Re: příští rok v Kadlíně

Drontí akce, události, novinky...

Moderátor: Gabča

Odpovědět
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Gabča »

Mě to teda (si dovoluji :oops: )přijde skoro fuk (omlouvám se), jestli... cituji Lucerna ...
"K těm diferencím dochází kvůli poloze zastávky vůči míjecím bodům (uzlům) obou protisměrnějedoucích autobusů"
Tak jestli míjecí bod je naproti depu, prostě v půlce... tak je jedno, jestli je to oproti tomu míjecímu bodu nebo depu, tam je vlastně taky míjecí bod. Já asi pořád tápu v tom zadání... ale fakt až zejtra, Japka v Brusli už chtěj výsledky mý práce... :epray: ajaj


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Ilem »

Gabča píše:Mě to teda (si dovoluji :oops: )přijde skoro fuk (omlouvám se), jestli... cituji Lucerna ...
"K těm diferencím dochází kvůli poloze zastávky vůči míjecím bodům (uzlům) obou protisměrnějedoucích autobusů"
Tak jestli míjecí bod je naproti depu, prostě v půlce... tak je jedno, jestli je to oproti tomu míjecímu bodu nebo depu, tam je vlastně taky míjecí bod. Já asi pořád tápu v tom zadání... ale fakt až zejtra, Japka v Brusli už chtěj výsledky mý práce... :epray: ajaj
Gabčo, to je jednoduché. Ten okruh může trvat třeba hodinu, pak by byly 3 míjecí body a v oběhu by muselo být 6 autobusů. A je úplně jedno, mezi kterými dvěma uzly bude Honza nastupovat, jen poměr vzdálenosti uzlů od místa nástupu (podle mě časový), musí vyhovovat zadané podmínce.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Klásek, (už víte odkud)

Re: Originál zadání od Kecky

Příspěvek od Klásek, (už víte odkud) »

Ilem píše:
Ten z lucerny píše: Doprovodil to sice nejapnými řečmi o mém učitelování, ale to mu také hned vysvětlím: to co tu "melete už od včerejška" není řešením otázky proč? k těm časovým diferencím v příjezdech autobusů dochází, milý Ileme! K těm diferencím dochází kvůli poloze zastávky vůči míjecím bodům (uzlům) obou protisměrnějedoucích autobusů.
Moje řeči jsou zásdně japné :lol: Kdybys to už nazačátku definoval pořádně, mohli jsme mít výsledek už dávno. I tak je diskutabilní, protože relevantní jsou pouze uzly časové, neboť v zdání chyběl předpoklad rovnoměrné rychlosti. Bude-li z jedné strany třeba pole bez zastávek a z druhé ulice plná zastávek, může být časový poměr uzlů klidně opačně proti prostorovému poměru uzlů. Proto jsem se pořád bránil těm metrům.
V hrdlo se mýlíš, cizinče. :lol: To zadání bylo podle té Kecky z Aldebaranu. (Já sám si přesné zadání z vétéemky už nepamatuji). Jen s malou, nedůležitou změnou ve frekvenci autobusů. Místo intervalu 10 minut jsem zadal 20 minut. Vy jste považovali za řešení rozdílné intervaly časů, ale primární důvod těch rozdílných mezer mezi časy odjezdu obou protisměrných autobusů jste nehledali. To byl ten kámen úrazu. Vám stačilo zjištění, že to dělají ty časové mezery, ale jak vznikají jste nehledali. Tak nepruď, Ileme!
Ilem:"v zdání chyběl předpoklad rovnoměrné rychlosti". Tohle se u takových příkladů předpokládá, pokud není změna rychlostí v zadání. Mmch., kdyby se nepředpokládala rovnoměrná rychlost jízd autobusů, byl by jízdní řád na dvě věci!
"I tak je diskutabilní, protože relevantní jsou pouze uzly časové". Časové mezery jsou podmíněny, při předpokládané rovnoměrné rychlosti, tou vzdáleností míjecích uzlů od zastávky. To je kořen řešení! Časové mezery jsou sekundárním následkem vzájemných poloh zastávky a uzlů a rovnoměrné rychlosti jízdy.
Stejně jste lepší než ti veleborci z Aldebaranu a Gábina je nevšední ženská, jakých asi na světě není mnoho; i když ji vlastně neznám :lol:
Promiňte, že jsem se vám sem do vašeho "chlívku" vloudil. Já tady U pramene opruzuji v jiném "chlívku" a pod jinou "firmou" a sem jsem si jen povyrazil na zajímavé hádání. Mějte se tady dobře. Máte tu čistý, lidský teplo. :bye:


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Gabča »

