Nový Globální moderátor (moderátorka)

Všeobecné informace o nové verzi fóra.
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Nový Globální moderátor (moderátorka)

Příspěvek od abul »

Byl bych taky pro Anriho, aby se misky vah takříkajíc vyrovnaly. Myslím tím moderátorské duo Poota & Anri. To by podle mých představ mělo co do globálního moderátorství stačit. Pokud ti dva budou rozumně spolupracovat, bude to perfektní.
Mimo téma (offtopic)
Jejich práce by ale měla být podstatně zjednodušená, aby opravdu nemuseli číst všechno. Taky pokud se z jejich povinností vypustí přemýšlet za každého pisatele, ohromně se jim uleví. To nemyslím ironicky, ale zcela vážně. Zakladatel vlákny by si ho měl taky moderovat, globálové by zasahovali jen v případě, že nižší moderátor by třeba už na fórum nechodil a ve vláknu by byl bordel nebo v jiných důležitých případech, či sporech. Vůbec by se jich netýkala mluva (sprostá slova apod.), na to jsou přeci filtry, ne? Samozřejmě občas něco uteče, ale z toho se svět nezboří. Tak by měli na starosti útoky spamerů a ostatní technické záležitosti. No i tak je toho celkem dost, ale tohle už patří do jiného vlákna...
P.S. Vždyť on to samé vlastně už napsal martin11 ve vláknu A je to jen Vaše...


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Globální moderátor (moderátorka)

Příspěvek od Ilem »

Hlasujete hezky, ale pro dva lidi, kteří jsou mimo hru. Asi vám uniklo, že Anri to na vlastní žádost složil nedávno a Poota dnes podal demisi k 31.5..


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nový Globální moderátor (moderátorka)

Příspěvek od Ilem »

sisa píše: V této podobě je to totiž práce na plný úvazek a na to připadají do úvahy jenom důchodci.
Ještě továrníci a majitelé činžovních domů :lol:
Nebo větší množství sekčních moderátorů by mohlo být řešení, aby nezbylo tolik práce na globály.


"Dum spiro spero"
Ciceron
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Nový Globální moderátor (moderátorka)

Příspěvek od abul »

Ilem píše:Hlasujete hezky, ale pro dva lidi, kteří jsou mimo hru. Asi vám uniklo, že Anri to na vlastní žádost složil nedávno a Poota dnes podal demisi k 31.5..
Ale neuniklo, to spíš jen proto, že jsou zavedení, dobří a umí to. Ona by jinak asi měla stát otázka jako: Kdo je ochoten stát se globálním moderátorem, hlaste se u Rivala. Požadavky jsou ..... atd.
Takhle můžu chtí třeba Láďu Putina, ale on už něco má :D


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
deʒa vy
Zasloužilý člen
Příspěvky: 362
Registrován: čtv 30 dub 2015 9:17
Dal: 86 poděkování
Dostal: 95 poděkování

Re: Nový Globální moderátor (moderátorka)

Příspěvek od deʒa vy »

abul píše:
Ilem píše:Hlasujete hezky, ale pro dva lidi, kteří jsou mimo hru. Asi vám uniklo, že Anri to na vlastní žádost složil nedávno a Poota dnes podal demisi k 31.5..
Ale neuniklo, to spíš jen proto, že jsou zavedení, dobří a umí to.
Nestrannosť moderátora pre forum s tak širokým záberom oblastí ako toto je ďaleko večou devízou ako jeho odbornosť.


Být sám sebou má za následok vyhostenie mnohými luďmi, podrobenie se prianiu iných má za následok být vyhosteným sám v sebe... Príroda nerobí žiadne skoky... Míerou chápania člověk pracuje na sebe, mierou nechápania na toho, kdo chápe víc...
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Nový Globální moderátor (moderátorka)

Příspěvek od abul »

deʒa vy píše:Nestrannosť moderátora pre forum s tak širokým záberom oblastí ako toto je ďaleko večou devízou ako jeho odbornosť.
Máš pravdu, proto chápu moderátory spíše jako údržbáře po technické stránce chodu fóra, než supervizory.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Nový Globální moderátor (moderátorka)

Příspěvek od sisa »

Možná by nebylo od věci, napsat sem povinnosti GM, jeho náplň práce (konkrétně).
Takto je to moc všeobecné, myslím, že hodně lidí ani neví, co by měli jako GM dělat. A tak nevědí, jestli se chtějí přihlásit nebo ne.


Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Nový Globální moderátor (moderátorka)

Příspěvek od abul »

sisa píše:Možná by nebylo od věci, napsat sem povinnosti GM, jeho náplň práce (konkrétně).
Copak o to, napsat bychom to mohli. Spíš by ale bylo nejdříve třeba znát Rivalův názor či záměr, jinak tu můžeme tlachat donekonečna. Ale to potom asi spíš někam do Nových pravidel.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nový Globální moderátor (moderátorka)

Příspěvek od poota »

Jestli můžu něco připodotknout, tak v návrhu nových pravidel jsou práva i povinnosti moderátorů dost důkladně definována a dokonce si je můžete porovnat s pravidly stávajícími, abyste mohli uznamenat jestli jsou nějakým pokrokem.
Trochu mě zaráží fakt, že jste se většinou dost vehementně k novým pravidlům v příslušném vlákně vyjadřovali a přitom vám tenhle detail dokázal uniknout - nebo že byste snad o pravidlech diskutovali a přitom se do nich ani nepodívali?

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Nový Globální moderátor (moderátorka)

Příspěvek od sisa »

Na práva a povinnosti jsem se neptala. :) Zajímá mě praktická stránka věci. např. kolik hodin denně tu GM musí být, může někdy chybět, musí číst všechno...
Pokud moc zasahovat nebude a bude řešit jen technickou stránku věci, tak je jedno, kdo to je. Pokud bude muset řešit nějaké spory a ty jsem za pět let nezaznamenala, ale je pravda, že chodím jenom do sekce zdraví, tak by to měl být nestranný člověk, spravedlivý, bez sarkasmu a ironie a hlavně nad věcí.
Tož, já nějaké spory a hádky do budoucna neočekávám, v podstatě je mi jedno, kdo to bude.


milnem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 291
Registrován: sob 29 led 2011 19:43
Bydliště: Zlínský kraj
Dal: 849 poděkování
Dostal: 211 poděkování

Re: Nový Globální moderátor (moderátorka)

Příspěvek od milnem »

sisa píše: Pokud bude muset řešit nějaké spory a ty jsem za pět let nezaznamenala, ale je pravda, že chodím jenom do sekce zdraví, tak by to měl být nestranný člověk, spravedlivý, bez sarkasmu a ironie a hlavně nad věcí.
Díky Siso. :)
M.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nový Globální moderátor (moderátorka)

Příspěvek od poota »

