Dílenská třídírna

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

počkaj počkaj... jak to, uhlí a dozimetr...
kde se to v tom zkamenělým dřevě podělalo, že to takhle blbě funguje???


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od la »

Uhlík si jenom rád pamatuje ,po čase ale zapomene ,třeba taková usporka v zaprášeném prostředí uhelným prachem je lahůdka ,změřil jsem dvojnásobek o proti původnímu stavu,za tři hodinky po zhasnutí a vyvětrání ,zase normál.
:D
PS:zlatý žárovky teď abych cpal do sklepa ledkový za litr.


jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

Včerá jsem měl návštěvu, vzácného kamaráda, co dělá manažéra v německé energetické společnosti a....
Řeč se zklouzla na meierův nmr xindl.
On mi tvrdí, že při předvánočním setkání s hlavounama ostatních společností kšeftující s elektřinou mu jedem hlavoun od čezu prozradil, že už podobné zařízeníčko spinká ve vitríně čezu.
Nemáte někdo možnost to ověřit????


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od martin11 »

1. halavoun čézu byl nalitej
2. jasně si představuju tu vitrínu v baráku čézu...je to na výpadovce - dálnici z Prahy...po levé straně...barák jako hrom...
3. hlavoun chtěl bejt zajímavej
4. at se kamarád opatrně zeptá toho hlavouna znova....že jako v které vitrině...
5. že zrovna v čééézu a ne u westinghouse :idea:

...se mi to nějak nezdá...no i když ...nikdy neříkej nikdy....m11 :lol:

p.s. jsem tady u mě jednou ukázal polotovar toho mýho magnetickýho pazmeku....člověku z TOP ten manažmentu Elektrárny....byl z toho vyjevenej, jak eskymák z pomeranče....připadalo mě, že z toho byl na mrtvici,a že kouká na stroj, který ho připraví o práci.... :shock:


... věřím, že se " TO " povede ......
jarda ovčák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1252
Registrován: čtv 19 lis 2009 9:24
Bydliště: Svitavy
Dal: 9 poděkování
Dostal: 98 poděkování

mno...

Příspěvek od jarda ovčák »

já myslel ověřit jako ověřit.
čez je akciovka s velikou státní účastí a dozorem. třebas mají nějakou povinnost průhlednosti, transparentnosti, to jsem myslel....


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák píše:Včerá jsem měl návštěvu, vzácného kamaráda, co dělá manažéra v německé energetické společnosti a....
Řeč se zklouzla na meierův nmr xindl.
On mi tvrdí, že při předvánočním setkání s hlavounama ostatních společností kšeftující s elektřinou mu jedem hlavoun od čezu prozradil, že už podobné zařízeníčko spinká ve vitríně čezu.
Nemáte někdo možnost to ověřit????
Hele brácha,
když to frčelo v reálu kdysi kdesi asi tak kolem roku 2000 s výkonem něco kolem 25kw, tak to klidně může spinkat ve vitrínce ČEZ.
Jestli máš takovéto informace tak mne těší že jsem moc nekecal. Nicméně je kolem toho internetová tma jak v pr....
I kdybych se progooloval až do samýho pekla nenajdu ani procento informací z toho co mám ve rudé složce- jediný originál co se zachoval:-).
Což takhle čezáky popíchnout a poslat jim nákres se slovy "když Vy taky, tak mi taky" "a pošlem to do světa". Možná by pak pro Tebe i přijeli černým mercedesem škaredí páni s černou vázankou a dali Ti vybrat:-)


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od chiq »

NAVAR píše:...I kdybych se progooloval až do samýho pekla nenajdu ani procento informací z toho co mám ve rudé složce- jediný originál co se zachoval:-).
Což takhle čezáky popíchnout a poslat jim nákres se slovy "když Vy taky, tak mi taky" "a pošlem to do světa". Možná by pak pro Tebe i přijeli černým mercedesem škaredí páni s černou vázankou a dali Ti vybrat:-)
Kľudne to risknem ;)


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: mno...

Příspěvek od NAVAR »

O.K. pošli mi do SZ adresu a já Ti pošlu CD s veškerými informacemi co k tomu mám.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
CoSpi
Nový člen
Příspěvky: 8
Registrován: úte 01 bře 2011 23:59

Re: mno...

Příspěvek od CoSpi »

tak co tu resite kluci? sama srandicka a k tematu nic. nechce se mi procitat nekolik stranek balastu tak jsem kouknul jen na posledni stranku jak to teda s tim SSD je. Chapu dobre ze tu nekdo ma nejake info a boji se ho dat verejne na net? jestli se tady jen nekdo jen nemasiruje a opravdu neco ma. tak at to nekam nahraje na free server a pak uz se to nejak rozsiri. to ze to bude nekdo susit doma a jen o tom mluvit lidstvu nepomuze. internet je silna zbran. Proto ho ted v nekterych statech zakazujou. tak dokud nam tady jeste bezi, tak toho pojdte vyuzit a sirit informace co nam normalnim lidem muzou pomoct


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Z trochu jiného byť podobného soudku

Příspěvek od NAVAR »

To by mne zajímalo jestli to funguje. Výňatek z článku viz níže.

