Laik se ptá fyziků

Drontí akce, události, novinky...

Moderátor: Gabča

Odpovědět
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Drontí podfórum

Příspěvek od A(&F) »

Rival píše:Tímto oficiálně oznamuji všem, kteří si toho ještě nevšimli, že v sekci Jak na to vzniklo "Drontí podfórum" s názvem "Dronti a Kadlín". Zde prosím pište své příspěvky a zakládejte nová vlákna ohledně všech "Drontích" aktivit. Možná by to ještě chtělo i nějakou "Drontí hymnu", ať je na akcích opravdu veselo :D.

Uvažuji také o reklamních předmětech, trička, propisky, informační DVD, apod. Které by se na všech těchto akcích mohli nabízet, ale i rozdávat za odměnu při účasti na "Drontích dětských soutěžích". Taková malá osvěta, při které bychom se zviditelnili a zároveň úžasně pobavili sebe i okolí.
... :good: ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Gravitační motor

Příspěvek od Gabča »

:good:
Vážení kolegové,
mě to ještě nedochází, ale do hodiny to bude. Doufám, že budu mít dost času, .. to víte, uvařit kašičku, vyprat, Financial statements I, II, dřevo.

To kyvadlo se mi vždycky líbilo, a "Postřižinový" nazelenalý laser v noci krásně svítil, a v dýmu z ohníčku vytvářel morseovkový pás.
Ilééme, hlavně musíš přijét. :D

Takže, útěk z fóra se asi nekoná, protože mě včera večer napadl další gravitační motor :D :D , me to pořád vrtá hlavou. Zkusím sehnat pět pružin, nacpat do něčeho, postupně se budou natahovat při sjíždění po řetězu, a dole se všechny naráz uvolní a to něco vymrští na cestu zpět. Já vím...... , ............., .........., ale kgm/s2 je kgm/s2.

Nepoučitelná


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Gravitační motor

Příspěvek od Ilem »

Gabča píše: Ilééme, hlavně musíš přijét. :D
Nepoučitelná
Hm, to asi budu muset, když jsem byl první, kdo to hodil na sklo.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Drontí podfórum

Příspěvek od Ilem »

Rival píše:Možná by to ještě chtělo i nějakou "Drontí hymnu", ať je na akcích opravdu veselo :D.
Hymnu už tu nadhodil Karel, nevím, jestli úmyslně.:
Kadlín, ó Kadlín, máš skvělou duši, ó Kadlín, tamtamy buší, ó Kadlín,...tak nějak ta píseň zní, ... ještě to bude potřeba trochu dodělat, ... už píšu, jak Martin :?:


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Body

Příspěvek od Ilem »

Kdo mi furt přidává body? dyť tady jen tak plácám. Když dám něco hodnotného, nedostanu ani nudli :cry:


"Dum spiro spero"
Ciceron
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Body

Příspěvek od martin11 »

Ilem píše:Kdo mi furt přidává body? dyť tady jen tak plácám. Když dám něco hodnotného, nedostanu ani nudli :cry:
...jde o to , že je plácání a plácání....
....tak ke svým příspěvkům připisuj....toto je hodnotný příspěvek...tedy pro mě...karkulku jsou dobrý všechny...tedy ..skoro všechny...některejm nerozumím.....třeba ˇomuv zákon....ja jsi tuhle psal....m :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Gravitační motor

Příspěvek od A(&F) »

Gabča píše:To kyvadlo se mi vždycky líbilo, a "Postřižinový" nazelenalý laser v noci krásně svítil, a v dýmu z ohníčku vytvářel morseovkový pás.
... Gapčo, ... mám pocit, že jsi to fotila ... už jsi "vyvolala fotky" ?? :D :D ... anebo ten laser nevyšel ?? ... ;) ... A(&F)


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

strojarina na úpadku

Příspěvek od Akord »

Gabča píše:Zkusím sehnat pět pružin, nacpat do něčeho, postupně se budou natahovat
Chudáci strojari, trochu zaspali dobu. Problém je spíše, že s porádnými strojari, težko držet krok, netož nejaký beh na delší trať. Kam se hrabe takový Euler nebo Lagrange s jejich kinematikou z predminulého století, dodneska jich lidi nechápou, i já s tím mám dosud problém(beze srandy). Nerekl jsem že ze stríbra nejde udelat zlato, ale ne pomocí kladiva. Krome toho je zcela jedno, zda sám od sebe netočící se motor bude pracovat jako gravitační, nebo s pružinama. Potenciální energie se akumuluje v pružine z určitého pohledu stejne, jako v gravitačním poli.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

kostky už ne, třeba gravitační motor

Příspěvek od jeff »

Odstředivá síla je pěkná potvora, co všechno dokáže na roztočeném setrvačníku, co to ale vyzkoušet s běžícím řetězem na celkem normálním mechanickém převodu se třemi koly?

