ESP-mimosmyslové vnímání-diskuze

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Re: re:esp

Příspěvek od pepo.bn »

Anonymous píše:...
-většina cest nevede nikam, natož do "Říma",ono totiž převelice závisí na tom, co přesně je hledáno...
Anonymous "no budiš" . Je velký rozdiel , medzi tým , čo hladá tvoje "Ja" a tým čo nájde tvoje "Ja". Ten "Rím" je samozrejme myslený obrazne a myslím , že aj tebe to došlo . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Díky za titul

Příspěvek od 1220 »

Zdravím Pepu, díky.
Pro Anomyma mám pochopení, ono to opravdu z vnějšku vypadá, že se neděje nic. Pokud by spontánně nedocházelo ke třídění není to cesta někam, ale přímo do pekla. Je tady nutnost to otestovat ,v případě nefunkčnosti utřiďování nelze jít dál, protože zkušenosti dosud nejsou zapsány, natožpak prožity , a pak je opravdu :enaughty: nemožné jít dál touto cestou. Iluze mohou člověka vyřadit ze společenství zdravých.
Prostě bez průvodce zkoušet, je to hazard.
K.


Anonymní

re:ESP

Příspěvek od Anonymní »

Pepo bn zdravím :D --
Karel m -díky za slova rozumu...
Pepo bn- buďme tedy důslední-v terminologii , kterou jsi nadhodil a kterou tu ostatně naznačil i morse59-od začátku tu nejsou žádné dvě já.A také nikdo, kdo by já/je-li libo Já/ hledal.Ale tohle se přeci začátečníkům neříká./Občas na to pozapomene nějaký anglický "učitel", a pak je z toho plný regál příruček../

Pepo bn napsal:Je velký rozdiel , medzi tým , čo hladá tvoje "Ja" a tým čo nájde tvoje "Ja".

Pozn:A hledá Já já /blbost no i když svět se tak trochu jeví..../nebo já Já/zapeklitý úkol na 5tis stran pro racionální Angličany/ nebo Já je /a radši přidáme i malinko není/ v já a já je/a radši přidáme i malinko není/ v Já a co Já-Já -a kde je potom já a kde čas...no tak radši dost řečí ...
Z jednoho pohledu to tedy rozdíl možná je,z druhého vůbec ./slova Já a já -------ojoj -už vygenerovaly mraky omylů a co je na začátku prostě vyloučit a být zticha bez konceptů./
Chápu-je to málo zábavné-no tak zapálíme pořádný americký ohňostroj....

Pro knihy T.McKennyho a dalších- /proč v kontextu nezmínit i guru drogové jogy T.Learyho-třeba jeho Politiku extáze a klasické pojmy vypadnout-zapnout-naladit- z tohoto navrženého uspořádání lidské společnosti předem žádám o pardon/ se mezi přáteli vžil pojmem "hamburgrová joga".Mudr.Standa Grof je stejný sáček -odkojený tímtéž a jeho vulgarizaci pranayamy /poté když výzkum s některými látkami byl v kontextu neudržitelný,/raději ani nezmiňuji-to je přímo školní případ toho, oč se zde jedná.Vaření bramboračky. Bohužel- pokusy Leara,McKennyho,Grofa si na autentickou šamanskou tradici nedošáhnou.

Zázrak který je /i není/ zázrakem právě proto,že vůbec vlastně není/nebo vlastně právě je?/ -ale to nejsou psychedelické spekulace nad I-tingem nebo barevná cingrlátka Na tohle T.McKenna,T.Leary ani S.Grof svými postupy a pokusy "vraž tam deset vajec a foukni do toho vysavačem :shock: "nestačí.
Názor-nic ve zlém.. :lol: .


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Ja.

Příspěvek od pepo.bn »

Anonymní "no budiš". Medzi tvojím "Ja" a "tým Ja" o ktorom som hovoril je jeden obrovský rozdiel ! Aký ? Tvoje "Ja" žije v "súlade" s tvojím egom a to "druhé Ja" čo ta "navštívi" ego nepozná ! Ale to už je o niečom úplne inom ako tvoj predošlý príspevok do tohto vlákna. PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
morse59
Starší člen
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 22 úno 2007 19:32
Bydliště: hradec králové
Dostal: 5 poděkování

Příspěvek od morse59 »

Zdravím Vás pánové. Pepo tady Ti musím odporovat. Jaké Tvoje jedno já a druhé já a pod? Já ,to pravé je pouze jedno a to je ještě otázka jestli je opravdu jen tvoje. Největší "učeností" je držet hubu. Takto to napsal jeden velký a velmi skromný člověk,kterýž opravdu našel a prošel tu tvoji estu do Říma. Ticho a zase ticho ,v tom je všechno a to ostatní není důležité,ale naopak zavádějící. Promińte ,že se tak rozepisuji,ale mám již jisté zkušenosti a bohužel kolem sebe vidím moc špatného. Mějte se hezky a ať Vám všechno jde jen dobře. Ahoj


