Domácí termonukleární(?) reaktor

VE v reálu

Moderátor: spaceball

Odpovědět
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Domácí termonukleární(?) reaktor

Příspěvek od spaceball »

Něco málo z praktického experimentu s kavitací pro vědátory - Domácí termonukleární (?!) reaktor za pár korun.

Velmi krátce a zbytek napoví obrázky ;)
"Světélkování bublin" při frekvenci ultrazvuku z obyčejných piezoelektrických krystalů - 28,3 kHz + normální voda.
"Bublinky" svítí krátkými záblesky shodně s frekvencí zvukových vln. Zvuková vlna vytvoří v kapalině podtlak, dojde
ke zvětšení "bubliny". Při přetlaku se začne smršťovat a to tak rychle, že v "bublině" vzroste teplota na 30000K a tlak
na 200 milionů barů. V tomto okamžiku dojde k emisi záření (gama). Vědci mluví o jedinečné miniaturní laboratoři ve
sklenici vody, nebo o miniaturním slunci ve sklenici vody - vyberte si. Budoucnost ukáže, zda se jedná o fůzi či nikoliv
- Nobelovka čeká .... :D
p.s. Pokus je naprosto bezpečný...zatím :D

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Prosím, doplňte o praktické poznatky. Teorie je k nalezení na internetu.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Téma k zamyšlení

Příspěvek od Jim68 »

Promiň, že jsem po tom hned neskočil, ale jak to vypadá energeticky? Kolik do té vody musíš nacpat energie a kolik jí získáš v záření..? Jestli se tomu věnuješ, tak už to máš v hlavě, dík. Stačí stručně..... :shock: :D


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

Reaktor

Příspěvek od spaceball »

Příkon 40W. Můj GMP (analog) neumí detekovat předpokládané
Gama. Alfa a Beta nezaznamenáno - pochopitelně, neprojde kapalinou a skleněnou baňkou.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Reaktor

Příspěvek od Jim68 »

spaceball píše:Příkon 40W. Můj GMP (analog) neumí detekovat předpokládané
Gama. Alfa a Beta nezaznamenáno - pochopitelně, neprojde kapalinou a skleněnou baňkou.
Díky :shock: Myslíš, že je v tom nějaký potenciál?


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

reaktor

Příspěvek od spaceball »

Momentálně mne napadá jen ten dekorativní účel.
Kavitace v mixéru nebo na lopatkách obřích lodních šroubů
nespustily termojadernou fůzi...dokonce ani velké ultrazvukové čističky různých frekvencí...


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Kavitace

Příspěvek od martin11 »

........já vím...že sem nepatřím...ale....ja dokončím mag. motor.../ včera jsem do pulnoci dělal ložiska pomocných ojnic.../vzor Ilem 2010 :pivko: //....tak se začnu věnovat Kavitaci.....je to asi rok se tomu věnoval Akvarius...ale nějak přestal komunikovat.....má už delší dobu nevyzvednuté SZ...??...
...muj pokus nápad....budoucí bastl....by měl...??...!!!....být stroj podle vzdáleného mustru Šaubergera....ale ...jak je mi vlastní....úplně jinak....
...tak a teď hlavně dotaz.....mohu se ptát na detaily veřejně...nebo přes SZ.....nevím koho to zde bude zajímat....budu samozřejmě reagovat jen na konstruktivní rady....

základní dotaz....28,3 kHz...zvuk z pieza....tedy vydolovaný kmitočet.....je zcela nutný...??...pro vznik kavitační bublinky...
usuzuji z toho, že kavitace ...jako škodič vzniká v čerpadlech, na listech lodnich šroubů...atd...a tam se určitě piezo neprovozuje....kavitace zde tedy vzniká proč...???....
...to je první dotaz..
...a druhý dotaz....jakou rychlostí se musí točit kotouč...vrtulka , aby při pruměru kotouče...vrtulky a jejim pruměru 150 mm vznikl na obvodu žádaný kmitočet 28,3 těch Herců....p.s. nejsem Buky...ptám se vážně....zdraví martin11 :lol: p.s...odpověď muže být i na SZ...díííík :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
spaceball
Zasloužilý člen
Příspěvky: 614
Registrován: úte 05 kvě 2009 20:25
Bydliště: 48°15'N 16°22'E

kHz

Příspěvek od spaceball »

Martine, to je jednoduché - opíši Ti udáje:

Ultrazvuková vanička 30-50W CT406, frekvence 28 kHz, cena kolem 1300 Kč.

Dle zahraničních pramenů je to frekvence 28.3 kHz - tolerance nebyla uvedena.
Nějakého efektu jsem dosáhl i s 43 a 45 kHz (30W) za 800 Kč, ale je dobré se držet
doporučovaných hodnot. Musel jsem koupit 2 ks, takže nejlevnější varianta vyšla
do 2000Kč. Vznik kavitace pomoci piezo je na obrázku - akustický tlak.
Ryze mechanický způsob (vrtulka v mixéru) asi není to pravé a nebylo by možné
pozorovat vyše uvedený jev.


Spaceball Obrázek
_________________
To není průmyslové znečištění, co poškozuje naše životní prostředí. Jsou to nečistoty ve vzduchu a vodě, které za to mohou. G. W. Bush
Tuco
Zasloužilý člen
Příspěvky: 243
Registrován: stř 10 zář 2008 17:53
Dostal: 10 poděkování

Re: Kavitace

Příspěvek od Tuco »

U turbín vzniká kavitace kvůli lokálnímu podtlaku a následné změně skupenství vody. Při zániku vzniklých bublin páry (když se dostanou dál do míst kde už potřebný podtlak není) se vytvoří ideální tryska (jak ten proces přesně vypadá bohužel nevím), a voda proudící přes tuhle trysku má na lopatky nepěkný účinek. Je to v podstatě dokonalý WAP a hodně zblízka, takže špína jde dolů nejen s barvou, ale i s tím pod ní :-)


Odpovědět

Zpět na „Spaceball“