Jeff


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Setkání

Příspěvek od Gabča »

Ahoj všichni,

a Akorde vítej zpět, Tobě vlastně taky díky, trpělivě ses pokoušel mi to vysvětlit, a vono nic, teď už je vše jasné, měls pravdu. :D

Lidičky, když Vás je tu ještě tolik, a jak tak na to koukám, nepřipadá Vám za rok dlouhá doba? Takové zimní setkání u JOVY v Chýnovské jeskyni má výhodu tu, že v jeskyni je v zimě tepleji než venku, a proto v zimních bundách tam bude úžasně. K tomu připočíst atmosféru, plíce zaneřáděné inverzemi si odpočinou, atd. A taky, .., von ten čas letí, abychom se časem na setkáních nezabývali už jen tím, kdo od minule už je pod drnem. :D :D :D . Já třeba ještě vydržím, ale za takový dva roky už si najdete mladší, a mě vyšoupnete, takže i mě jde o čas :D :D :D

Nemuselo by to být moc vědecké, něco o netopýrech, upírech, vyprávění horrorů, JOVA by nás mohl vzít tam, kam normální návštěvníci nemůžou ... no můžeme hlasovat.

Nebo něco úplně jinde, to je jen takový nápad, vlastně JOVO promiň ani jsem se nezeptala, jestli by to šlo? ...

Ty tečky jsou nakažlivý ... :D

PS: S tou lodí nevím, asi jak říká papax :D


Uživatelský avatar
papax
Stálý člen
Příspěvky: 97
Registrován: pon 02 črc 2007 21:20
Bydliště: MB

Re: Setkání

Příspěvek od papax »

Gabča píše:Ahoj všichni,

a Akorde vítej zpět, Tobě vlastně taky díky, trpělivě ses pokoušel mi to vysvětlit, a vono nic, teď už je vše jasné, měls pravdu. :D

Lidičky, když Vás je tu ještě tolik, a jak tak na to koukám, nepřipadá Vám za rok dlouhá doba? Takové zimní setkání u JOVY v Chýnovské jeskyni má výhodu tu, že v jeskyni je v zimě tepleji než venku, a proto v zimních bundách tam bude úžasně. K tomu připočíst atmosféru, plíce zaneřáděné inverzemi si odpočinou, atd. A taky, .., von ten čas letí, abychom se časem na setkáních nezabývali už jen tím, kdo od minule už je pod drnem. :D :D :D . Já třeba ještě vydržím, ale za takový dva roky už si najdete mladší, a mě vyšoupnete, takže i mě jde o čas :D :D :D

Nemuselo by to být moc vědecké, něco o netopýrech, upírech, vyprávění horrorů, JOVA by nás mohl vzít tam, kam normální návštěvníci nemůžou ... no můžeme hlasovat.

Nebo něco úplně jinde, to je jen takový nápad, vlastně JOVO promiň ani jsem se nezeptala, jestli by to šlo? ...

Ty tečky jsou nakažlivý ... :D

PS: S tou lodí nevím, asi jak říká papax :D
No, a ještě jde také o hustotu bahna na dně jezera, které už nějakou vodu vytlačilo. Podmínky se opět změnily. Gabčo, to chce zase ověřit na místě. Jedeme na Titicaca!!!!


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Setkání

Příspěvek od A(&F) »

Gabča píše:Lidičky, když Vás je tu ještě tolik, a jak tak na to koukám, nepřipadá Vám za rok dlouhá doba? Takové zimní setkání u JOVY v Chýnovské jeskyni má výhodu tu, že v jeskyni je v zimě tepleji než venku, a proto v zimních bundách tam bude úžasně /// Ty tečky jsou nakažlivý ... :D
,,, souhlas ,,, /// ,,, viď ,,, :D :D


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Setkání

Příspěvek od Akord »

Gabča píše: a vono nic, teď už je vše jasné
Jasná bývá nekdy tak obloha. Jsem zvyklý pravdu mít i nemít, neduležité. Snad me jen zajímalo, kam se taková debata nebo situace pohne. I mne se lépe kecá, pokud získám predem aspoň nejaké výsledky. S tím mají potíže dnešní manažeri, doufám, že nezmigruju.


JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Setkání

Příspěvek od JOVA »

Tou naší protéká "skoro" potok a hloubku má přes 50m
Ale jsem v klidu. Jak sem na vás koukal na Kadlíně tak to není nic pro vás Dronti. Možná Gabča by se protáhla, ale vy ostatní... :lol: :lol: :lol:


JOVA
Zasloužilý člen
Příspěvky: 257
Registrován: úte 21 lis 2006 11:01
Bydliště: Jižní čechy
Dostal: 7 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JOVA »

Asi nešlo. :(
Ne kvůli krápníkům, u nás žádné nemáme, ale proto že se netopýři v zimě nesmí budit.
PS: s tím 1 mm3 a deseti lety jsi to vzala kde? To slyším poprvé. :shock:


Odpovědět

Zpět na „Dronti a Kadlín“