Muslimské počty

Drontí akce, události, novinky...

Moderátor: Gabča

Odpovědět
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

potenciál

Příspěvek od Akord »

Já bych byl zdrženlivejší. Potenciál sám o sobe žádnou energii nenese, je to jen vztažná nebo relativní hladina. Podstatné pro možnost čerpání energie je, že nekde v okolí musí být potenciál nižší, aby energie mohla proudit. Energie jako stav je k ničemu, protože nic nedelá.
Aby šlo využít vakua, musela by být oblast s ješte nižším potenciálem, nebo by muselo mít vakuum strukturu podobne jako atom. K tomu bych jen dodal, že je docela naivní, že pokud neumíme efektivne a bez vedlejších účinku rozbít atom, že bychom se mohli pokusit rozbíjet vakuum, jako stav, ve kterém hledat nižší potenciál muže být obtížnejší, treba nejaká černá díra. Není úplne jisté, co to vlastne je, pokud jde o díru ve vesmírné vakuové perine, co by mela držet pohromade, tak by ji trhal snad hlupák. Úroda hloupých, nebo tech, co se neumí udržet je problematická, občas posunou veci kupredu, ale dlouhodobe nevím, protože je to príliš jízda z kopce. Je predčasné tvrdit, že vakuum predstavuje potenciál s nejakou vyšší než možnou hladinou. Dále je potreba mít na pameti, že každá promena energii degeneruje a tu degenerovanou energii je ve stejném číselném objemu nutno odvést. Do čeho bude degenerovat energie vakua, do jakého prostoru? Drvivá vetšina lidí sice naoko akceptuje fakt, že energie se neztrácí, ale mení na jinou, ve své podstate to však popírá a nechce videt, že stejné množství akorát více znehodnocené energie je nutné aby nekam odtéklo. Míra té degenerace je pokles teploty. Ta je však svázána s materiálním médiem. Jakou hmotu a teplotu má vakuum ? Do čeho odvedeme tu energii z vakua? Aby bylo jasno, na to není odpoveď, že do spotrebiče. Spotrebič je pouze mezičlánek, já se ptám do čeho bude téct pres ten spotrebič energie z vakua? Otázku je potrebné obecne položit takhle.
Energii zatím bez použití hmoty premenit neumíme, ani pro to nejsou náznaky, protože jde z našeho pohledu jenom o interakci s hmotou, menící její charakter. To, že používám fyzikální jednotky není informace o tom, nakolik jsem na nich závislý. Je to dosti vec slovníka a prístupu.


Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

potenciál a jeden možný příklad

Příspěvek od Merlin »

Ano, je to o slovníku. A některým věcem by se asi mělo říkat jinak, aby nedocházelo k omylům. Pro mne má potenciál (latentní) i klidná hladina rybníka zvaného "nebesák". Číli díra, do které napršelo - nikde žádný spád, čili žádná možnost gravitačního využití "potenciálu" skrytého ve vodě.
Když hovořím o éteru, je to právě takový "rybník". Otázka je, co s tím.
Co se stane, když uprostřed takového rybníka nechám pod hladinou vybuchnout docela malou nálož?
Hladina se rozvlní, a bude trvat dost dlouho, než se opět uklidní.
Co se stane, budu-li to pravidelně opakovat tak, aby se jednotlivé výbuchy "strefovaly" do rytmu vlnění? Použití vždy stejné nálože bude vyvolávat stále větší vlny.
------------------
Co se stane, když kdekoli do rybníka éteru uvolníme mocný elektrický výboj? Přesně to samé! A to je to, jak postupoval Tesla.
Nepotřebujeme žádné obrovské vlny, stačí využít drobného vlnění, ale po celém břehu, ne jen lokálně.
Nepoužijeme tedy komíhající plovák, ale něco, co zachytí nárazy vln v rovině s centrem vzruchu.
Otázka zní, jak musí vypadat takové zařízení?
-------------------
Energie je v mých úvahách stav, který se projevuje v období vyrovnávání nerovnováhy nebo potlačení vzruchu.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: sáček nekdy couvá

