Laik se ptá fyziků

Drontí akce, události, novinky...

Moderátor: Gabča

Odpovědět
minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

H

Příspěvek od minsc »

Děkuju za odpověď Slávku, i když se musím přiznat že mě neuspokojila.
...
V zásadě se asi jedná o starý problém zdroje náboje částic, že ? Ale stejně by mě zajímalo nějaké bližší "oficiální" vysvětlení. Proč právě jednou za 11 milionů let ?? Ale to je asi stejné jako ptát se proč se světlo šíří ve vakuu právě takovou rychlostí, jakou se šíří. Zní to, jako kdyby ten čas byl prostě jen vypočítán z velikosti výstupní energie za čas a určitého množství částic, které to vyzařují. Ale to by přece nebylo žádné vysvětlení podstaty věci.


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: H

Příspěvek od Slavek Krepelka »

minsc píše:Děkuju za odpověď Slávku, i když se musím přiznat že mě neuspokojila.
...
V zásadě se asi jedná o starý problém zdroje náboje částic, že ? Ale stejně by mě zajímalo nějaké bližší "oficiální" vysvětlení. Proč právě jednou za 11 milionů let ?? Ale to je asi stejné jako ptát se proč se světlo šíří ve vakuu právě takovou rychlostí, jakou se šíří. Zní to, jako kdyby ten čas byl prostě jen vypočítán z velikosti výstupní energie za čas a určitého množství částic, které to vyzařují. Ale to by přece nebylo žádné vysvětlení podstaty věci.
No, oficiální a uspokojivé odpovědi se nedočkáš, to by ses musel stát věřícím.

To, že tě to oficiální neuspokojuje je konec konců dobré znamení toho, že chceš skutečně vědět. Vše co je vypočítané je vypočítané z něčeho velice limitovaného a relativního. Mne v podstatě to vypočítané ani nezajímá. Stejně tak jako se nelze dobrat kvantitativních výsledků kvalitativními metodami, nelze se dobrat kvalitativních výsledků kvantitativními metodami. Mohl bys mluvit nejen o zdroji náboje (předpoklácám, že mluvíš o elektrickém), také bys mohl mluvit o zdroji "gravitačního náboje" a "magnetického náboje" a kdoví jakého jiného náboje. Podle mne žádné zdroje žádných nábojů neexistujou, ani v autobaterii, a výraz náboj je jen berličkou v rukou lidí, kteří odmítají byť i jen vykoumat, neřkuli porozumět tomu, že veškeré projevy sil na dálku nejsou ničím jiným než výměnou polarit různě harmonicky provázaných struktur toků částic, pro které někdo někdy namyslel jméno aether, i když i tomu, kdo namyslel aether, totálně uniklo, že aether nemůže být statický, jak mrkev v polívce, ale že jde o dynamiku jeho toků. Vztahy dynamiky těchto toků pak setrvávají dynamické, protože jejich energie nemá kam unikat, pouze si ji mohou vzájemně předávat. Zde teprve skutečně narážíme na zákon zachování energie. Vyšší řády energie jako je teplo, elektrický proud, relativní mechanický pohyb atd. projevující se v našem pozorovatelném hmotném světě, včetně hmotné struktury, jsou jenom druhotné projevy aetherické energie a pro ně žádný zákon o zachování energie neplatí. stejně jako neplatí pro lokalizované aetherické proudy, protože je nelze alespoˇm prozatím lokalizovat.

Vezmi si například zákon entropie (eventuelního vyrovnání všech teplot ve vesmíru). Jaké to naivní schéma. To si nějaký titán vědy sedl nad kus papíru a počítal a spekuloval, naprosto vypustil takové formy energie jako je hmota sama, gravitace atd. a dorýpal se okousanou tužkou k této omezené pitomosti. Škoda slov.

Takže, odpověď číslo dvě, stejně platná jako odpověď číslo jedna je, že vyzařování neutrálního vodíku je proces výměny forem a intensit aetherických toků zprostředkovaných hmotou a v tomto pohledu, díky lokálnosti studovaných vzorků i lokálnosti samotných experimentů zase nelze zákon o zachování energie aplikovat. Tento zákon je aplikovatelný a naprosto nutný jenom v rámci celého universu, ať už je konečný, nebo nekonečný.