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Re: Já

Příspěvek od pepo.bn »

Morze59 zdravím Ťa. Keby to "Ja" bolo len jedno (tak ako píšeš) , dodnes by sme žili na "stromoch". "Držet hubu" - prepáč ale to naozaj nemá nič spoločné s ESP, tam totiž žiadna "huba" neegzistuje. Aj Ja mam svoje skúsenosti a "tam" to určite nenajdeš. Som rád , že si prispel na tento "velmi tenký ľad" svojou troškou. PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
morse59
Starší člen
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 22 úno 2007 19:32
Bydliště: hradec králové
Dostal: 5 poděkování

Příspěvek od morse59 »

Ahoj Pepo. Asi jsem to napsal ve špatných souvislostech. Tak tedy:
Lidé se skutečným prožitkem se poznají navzájem a tento prožitek je u všech stejný. To "držet hubu" je jen nadsázka nebo obrat a znamená to
že čím méně o tom mluvíme a více se sebeutišujeme ve smyslu odprostění se od myšlenek,tím více se přibližujeme a otevíráme tomu co musí zákonitě přijít,pokud jsme pravdiví. Je to jako s energií kolem nás.
žijeme v oceánu a nevidíme pro vodu vodu samou. Pokud se něco podaří vyzískat,tak je to díky čeření tohoto prostředí. Až poznáme ,že všechno souvisí a že všechno toto jsme, budeme nakládat s energií jako s něčím,co je nám přirozené. Mimo jiné i o tomto je pravá CESTA.
Ahoj Pe po, rád Tě čtu a zdravím. Morse59


Anonymní

re:ESP

Příspěvek od Anonymní »

Pepo bn zdravím:
/nic ve zlém/ :D
rekapitulace:"zajímavý" člověk nadhodil kontroverzní téma.V rámci uzavřené diskuse informovaných-žádný problém.Představa, že právě tohle bude ta "rychlovka" kterou objeví a"sjede" můj synek mě nebere.Spousta lidí má o těchto tématech a reálných rizicích celkem příliš optimistické povrchní informace.Nadhozené metody nejsou něco, co se dá "naordinovat" přes forum kde komu.
Sednout a uklidnit mysl-ojoj-kdo zkusil ví oč jde.Tady se obtíže při realizaci prvotního nesmyslného konceptu"dosažení" postarají o postupnou zralost adepta a rychle vysejí "zevlouny".Paradoxně-z hlediska výsledků, běhá v mém okolí mnohem víc úspěšných džnanajogínů a buddhisticky praktikujících " i s tím nepodstatným ESP" než z hlediska téhle diskuze "úspěšných" nadšených uživatelů drog.Čistě statisticky.Neúspěšný jogin či buddhisticky praktikující je vyrovnaná harmonická osoba s ukázněným egem-bohužel.Neúspěšný adept naznačených postupů je často dlouhodobý zákazník systému zdravotního zabezpečení v areálu se speciální péčí. A přitom-Obrázky na plátně jsou pořád jen obrázky na plátně -kde je jejich "existence" nebo snad "nezávislá existence".Málo kdo si všimne, kdo se na ně dívá,-no nechme toho.Hypnosa-děkuji hypnotizovaní právě jsme.Nebudu si v hypnoze ordinovat hypnozu....

Mlčení mysli v nadhození morse 59 je snadné,není v něm konceptů,hledisek,stanovisek,dosahování a uchopování.Při neúspěchu je výsledkem"pouhý" hluboký klid mysli.Ve zmatku dneška zázrak.V případě pokroku se otevřou"netušené obzory" jako trvalá skutečnost vlastního bytí.Konceptuální mysl při těchto postupech se nemá čeho zachytit,neplodí ty nekonečné stohy souvislostí "mezi stíny".A když člověk nechce rovnou spasit svoje "tak zoufale neduchovní" okolí,není v tom problém.ESP-no ano,pouze polovina pokročilých jogínů je zčásti nebo úplně jasnovidná.Protože se tyto kanály objevily spontánně s odstupem po přesunu těžiště vlastního bytí/ po vyprchání "spasitelského ega"/ většina těch rozumných používá tyto "kanály " k něčemu praktičtějšímu, než masáži "ega" a následnému spisování "přemoudřelých konceptuálních kosmogonií.".
U jogínů a buddhistů -předchozí -ve většině případů poměrně dlouhé období "sucha" pro mysl plnou očekávání vykřesalo v adeptovi alespoň jakous takous etiku a realistický odhad okolí a vlastních sil.Tady nejde o "dotyk nebo nedotyk".Hodina sezení je hodinou buddhy.Není tu nic, co by mělo nebo mohlo být dosahováno.Pokud by to tu nebylo už teď ,nestojí to za snažení.Když odjížděl "neúspěšný" adept zenového buddhismu z kláštera,učitel ho doprovodil na molo."Hledal jsi osvícení a myslíš si, žes neuspěl-a já ti říkám, že v tomto klášteře jsi byl vykován..".
Cesty které naznačuješ jsou "rozumné"pouze pod přímým dohledem někoho, kdo je prošel a po pečlivém zvážení"konstituce" aspiranta.
Chodil jsem před lety navštěvovat jednoho horlivého kamaráda co hledal "chytrou" zkratku do blázince...
Zkus někdy pohovořit na tohle téma třeba s lámou Ole Nydahlem,bývalým drogovým nadšencem z Amsterodamu, dnes jedním ze svébytných
učitelů vadžrajanového- silového- buddhismu tibetského typu.Každého nechytí při "květinovým" výletě po Tibetě za křídlo karmapa..Ty s....y z podvědomí doloval i tak dlouhý měsíce..
A teď něco optimistického.
Mluvit je někdy stejné jako mlčet.Prostě jen vylejt sklenici vody do rybníka zmatku dnešní podivné doby..nic podstatného se nestane a nemá stát.. :lol:
Měj se hezky Pepo bn.. pouhý názor


