„ Karban a jeho oponentura “

Přesunuté příspěvky s "nulovou" informační hodnotou...

Moderátor: FUP - Moderátoři

Odpovědět
GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od GRS »

Karban píše:
Viliam píše:Ale aby rec nestala..
a karban nemohol povedat, ze som sa nevyjadroval odborne...

karbanik nas mily, vies, v akom sfyzikalnom systeme neplati zakon zachovania energie? ..
Meleš nesmysly.

Ten zákon platí.

Ty se tu ovšem opět budeš snažit předvést nějakou spatlaninu typu "Zeměkoule se točí zdarma bláblá, žádný motor ji nepohání .." nebo něco podobného....

:roll:
takze nevies, ok, dam ti cas si to vygooglit...
pytal som sa na nejake motory? nie nepytal... tak tu neodvadzaj od temy...
akel ako strojar by si mal mat aspon zakladnu znalost dynamickych systemov.
Naposledy upravil(a) GRS dne čtv 30 dub 2009 17:24, celkem upraveno 1 x.


Karban

Příspěvek od Karban »

Viliam píše:Meleš nesmysly.

Ten zákon platí.

Ty se tu ovšem opět budeš snažit předvést nějakou spatlaninu typu "Zeměkoule se točí zdarma bláblá, žádný motor ji nepohání .." nebo něco podobného....

:roll:
takze nevies, ok, dam ti cas si to vygooglit...
pytal som sa na nejake motory? nie nepytal... tak tu neodvadzaj od temy...[/quote]
Nic nebudu nikde "googlit", ty puberto.

Ten zákon platí.
Nezkoušej sem cpát voloviny, nebo ti ukáži na jejich chybná zadání - třeba vysokou energetickou náročnost na chlazení na značně nízkou teplotu, že ...

:roll:


GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od GRS »

Karban píše:
Viliam píše:Meleš nesmysly.

Ten zákon platí.

Ty se tu ovšem opět budeš snažit předvést nějakou spatlaninu typu "Zeměkoule se točí zdarma bláblá, žádný motor ji nepohání .." nebo něco podobného....

:roll:
takze nevies, ok, dam ti cas si to vygooglit...
pytal som sa na nejake motory? nie nepytal... tak tu neodvadzaj od temy...
Nic nebudu nikde "googlit", ty puberto.

Ten zákon platí.
Nezkoušej sem cpát voloviny, nebo ti ukáži na jejich chybná zadání - třeba vysokou energetickou náročnost na chlazení na značně nízkou teplotu, že ...

:roll:[/quote]

ok, tak dneska temu nechame tak. ztial je to dva nula. Ja som navrhol system, polozil otazku, a karbanik nevdel.
otazka cislo tri.

Co to znamena nelinerny priebeh veliciny A v zavislosti od veliciny B?

Vies? Takuto zakladnu vec by ako strojar musis poznat,pretoze musis mat nejake zakladn znalosti o grafoch.


Karban

Příspěvek od Karban »

Viliam píše: ok, tak dneska temu nechame tak. ztial je to dva nula. Ja som navrhol system, polozil otazku, a karbanik nevdel.
otazka cislo tri.

Co to znamena nelinerny priebeh veliciny A v zavislosti od veliciny B?

Vies? Takuto zakladnu vec by ako strojar musis poznat,pretoze musis mat nejake zakladn znalosti o grafoch.
Nebudu nic hledat a ani se snažit odpovídat na čvochty, které tu z tebe vypadnou, jako nějaký teoretický průběhy, zadávání nesmyslů, který není řádně definovaný a podobně.
Teorie s veličinami a podobně si nech do školičky.


Pootočení o 90° řeší pružný element, takových mechanismů jsem měl v rukou mnoho.

.--------
A víš co?
Vysvětli, co cheš slyšet - o co ti jde třeba v případě tý křivky, o kterou se tu snažíš hloupými otázkami...?

:roll:


Anonymní

Blb ostane blbem

Příspěvek od Anonymní »

O co de tebe KARBANE?


Karban

Příspěvek od Karban »

Viliamt píše:..akel ako strojar by si mal mat aspon zakladnu znalost dynamickych systemov.
Koukám, žes ještě pozměnil příspěvek...

