Připálené Karbanátky

Přesunuté příspěvky s "nulovou" informační hodnotou...

Moderátor: FUP - Moderátoři

Zamčeno
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Prý cílená diskreditace:

Příspěvek od Akord »

adam.benda píše:
Akord píše:Mám šanci se hájit jinak, než verejne? Posuďte sami, tohle mi napsal práve teď AaF v moderítorském vláknu: ...
Už dlouho jsem nevalil oči tak, jak z Vašich výstupů v posledních dnech, pane Akord, ale tohle mi přijde neuvěřitelně ubohé a nevyzrálé. Přesouvat ven obsah z diskuzní části, která slouží pouze moderátorům? Pane Akord, proto to je část pouze pro moderátory, aby se tam řešili věci ... pouze mezi moderátory. Taková zbabělost, já nevěřím svým očím...
Ok, vy ríkáte zbabelost tomuhle, já mel pro to duvod a za zbabelost považuju váš prístup k mým pripomínkám o proudové smyčce. Nepresunul jsem nic tajné.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Oznámení ...

Příspěvek od Akord »

A(&F) píše:... od této chvíle je uživateli Akord vysloven zákaz psát nové (nebo jakkoliv editovat již stávající) příspěvky v Magnetické části fóra ... a to až do vyřešení celé záležitosti ... A(&F) ...
Dobre, ale dovolte reakci na predešlý Váš príspevek.

Edit [110207/0010] ... toto vlákno jsem uzamknul ... pokud chceš veřejně reagovat, je Ti k dispozici boxovárna (jinak "moderátorovna") ... A. ...


StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: Experiment s vyklenutým drátem

Příspěvek od StepanPepan »

Jarin's píše:Vzdy, kdyz jsem musel magnet vysunout abych smycku dostal na druhou stranu ruky, smycka stala, jakmile se magnet dostal do stredove polohy
sila drat otocila.
Takovéhle pohyby magnetu mají dopad na energetickou bilanci pokusu a úplně ho devalidují.
Jarin's píše: Postavil jsem i model u magnetem uchycenym
uprostred smycky, ale sila, ktera tahla magnet k venci magnetu byla prilis velka
a vzdy zpusobila vykriveni a nasledny rozhoz modelu.
Nechce se mi věřit, že třeba 2 mm drát s vyváženým magnetem nevydrží. Připadá mi to trochu jako výmluva. Mimochodem, drát nemusí být měděný.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Experiment s vyklenutým drátem

Příspěvek od Akord »

Jarin's píše: Vsichni, kteri jste si to take postavili a hovorite tedy k funkcnimu modelu, jiste vite, ze celou otacku
to nemohlo udelat, protoze se to zastavilo o prsty drzici magnet. Drat mel zcela evidentne snahu ji dokoncit.
Vzdy, kdyz jsem musel magnet vysunout abych smycku dostal na druhou stranu ruky, smycka stala, jakmile se magnet dostal do stredove polohy sila drat otocila. Postavte a zjistite to same.
Vsichni ostatni, kteri si ten model doma nepostavili vi uplny prd a jenom
tady hloupe blaboli a teoretizuji.


Postavil jsem i model u magnetem uchycenym
uprostred smycky, ale sila, ktera tahla magnet k venci magnetu byla prilis velka
a vzdy zpusobila vykriveni a nasledny rozhoz modelu. Bez soustruhu a frezky neni mozne takto
doma na kolene ten model precizne vyrobit.
Takze se ptam opravnene, KDO DALSI SI TO PRAKTICKY VYZKOUSEL?
Sam si odpovidam: NIKDO? Tak co tady kecate nesmysly.

:lol:
Žádám o stejný metr (viz červený text). Blábolí Jarin, já tohle všechno mel vyzkoušené pred 20 lety, kdy nebyl ani internet ani videa, nepotrebuji podobnou vec delat kvuli tomu, že nekdo neco nechápe a uvádí jiné do omylu.

Duvod nejsou prsty, ale nepovedená konstrukce, která by v normálním prípade ukázala opak. Hloupá výmluva na soustruh a frézu, je dost šikovných lidí , co uvedený model zvládnou i bez téhle ,,kanceláre,,. Také jsem kdysi nemel soustruh a frézu, a tyhle jednoduché pokusy mi nedelaly potíže, vše jsem zvládl bez zbytečných rečí, hlučného publika, a videa. Když nemáš odpovídající výsledky, tak neplevel vlákno, jsou to na kolene overitelné nepravdy. Nechápu, proč zde blokujete diskusi videama, které nejdou k podstate veci.

