Můj projekt ...

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: test

Příspěvek od Ilem »

martinq píše:A pak mi taky nevychází Faradayův i Ohmův výpočet, voda s Megaohmem a spolyká 12A ... zkuste mi to někdo vysvětlit ..
Jednoduchá odpověď. Uvědom si, při jakém napětí ten megaohm měříš a při jakém napětí děláš elýzu. A máš odpověď .... Jedná se o iontovou vodivost, ne elektronovou, jako v kovech.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

vodivost vody

Příspěvek od jeff »

Nechápu, jak jsi mohl naměřit ss odpor mezi dvěma elektrodami o ploše 120cm2 a 1mm od sebe v obyčejné studniční vodě 1,2Mohm. Logičtější by bylo 12ohmů. 1,2 Mohmů neměla ani nejlepší 2x destilovaná destilka, kterou jsem zkoušel.

Jeff


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

?

Příspěvek od martinq »

že bych si odkouřil měřák ? odpor je měřený v klidovém stavu, zkusim změřit pod napětím,
to zapojení jsem chtěl použít pro plyn do kyslíkovodíkového autogenu, omezit proud na 3A až 4A a osadit vyvíječ 50 páry (230V /100 elektrod = 2,3V na pár), a moc se mi líbylo trhání vazeb,

dotaz: když dám odpor, asi 1mohm, a pošlu do těch elektrod stejný šok cca 230V, mělo by to mít stejný efekt anebo je tam ten proud potřeba ?


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

odpor

Příspěvek od jeff »

Pokud zapojíš sériově s elektrodami odpor 1Mohm, na elektrody se Ti při 220V dostane jen minimální výkon. Dle Ohmova zákona I = U/R, tedy 220/1 000 000 = 0,00022A, tedy 220mikroampérů.
Nějak už dneska půjdu spát, včerejšek byl dost náročný.

Jeff


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: ?

Příspěvek od Ilem »

martinq píše:že bych si odkouřil měřák ? odpor je měřený v klidovém stavu, zkusim změřit pod napětím,
to zapojení jsem chtěl použít pro plyn do kyslíkovodíkového autogenu, omezit proud na 3A až 4A a osadit vyvíječ 50 páry (230V /100 elektrod = 2,3V na pár), a moc se mi líbylo trhání vazeb,

dotaz: když dám odpor, asi 1mohm, a pošlu do těch elektrod stejný šok cca 230V, mělo by to mít stejný efekt anebo je tam ten proud potřeba ?
neměř odpor pod napětím, odkouříš si měřák


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

vodní odpor

Příspěvek od jeff »

Pro měření odporu vody je třeba použít analogový přístroj, digitální se na to nehodí, většinou ukazuje nesmysly. Když není k dispozici ohmmetr, stačí ss ampérmetr a podle Ohmova zákona R = U/I. Není to nejpřesnější, ale pro orientaci to stačí.

Jeff


mahatma

vodní odpor

Příspěvek od mahatma »

starý dobrý avomet.....


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Re: vodní odpor

Příspěvek od martinq »

mahatma píše:starý dobrý avomet.....
máš ? klidně jeden ks koupím ...


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

nic

Příspěvek od martinq »

Čekám, kdo se chytí a ono nic, na videu je vidět průraz a bouřlivá reakce zůstane pár mm pod hladinou, voda je díky velkému objemu plynu neschopná postavit ochranou bariéru, z toho plyne, že elektrody ponořené pár mm pod hladinu a koukající pár mm (doslova 2mm) nad hladinu je celkem dobré řešení, při ploše pár cm čtverečních je těch 210V akorát. Po prvním šoku se hladina zvedne asi o 2,5 mm, průměr nádoby je 13 cm, to je x objemu plynu celkem za nic moc příkon, teoreticky vzít 1000 takových to nádob a z tohoto zapojení pouštět pár milisekund šok do nepřipravené vody, nechat ten velký, skvělý magnet na kterém se plavíme prostorem, obnovit vodorovnou hladinu a správné natočení molekul a po "našokování" všech nádob pustit další šok do té první nádobky, máme docela hodně plynu za málo muziky ... anebo dát do vody 6 x elektrody s různým úhlem a střídavě je napájet 230V 50mA, to by taky mělo nychytat vodu na švestkách a bez elektroniky, třeba s mechanický časovačem ... 8)


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: pro Marting

Příspěvek od Merlin »

