Setkávání

Drontí akce, události, novinky...

Moderátor: Gabča

Odpovědět
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Setkávání

Příspěvek od 1220 »

vlákno čisté - poo.

Setkávání lidí jsou velmi důležitá , neboť ze setkávání písmen na obrazovce čistou radost může mít pouze spamovací robot z budoucnosti. Momentálně se blíží setkání U rozhledny Kadlín, tak sem pište o setkání to co je organizačně k věci popř. recese, které k tomu patří. Do Laik se ptá fyziků pište prosím bez emocí to co by popř. bylo k věci k úvodnímu článku, popř dalším jiným fyz otázkám, které Vám vyvstanou. Já osobně věřím ,že se časem na foru najde nezaujatý fyzik, který bude moci posléze i matematicky argumentovat, a pak na žádné urážky a nadávky nedojde. Emoce jsou součástí běžného života vždycky, ale vyhnout se jim
je lepší alternativa. Až odezní Kadlín bude U jeffa, u Sana např. hypoteticky atp, takže jen dále........
KDr


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Malý dárek a dotaz.

Příspěvek od Merlin »

Jsou povoleni i stepokuři mého druhu?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: setkávání

Příspěvek od poota »

Veškero dění, které se kolem Kadlína mihotá, sleduji okem velice bedlivým, a budou-li tomu elementárové alespoň trochu příznivě nakloněni, míním se taktéž dostaviti v hojném počtu nejméně jednoho kusu, k čemuž zatím provádím příslušné se těšení - poota


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý dárek a dotaz.

Příspěvek od 1220 »

gewo píše:Jsou povoleni i stepokuři mého druhu?
Pokud by to bylo jenom na mně, tak bych ho nejen povolil, ale přímo do znaku tého akce.
KDr.
Díky ;)
doufám ,že se časem vyjádří i další


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Šerosvit

Příspěvek od Merlin »

Přeneseno z https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 3399#43399
Karel DR píše:Fyzika je zatím stále tady výborně, jakési rovnovážné šero to je tvorba teorie srovnatelná s vlnově korpuskulární teorií, kde se částice hmotné povahy při průchodu mini otvorem stává vlnou tedy zřejmě energií.
Předpokládám, že se něco podobného analogicky musí dít s částicí šera, obávám se však, že to zatím z definice nevyplývá. Bylo by možné hypoteticky připustit, že při pohybu vpravo a nahoru se uvažovaná částice mění ve světlo, a per analogia při pohybu vlevo dolů mění ve tmu, a jsou párované anebo nepárované to jsou otázky, na kterých to stojí.
KDr
Nerad bych byl na tomto místě nemístně zvědav, ale CO je to vlastně ta "energie", Výsosti?


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Šerosvit

Příspěvek od 1220 »

co je energie hm skvělá otázka , ale více je rovin jak odpovědět jde li to vůbec...
zkusím to laicky : Je to schopnost činit viditelnou změnu.
nové materiály na toto téma však studuji, pokud to zvládnu,odpovím lépe. V dohledné době. :bye:
Kdr


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Šerosvit

Příspěvek od Merlin »

Obávám se, že daného stavu myšlení na to ani odpovědět nelze. To zjistil a přiznal už Feynmann, a ten panečku byl hlava.

Zkusme tak: Je to schopnost činit měřitelnou změnu.
Nebo ještě jinak: Energie je STAV nastávající v okamžiku, kdy se míchá tma se světlem, aby vzniklo šero. Po dosažení šera tento stav mizí.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

gewovi

Příspěvek od 1220 »

Ohledně nominace má pro tento případ vetovací právo starosta City of Kadlin, s prostředníkem a hlavním sponzorem muzea Motick Martinem 11
Dr elf, ( Dr elf zatím neužívá veřejně, neboť je čekatelem), pokud by toto informace zanikla v šumu dalších, bylo by nejlépe
spojit se na toto přímo s prostředníkem. Snad jde jen o to, aby akce nebyla příliš rozsáhlá vzhlem k ploše náměstí, výšky kopce atp. Můj původní nápad s kráterem sopky mně nutí pro tento případ posadit se stranou, ale o to ani tady nejde...........Tam je pro změnu přírodní rezervace..........
V malém kruhu nám nic nebrání příslušná měření zopakovat třeba tam nebo i na místě vhodnějším. ;)

KDr


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Gabča »

Mohu-li dodat laicky prostou zjednodušeninu, tak z bohatých zkušeností z našeho sklepa 8) mohu potvrdit, že částice světla a částice tmy spolu mohou anihilovat, z každé anihilace vždy vylétnou průměrně dvě částice šera :roll: někdy tři, někdy jen jedna :D :D


Milí přátelé,
sejdeme se na Kadlíně 25.7.2009, sraz: 15:00. Zájemci o pouť jako já můžou přijet už dřív. Příprava s Marťasem od 14:00.