Příspěvek od pepe »

Akord píše:...Tato míra je asi nejvíce závislá na pohodlí a vecech, které človek vlastní. Tedy v podstate, za kolik a za co se dá koupit. Je to vlastne jakoby penežité ocenení človeka...
Tu by som ti oponoval . Vlasníctvo čohokolvek ,,hmatatelného" zaťažuje (s patričnými dôsledkami) slobodu tvojéj mysle . Človek ktorý nie je schopný slobodne darovať (bez vnútornéno ,,pocitu závezku") , nie je schopný ani prijaťa (zrkadlo) a pre človeka ,,tohto druhu" sa z takéhoto (darovaného) ,,zisku" vždy stane ,,strata" nech ide o čokolvek . No to je debata o niečom ,,trošku" inóm , ktorá ,,sem" podla mňa už nepatrí . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

rezonance vlnení a akumulace

Příspěvek od Akord »

Nerek bych, že když se cokoli rozvlní a rezonuje, že je z toho možné získat energii.
Do rezonance a vlnení se médium, nebo predmet dostane nekolika príspevky, a presne tolikanásobek energie je možno pak odebrat. Houpačka kolotočová má v rezonanci značnou energii i s tím človekem v lodičce, a smete jednorázove cokoli, co jí nevhod prijde do cesty. Zdánlive velká energie je však nashromáždena, nasčítána z tolika cyklu, kolikama se dostal do té rezonance. Velký počet malých pohupu dá nakonec jeden velký tresk. Jde pouze o jednoduchý stroj. Nanošení hromady kvádru do 1.patra, nebo mnoho kroku se sebou samým. Rezonance je energeticky to samé. Nevím, proč v tom vidí nekdo záhadu. Pokud jen rezonance vakua, tak na tomm nic není. Jedna vec je, pokud ta nasbíraná energie vede k nejaké destrukci. Tam je však stále predpoklad, že to musí být rozpadnutelné s energetickým ziskem, no a tam platí zas ty veci, co jsem uvedl v príspevku výše a neradi se slyší.

Pepe, oponovať najskôr nie je čomu, odstavec je myslený dosť ironicky, mal som napísať -akoby je namiesto je asi.


Platón

Re: Muslimské počty

Příspěvek od Platón »

Gabča píše:
"Je možné, že jsme tak slepí??? nebo se jich bojíme???
Naši němečtí sousedé už budou brzy v menšině oproti muslimům a to nemluvím o Holandsku, Dánsku . . . Nás to čeká také, na stavebních úřadech jsou žádosti o povolení výstavby jejich modliteben. Máme se opravdu čeho bát. Bude nám moc zle."
Ustrašená křesťanská dušička zmanipulovaná židovsko-křesťanskou kurií: Zle matičko zle, muslimové zde. Chtějí si dokonce postavit modlitebnu! Bude nám moc zle. Ustrašená křesťanská dušička, potomek účastníků středověkých křesťanských křižáckých výprav do "Svaté země", kde hromadně masakrovali muslimské obyvatelstvo. Potomek španělských konqistadorů, kteří přišli do Jižní Ameriky ne pro stavbu kostelů, ale pro zlato, zabíjení a drancování. (Historik odhaduje, že z 50 až 60 miliónů jihoamerických Indiánů po sto letech konqisty zůstalo jen několik miliónů. Později, jak klesal jejich útlak se opět pomnožili). Potomek yankeyů, kteří ve jménu Boha křesťanského prakticky vyhubili severoamerické indiány a zbylé zdecimovné houfce zavřely do nehostinných rezervací. Ve jménu křesťanského boha vraždili ve velkém i nacisté, neboť na opascích je Bůh přesvědčoval, že je s nimi: Gott mit uns. Kdo spočítá kolik miliónů jinověrců zlikvidovali v koloniích vojáci křesťanského boha? Lidé bílého křesťanského boha vnikali do jiných zemí s mušketou a ohněm s cílem zabíjet. Není snad na čase zplatit dluhy středověku? Není! Muslimové, kteří "zaplavují" Evropu nemají v rukou zbraně, nedrancují, nezotročují! Je schopna tahle ustrašená křesťanská dušička tohle vnímat? :cry:


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

to bude asi jinak

Příspěvek od Akord »

možná vidí dost ustrašených a betonove obezdených kolem, taková spolufobie :)
ale jdu se radši zdekovat, ať se mi neco neujde
Kapištomelemus.