Edit [110207/1915]: ... Akorde, co je natolik nepochopitelného na "oznámení o Tobě vysloveném zákazu přispívat do magnetické části fóra" ze včerejšího dne ??? ... ( https://www.upramene.cz/forum/viewtopic. ... 0798#80798 ) ... :| ... A(&F) ...


Jarin's
Stálý člen
Příspěvky: 74
Registrován: stř 19 led 2011 22:54
Bydliště: Sdělím soukromě, nejčastěji ale doma
Dostal: 1 poděkování

Re: Experiment s vyklenutým drátem

Příspěvek od Jarin's »

Akord píše:Žádám ....
Akord NEPOCHOPIL.... a praksi take neukazal jen blabol o 20 let stare historii, ktery si prave vymyslel :lol:


Mám-li být zasažen myšlenkou, ať se o tom raději svět dozví hned.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Experiment s vyklenutým drátem

Příspěvek od poota »

Akord píše:..Nechápu, proč zde blokujete diskusi videama, které nejdou k podstate veci.
Tak to bych se Ti mohl pokusit vysvětlit.
Ta videa diskuzi nijak "neblokují", ale naopak jsou docela k věci.
Na úroveň technického provedení a vypovídací hodnotu lze samozřejmě mít různý názor.

Ty jsi svůj názor projevil, tak teď zas nech ostatní, ať si každý svobodně sám rozhodne, jak se k tomu postaví.
Zdejší osazenstvo nejsou žádní nesvéprávní blbečci, kterým je potřeba jejich názory předžvýkávat a ochraňovat je před "závadnostmi" tím, že jim budeš určovat, na co se smějí dívat a na co už ne.

Osobně žasnu nad tím, co všechno si myslíš, že Ti jen tak projde. To, že něčemu rozumíš, rozhodně neznamená, že bys měl právo určovat, kterým směrem se má tohle fórum ubírat.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: Experiment s vyklenutým drátem

Příspěvek od hatlík »

Jarin's píše:
hatlík píše: Postačí vyřešit pouhý drobný detail (na videích vždycky pacička trochu poškubne a běží to dál, což nasvědčuje, že půjde o maličkost).
Hatlik opet nepochopil :lol:
Copak jsem podle tebe nepochopil?
Tys neviděl ta videa, kde v tlapičce drží pan pokusník magnet a kolotoč rotuje a rotuje?


StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: Experiment s vyklenutým drátem

Příspěvek od StepanPepan »

Jarin's píše:A co tve vymluvy, ze nebudes kupovat magnety??? :lol: :lol:
Naivně jsem doufal, že když už jsi tak daleko, pokus dokončíš podle toho, co jsem navrhoval. Potom bych žádné magnety kupovat nemusel.
Jarin's píše:Slo jen o to prokazat, ze na vodic pusobi sila <>0, coz se prokazalo jak vypoctem,
tak pokusem.
Psal jsem, že pokud jsi magnet držel v ruce a hýbal s ním, porušil jsi energetickou bilanci pokusu. Z tak zkaženého pokusu nemůžeš vyvozovat naprosto nic. Prosím napiš mi, čemu v těchto dvou větách nerozumíš, nebo co není napsáno dostatečně jasně, pokusím se to napsat jinak.

Navíc fakt, že v určité poloze nebo rozmezí poloh působí na vodič síla a vyvolává jeho pohyb, je naprosto k ničemu, pokud tato síla není schopná působit pořád ve stejném směru a s rotorem točit, aby se z motoru dala dostat nějaká práce.


Jarin's
Stálý člen
Příspěvky: 74
Registrován: stř 19 led 2011 22:54
Bydliště: Sdělím soukromě, nejčastěji ale doma
Dostal: 1 poděkování

Re: Experiment s vyklenutým drátem

Příspěvek od Jarin's »

hatlík píše: Copak jsem podle tebe nepochopil?
Tys neviděl ta videa, kde v tlapičce drží pan pokusník magnet a kolotoč rotuje a rotuje?
TO je jednoduche nazev tohoto vlakna prece "Re: Experiment s vyklenutým drátem"
Proto jsou jakakoliv jina videa, nez o vyklenutem dratu, mimo misu.
Naposledy upravil(a) Jarin's dne pon 07 úno 2011 20:39, celkem upraveno 1 x.