Jinak hledat tady skutečného ortodoxního fyzika nehledej. Sem tam se tu vyvrbí nějaký středoškolský moula, ortodoxně věřící, ale bez sebemenší tuchy, kolik z té trochy ortodoxního katechismu, která mu snad uvázla v lebce z toho, co se našprtal, se vzájemně potírá. Na Aldebaranu jich najdeš daleko víc. Skutečný fyzik se s Tebou vážně bavit nebude, protože neznáš katechismus, takže to máš na pytel a nezbývá Ti, než se v tom topit a možná i plavat sám.

Snad Ti pomůžu, když Ti znova připomenu to nejzásadnější z formulace zákona o zachování energie. Energie je v uzavřeném systému nezničitelná a nemnožitelná. To je mými slovy, ale v podstatě velice přesně. Až se někdy dopídíš nějakého uzavřeného systému, ve kterém se někomu nějak podařilo vyloučit vše nelokální, izolovat jakoukoli energetickou výměnu s okolím, pak bude tento zákon pro tento systém platit. Já jsem o žádném takovém systému, kromě univerza ještě ani neslyšel. Pokud takový uzavřený systém neobjevíš, je Ti ten zákon na nic a jeho aplikace lidmi, kteří se prohlašují za fyziky a kteří mu skoro (jsem optimista) nikdy nerozumí v jeho plném rozsahu znění je aplikován na systémy, ve kterých si dovolili teoreticky ignorovat právě ty nelokální výměny. Papír to unese, matika to unese, armáda "zasvědcených věřících" to unese, ale skutečnost na to kašle.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: H

Příspěvek od huhu »

Je to jen názor , dávám ho sem k diskuzi či zamyšlení.

Pokud chci ten jev vysvětlit platnou fyzikou - k překlopení spinu může dojít působením fotonu. To není proti ničemu.
Nevím , jestli je někd vyvráceno , že se mohou fotony sčítat ( je to jen blbá vlna energie ). Pokud ne , můžou se 11 mio let střádat až na vlnu 21 cm dlouhou , která stačí k překlopení spinu a následnému vyzáření fotonu , protože vybít ho ve formě tepla asi v uvedené konfiguraci nejde.


minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: H

Příspěvek od minsc »

Slavek Krepelka píše:protože neznáš katechismus, takže to máš na pytel a nezbývá Ti, než se v tom topit a možná i plavat sám.
zlatá slova :)
huhu píše:Pokud chci ten jev vysvětlit platnou fyzikou - k překlopení spinu může dojít působením fotonu. To není proti ničemu.
Nevím , jestli je někd vyvráceno , že se mohou fotony sčítat ( je to jen blbá vlna energie ). Pokud ne , můžou se 11 mio let střádat až na vlnu 21 cm dlouhou , která stačí k překlopení spinu a následnému vyzáření fotonu , protože vybít ho ve formě tepla asi v uvedené konfiguraci nejde.
Nechápu jak to přesně myslíš, bohužel je to asi momentlně mimo mou představivost. Netluče se to nějak s tím zákonem, že foton může existovat pouze v pohybu ?


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: H

Příspěvek od huhu »

minsc píše: Netluče se to nějak s tím zákonem, že foton může existovat pouze v pohybu ?
tady už jsem v koncích a pomůžu si berličkou : http://technet.idnes.cz/vedci-meni-svet ... vesmir_vse






-----------------------------------------------------------------------------------------------
Myslet si, že svět musí být vždy takový, jak ho v daném čase můžeme pochopit, je nesmyslné zpátečnictví, které vždy historie odsoudí.


minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: H

Příspěvek od minsc »

Tak tohle už mi neříká vůbec nic. Ale občas mám pocit, že kvantová mechanika nechce říct "aether", nicméně nakonec dlouze opisuje. Například tvrdí, že skutečné vakuum neexistuje, ale tam kde se nám prostor zdá jako vakuum, mezi sebou neustále reagují částice a antičástice. A to už se mi zdá být zatraceně blízko skalární fyzice podle Beardena...


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
Odpovědět

Zpět na „Dronti a Kadlín“