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: Muslimské počty

Příspěvek od Gabča »

Platón píše:Je schopna tahle ustrašená křesťanská dušička tohle vnímat? :cry:
:ethink:

No, hned první, co mě napadá, je, že Bohy do toho cpete zatím jenom Vy... a to docela násilnou formou. Nevím, jestli se s Vámi vůbec má cenu bavit, když vytýkáte to, čeho jste sám plný... Ale, nebudu kádrovat (jako Vy), oba víme, že náboženství slouží jako vynikající záminka k hrůzným činům.


pepe
Zasloužilý člen
Příspěvky: 693
Registrován: ned 21 říj 2007 23:50

Re: rezonance vlnení a akumulace

Příspěvek od pepe »

Akord píše:...Pepe, oponovať najskôr nie je čomu, odstavec je myslený dosť ironicky, mal som napísať -akoby je namiesto je asi.
Akord v prenesenóm slovazmysle obaja dobre vieme , že ,,slová majú váhu" a že táto ich ,,váha" nie je v kilogramoch . Pepe


Dobrý karbaník vie , že aj oko je možné prebiť .
Platón

Re: Muslimské počty

Příspěvek od Platón »

Gabča píše:

No, hned první, co mě napadá, je, že Bohy do toho cpete zatím jenom Vy... a to docela násilnou formou. Nevím, jestli se s Vámi vůbec má cenu bavit, když vytýkáte to, čeho jste sám plný... Ale, nebudu kádrovat (jako Vy), oba víme, že náboženství slouží jako vynikající záminka k hrůzným činům.
To rozlišení lidí podle vyznání jste sem zavedla Vy, dámo. Podívejte se na název tohoto Vašeho vlákna. Vy jste neuvedla, že se do Evropy tlačí bědní Turci, Alžířani, Tunisani atd. Vy jste je označila podle jejich vyznání: muslimové! Vy nemáte strach z prostých až ubohých Turků a ostatních, které jsem vyjmenoval a desítky jiných národností. Vy máte strach, jednoznačně jste to tak označila, z muslimů. Pokud generalizujete, že náboženství slouží jako vynikající záminka k hrůzným činůmpak je to jen Vaše zkušenost s historickým i současným počínáním křesťanů při dobývání ostatního světa. Kolik vojáků a vojenských základen mají muslimské země v západním světě? Jen USA jich mají po celém světě více než 130 a vojáků několik set tisíc. To Vám nenahání hrůzu z možné odvety ? Klidně spíte, protože "naši křesťanští hoši" držejí svět jinověrců "na uzdě". Páchají tam mnohá zvěrstva, ale jsou to přece naši hoši. To je Vaše "nestranné" vidění světa.
I já jsem se narodil z křesťanských rodičů, ale narozdíl od Vás mi to nebrání v objektivnějším a nezmanipulovaném vidění světa. :|


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1223
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: Muslimské počty

Příspěvek od rival »