Dobrá siso.
Tak především musí číst všechny příspěvky, které se objeví na skle. Pak musí vyřizovat příspěvky "ke schválení", to znamená první příspěvky nově registrovaných členů, schválit ty "normální", upravit nebo pozastavit ty s komerční reklamou, spamery přesunout do Odkládárny spamů a zabanovat jak spamery, tak i jejich IP. U nových členů taky většinou přesunout jejich nesprávně umístěný příspěvek a informovat je o přesunutí i jeho důvodu.
Protože vlákna neslouží jenom k momentálnímu čtení toho, co se právě napsalo, ale hlavně jako zdroj konkrétních informací o jejich "předmětu", tak je potřeba, aby každé vlákno jednalo co nejvíc o něm a co nejmíň o něčem jiném, protože když někdo hledá informace třeba o výrobě vodíku, tak ho zdržuje číst dvě stránky nějakých osobních dohadů o něčem úplně jiném. Přitom si nemůže dovolit to nečíst, protože i mezi tím "smetím" mohou být cenné informace, kvůli kterým to čte. Takže tohle je důvodem, proč se mají označovat offtopicy, proč se příspěvky přesouvají do vhodnějších vláken a proč se z některých "odboček" dělají separátní vlákna. Kolik času zabere takovéhle průběžné čištění záleží hlavně na tom, kolik neukázněných nebo bezohledných uživatelů zrovna přispívá a jak "těžce" nesou svoje omezování, protože se jim ještě musí reagovat na jejich námitky. U čištění celého zaneřáděného vlákna je to s časem jednoduché - prostě to zabere tolik času, kolik je ho k dispozici a trvá to tak dlouho, než se dojde na konec vlákna - a je to práce zdlouhavá a náročná na přemýšlení, kombinování a hlavně hlídání chyb.
Jak vypadá takové vlákno před čištěním si můžeš prohlédnout třeba "Co kde na netu" nebo "Relax u kávičky" - a můžeš si při té příležitosti představit, že bys z toho chtěla udělat několik vláken o těch zajímavých tématech, které jsou tam nadhozené. A nemusíš se při tom ani starat o technickou stránku věci, která také rozhodně není nijak triviální, ale kterou Ti to nebudu komplikovat.
Ty na skle "viditelné" zásahy moderátorů si asi představíš snadno sama, jenom si k nim ještě uvědom, že nad vším je potřeba dost důkladně přemýšlet, protože chyby se většinou neodpouštějí a nejspíš budeš muset ještě všechno co uděláš taky umět obhájit a většinou před dost nepříznivě naladěným protějškem.
Doufám, že jsem Tě navnadil :lol: a klidně se ptej dál, pokud Ti něco není jasné.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
sisa
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1178
Registrován: ned 16 kvě 2010 9:34
Bydliště: Praha
Dal: 1783 poděkování
Dostal: 634 poděkování

Re: Nový Globální moderátor (moderátorka)

Příspěvek od sisa »

Poo, děkuji pěkně, přesně to jsem chtěla vědět. :good:
Co myslíš tím navnadil? Nenavnadil, jen jsem si uvědomila, že vlastně ani nevím, co moderátor dělá kromě toho, co vidím já jako koncový uživatel. Nic jiného v tom nehledej. :)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nový Globální moderátor (moderátorka)

Příspěvek od poota »

Nenavnadil :( - škoda.
Nicméně kdybys přece jenom měla chuť na nějaké moderování, tak můžeš pro začátek požádat Rivala o to, aby Ti svěřil k moderování nějaké Tvému srdci blízké vlákno - myslím, že by jen uvítal, když si v něm budeš udržovat pořádek. A pokud se Ti to zalíbí a osvědčíš se, může Ti třeba svěřit do péče i celou sekci.
Ono moderovat bez zkušeností hned celé fórum je přece jenom dost velké sousto - spadl jsem do toho taky jak "žába do mlíka" a tak o tom trochu něco vím.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
abul
Zasloužilý člen
Příspěvky: 207
Registrován: pát 16 dub 2010 6:34
Dal: 106 poděkování
Dostal: 197 poděkování

Re: Nový Globální moderátor (moderátorka)

Příspěvek od abul »

poota píše:Ono moderovat bez zkušeností hned celé fórum je přece jenom dost velké sousto - spadl jsem do toho taky jak "žába do mlíka" a tak o tom trochu něco vím.
Myslím, že zrovna Tebe nikdo nekritizuje. Ve stavu, jakém se moderování nachází teď, je to určitě nezáživná mravenčí práce. Ale my jsme přemýšleli o tom, jak to změnit, zjednodušit protože tenhle systém je prostě podel mého názoru zbytečně složitý a komplikuje život všem. V tomto smyslu jsem (ne)měl možnost se vyjádřit už dřív ve vlákně Změna pravidel FUP Takže nová pravidla jsme (nebo alespoň já) četli, ale ta by v případě změny způsobu moderování byla passé. No a jakékoli konkrétnější plánování této změny je vcelku bezpředmětné, pokud ji Rival neuzná za fóru prospěšnou.


Když mluvíš, tvá slova by měla být lepší než ticho.
Odpovědět

Zpět na „Nové fórum“