Mám-li být zasažen myšlenkou, ať se o tom raději svět dozví hned.
StepanPepan
Zasloužilý člen
Příspěvky: 255
Registrován: pát 02 dub 2010 11:39
Dostal: 1 poděkování

Re: Experiment s vyklenutým drátem

Příspěvek od StepanPepan »

Jarin's píše: ...dale nemam potrebu se timto vlaknem "Vyklenuty drat" zabyvat. Tot vse pratele.
Udělal jsi devět kroků k cíli. Desátý udělat odmítáš. Je to překvapující...


Jarin's
Stálý člen
Příspěvky: 74
Registrován: stř 19 led 2011 22:54
Bydliště: Sdělím soukromě, nejčastěji ale doma
Dostal: 1 poděkování

Re: Experiment s vyklenutým drátem

Příspěvek od Jarin's »

StepanPepan píše:
Jarin's píše: ...dale nemam potrebu se timto vlaknem "Vyklenuty drat" zabyvat. Tot vse pratele.
Udělal jsi devět kroků k cíli. Desátý udělat odmítáš. Je to překvapující...
Cile uz bylo davno dosazeno, jenom nekteri o tom jeste nevi :lol: :lol:

A toto je posledni prispevek k dratu. dale uz jen reakce smajlika

Edit [2011-02-07 21:32]: Díky ... ;) a.b

Edit [2011-02-16 14:25]: Čtyři stránky původně zde pokračujících dohadů v podobném ražení byly přesunuty do Magnetických hádek a šarvátek. a.b


Mám-li být zasažen myšlenkou, ať se o tom raději svět dozví hned.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: mno,

Příspěvek od aNONym »

hatlík píše:O tomhle řeč nebyla, přečti si debatu od začátku, hlavně to, kde se tlachá o zvýšení otáček i momentu současně, zmetku!
Mírni slovník nebo budeš odstaven! :| Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: mno,

Příspěvek od hatlík »

aNONym píše:
hatlík píše:O tomhle řeč nebyla, přečti si debatu od začátku, hlavně to, kde se tlachá o zvýšení otáček i momentu současně, zmetku!
Mírni slovník nebo budeš odstaven! :| Non
TY si laskavě přečti celou debatu od počátku, než tu začneš házet machry, abys viděl, kdo tu psal kraviny!


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: mno,

Příspěvek od aNONym »

hatlík píše:
aNONym píše:
hatlík píše:O tomhle řeč nebyla, přečti si debatu od začátku, hlavně to, kde se tlachá o zvýšení otáček i momentu současně, zmetku!
Mírni slovník nebo budeš odstaven! :| Non
TY si laskavě přečti celou debatu od počátku, než tu začneš házet machry, abys viděl, kdo tu psal kraviny!
Ať už je debata jakákoliv, tak tě přesto neopravňuje k tomu, abys někoho nazýval sobě rovným označením! ;) Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
hatlík
Starší člen
Příspěvky: 189
Registrován: pon 01 bře 2010 9:52

Re: mno,

Příspěvek od hatlík »

hatlík píše:
aNONym píše:
hatlík píše:O tomhle řeč nebyla, přečti si debatu od začátku, hlavně to, kde se tlachá o zvýšení otáček i momentu současně, zmetku!
Mírni slovník nebo budeš odstaven! :| Non
TY si laskavě přečti celou debatu od počátku, než tu začneš házet machry, abys viděl, kdo tu psal kraviny!
aNONym píše:
hatlík píše:
aNONym píše:Ať už je debata jakákoliv, tak tě přesto neopravňuje k tomu, abys někoho nazýval sobě rovným označením! ;) Non
TY si přečti CELOU debatu od počátku, abys viděl, KDO a KDE psal KRAVINY!
Pak teprv tlachej!
O kravinách ani o volovinách to není! Non

Je to pouze o tvém slovníku! Pokud to snad nechápeš. Varování jsi dostal v předešlém příspěvku.

Takže využívám svého moderátorského postu a za to TLACHEJ máš jednodenní BAN. Platí od teď a vztahuje se na celé fórum! V případě, že ho porušíš, potom za každý další prohřešek se doba jeho trvání prodlužuje druhou mocninou!
aNONym píše:
hatlík píše:V záhlaví je napsáno jasně, kdo JE moderátor!


Dílna
Moderátor: Rival

Takže se uklidni a drž klapačku!!!
Takže +2, ale o karmě to není. ;) Non

A za to "drž klapačku" si pak připočti ještě jeden další den. Tzn. nechci tě vidět na fóru dřív než ve středu ráno. Předpokládám, že násobit dvěma umíš. :D

PS: Měls to řešit přes SZ. 8)
KDO je tu moderátor?

TY NE!!!

Takže DRŽ ČUMEC!


Zamčeno

Zpět na „Černá díra“