Platón píše: To rozlišení lidí podle vyznání jste sem zavedla Vy, dámo. Podívejte se na název tohoto Vašeho vlákna. Vy jste neuvedla, že se do Evropy tlačí bědní Turci, Alžířani, Tunisani atd. Vy jste je označila podle jejich vyznání: muslimové! Vy nemáte strach z prostých až ubohých Turků a ostatních, které jsem vyjmenoval a desítky jiných národností. Vy máte strach, jednoznačně jste to tak označila, z muslimů. Pokud generalizujete, že náboženství slouží jako vynikající záminka k hrůzným činůmpak je to jen Vaše zkušenost s historickým i současným počínáním křesťanů při dobývání ostatního světa. Kolik vojáků a vojenských základen mají muslimské země v západním světě? Jen USA jich mají po celém světě více než 130 a vojáků několik set tisíc. To Vám nenahání hrůzu z možné odvety ? Klidně spíte, protože "naši křesťanští hoši" držejí svět jinověrců "na uzdě". Páchají tam mnohá zvěrstva, ale jsou to přece naši hoši. To je Vaše "nestranné" vidění světa.
I já jsem se narodil z křesťanských rodičů, ale narozdíl od Vás mi to nebrání v objektivnějším a nezmanipulovaném vidění světa. :|
Platóne... Platóne... tak "pozitivní" přezdívku jste si dal a přesto tak "negativní" energii zde budíte. Hodnotím Váš příspěvek jako klasickou manipulaci. Nejen, že jste si neuvědomil, že se nacházíte v sekci Drontů, ale ještě se nám navážíte do naší "Drontské Pramáti Gabči". Hanba Vám osobo... Navíc jí vsouváte do úst něco, co nikdy neřekla a berete to za bernou minci pro své další logické konstrukce. Asi nevíte o čem mluvím, takže si ten Váš příspěvek zkusíme rozebrat větu po větě nebo ještě lépe odstavec po odstavci.
Platón píše: To rozlišení lidí podle vyznání jste sem zavedla Vy, dámo. Podívejte se na název tohoto Vašeho vlákna. Vy jste neuvedla, že se do Evropy tlačí bědní Turci, Alžířani, Tunisani atd. Vy jste je označila podle jejich vyznání: muslimové!...
Ona je "Gabrielka" tak neoznačila, to vyplývá z videa o kterém se zde bavíme. Ono dokonce vlastně nejde ani o to vlastní označení daného etnika. To nesmírně důležité sdělení, o kterém je řeč, tkví v něčem naprosto jiném. Pokud se pletu, tak mne Gabča jistě ráda opraví. Pokusím se tedy přeložit výše prezentovanou informaci z lidštiny potažmo dronštiny do logičtějšího, tedy pro "neDronty" pochopitelnějšího jazyka.

Ta základní informace zní "Vymíráme... jsme pomocí lůna žen cizích národností kolonizováni - tedy přicházíme o svůj životní prostor (území), tradice a kulturu... tedy o vše, co nám naši předci odkázali..."

Toto já osobně chápu jako hlavní sdělení. Je jedno, kým (kterým národem) se tak děje... Podstatné je, že se tak děje. Jinak řečeno, ta informace nás má probrat z našeho "konzumního spánku a jisté letargie". Jiná otázka je, zda si to zasloužíme a proč se tak stalo. I to je nesmírně důležité pochopit. Nicméně, aby bylo možno se vůbec bránit, je třeba vědět, že se něco takového vůbec děje. A o tomto probuzení a uvědomění si stávajícího dění je toto video. My jsme totiž nepřišli o reprodukční orgány. Pokud by ze světa vymizela antikoncepce. Joj to by tady v našich končinách bylo najednou přelidníno. Takže něco je špatně nastaveno. Něco jde proti nám... Ať už s naším tichým souhlasem, či bez něj...

A teď k té druhé části Vašeho vyjádření...
Platón píše: Vy nemáte strach z prostých až ubohých Turků a ostatních, které jsem vyjmenoval a desítky jiných národností. Vy máte strach, jednoznačně jste to tak označila, z muslimů. Pokud generalizujete, že náboženství slouží jako vynikající záminka k hrůzným činůmpak je to jen Vaše zkušenost s historickým i současným počínáním křesťanů při dobývání ostatního světa. Kolik vojáků a vojenských základen mají muslimské země v západním světě? Jen USA jich mají po celém světě více než 130 a vojáků několik set tisíc. To Vám nenahání hrůzu z možné odvety ? Klidně spíte, protože "naši křesťanští hoši" držejí svět jinověrců "na uzdě". Páchají tam mnohá zvěrstva, ale jsou to přece naši hoši. To je Vaše "nestranné" vidění světa.
Z fleku bych se pod řadu Vašich vět podepsal. Ani já nemám rád hegemonii USA (lépe řečeno nemám rád nadvládu žádného státu či uskupení), která je v současné době v celém světě tak zřejmá a do očí bijící, že... Ale to je úplně jiné povídání, které sem dle mého názoru nepatří. Samozřejmě vím, že vše souvisí se vším... Ale... Chcete-li, založte si na toto téma celé nové vlákno. Tam to můžeme probrat. Sem to nepatří. Tady se staví na "drontích" hodnotách. Na hodnotách, které lidi (dronty) sbližují a ne rozdělují.