Iv píše:Neboj,sledujeme,jen toho tady začíná být víc a tak je to trochu nepřehledné.K Tvým pokusům jen to,že zatím nechceme pracovat s takovým napětím,tedy odborně nn.Máš pravdu,že ochranná vrstva se v tomto případě poruší,ale je zde dost velké nebezpečí např.skratu mezi deskama a ty 2mm není pro 230V velkou překážkou.Asi by se musela zvětšit mezera a magnety?Tady Ti posílám na čem vlastně pracuješ.Jen prosím opatrně!Nechci nikoho poučovat,jen trošku poradit.
Tak. A teď si představ tohle.
Místo těch PM dvě cívky zalité v epoxidu nebo dentakrylu a zapojené tak, aby proud do elektrod musel napřed projít skrz ně.
Namísto odběru na hladině je nádrž zcela zaplněná vodou pod tlakem asi 4 Atm. Případné bublinky z reaktoru odvádí odvzdušňovací ventil, který je tlačí do "expandéru", což je nádrž za reaktorem. Zde dojde k prudkému uvolnění tlaku, což funguje obdobně jako když se otevře láhev s teplou sodovkou... zbylou vodu tlačí tlakové čerpadlo přes chladič zpět do reaktoru...

Tady se ovšem počítá s KOH nebo jiným elektrolytem a je to rozklad proudem. Vzniká ale skutečně parahydrogen.

Vyzkoušeno před asi 5 lety, nepatentováno :D
(Účinnost velmi malého pok. zařízení byla asi 4x vyšší než u klas. zařízení se srovnatelnou plochou elektrod. Pro auto ovšem stále ještě málo... ale určitě se to dá značně vylepšit.)

Mimochodem, ten hoch to v tom patentu vysvětluje dost zamotaně... k zlepšenému pohybu na elektrodách v mag. poli dochází především proto, že toto pole strhává s sebou bublinky kyslíku, zatím co lehčí vodík s od elektrod uvolňuje mnohem snadněji. Kyslík ovšem blokuje "svou" plochu elektrody, a to má za následek pokles účinného proudu v elektrolytu. Jeho odstraněním - stržením do strany - účinnost zákonitě stoupá.
Parahydrogen reaguje pomalu, protože dvojice atomů napřed musí "změnit fázi", tzn. přizpůsobit rotaci tak, aby byly schopny navázat reakci. Tento proces reakci zpomaluje.

Jen na okraj, z dřívejší praxe; podobně se chová O3 vyrobený v Siemensově trubici a foukaný do vody za účelem čištění a dezinfekce. Změnou fáze se ztratí až 60% účinnosti. O3 vznikající reakcí skrz OH- přímo ve vodě je naproti tomu okamžitě reaktivní. Samotný OH- (a to souvisí s dvojvrstvou) se v blízkosti elektrod chová vůči cizím molekulám jako atomová bomba... jeho oxidační schopnost je třikrát větší než u Fluoru! V tomto prostředí nepřežije nic a složité molekuly olejů, detergentů apod. se rozkládají na prvočinitele. Vznikají odfiltrovatelné mikrovločky. Filtr na této bázi je nesmírně účinný.


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
wh173
Starší člen
Příspěvky: 101
Registrován: stř 01 lis 2006 10:05
Bydliště:
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: vodní odpor

Příspěvek od wh173 »

martinq píše:
mahatma píše:starý dobrý avomet.....
máš ? klidně jeden ks koupím ...
http://www.aukro.cz/item154459785_avome ... abici.html


Who told you, you could do this like that?
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

fotky

Příspěvek od martinq »

wh fotky toho KEGu bys neměl ?
někde mam ovladač KEGu s Atmelem i program pro něj, škoda jen že mám rychlí internet, dříve jsem po modemu stáhl 20 MB/h a měl jsem krásný přehled co kde je, dnes stáhnu GB za den a ten chaos panečku a kolik toho mám dvakrát, třikrát, xkrát ...



--- tady je to druhé video z té "tvrdé" elektrolýzy 22.8MB 88 sekund

http://upramene.cz/forum/soubory/elyza.avi


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Uživatelský avatar
wh173
Starší člen
Příspěvky: 101
Registrován: stř 01 lis 2006 10:05
Bydliště:
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: fotky

Příspěvek od wh173 »

martinq píše:wh fotky toho KEGu bys neměl ?
no, uz to mam ve stavu ze to pude vyfotit (tak abych nebyl za lamu :lol: ). o vykendu naky fotky udelam... mozna i videa, kdyz nebudu linej (...a jako, ze ja sem hrozne ;) ) jinak mikropocitace docela ovladam, akorat co sem ze skoly, jsem si jeste nestih poridit zadnej programator...


Who told you, you could do this like that?
Odpovědět

Zpět na „Dílna“