Program:

15:00 Vrh supertěžkého olověného speciálního gravitačního Pershingu z rozhledny, natáčeno fotokamerou 15/sec. Po úterku se ještě zjistí potřeba poprosit o JOVU o dotažení tisícinosekundového měřáku (měřilo by se jen u paty rozhledny po celém dlouhém hodu, a o 1m míň. Varianta měření - ve vakuu - jestli bude Kájova trubka těsnit.
16:00 Volná disciplína vrhu předmětů ... motyček na padáku, maket tchyní .. mohl by i být vyhlášen vítěz v kategorii nejpomalejší sestup (ovšem dolet max. 3 m od rozhledny!!!!)
:pivko: občerstvení (chlebíčky)
mezitím - vyhodnocení "teorie" :cry:
17:00 :jump: sledování pádu nadhozeného předmětu do výše (při nadhození předmětu onen plně ztěžkne až za cca čtvrt sekundy, je-li podložen, má počáteční rychlost jinou ... ;) kdoví co zjistíme :roll: )
Varianta měření - ve vakuu - jestli bude Kájova trubka těsnit a jestli se podaří vynalézt vnitřní katapult pro olůvko.
:pivko: občerstvení (buřty na ohni)
mezitím - vyhodnocení "teorie" :cry:
18:00 protože zjistíme "kulové", tedy, že země nadále přitahuje m/s2, tak se otvírá možnost diskuze o tom, jak využít jevu, když nějaký metr výšky může přidat jinou rychlost předmětu než jiný, k získání volné energie (setrvačníky, generátory, gravitační věže, vahadla, kyvadla, letadla, apod.)
:pivko: polívka, guláš (pokud mi ho přestanete pomlouvat) :D


Všechno je zatím orientační .... změny určitě budou :D

Přijdou samozřejmě všichni kdo mají nohy, nebo aspoň vozík nebo pojízdou postel. Čím víc, tím líp, vč. rodin, snad nenarušíme vědecký vývoj dětí :D
Naposledy upravil(a) Gabča dne ned 14 čer 2009 12:20, celkem upraveno 5 x.


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: Malý dárek a dotaz.

Příspěvek od Gabča »

gewo píše:Jsou povoleni i stepokuři mého druhu?
Vítejte vzácný příbuzný :D
Určitě nalezneme spoustu společných genetických prvků :D
(plovací blány, atp.)


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Malý dárek a dotaz.

Příspěvek od Merlin »

Plovací blány stěží, neb Dront byl 20 kg těžký nelétající holub.. Nicméně, nic není nemožné, evoluce je mocná čarodějka.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: Malý dárek a dotaz.

Příspěvek od Gabča »

Určitě budeme mít společný zobák, peří, a několik typů ptačích pronikavých pohledů :P


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Gabča »

Milý Georgi,

tak Vás specielně na Kadlín dovezu třeba osobně, budu chránit před dopadajícími koulemi, pohostím, opiju, a po skončení akce nechám odvézt taxi, protože sama nebudu schopna (žal+alkohol mi nedělá dobře). Doufám že přijedete, protože o vás moc hezky vyprávěl včera Kája, a hlavně byla jsem na vašich stránkách ;)

Vaše Gabča


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

List ku Drontům,

Příspěvek od poota »

tedy všem, to jest jak zjevným skrze své prohlášení, tak i latentním, kteříž tak ještě neučinili, učiněno jim nebylo a případně ještě o svém drontství ponětí ani sami nemají.

Již drahně let pozoruji u sebe vlastnosti Dronta, a že nejedná se pouze o o můj subjektivní dojem či fikci, dokládají mi i četné narážky mého okolí na vlastnost typicky druhovou, začasté doplňované též konstatováním scházející japnosti, což většinou i zároveň pádně a nezpochybnitelně argumentováno. Kterak jsem těchto vlastností nabyl, o tom mi bližšího není nic známo, ale předpokládám, že nejspíše se tak mohlo stát indukcí, či samoindukcí, obdoby to samoplození. Pročta sobě Preambuli, nenašel jsem ani tam nic bližšího, takže zůstávám, ohledně tohoto, v očekávání nápadu. Dront totiž neužívá procesu myšlení, kterým by po vzoru lidí pracně a nedokonale myšlenky tvořil. On pouze trpělivě počká, až jej celá a hotová myšlenka zcela prostě sama napadne. Tak jest ve své hlouposti zároveň moudrý. Což není nikdy dáno vychytralým. Drontství jest vlastností duše, která se momentálně nachází v jakémsi těle, a navenek se projevuje hlavně nezaměnitelně oduševnělým výrazem pohledu, který krom Drontů v těle lidském se nacházejícím, vyskytuje se i v říši živočišné, najmě pak u outloňů a lemurů.

Abych tedy dosáhl klidu ve svém nitru, shromáždil jsem se a na shromáždění tomto pak jednohlasně, tedy hlasem svým, schválil demokraticky své rozhodnutí usurpovat sobě prestižní, nikým však dosud nenárokovaný titul
Dr.Ont Geront Senilisimus, zkráceně též GeroDront, případně i zkratkou DeGe,
přičemž se zavazuji nadále příslušně reagovat na kterékoli z těchto oslovení, pokud je použije kterýkoli Dront. Tak jsem pravil já GeroDront, mezi obyčejnými smrtelníky též známý jako poota


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: List ku Drontům,

Příspěvek od Gabča »

poota píše: Tak jsem pravil já GeroDront, mezi obyčejnými smrtelníky též známý jako poota
A máš karmu :D


Odpovědět

Zpět na „Dronti a Kadlín“