Copak to zase vytahuješ?

Tak "dynamický systém" - a to je samozřejmě něco chytrého, kde žádný zákon zachování energie neplatí a ty samozřejmě jako mladý ambiciózní a dynamický vědátor víš, jak z toho systému vytřískat neomezené množství energie.
Ještě bych to viděl tak, že máš zaručený návod a ke spuštění funkčního prototypu zbývá doladit jen malý detail, ale samozřejmě se nezmíš neopatrně (oh, psst) zmínit, nebo by tě sebrali tajní ropoagenti a oddělali jako toho Meyera, co byl otráven jedovatým juicem poté, co vymyslel kouzelné auto na obyčejnou vodu ve prospěch všeho lidstva (..zpátky ni krok...), co ...?

:roll:


GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od GRS »

Copak to zase vytahuješ?
- Snad ako strojar sa nebojis dynamickeho systemu.

Tak "dynamický systém" - a to je samozřejmě něco chytrého, kde žádný zákon zachování energie neplatí
- dalsi bod pre mna... zle.. ako technik sa takto nevyjadruje....dovol si toto vyjadrovanie u navrhu regulacneho clena, a zakazik ta posle do riti, pretoze nebude vediet, o aky dynamicky system sa jedna...

a ty samozřejmě jako mladý ambiciózní a dynamický vědátor víš, jak z toho systému vytřískat neomezené množství energie.
- splechty, neviem kto a kedy nieco take tvrdil o mne. To som netvrdil ani ja, ani nikto kto tu na fore je. Nesedis tu uz moc dlho a neprisnilo sa Ti nieco?
Inak zasa odvadzas od temy...


Ještě bych to viděl tak, že máš zaručený návod a ke spuštění funkčního prototypu zbývá doladit jen malý detail, ale samozřejmě se nezmíš
-zle.. pocuj uz sem motory netahaj, ako musim ti svetko pisat dvakrat? Pomoze napisat to napr. cervenou? Uz sem motory netahaj. Moje otazky nemaju nic spolocne s nefunkcnymi mm.. zasa odvadzas od temy... co mas stale s tymi nefunkcnymi mm? poznas niekoho, kto ich postavil? Ak hej, rad sa pridem pozriet. Nikdy som netvrdil, ze mam postaveny funkcny prototyp mm, ktory staci doladit, a este sa mi nikto tu na fore nepriznal ze nieco take ma...

neopatrně (oh, psst) zmínit, nebo by tě sebrali tajní ropoagenti a oddělali jako toho Meyera, co byl otráven jedovatým juicem poté, co vymyslel kouzelné auto na obyčejnou vodu ve prospěch všeho lidstva (..zpátky ni krok...), co ...?

zase splechty... nebolo ani vtipne... odvadzas od temy...

karbanik, daj si kavicku, chod sa prejst, nadychaj sa vzduchu, a znova si precitaj, ake boli moje otazky :D...alebo dosli uz napady?


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: re

Příspěvek od Akord »

Viliam píše:Jedna vec je vediet konstruovat tocive motory, druha vec je vyjadrovat sa k problemu inzinierskym sposobom a s inzinierskym pristupom.
No a kde je Tvoj inžiniersky prístup v zadaní úlohy? Pozrime na nasledujúce Tvoje výroky:
Ak robil meranie priebehu mag. pola, velmi rad sa pozriem
Priebeh poľa je nezmyselný pojem.
Pretoze mag. pole existuje v priestore, miesto posobenia pruziny je max. na plochu.
Ďalší nezmyselný výrok a porovnanie. Ako môžeš porovnávať pole v priestore s miestom pôsobenia pružiny. Okrem toho sily medzi molekulami a atómami v látke či pružine tiež pôsobia na diaľku, a o mieste pôsobenia, či ploche nemôže byť ani reči. Ide iba o mierku. Pripomínam, že sú aj plynové pružiny.
vsetko ohladom mm sa toci okolo nelinearity. Tu nelinearitu karban akosi nevie stravit...
Magnetické pole je naopak totálne lineárne, platí v ňom superpozícia. Nemýľ si nelinearitu poľa s nelineárnou závislosťou sily od vzdialenosti.
Na filozofický balast reagovať nebudem, nieže by som nevedel, ale je ho na fóre priveľa.


GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

Re: re

Příspěvek od GRS »

Akord píše:
Viliam píše:Jedna vec je vediet konstruovat tocive motory, druha vec je vyjadrovat sa k problemu inzinierskym sposobom a s inzinierskym pristupom.
No a kde je Tvoj inžiniersky prístup v zadaní úlohy? Pozrime na nasledujúce Tvoje výroky:
Ak robil meranie priebehu mag. pola, velmi rad sa pozriem
Priebeh poľa je nezmyselný pojem.
Pretoze mag. pole existuje v priestore, miesto posobenia pruziny je max. na plochu.
Ďalší nezmyselný výrok a porovnanie. Ako môžeš porovnávať pole v priestore s miestom pôsobenia pružiny. Okrem toho sily medzi molekulami a atómami v látke či pružine tiež pôsobia na diaľku, a o mieste pôsobenia, či ploche nemôže byť ani reči. Ide iba o mierku. Pripomínam, že sú aj plynové pružiny.
vsetko ohladom mm sa toci okolo nelinearity. Tu nelinearitu karban akosi nevie stravit...
Magnetické pole je naopak totálne lineárne, platí v ňom superpozícia. Nemýľ si nelinearitu poľa s nelineárnou závislosťou sily od vzdialenosti.
Na filozofický balast reagovať nebudem, nieže by som nevedel, ale je ho na fóre priveľa.
akord, asi si nepostrehol, ze sa bavim na urovni karbana. Nereaguj na moje prispevky bez mojho vyzvania, nesnaz sa tu hajit, lebo to bude este horsie. Ja som na Tvoje pripevky tiez reagoval len ked som mal co k probleme povedat. Som uz pisal, ze Tvoje reakcie ma v tomto vlakne nezaujimaju, zaloz si vlastne vlakno akord a jeho argumentacia, alebo sa postazuj vo vlakne ring volny boxovarna.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

meraj rovnakým metrom

Příspěvek od Akord »

Viliam píše:akord, asi si nepostrehol, ze sa bavim na urovni karbana. Nereaguj na moje prispevky bez mojho vyzvania, nesnaz sa tu hajit, lebo to bude este horsie. Ja som na Tvoje pripevky tiez reagoval len ked som mal co k probleme povedat. Som uz pisal, ze Tvoje reakcie ma v tomto vlakne nezaujimaju, zaloz si vlastne vlakno akord a jeho argumentacia, alebo sa postazuj vo vlakne ring volny boxovarna.
Toto vlákno si nezaložil Ty a nie si jediný čitateľ. Zjavne sa neriadiš vlastnými odporúčaniami. K problému si nenapísal okrem urážok prakticky nič. Si prakticky anonym a nemáš nárok určovať na fóre žiadne nové pravidlá.


GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

Re: meraj rovnakým metrom

Příspěvek od GRS »

Akord, zasa mas zbytocne poznamky?

Meraj dvojakym metrom? Trafena hus zagagala, Ty ma poucaj o dvojakom metri... Tvoje urazanie druchych je v poriadku...
Sa so mnou nebav, ak chces merat rovnakym metrom... musim byt tiez hlboko pod Tvoju uroven.


Okoloidúci

Vilo

Příspěvek od Okoloidúci »

sa ti fakt cudujem. Preco sa tu zahadzujes s tym narcisom?? Je tak uspesny v svojej cinnosti elektrotechnika ze ma cas permanentne visiet na fore a to cosi vypoveda, nie?

L.


Karban

Příspěvek od Karban »

Viliam píše:Copak to zase vytahuješ?
- Snad ako strojar sa nebojis dynamickeho systemu.

Tak "dynamický systém" - a to je samozřejmě něco chytrého, kde žádný zákon zachování energie neplatí
- dalsi bod pre mna... zle.. ako technik sa takto nevyjadruje....dovol si toto vyjadrovanie u navrhu regulacneho clena, a zakazik ta posle do riti, pretoze nebude vediet, o aky dynamicky system sa jedna...

a ty samozřejmě jako mladý ambiciózní a dynamický vědátor víš, jak z toho systému vytřískat neomezené množství energie.
- splechty, neviem kto a kedy nieco take tvrdil o mne. To som netvrdil ani ja, ani nikto kto tu na fore je. Nesedis tu uz moc dlho a neprisnilo sa Ti nieco?
Inak zasa odvadzas od temy...


