Solid State Electric Generator

Praktická část fóra.

Moderátor: rival

Odpovědět
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Bude li nutný urychlovač k naší energetické nezávislosti, pak se obávám, že prostředky bych dokázal zajistit. Lidi ne.Je zvláštní..........Za tu nezávislost jsou lidé ochotni zaplatit nepoměrně větší obnos, než je vlastní úspora. 100x, 1000x Nikdo nemá čas, nikdo už nechce nic.Všichni mají všechno kromě času. A přitom čas a jeho trávení po svém je jediná svoboda našeho věku.
Zveřejnit můžem cokoli, obávám se, že by to ničemu nepomohlo. Pouze dohledatelnost lidí by se zvýšila. A tomu se chceme vyhnout.
Původně jsme si mysleli, že při koncentraci mozků se někdo chytne příležitosti a zbácne cu generátorek. ........ Ani omylem. Nikdo nemá tu chuť ani vůli. Takže další info by nevedlo k dalšímu pokroku. Kdo chtěl dělat, ten tak učinil a ostaní dělají na jiných věcech, a nebo nic.
Kdo chtěl poradit, poradil.


koumak
Stálý člen
Příspěvky: 41
Registrován: čtv 14 úno 2008 22:04
Bydliště: dielna

nikdo už nechce nic

Příspěvek od koumak »

Jardo, chut a volu tu asi mame vsetci inak by sme tu neboli , skor si myslim ze nikto uz nema vieru, a kdo je uz " za vodou" nechce sa vystavovat riziku , v tichosti uziva plodov svojej snahy. Urcite je nas tu viac takych , co cas a ruky maju , ale s timi "prostředky " je to uz slabsie a do ( s prveho dojmu pochybnych) projektov sa moc nehrnu.
Bude to len o tej viere , kdo ma realne informacie , pripadne ocitich svedkov , ma aj vacsu vieru... vid. Tomas

PS: Ked tu na "blesaku" najdem inzerat : "Kupim motor z trolejbusu - tramvaje..." viera mi straaasne vzroste :D


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

Jardo, z toho, co píšeš je jediná reálná vec motor s vnejším spalováním, kde je výsledek jistý. Z mého hlediska určite, chodím kolem toho a mel by být na jare hotov další prototyp. Nejí problém jak se stirlingy, tak s parními stroji, jenom je potreba dostatečne se v tom orientovat. Supravodivé magnety si mužeš udelat i doma, pokud se Ti bude chtít kupovat kapalné helium, asi 500 korun za litr, a precizovat kryogenní aparatury. Je to docela dobrý akumulátor, i když trochu drahý. Energie z toho ale nevyvírá. Jinak si z vlákna nedelám srandu, dobre vím, které z mnohých uliček jsou proste slepé, stálo me to doposud mnoho úsilí a strádání, asi 10 let.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Chuť a vůle zajisté nechybí,informací spousta i když po kouskách,bohužel ti kdo chtějí (to su i já) nemají vědomosti třeba o elektrice jako jiní a ti jiní zase nechtějí nic napsat nebo vysvětlit.Co je mi platný že studuji kdejakou příručku o elektrice frekvencích a jiných věcech pokud tomu nerozumím ale snažím se pochopit.Pak je tu čas....ten je i není,někdy spoustu jindy žádný a pak materiál a ten je závislí od financí.I když spoustu matroše najdete ve sběrným dvoře či na šrotišti,je až neuvěřitelné čeho všeho se lidé zbavují :D A pak je tu snaha vše zpochybnit,lidé jsou už takoví.A je na každém si vybrat,já si vybral a nenechám toho dokud se sám nepřesvědčím ať už to dopadne jakkoliv.Ostatně jsem poměrně mlád času mám spoustu a pak jsem zde získal kamarády kterých si vážím i přes to že jsem je zatím neviděl v realu.Díky za ně.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

jarda ovčák svitavy píše: ... Nikdo nemá tu chuť ani vůli. Takže další info by nevedlo k dalšímu pokroku. Kdo chtěl dělat, ten tak učinil a ostaní dělají na jiných věcech, a nebo nic.
Kdo chtěl poradit, poradil.
Máš moje slovo, že sem (a tiež do "čiernej diery") dám všetko, na čo počas stavby prídeme, ako aj záverečnú kompletnú dokumentáciu.


NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák svitavy píše:Ano, vlastně jsem o tom chtěl napsat. Pokud by někdo chtěl replikovat, a hodně bude šetřit, a stavět sám, pak dva průměrné platy.Není řeč o střídačích a hlídací elektronice.Mluvím o neošizeném základu. Mědí se nešetří a přesnou strojařinou rovněž ne. Jen mne hrůza jímá, až budu shánět střídač na nějaký větší výkon........Kdyby jste někdo věděli o profi staviteli elektroniky, hoďte kontakt do placu. Zajímal by mne střídač 25 kw, 220v, 50kw 380v.
Pomalu začínáme chápat, proč se do meyera nikdo moc nehrnul.
Kromě absence info.......
Na zkoušku frekvenční měnič mám, pokud bude potřeba. Sice jen tak 2-3kW ale na ověření stačí. Jen ho neodprásknout, to bych si pak mohl odečíst jednu výplatu. :lol:


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák svitavy píše:Dvě frekvence a mnoho neznámých. ne snad v konstrukci, ale chybí precedens.Do měsíce budou výsledky.Výsledky praktických zkoušek. Pokud jste se někdo dostali stejně daleko nebo dál, ozvěte se. Jinak na to budem zřejmě sami.
Necítím to jako hádku. Snad jako diskusi či oponenturu. Je to lepší, než hlavy až po krk zabořené do písku........Pokud někdo víte.... Něco o supravodivých magnetech??
Uhranuly mne pokusy se šíleným zmagnetizováním a vlastnostmi materiálů v tomto stavu...,
Nemůžu si vzpomenout kde jsem četl že některé materiály v silném magnetickém poli mění vodivost, stávají se vodivějšími.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Příspěvek od NAVAR »

Nebráním se žádnému názoru.
Moc se mi líbí že Akord stojí pevnýma nohama na pevné zemi a Ovčák je zase nadšenec.
Za sebe můžu říct že jestli si na solid state generátoru "vylámu zuby", tak zde dám článek "Kterak za pomoci solid state genarátoru o zuby přijíti"
Zatím jsem optimista protože vím co nevím :D
Pěkný den přeji
Naposledy upravil(a) NAVAR dne pon 09 úno 2009 11:19, celkem upraveno 1 x.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Příspěvek od NAVAR »

jarda ovčák svitavy píše:Bude li nutný urychlovač k naší energetické nezávislosti, pak se obávám, že prostředky bych dokázal zajistit. Lidi ne.Je zvláštní..........Za tu nezávislost jsou lidé ochotni zaplatit nepoměrně větší obnos, než je vlastní úspora. 100x, 1000x Nikdo nemá čas, nikdo už nechce nic.Všichni mají všechno kromě času. A přitom čas a jeho trávení po svém je jediná svoboda našeho věku.
Zveřejnit můžem cokoli, obávám se, že by to ničemu nepomohlo. Pouze dohledatelnost lidí by se zvýšila. A tomu se chceme vyhnout.
Původně jsme si mysleli, že při koncentraci mozků se někdo chytne příležitosti a zbácne cu generátorek. ........ Ani omylem. Nikdo nemá tu chuť ani vůli. Takže další info by nevedlo k dalšímu pokroku. Kdo chtěl dělat, ten tak učinil a ostaní dělají na jiných věcech, a nebo nic.
Kdo chtěl poradit, poradil.
Ano,
lidi nemají čas. Nemají čas proto že šlapou vodu aby zaplatili svoje žití, kde je jim diktováno co všechno musí mít aby náhodou nepošli hladem.
Taky nemají čas proto že se jim nechce atd. vše je otázkou priorit.
Komu se chce pracovat 8-10h aby nakrmil stát a pak sebe a potom ještě pracovat 8-10h na svém a spát jenom 4h denně.
Dle mého názoru je potřebná jediná síla a to je osobní nadšení jedince. Pokud nemám a nesdílím nadšení, nehne se mnou ani pár volů. Pokud jsem nadšený pracuji, rychle a efektivně, nemusím jíst nemusím spát.


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Prosba pro elektrotechniky a všechny co tomu rozumí

Příspěvek od Aquarius1 »

Potřeboval bych poradit ohledně toho čítače,nikde nemohu najít tranzistor MPF102 a Diodu 4001.Ostatní součástky jsou běžně k dostání ale tyhle nikde.Šlo by je něčím nahradit?
Díky Jindra


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
jarda ovčák svitavy

Příspěvek od jarda ovčák svitavy »

Já tomu nerozumím a tak tedy :http://www.zajic.cz/1300lcd/1300lcd.htm
Jsem si jistý, že ti zde chlapi poradí.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

čítač

Příspěvek od jeff »

S tou diodou bych neviděl problém, je předřazena před stabilizátor napájení logiky 5V a vůbec nic by se nestalo, kdybys tam použil třeba KY 701. S tranzistorem to je trochu jiné, jedná se o vysokofrekvenční tranzistor typu JFET a zdá se že je celkem běžný, nemám tu po ruce srovnávací tabulky parametrů.
Jinak sis na ty Tvé narozky vybral dost zprofanované datum, ale to nevadí někomu to tak vyhovuje, hlavně si to nesmíme připouštět. Tak Ti přeju všechno dobré a ještě lepší a jak vždy píšu, sám nejlíp víš, co by sis přál.
Zastav se večer u mě, mám službu a budu točit kvasnicové Svijany 13.

Jeff


Jerry.M
Starší člen
Příspěvky: 174
Registrován: úte 06 led 2009 11:32
Bydliště: DCA
Dal: 2 poděkování
Dostal: 13 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Jerry.M »

Tranzistor by som dal BF 245, diodu 1N4002,1N 4007, alebo akukolvek inu usmernovaciu diodu.


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Díky

Příspěvek od Aquarius1 »

Dík za pomoc i přání ;)
S těma 13 Svijanama budem muset počkat na jindy ale už teď se těším :jump: :mrgreen:


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Příspěvek od Aquarius1 »

Nenašel by se někdo kdo má schema na frekvenční měnič?
Vím že je to hodně složitá záležitost a hlavně drahá ale chtěl bych být v obraze.Pomalu dávám dohromady součástky na potřebná měřidla a moduly,bez nich to prostě nejde a člověk by měl začít právě odsud,bez měření není výsledků.
Tímto děkuji Jardovi za odkaz na ,,zajíce" to schema co tam je a návod je prostě bomba :good: nehledě na to že to jde pořídit i za pár peněz zaktivované,Dík.


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Odpovědět

Zpět na „Dílna“