Zátiší Drontů

Drontí akce, události, novinky...

Moderátor: Gabča

martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od martin11 »

příspěvek od Zd2 výše je spíše na rozbor pro Poota :bye:

...osobně bych reagoval asi takto...není nic jako NIC....to je pouhé slovo... a v různých souvislostech nabývá nejrůznějších významů. Zrovna tak je tomu např. v souvislosti s Drontem, kteréhož nelze srovnávat s vrcholem hory Karmel nebo Budhistickou "prázdnotou".
trochu odbočím...vesmír se roztahuje NIKAM....za hranicí vesmíru není NIC. dokázat to nemůžu. za hranicí vesmíru je pouze čas. a vesmír také vznikl z Ničeho.
No, ale to jsme jsme jinde a ne v "Zátiší Drontů" pozdrav čtoucím martin11 :D

p.s. ...si myslím, že mezi světlem a tmou není rozdíl...světlo stejně není vidět :idea: to co vidíme je VŽDY odraz světla od "něčeho" :idea:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od poota »

Bráním se tomu, abych fenoménu "Drontství" budoval nějakou teoretickou základnu a dělal z něj určitou formu vyznání - toho mě chraň všechny dobré síly!
Skutečně se jenom jistou hravou formou snažím ukazovat těm, které to již nějak osloví, cestu k oproštění se od dojmu, že nejsprávnější je střízlivě promyšlená chladná kalkulace.
Navádí k tomu i Drontské pravidlo:
"Nejvíce chyb vzniká myšlením."
Většina jedinců se obává chyb, kterých by se mohli dopustit a tyto obavy je stresují, protože si nejsou stoprocentně jisti, že vždycky všecko "vymyslí" nejlépe, jak to bylo možné a že třeba na něco nezapomenou. Snaží se ze všech sil, aby byli "co nejlepší", takže se tím odsuzují k doživotnímu soutěžení, ve kterém se jen jedinému může podařit být "ten nejlepší" - a všichni ostatní jsou už jenom "ti horší". Ale ani ten první není šťastný, protože čas letí a kdykoli ho někdo může "předběhnout" a nebo "se mu může přihodit chyba".
Dá se přiznat, že nejsem tak dobrý jako ostatní a určitě nikdy nebudu, ale tím se člověk zbaví jenom toho "závodění", kdežto pocit "méněcennosti" zůstává. Toho se může úspěšně zbavit tím, že najde za všechno, co mu oproti těm "úspěšnějším" schází, nějakou adekvátní náhradu. Ideálně takovou, která mu scházející schopnosti nejen nahradí, ale ještě k nim dodá něco navíc, čím by ty "úspěšnější" i překonával. Přitom to nemůže být nic, co je potřeba se "učit", protože v tom jsou ti "úspěšnější" úspěšnější, takže tím je nepřekoná. Je třeba se obrátit ke schopnostem, které jsou již každému dány a které zatím nevyužíval, protože výchovou a učením byl veden jiným směrem.
Cesty k tomu jsou různé a rozmanité a bylo vytvořeno množství různých systémů, které dokážou pracovat se "skrytými" schopnostmi člověka.
Silně zjednodušeně se dá říct, že v tom vždycky bude hrát roli tzv. Informační Pole, které propojuje všechny živé bytosti. Toto pole není jenom pouhé úložiště informací, jakousi obdobou harddisku, ale je řízeno a kontrolováno tzv. Vyšší Inteligencí. Každý jedinec má přístup k těmto fenoménům prostřednictvím svého tzv. podvědomí a někteří mají přístup i částečně a nebo úplně vědomý. Bez komunikace s Informačním Polem by jedinec neodvratně přestal na hmotné úrovni existovat - a nejspíš i na úrovních vyšších. Chyby v této komunikaci mohou mít fatální důsledky, ale naše podvědomí chyby nedělá.

Drontství je jenom taková tenká pěšina skrz husté křoví výchovy, které nám skrývá palouček plný různých kouzel.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od ceskymo »

Pooto, dekuju ti! Zacinam mit pocit, ze na tuhle Zemi patrim s mym pristupem rada/nerada, libi/nelibi a nejsem sama. Ted jeste zastavit mozek :)....


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Zdenek 2
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 24 lis 2011 17:30
Dostal: 2 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od Zdenek 2 »

martin11 píše:není nic jako NIC....to je pouhé slovo
Je nesmyslné předpokládat u slov nicotný význam a zároveň jimi něco sdělovat. To se stává, je-li mysl slovy (či slovním spojením) natolik pohlcena, že si neuvědomuje ani sebe ani význam následujících slov či jejich kontext.
To se efektivně řeší cvičení koncentrace či meditace, které (alespoň implicitně) NIC (čili neulpívání) pojímají.
poota píše:"Nejvíce chyb vzniká myšlením."
Chyby (tedy ty fatální) vznikají nesprávným myšlením, kdy mysl z povrchního pohledu řeší věci hlubší, ač postrádá hlubší vhled (archetypálně je to ztvárněno biblickým snědením jablka ze Stromu poznání). Podobně dokáže-li Dront při nižší mozkové aktivitě vyřešit nějaký technický problém, dochází k závěru (myšlením, což si neuvědomuje), že v Knize života (Akáša, Informační Pole) je zapsáno ono Tajemství, jen utrhnout. Nicméně ani ten, kdo přímo nosil světlo, Světlonoš, nedopadl zrovna příkladně.