rival - živý člověk
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: Muslimské počty

Příspěvek od Gabča »

Platón píše: To rozlišení lidí podle vyznání jste sem zavedla Vy, dámo. Podívejte se na název tohoto Vašeho vlákna. Vy jste neuvedla, že se do Evropy tlačí bědní Turci, Alžířani, Tunisani atd. Vy jste je označila podle jejich vyznání: muslimové! Vy nemáte strach z prostých až ubohých Turků a ostatních, které jsem vyjmenoval a desítky jiných národností. Vy máte strach, jednoznačně jste to tak označila, z muslimů. Pokud generalizujete, že náboženství slouží jako vynikající záminka k hrůzným činůmpak je to jen Vaše zkušenost s historickým i současným počínáním křesťanů při dobývání ostatního světa. Kolik vojáků a vojenských základen mají muslimské země v západním světě? Jen USA jich mají po celém světě více než 130 a vojáků několik set tisíc. To Vám nenahání hrůzu z možné odvety ? Klidně spíte, protože "naši křesťanští hoši" držejí svět jinověrců "na uzdě". Páchají tam mnohá zvěrstva, ale jsou to přece naši hoši. To je Vaše "nestranné" vidění světa.
I já jsem se narodil z křesťanských rodičů, ale narozdíl od Vás mi to nebrání v objektivnějším a nezmanipulovaném vidění světa. :|
8)
Víte, Vy mě docela bavíte. Děkuji Rivalovi za překlad do lidštiny, a za to, že můj buranský styl psaní nazval taktně Drondštinou. (lidsky se momentálně doučuji, do 20 let to tam bude :D )

Odpovím stejně, tj. jde mi spíše o ztrátu kultury, taktéž souhlasím, že USA se opravdu roztahují nehorázně a dlouhodobě, dokonce ještě chci připomenout, co jsem psala o stránku dřív, že uznávám, že Palestinci se oprávněně cítí být poškozeni.

Ale stejně cítím divný pocit při slovech .. nemusíme vůbec bojovat, ale Evropa bude stejně "naše". Tj., existuje nějaké "my" (to jakože "oni"), že to bude "jiné", než předtím. Nbudu asi chodit kolem horké kaše, řeknu co mě napadá: (snad mě neukamenujou :D )

a) Buď se můžeme tvářit jakoby nic, toho se MY nedožijeme, je to nesmysl, to není možné, my jsme nejlepší a nikdo na nás nemá. A ikdyby, nic se s tím stejně dělat nedá. Sečteno, nebudeme dělat nic.

b) Anebo: safra safra, podíváme-li se do historie, najdeme spoustu příkladů, že to skutečně dopadlo špatně. Co se s tím dá dělat? No, pro začátek by stačilo o tom víc mluvit, postupně tím otevřít dveře ke krizovým opatřením. Ale ty by se musely teprve vymyslet. .. vím, co chcete namítnout - neexistuje, máme demokracii (už na mě lítají šutry).