Ilem píše:
Gabča píše:Mě to teda (si dovoluji :oops: )přijde skoro fuk (omlouvám se), jestli... cituji Lucerna ...
"K těm diferencím dochází kvůli poloze zastávky vůči míjecím bodům (uzlům) obou protisměrnějedoucích autobusů"
Tak jestli míjecí bod je naproti depu, prostě v půlce... tak je jedno, jestli je to oproti tomu míjecímu bodu nebo depu, tam je vlastně taky míjecí bod. Já asi pořád tápu v tom zadání... ale fakt až zejtra, Japka v Brusli už chtěj výsledky mý práce... :epray: ajaj
Gabčo, to je jednoduché. Ten okruh může trvat třeba hodinu, pak by byly 3 míjecí body a v oběhu by muselo být 6 autobusů. A je úplně jedno, mezi kterými dvěma uzly bude Honza nastupovat, jen poměr vzdálenosti uzlů od místa nástupu (podle mě časový), musí vyhovovat zadané podmínce.
Nojóó vlastně. :ethink: :roll: :bhead: :ethink: :ethink: :ethink: :eclap: :laugh:
Už mi to došlo, vzdálenost míjecích bodů od zastávky :idea: , ty body jsou pořád stejné, zastávka taky, takže poměr vzdálenosti bude i poměr pravděpodobnosti. Ufffff. Promiňte mi japnost, už mlčim. Osekávat časy o desetiminutovky dolů na kladné minimum netřeba, šiš. :D :D Ahojky, mějte se krásně :D


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

myslím, že jsem nebyl od veci

Příspěvek od Akord »

Ten z lucerny píše:k těm časovým diferencím v příjezdech autobusů dochází, milý Ileme! K těm diferencím dochází kvůli poloze zastávky vůči míjecím bodům (uzlům) obou protisměrnějedoucích autobusů. Tedy vzdálenosti uzlu ve směru k Petrovi, lP a vzdálenosti uzlu ve směru k Mirkovi, tedy lM. Potom pro četnost návštěv v obou směrech platí vztah nP/nM = lM/lP. (to je ten jednoduchý, požadovaný vztah). Čím blíže bude k zastávce míjecí bod (uzel) ve směru k Petrovi a tedy kratší lP, tím delší bude vzdálenost lM a tím delší bude čekací interval tP na autobus k Petrovi. A Honza se častěji trefí do tohoto delšího intervalu.
No ale to jsem napsal skoro stejne, nebo ne? V té vete je prakticky stejný vzorec a taky jsem použil pojem uzly, bez toho, že bych o tom na Aldebaranu četl. Bud me nikdo nečte, nebo jste to chteli udelat napínavejší, cituji z predešlého 5.7. 2:39.
Jako normálnejší mi prijde časový(nebo jiný) pomer polohy nastoupení vuči poloze nekterého z uzlu setkávání autobusu v protismeru. Autobusy se setkávají vždy v konkrétních uzlech(až neuvažujeme čas na zastávkách). Pravdepodobnost nastoupení do jednoho smeru je úmerná vzdálenosti místa nastoupení od takového uzlu v pomeru vzdálenosti ujeté za 20minut.
Ilem nejjednodušeji odpovedel na otázku.


Klásek, jméno mé

myslím, že jsem nebyl od veci

Příspěvek od Klásek, jméno mé »

Ještě, že jsem sem juknul. Akorde, neblafuj! Je sice pravda, že jsi 1. odhalil podstatu časových diferencí, ale co jsi vyprodukoval na závěr: Pravdepodobnost nastoupení do jednoho smeru je úmerná vzdálenosti místa nastoupení od takového uzlu v pomeru vzdálenosti ujeté za 20minut je čirá slátanina. Ta Tvoje pravděpodobnostní věta měla vypadat asi takhle: Pravdepodobnost nastoupení do jednoho smeru jízdyje úmerná vzdálenosti zastávky od uzlu míjení v opačném směru jízdy. Přesnější a vyčerpávající pro oba směry jízdy je uvedený vztah: nP/nM =lM/lP 8)


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

v blafovací škole se prece blafuje

Příspěvek od Akord »

Klásek, jméno mé píše:Ještě, že jsem sem juknul. Akorde, neblafuj! Je sice pravda, že jsi 1. odhalil podstatu časových diferencí, ale co jsi vyprodukoval na závěr: Pravdepodobnost nastoupení do jednoho smeru je úmerná vzdálenosti místa nastoupení od takového uzlu v pomeru vzdálenosti ujeté za 20minut je čirá slátanina. Ta Tvoje pravděpodobnostní věta měla vypadat asi takhle: Pravdepodobnost nastoupení do jednoho smeru jízdyje úmerná vzdálenosti zastávky od uzlu míjení v opačném směru jízdy. Přesnější a vyčerpávající pro oba směry jízdy je uvedený vztah: nP/nM =lM/lP 8)
To tedy čirá slátanina ani blafování není, já nenapsal, do kterého smeru, ani od kterého nejbližšího uzlu, ale jsem napsal do jednoho smeru a takového uzlu. Je jen pravda, že jsem to nedokončil do hezkého tvaru. No a ješte se konečne mrknu na ten originál Kecky.