Ne vždy je motivem příspěvků soutěživost, může se jednat i o obyčejnou lásku k zblblému bližnímu svému. Já však nejsem žádný Guru, můžu tak nanejvýš zlehka inspirovat. Tudíž je načase se odmlčet.
S přáním všeho dobrého,


kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od kachna »

Ahoj vespolek, Martine, díky za pozvání.
Pooto, objevení téhle "komůrky" pro mě, myslím, přišlo v tu pravou chvíli - taky jak jinak, že? :) Jednak jsem se nasmála - a toho není nikdy dost, jednak mi konečně docvaklo, že snažit se pořád zjišťovat nové a nové info - to je kapku " na bednu"!
Můj úkol pro další dny : nacvičit si výraz dle tebou přiloženého obrázku. Jak tvrdí moje rodina : To půjde! :D :D :D
Díky a ať se daří!
kachna
P.s. Zdendovo psaní je na mě moc, už asi ten výraz chytám!


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od poota »

kachna píše: nacvičit si výraz dle tebou přiloženého obrázku.
Abys jenom tak "necvičila" pro cvičení, tak si přečti Norbekova - k tomu správnému výrazu náramně dobře pasuje i "přiblblý úsměv" :D
https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 20#p115820

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od kachna »

poota píše:... si přečti Norbekova - k tomu správnému výrazu náramně dobře pasuje i "přiblblý úsměv" :D ...
Díky, Pooto, já ho četla, je to náramné - "držení těla hrdého krocana a výraz nažraného lidojeda". Bojuju s brýlema, už je to kolik měsíců, je to malinko lepší, ale pořád mizérie. Jak mám nacvičit ten kukuč, když jsem poloslepej brejlovec!? :dknow:
Měj se fajn
kachna


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od poota »

kachna píše:Jak mám nacvičit ten kukuč, když jsem poloslepej brejlovec!?
Ten kukuč je jenom vnějším výrazem jakoukoli myšlénku postrádajícího mozečku - vychází to "zevnitř", takže dokonalého zraku k tomu netřeba.
Krásnými příklady jsou outloni, lemuři, lenochodi a řada dalších zviřátek, která ponejvíce postrádají agresivitu.

Zdravím - poota
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od la »

No jestli můžu s něčím přispět ,napadlo mě :oops: že důležitá je i správná výživa :oops: :pivko:

[youtube][/youtube]


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od poota »

Zcela správně, ono to souvisí právě s tou absencí agresivity, která je pro masožravce téměř nedosažitelná.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
kachna
Zasloužilý člen
Příspěvky: 288
Registrován: sob 01 pro 2012 21:13
Bydliště: Praha-východ
Dal: 419 poděkování
Dostal: 437 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od kachna »

Lemura tu nemám, ale tenhle kukuč i situace jsou taky dost dobré :D (Ale nejsem autorkou fotky, došla mi v mailu.)
mýval.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nepotřebuješ věřit každé myšlence, která tě napadne!
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Vyhynulí tvorové ...

Příspěvek od A(&F) »

... http://zoom.iprima.cz/porady/vyhynuli-tvorove-1 ... :) ... dnes ve 20:00 na Prima ZOOM ...

... :bye: ... Anri ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od Slavek Krepelka »

poota píše: Pokud o tom ví, tedy se Drontem prohlásí - a nebo neprohlásí  ...
:D Dnes jsem sice Sova Felinus, ale tímto se prohlašuji za Dr.Ahoslava, Dr.Onta, CpS (Celkom pálená Sova) U anglicky smýšlejících Sova stodolová :evil:
Obrázek
S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od poota »

Vítej :eclap: :jump:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
ceskymo
Starší člen
Příspěvky: 187
Registrován: úte 30 dub 2013 23:34
Bydliště: momentalne kdekoli
Dal: 283 poděkování
Dostal: 155 poděkování

Re: Zátiší Drontů

Příspěvek od ceskymo »

Toz bud vitan a neboj, v mym kurniku je mista dost! :laugh:
8-29-06 008.jpg
8-29-06 012.jpg
PS: Tahle sovicka (barn owl, tvuj druh) si prisla poranu pospat, pak navecer zase zmizela.... asi se ji ta moje kadibudka predelana na kurnik zalibila :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Kdo se chce zblaznit, musi mit nejdriv rozum
Každý den ráno sněz žábu a nic horšího už te nepotká
Odpovědět

Zpět na „Dronti a Kadlín“