V jedné humoristické knize o psychologii od Johna Cleese (Monty Python) Rodina a jak v ní zlstat naživu, jsem se (kromě hromady legrace) dověděla o tom, že pokud má společnost jako taková nějaký problém (příkladem uvedeny africké země, nebo země, kde si lidi dělají co chtějí, na úkor jiných, děti jezdí se samopaly, anarchie, anebo také, když přijde nějaké ohrožení z vnějšku), tak tam je dobré dočasně, opakuji dočasně omezit demokracii. Něco jak to říkal ve filmu Obecná škola učitel Hnizdo, a pak na závěr, když se třída srovnala, zlomil rákosku. Stejně tak i v citované knize, po odvrácení nebezpečí si společnost zaslouží zpět svoji demokracii.

Ani nevím, jak by ty opatření měly vypadat, určitě ne jako v Číně, určitě ne jako za Hitlera!!!. Já naiva třeba dost věřím v sílu dohody (myslím, že se o ní sice nemluví, ale vládne mnohému). Myslím, že je možné navázat s muslimy kontakt, smíření, ev. odškodnění (pořád by to vyšlo milionkrát levněji), vzájemné poznávání, prostě konec války, levný konec války. Potom, co napsal gewo, bych to označila za docela možné. Zároveň s tím otevřený dotaz na ty počty dětí.. jestli nebudou hloupí, tak by se nad tím mohli zamyslet.

No, ale to je jen taková moje naivistická vize, současní politici jsou obdivováni za úplně jiné vlastnosti, než by bylo jednání tohoto typu, takže

SALÁM :D :D


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1223
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Další video

Příspěvek od rival »

Myslím, že i toto video stojí za zamyšlení, i když je trochu z jiného soudku...
Naposledy upravil(a) rival dne pon 10 srp 2009 17:03, celkem upraveno 1 x.


rival - živý člověk
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: Další video

Příspěvek od Gabča »

Rival píše:Myslím, že i toto video stojí za zamyšlení, i když je trochu z jiného soudku...
:eclap: :eclap: :eclap:

Ona dohoda tedy vůbec není tak od věci, jak by se mohlo na první pohled zdát. To, co se dovídáme z médií nemusí mít s pravdou nic společného. (Vrtěti psem). Jižanská tvrdost (natvrdlost) vlády USA určitě pečlivě třídí zprávy, které pustí nám, proto máme obrázek takový, jaký máme. A to je potom bariéra tomu, aby se obyčejní lidé dohodli. Můžeme v tom něco udělat? Je mi nesmírně líto každého nepochopení a nedorozumění.


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Výstižné myšlienky!

Příspěvek od chiq »

gewo, :good: , naozaj veľmi výstižný popis dnešnej situácie:
gewo píše:Heslem dne je rozeštvat všechny proti všem. Ženy proti mužům, děti proti rodičům, barevné proti bílým, homosexuály proti heterosexuálům, nekuřáky proti kuřákům, muslimy proti křesťanům a muslimy mezi sebou, křesťany proti muslimům a křesťany mezi sebou, ateisty Evropy a USA proti muslimům, bývalé republiky SSSR proti Rusku. Všude je třeba vrazit klín, všechny znepřátelit, probudit staré antagonismy a objevit nové. A strašit a strašit. Tu terorismem, tu pandemiemi, tu finančními krizemi, čímkoliv... Skupiny, které stovky a tisíce let žily v míru a vzájemné toleranci, si teď jdou po krku. To není náhoda...

Už jsme natolik zblblí, že nám snad ani nedochází ten neskutečný fakt, že cokoliv, každý světový problém za posledních 30-50 let, každý bolák, každá agrese, každá válka, každá nemoc, každá epidemie, skutečná i papírová, každá hrozba, každý teroristický čin, každý -ismus (multikulturalismus, politická korektnost, liberalismus, laissez-faire), prožluklý finančí systém založený na dluzích a nekrytých penězích, divoký outsourcing a následná nezaměstnanost, každá krize, dokonce snad i prudké a podivné změny počasí (projekt HARP), všechno je vyvoláno uměle a lze to vystopovat k jedinému zdroji.

