Aktuálně: Probíhá přechod na novou verzi fóra. Postupně bude upravován vzhled a funkčnost fóra. Nahlaste prosím nalezené chyby...

O dílně...

Praktická část fóra.

Moderátor: Rival

Odpovědět
Uživatelský avatar
Rival
Hlavní admin
Příspěvky: 1092
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 183 poděkování
Kontaktovat uživatele:

O dílně...

Příspěvek od Rival »

Myslím, že uzrál čas založit praktickou část fóra, kde si vzájemně představíme své hotové i právě stavěné přístroje. Tady by se opravdu mělo třídit zrno od plev. Tedy prakticky vyzkoušet získáné teoretické informace. Neopakovat již vyzkoušené a neosvědčené postupy, ale najít nové postupy a podělit se o ně s ostatními. Bylo by ideální, kdyby každý z nás měl i nějakou praktickou zkušenost a podílel se byť i nepatrným dílem na společném úsilí získat alternativní energii.

Protože řada z nás si takový přistroj sama neumí vyrobit a přesto by ráda experimentovala. Napadá mne vybrat pro začátek nějaké zapojení, které je levné, nenáročné na stavbu ale jeho výsledky mohou překvapit. Třeba ZP10 (elektrolýza vody) ze stránek http://www.mwm.cz/ Spočítame náklady plus rozumnou cenu za práci a hotové zařízení může mít každý zájemce.

Zařízení pro efektivní elektrolýzu mají různé výsledky. A je někdy těžké na první pohled zjistit jejich efektivitu. Napadlo mne tedy, že zavedeme něco jako koeficient účinnosti. Představuji si, že to bude množství vyvinutého plynu (l) vodíku a kyslíku za nějakou rozumnou časovou jednotku (t) třeba 1 minuta, vydělené příkonem zařízení (W). Vzoreček: K = t * l / W. Na první pohled pak bude zřejmé, kdo se jak daleko dostal a zda na něco "kápnul". Můžeme pak porovnat jak velký vliv má velikost a tvar elektrod na výsledný koeficient K.

Ke svým přístrojům prosím přikládejte fotografie a technický popis. Vůbec není nutné, aby zařízení bylo již hotové. Klidně sem přispívejte i s rozestavěnými věcmi. Každý by si zde měl založit své vlastní téma, které patřičně pojmenuje a pak už jen přiloží fotodokumentaci s popisem. Klidně se ve svém tématu ptejte ostatních co a jak lépe pořešit. Rozepište se o svých zkušenostech a poznatcích. Můžeme se tak vzájemně velmi inspirovat...

Zajímá mne Váš názor. Takže pište :wink:.
Naposledy upravil(a) Rival dne čtv 25 kvě 2006 10:36, celkem upraveno 1 x.


Rival
MartinFALCON
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01 úno 2006 10:19

Příspěvek od MartinFALCON »

Je to velmi dobrý nápad, ale taky bych se přimlouval aby se založilo něco kam by se dávali FUNKČNÍ prototypy(tím myslím nic co je staženo z netu a údajně to někomu funguje, ale něco co bylo postaveno lidmy co navštěvují toto fórum) s veškerou možnou dokumentací aby podle toho dokázal každý nějaké zařízení vyrobit.
Měly by tam být opravdu jen funkční věci a nic by němělo být zamlčeno.
Přehledně roztříděno, atd...


Dr Meduza
Stálý člen
Příspěvky: 63
Registrován: pon 01 kvě 2006 17:30
Bydliště: Jirkov :-)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr Meduza »

Tak to se da udelat do tydle sekce, ze se zalozi vlakno, kde vsechno bude a oznaci se a da na zacatek


Obrázek
MartinFALCON
Stálý člen
Příspěvky: 31
Registrován: stř 01 úno 2006 10:19

Příspěvek od MartinFALCON »

Jo,jo, něco takovýho jsem myslel...


Odpovědět

Zpět na „Dílna“