morse59
Starší člen
Příspěvky: 157
Registrován: čtv 22 úno 2007 19:32
Bydliště: hradec králové
Dostal: 5 poděkování

re.ESP

Příspěvek od morse59 »

Zdravím Vás pánové. Naprosto souhlasím s panem anonymním , a jen bych chtěl dodat, že před lety jeden známý léčitel nás varoval při setkání před neuváženým a neodborným použitím hypnózy. Na praktických ukázkách demonstroval co se může stát. On tvrdil, že hypnóza ze cituji: "je to hrozná pecka přes obě hemisféry a těžko se to potom napravuje" a blázince jsou pořád dost plné. Jinak hypnózy si užíváme a ještě užijeme v běžném životě dost a dost jak napsal pan anonymní.
Takže radši myslet po selsku a vydržet. Ahoj Morse59


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

ESP.

Příspěvek od pepo.bn »

Je velký rozdiel medzi tým , či zostane koza celá a vlk nažratí alebo vlk celý a koza nažratá. PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Anonymní

re:ESP

Příspěvek od Anonymní »

Lidi lze rozdělit do dvou hlavních typů-většina volí zlatou střední cestu a podvědomě tak realisticky hodnotí vlastní síly a možnosti.Tím nepopírám, že existují lidé typu“posvěcená krajnost“ ale při komunikaci směrem do vnějšku nesmí opomenout tento rozdíl,jinak rada může být zavádějící.Zenový mistři většinou nechávali „potvrdit míru svého vhledu“
jinou autoritu.Nikoli kvůli sobě, pro klid svých „žáků“...Následující ukázka je „pravdivá“,nepochybně, ale prostě není normou v komunitě horolezců.Většina musí volit jiné postupy, protože riziko je neúměrné...
Přílohy
dan_osman.wmv
(3.63 MiB) Staženo 287 x


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Re: re.ESP

Příspěvek od pepo.bn »

morse59 píše:Zdravím Vás pánové. Naprosto souhlasím s panem anonymním , a jen bych chtěl dodat, že před lety jeden známý léčitel nás varoval při setkání před neuváženým a neodborným použitím hypnózy. Na praktických ukázkách demonstroval co se může stát. On tvrdil, že hypnóza ze cituji: "je to hrozná pecka přes obě hemisféry a těžko se to potom napravuje" a blázince jsou pořád dost plné. Jinak hypnózy si užíváme a ještě užijeme v běžném životě dost a dost jak napsal pan anonymní.
Takže radši myslet po selsku a vydržet. Ahoj Morse59
Morse59 zdravím Ťa. Hypnoza je len jedna z ciest na "cestu poznania" (ESP), no nie je jedíná a je fakt , že pre toho čo má "problém" , tak nie je zrovna najvhodnejšia a už vôbec bez dobrého sprievodcu . Pokjal človek s "problémom" nechce vymeniť "občianský za kazajku" , nedoporučujem túto cestu ani Ja . Musím priznať , že Ja osobne s tým v súčastnosti problem nemám , nakolko dá sa hovoriť už o 10-ročiach , čo sa "zahrávam" s autohypnozou . Je fakt , že keď som začínal s ESP tak som sa uchyloval k rôznim "skratkám" . Nie vždy to bolo o ESP a je fakt , že dosť často to zišlo z "cesty" k ESP. V súčastnosti toto hladanie už mám za sebou a musím s odstupom času uznať , že nebolo až také zbytočné , preto že aj vďaka týmto skúsenostiam viem čo hladám ale hlavne viem "gde som" . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Anonymní

re:