Mám pro vás překvapení. Bojíte se příchodu NWO? Zbytečně. Už je tady několik let. Zbývá už jen zamést smetí. Elitám stačí 500 milionů otroků.
-------------------

A VE? To je poslední naděje, zoufalý pokus, jak z toho ven. A naděje umírá poslední. A z toho, kdo se staví proti ní, kdo popírá tuhle asi poslední možnost, se v očích těch, kteří se k tomu upínají, stává nepřítel. Je to tak těžké pochopit?
Aj ďalší príspevok stojí za zopakovanie:
gewo píše:Neexistuje nic, jako "volná energie". To je obrovský omyl a velice zavádějící, kontraproduktivní pojmenování. To, co tady všude kolem sebe máme, je nekonečný potenciál, jehož dosud využíváme velmi primitivním způsobem, i když se dá říct, že jsme jej zdokonalili až do nejmenších podrobností. Do toho se vrtat nedá, to je v pořádku. Energii "generujeme" tak, že ji převádíme na využitelnou formu vynaložením práce.

Jiný způsob může spočívat v tom, že nasazením minimálních prostředků přimějeme daný všudypřítomný potenciál k tomu, abychom z jistým způsobem vyvolané reakce zachytili určitou, třeba i malou část reagujícího potenciálu, a přeměnili ji konverzí (ne transformací) na použitelnou energii.

Základy tohoto postupu položil Nikola Tesla, který byl, bohužel, převálcován vlastními ranými vynálezy, které byly rychle komercializovány. Skutečnou investigativní vědu na hranicích neznáma tehdy udusila moc a zájmy peněz, a od té doby se nezměnilo nic. Spíš naopak.
Mezitím zákonitě vyrostla elektrotechnická branže, která dnes podvědomě hájí své zájmy, k čemuž využívá nemalých zkušeností a obrovských poznatků posledních 100 let. To je v pořádku.
Problém ale nastává v okamžiku, když se pokusíme vrátit tam, kde Tesla kdysi skončil (pomiňme různé přibásněné nesmysly a fantazie a "Teslovy cívky"). Nutně tady na sebe musí narážet dva myšlenkové směry. Rozpracovaná opuštěná idea s nespornými, leč přehlíženými výsledky, zde stojí proti mohutnému aparátu klasického elektrického a elektrotechnického učení, spočívajícího na okleštěném Maxwellově teoretickém díle. Maxwell tuto práci nikdy neuzavřel, to udělali - násilně - jiní.
Otevřelo se tím jen jedno okno, zatím co ostatní jsou zavřená. Mrzuté je, že majitelé výhledu z toho prvního popírají jejich existenci...

V dobách, kdy fosilní energie nehrály roli a všeho byl nadbytek, to nehrálo roli. Na to, že nás jednou bude 7+ miliard a více, nikdo nemyslel a věci se vyvíjely tak, jak se zdálo být nejlepší. Dnes je jiná doba. Odhlédneme-li od bezbřehé moci, jíž disponují vlastníci centralizovaných zdrojů energie, je zde nezanedbatelný aspekt ohrožení životního prostředí (NEMYSLÍM tím nesmysl globálního oteplování, ale prostě to, co dýcháme, jíme a pijeme) a především hranice využitelnosti a míry vyčerpání klasických fosilních zdrojů, včetně jaderné energie.