Ještě bych to viděl tak, že máš zaručený návod a ke spuštění funkčního prototypu zbývá doladit jen malý detail, ale samozřejmě se nezmíš
-zle.. pocuj uz sem motory netahaj, ako musim ti svetko pisat dvakrat? Pomoze napisat to napr. cervenou? Uz sem motory netahaj. Moje otazky nemaju nic spolocne s nefunkcnymi mm.. zasa odvadzas od temy... co mas stale s tymi nefunkcnymi mm? poznas niekoho, kto ich postavil? Ak hej, rad sa pridem pozriet. Nikdy som netvrdil, ze mam postaveny funkcny prototyp mm, ktory staci doladit, a este sa mi nikto tu na fore nepriznal ze nieco take ma...

neopatrně (oh, psst) zmínit, nebo by tě sebrali tajní ropoagenti a oddělali jako toho Meyera, co byl otráven jedovatým juicem poté, co vymyslel kouzelné auto na obyčejnou vodu ve prospěch všeho lidstva (..zpátky ni krok...), co ...?

zase splechty... nebolo ani vtipne... odvadzas od temy...

karbanik, daj si kavicku, chod sa prejst, nadychaj sa vzduchu, a znova si precitaj, ake boli moje otazky :D...alebo dosli uz napady?
Ty tvý otázky opravdu nemají hlavu ani patu.

Za termín "dynamický systém" můžeš schovat kdeco.

Zákon, o kterém tu řeč, zkrátka platí - nevíí, co sem pleteš nějakýho zákazníka.
(jen tuším proč - patrně máš nějakou školičku obchodního zaměření).

Tak si otázkuj a piš tučně; jelikož ty věty nedávají mnoho smyslu, těžko na ně něco odpovím.
Jestli odpověď chceš, tak mluv trochu srozumitelně.
Např. místo výroku "dynamický systém" vysvětli, co si pod tím vůbec představuješ.

Já takových "chytřevypadajících" termínů viděl už hodně.

- pohotovostní souprava
- provozní odbor
- speciální zařízení
- bonitní komodita

Tak buď tak laskav, a použij jiný styl...

8)


GRS
Stálý člen
Příspěvky: 92
Registrován: stř 01 lis 2006 16:48
Bydliště: Brno
Dostal: 1 poděkování

...

Příspěvek od GRS »

Ty tvý otázky opravdu nemají hlavu ani patu.
Za termín "dynamický systém" můžeš schovat kdeco.
-To dobre vidim ze si podal odpoved stylom "kdeco," preto som uviedol priklad so zakaznikom.

Zákon, o kterém tu řeč, zkrátka platí - nevíí, co sem pleteš nějakýho zákazníka.
-Karbanik, to bol prave ten priklad, aby si pochopil, ze si mi dal odpoved typu "dopln si co chces" preto som tam doplnil toho zakaznika, na pochopenie toho, aky si mi dal styl odpovede.

Tak si otázkuj a piš tučně;
- Strucnejsie to nejde. Mam pouzivat vztahy a vzorce?

jelikož ty věty nedávají mnoho smyslu, těžko na ně něco odpovím.
- a nemam Ti napisat rovno odpoved?
Kam sa podela Tvoja znalost rozdelenia dynamickych sytemov z hladiska zakonov zachovania energie? Este do nedavna si vsetkemu rozumel, dedusko karbanik.

styl a'la dedusko karbanik nevyhovuje? :]...
Naposledy upravil(a) GRS dne sob 02 kvě 2009 20:11, celkem upraveno 1 x.


Karban

Re: ...

Příspěvek od Karban »

Viliam píše:- a nemam Ti napisat rovno odpoved?
Kam sa podela Tvoja znalost rozdelenia dynamickych sytemov z hladiska zakonov zachovania energie? Este do nedavna si vsetkemu rozumel, dedusko karbanik.

styl a'la karbanik nevyhovuje? :]..
Zákony fyziky platí - říkej si čemu chceš třeba "dynamický systém", ale platí i tam.


Odpovědět

Zpět na „Černá díra“