní tvorbu mám také rád, plně si u toho uvědomuji že už jsem to kdysi dělal, je to zajímavé v tom že to řeší některé otázky dávné minulosti kdy jsme ještě nebyli v tomto století tím čím teď. Myslím tím samozřejmě minulé životy protože nové století nastartoval rok 2000. Je krásné jak se v těchto věcech začíná velice pozvolna rozpadat mlha která chrání vzpomínky které nás podvědomě řídí.
Třeba dva roky zpět jsem vyfotil strom s přilehlou krajinou. Po vyvolání fotky v PC a po následných úpravách do čb. fotografie s oranžovým nádechem jsem si vzpomenul na velmi živý sen který jsem měl před mnoha lety, pohřbívali jsme v něm někoho blízkého, jen ten strom v té fotografii byl spíš ještě malý stromek. Celé je to velice zajímavé, ale co si kdo z tohoto vezme už záleží jen na něm, zabřehnout v minulosti není dobré.


jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od jirik.tk »

Slavek Krepelka píše:Většina lidí si není schopna přesně uvědomit kde se na mapě života a momentálních racionálních faktů vyskutují, protože údaje ze kterých vycházejí jsou spostou mylných vědomostí, hlavně poošetilých názorů druhých na skutečnost, kterými jsme až přehlceni. V podstatě jsme dost ztraceni. Samozřejmě pak můžeme sice vědět kam se chceme dostat a na mapě to najít, ale nejsme schopni určit rozumově ani směr, kterým vyrazit dál, natož nějakou silnici, či cestu. ..................
Osobně s Tebou naprosto souhlasím, že zavrhovat rozumové myšlení je nesmysl
K tomu bych měl jen dvě doplnění: Na "mapě života" máme zakresleno spoustu věcí, které ve skutečnosti vůbec neexistují. Ale my je bereme díky tomu, jako skutečné. Opíráme se o zábradlí, které neexistuje. A na druhé straně spousta věcí nám na "mapě života" za stávající úrovně vědomí zase chybí. A druhé: rozum samozřejmě nelze zavrhnout, spíše jde o to vyvážit vnímání, cítění, myšlení a uvědomování.


julietta
Starší člen
Příspěvky: 124
Registrován: pon 19 lis 2012 9:40
Dal: 123 poděkování
Dostal: 80 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od julietta »

jirik.tk píše: Například strach, že si nesednu v autobuse, strach, že si nevezmu to správné oblečení, obavy, že se mi nepodaří to a to, že bude mít šéf blbou náladu, že dnes bude zase horko a podobně..
jirko, veru, za stresom je strach.mame tolko strachov, ze sa clovek naozaj moze aj zblaznit :ethink:
teraz niekedy siel dokumentarny film- cesta do indie: smíření na CT2.mozno ste aj videli. Film reality indov, zivot v akych podmienkach žiju. Vsak iste vsetci viete, ako to tam vyzera. A podla toho mnohi indiu aj posudzuju. ale keby my sme mali žit v tych teplotach denno denne byt aktivni, tak by to tu nevyzeralo o nič lepšie. Napriek tomu je vnich život, prirodzenost, aktivita a dokonca mudrost. Mnoho starych ludi, obycajnych tam vedelo anglicky. Film ma chytil za dusu,citila som akusi nevysvetlitelnu hlbku a jeho obrazy sa mi dlho prehravali v pamati (Nielen preto, že som tam bola). Po nom som prepl na iny kanal a boli tam spravy tusim.Az som sa striasla.... z umelosti a chladu z toho noveho obrazu . My vlastne žijeme umely život so strachmi skoro o vsetko. Neviem, ci to bolo prijemne uvedomenie si, ale je to smutne. Jasneze sa neda z tohto kola dostat von, tak je tu vypracovany system , myslime si, že sme nad inymi naromi, akí su oni chodobní, ale opak je pravdou. Oni su bohatí ako ludia a my, ako čo? čo sme vlastne?
Ale uz viacerym to tu mnohe nesdi a tak prave tymi metodami, chceme niečo zhodit :ethink:


jirik.tk
Starší člen
Příspěvky: 151
Registrován: úte 28 kvě 2013 7:51
Bydliště: Znojmo, Brno
Dal: 6 poděkování
Dostal: 196 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od jirik.tk »

julietta píše: Ale uz viacerym to tu mnohe nesedi a tak prave tymi metodami, chceme niečo zhodit :ethink:
No jo, ale když už to víme, je teda třeba to dělat. Píšu to tu často. Trpělivě a soustavně (včera jsem tomu věnoval něco přes hodinu). A výsledky se nedostaví (zpravidla) za tři dny. Trpělivá praxe je strom zelený, opravdu.


kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od kachna »

Slávku, krásné přirovnání k autopilotovi! :) Ale i v tom vidím to naše "zakletí" a pořád doufám ( možná naivně), že jednou objevíme způsob, jak i na tohle.

Moudrá slova - možná to už znáte, já to objevila až teď a moc se mi to líbilo.


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Mentální Ozdrava

Příspěvek od Slavek Krepelka »

kachna píše:Slávku, krásné přirovnání k autopilotovi! ....
Jenom jako postřeh po dlouhém zpytování některých svých "událostí". Došlo k nim vždy poté, kdy moje rozhodnutí v jaksi neodkladné situaci toho autopilota místo přetahování se s ním o knipl vypnulo. O to nejspíše poněkud půjde i při meditaci, akorát s tím rozdílem, že při meditaci člověk žádné naléhavosti nepotřebuje řešit a tím pádem neřeší, takže jde jen o jakýsi odpočinek od našeptávače. Taky jsem se dost porovzpomínal na hodně případů, kdy někdo další spáchal nějaké velice mimořádné události, vždy v krizové situaci, i když pár lidí si i udělalo živnost z toho, že se do stavu "bez autopilota" dovedli vyhecovat, o což jde i při přecházení ohně.

Například matinka dohnala v Banfu v Britské Kolumbii grizliho, co jí šlohl batole od stanu a vyrvala mu ho z huby, že ho držel jen za obleček a grizli vzal roha. Taky dost případů, kdy nědo zvedl v krizovce tuny atd. Opět jde o vypnutého autopilota, který nám ať již z vlastních, či převzatých zkušeností a učení naši mysl o ten knipl celkem spolehlivě prakticky vždy přetáhne. O totéž jde u spontáních utečení hrobníkovi z lopaty. Jde tedy o to se toho autopilota začít zbavovat. Dlouho jsem se pídil po dalších a dalších takových důkazech, jenom abych došel konečně na to, že :devil: vzal všechny další důkazy a že je třeba se dát nějak do díla a toho syčáka automatickýho sebrat kladivem na (naši pomyslnou) realitu, která není ničím jiným než naprosto vykonstruovaným mentálním blokem našich úžasných schopností. :roll: Snad to vezme míň času, než vzalo mým "autoritám" tu zeď postavit.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Odpovědět

Zpět na „Léčba těla i ducha“