Na okraj: žiju už dost dlouho, a už nejméně potřetí slyším, že problém jaderné fúze bude vyřešen do dvaceti let... jen nám dejte dost peněz na bádání. Podle mého názoru je horká fúze naprostý nesmysl a nedochází k ní ani na Slunci. Všechny předpovězené důkazy toho, že Slunce funguje na této bázi, dosud nebyly přineseny. Přikláním se k názoru, že Vesmír je "elektrický".
...
Proto bych prosil všechny opravdové machry a odborníky ve svých oborech, aby na chvíli slezli ze svých dobře zaježděných koní a pokusili se podívat na svět kolem sebe, třeba z žabí perspektivy. Možná, že přitom uvidí to, co shora nemohou vidět.
...hlavne preto, aby sa nestratili, aj keď je to Gabčine vlákno...
K názorom Akorda - sú určite presné a fundované. Ale iba z pohľadu "sterilnej" vedy, teda vtedy, ak neberieme do úvahy vplyv prostredia. Tvrdím to už dosť dlho a mrzí ma, že si to málokto všimol: my predsa žijeme na Zemi, v prostredí, kde máme k dispozícii obrovské množstvo voľnej energie, teda takej, za ktorú netreba platiť, ktorá je voľne prístupná. Len ju správne využiť. Žijeme v "energetickej polievke". Stačí len lyžicou nabrať, stačí sa správne napojiť! O tomto hovoril Tesla, o tomto sú jeho ranné práce!
gewo, vďaka tiež za Lindemanna:
gewo píše:Několik vynálezců, kteří demonstrují pouze okrajovými technologiemi využitelné anomálie, nicméně nemístně zveličuje důležitost svých myšlenek. Někteří z nich, kvůli tomu, co vynalezli, mezitím propadli přehnanému pocitu důležitosti sebe sama. Ukazuje se, že kombinace "zlaté horečky" s "mesiášským komplexem" dokáže úplně zhatit jakýkoli možný přínos, s nímž snad v budoucnu mohli přijít. Zatímco se jejich výzkum vleče a probíhá do ztracena, začnou jejich přívrženci šířit původní velký příslib, takže i oni nakonec začnou těžit z nadšení a hodnota jejich vědecké práce od tohoto momentu velmi utrpí. V této věci je skryto mocné, nicméně choulostivé pokušení, které může deformovat osobnost každého, pokud sám uvěří tomu, že "svět spočívá na jeho bedrech", nebo že je dokonce cosi jako "spasitel"...
------------------------------------------------
Pozitivním krokem je, že vynálezci už pochopili situaci a zveřejňují své práce, namísto aby je patentovali nebo sami drželi pod pokličkou. Víc a více lidí "odhaluje" detailní informace o donedávna skrývaných technologiích, ať už v knihách, na videokazetách či webových stránkách. Ačkoli je ještě velké množství informací o volné energii na internetu doslova "pro kočku", dostupnost platných a kvalitních informací rychle roste...
---------------------------------------------------
Je nevyhnutelné, abyste začali shromažďovat veškeré informace, které můžete sehnat o reálných systémech na volnou energii. Důvod je prostý: První dvě síly nikdy žádnému vynálezci ani společnosti nedovolí vyrábět a prodávat stroje, produkující bezplatnou energii! Jedinou cestou, jak jeden z nich vůbec kdy získat, je dát ho dohromady sám (nebo s přítelem, který vám s tím pomůže). Přesně s tím už tisíce lidí v tichosti začalo. Možná se budete domnívat, že jste úplně nezpůsobilí pro takový úkol, ale přesto začněte ihned shromažďovat informace. Možná se stanete článkem v řetězu událostí, který prospěje ostatním. Soustřeďte se jen na to, co můžete udělat hned, a nemyslete na to, kolik je ještě třeba udělat...

(Peter Lindemann, napsáno roku 2001)
...a o tom to je - kto si to nechá pre seba s úmyslom "ryžovať", ten je ľahkým terčom cielenej likvidácie, jeho odstránením zanikne aj riziko straty ziskov majiteľov energetických zdrojov. Obávam sa, že po zverejnení komerčného záujmu v tlači a tv sa ani pán Holdoš nedočká pokojnej staroby. Leda že by ho v osemdesiatke prešiel fantas miliardového zisku a na patent by dal cajch voľného šírenia skôr, než ho niekto kúpi do svojej trezorovej zbierky... :roll:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: Výstižné myšlienky!

Příspěvek od Gabča »

chiq píše:Vynašiel stroj, ktorý šetrí a vyrába elektrickú energiu
:good: chiq, :idea: už vím, jak udělat ten gravitační motor :D :D :D , dvě mlýnská kola, jeden rychle točící, ten bude písek (nevíří) nosit nahoru, nahoře si to předají s druhým kolem, který bude pomalejší, a snáset ho dolů .. :D :D no to bude legrace.


Odpovědět

Zpět na „Dronti a Kadlín“