Ukázalo se však, že transmutace může probíhat také mimo živé organismy. Jeden z poměrně snadno opakovatelných důkazů předvedl již v 70. letech 20. století japonský vědec George Ohsawa. Je jím přeměna uhlíku a kyslíku na železo podle této reakce:

Mezi dvěma uhlíkovými elektrodami (o průměru 0,25 palce) vznikne při ponoření do vody elektrický oblouk. Tato operace trvá 1–5 sekund. Pak klesá na dno hnědočerný kovový prášek obsahující železo (Fe). Napětí mezi elektrodami je v rozmezí 30–50 V a proud 8–18 A.

Tento způsob výroby železa si Ohsawa dokonce v roce 1964 nechal patentovat, byť s mírně odlišným napětím a proudem, než je uváděno výše.

Pokud máte možnost tento jednoduchý pokus replikovat, jen do toho! Budu rád, když se pak ozvete s výsledky. Přítomnost železa na dně nádoby lze zjistit mj. pomocí magnetu.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Re: Z trochu jiného byť podobného soudku

Příspěvek od Abakuk »

NAVAR píše: ......Pokud máte možnost tento jednoduchý pokus replikovat, jen do toho! Budu rád, když se pak ozvete s výsledky. Přítomnost železa na dně nádoby lze zjistit mj. pomocí magnetu.....
Dobrý den,
už je to déle co jsem si hrával s obloukem ve vodě. Ke zvýšení vodivosti jsem používal NaOH.
Ano, když jsem použil uhlíkové elektrody (kartáče z elektromotoru) a jako zdroj proudu svářečku tak opravdu na dně se magnetem dal nachytat feromagnetický materiál. Bylo to ovšem jenom pár kuliček.
Další pěkná věc na pohled je si na vyleštěnou měděnou elektrodu nanášet uhlík, řekl bych že to je i dobrá povrchovka.


Tma na to vrhá nové světlo
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Re: Z trochu jiného byť podobného soudku

Příspěvek od NAVAR »

Abakuk píše:
NAVAR píše: ......Pokud máte možnost tento jednoduchý pokus replikovat, jen do toho! Budu rád, když se pak ozvete s výsledky. Přítomnost železa na dně nádoby lze zjistit mj. pomocí magnetu.....
Dobrý den,
už je to déle co jsem si hrával s obloukem ve vodě. Ke zvýšení vodivosti jsem používal NaOH.
Ano, když jsem použil uhlíkové elektrody (kartáče z elektromotoru) a jako zdroj proudu svářečku tak opravdu na dně se magnetem dal nachytat feromagnetický materiál. Bylo to ovšem jenom pár kuliček.
Další pěkná věc na pohled je si na vyleštěnou měděnou elektrodu nanášet uhlík, řekl bych že to je i dobrá povrchovka.

Jo, přesně tak. Tuším že elektroforeza se tomu říká a ohledně uhlíku jdou nanést vcelku slušné vrstvy.
Kdysi to pro nás na jedné VŠ dělali. Byla to vcelku pěkná, silná homogenní vrstva.
Tak si skoro říkám že by takto šly udělat hezké elektrody třebas pro vodíkáře...


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Solid State Electric Generator

Příspěvek od poota »

Vlákno zpřehledněno - poo.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Z trochu jiného byť podobného soudku

Příspěvek od Slavek Krepelka »

NAVAR píše:
Abakuk píše: ......Pokud máte možnost tento jednoduchý pokus replikovat, jen do toho! Budu rád, když se pak ozvete s výsledky. Přítomnost železa na dně nádoby lze zjistit mj. pomocí magnetu.....
Dobrý den,
už je to déle co jsem si hrával s obloukem ve vodě. Ke zvýšení vodivosti jsem používal NaOH.
Ano, když jsem použil uhlíkové elektrody (kartáče z elektromotoru) a jako zdroj proudu svářečku tak opravdu na dně se magnetem dal nachytat feromagnetický materiál. Bylo to ovšem jenom pár kuliček.
Ne vše, co je ferromagnetické, v sobě má ať už železo, nebo nikl, či kobalt. Tady by prospěla nějaká jednoduchá chemie, třeba ten matroš zakápnout slabounkou kyselinou a počkat si, jestli to zrezne. Pokud ano, je to skoro tutově železo. Pokud ne, pořád to může být železo, ale zkorodované na jiný kysličník než rez. Lepší indikátor by asi byla slaná voda a nechat uschnout. Taky je otázka, z jaké vody byl udělán lák, jestli v ní nebylo dost železa na to, aby se při procesu železo vysráželo z láku. Vzhledem k nekontrolovaným podmínkám v garážovém pokusnictví se také nabízí možnost přítomnosti železného prachu z broušení atp v nádobě, ve které byl pokus spáchán. Nemá totiž moc cenu dělat unáhlené závěry z pravděpodobně velice nečistých pokusů. Vezmu-li například použité uhlíky z vrtačky, nebo brusky, mohu si být celkem jistý, že budou znečištěné železem a mědí a a a a.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Re: Z trochu jiného byť podobného soudku

Příspěvek od Abakuk »

Slavek Krepelka píše: ...Ne vše, co je ferromagnetické, v sobě má ať už železo, nebo nikl, či kobalt.
Dobrý den,
v tom všem máte pravdu, kdysi jsem to zkoušel dvakrát jen tak bokem a destilku ani čistý uhlík jsem nepoužil a ten výsledek byl pokaždé takový jak jsem napsal. Když jsem to tady na dotaz uveřejnil tak jsem to radši zkoušel znova a nic. Jenže jak píšete byli to nekontrolované podmínky, a prostředí také hraje.


Tma na to vrhá nové světlo
Odpovědět

Zpět na „Dílna“