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: myslím, že jsem nebyl od veci

Příspěvek od Gabča »

Akord píše:No ale to jsem napsal skoro stejne, nebo ne?
Máš pravdu, už to vidím ... víš oni jen čekali, až to dojde mě :roll: :D ;) , a to byla těžká práce :bhead:
zabralo až Ilemovo blbuvzdorné (trotlfest) : Ten okruh může trvat třeba hodinu, pak by byly 3 míjecí body a v oběhu by muselo být 6 autobusů"
takže vidíš, že je to se mnou fakt špatný.. :D

Já to mám asi v hlavě jinak, přiznám ... nestíhám tu. Pod vaším vlivem se trochu měním - v posledních letech jsem si myslela, že když je něco nejasného, tak není chyba u mě, a že je to určitě tím, že ten kdo to píše v tom sám nemá pořádek ... ehm, tak nic no ;) .
Naposledy upravil(a) Gabča dne stř 05 srp 2009 20:54, celkem upraveno 2 x.


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Gabča »

Můžu Vás krásně požádat, abyste se tu nehádali? :oops: muck

Jestli má být tohle vlákno ještě chvilku k něčemu, tak jen tím, že se tu sejdou oponenti a budou spolu chvíli v pohodě.

Vaše Gabča :P


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: myslím, že jsem nebyl od veci

Příspěvek od Akord »

Gabča píše: je to se mnou fakt špatný.
No, to ani ne, já se vezu už taky dost z kopce, ale chci se zrovna nekam ješte štverat. Proste hrbolatý terén.


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: myslím, že jsem nebyl od veci

Příspěvek od Gabča »

Akord píše:
Gabča píše: je to se mnou fakt špatný.
No, to ani ne, já se vezu už taky dost z kopce, ale chci se zrovna nekam ješte štverat. Proste hrbolatý terén.
Ještě mě napadá jedna hra, co jsme nedávno hráli tady v restauraci ... :-), vynecháme fyziku a matiku .... Dám větu:

Když Luboš viděl zablikat světlo, poznal, že přišel pozdě.

Tak, a od teď se můžeš ptát, a já budu odpovídat ANO, nebo Ne, a cílem je se dobrat o co šlo, tj. proč, kdo je Luboš, co to znamenalo to zablikání, co se prošvihlo.... chceš?

*******
No tak nic, neva :D


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: myslím, že jsem nebyl od veci

Příspěvek od Ilem »

Akord píše:
Gabča píše: je to se mnou fakt špatný.
No, to ani ne, já se vezu už taky dost z kopce, ale chci se zrovna nekam ješte štverat. Proste hrbolatý terén.
Akorde, já tě uznávám, jako vítěze této soutěže. V době , kdys to napsal mě vůbec nenapadlo, že autobusy taky mohou jezdit dokola a bral jsem v úvahu pouze dopravu kyvadlovou.

Můžeš za mě v neděli do kostela. :P


"Dum spiro spero"
Ciceron
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

...když Luboš....

Příspěvek od martin11 »

Když Luboš viděl zablikat světlo, poznal, že přišel pozdě.


...Luboš...osoba....přichází na zastávku autobusu...autobus dává levý blinkr...a odjíždí ze zastávky......m11 :lol:

NE :D ale dobrý :-))))))

PS: je v tom přeci jen malinko fyziky, to světlo než by úplně blikalo, spíš zakolísá


... věřím, že se " TO " povede ......
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Gabča »

Akorde, :good: :good: :good: :good:
za pořádek v drontí budce...
(Vím, je to kvůli Recent topic, omlouvám se)


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rival »

Gabča píše:Akorde, :good: :good: :good: :good:
za pořádek v drontí budce...
(Vím, je to kvůli Recent topic, omlouvám se)
Se tedy přiznávám, že Ti tady tajně "pořádkuje" moje maličkost. Pořádek totiž může udělat jen moderátor vlákna (podfóra) tedy Ty a nebo admin. Při založení nového vlákna a následném přesunutí patřičných příspěvků, bere systém fóra za autora vlákna toho, čí je první přesunutý příspěvek. Příspěvky řadí dle datumu a času napsání (vložení do fóra). Tentokrát to vyšlo na Akorda. Tolik na vysvětlenou 8).


rival - živý člověk
Odpovědět

Zpět na „Dronti a Kadlín“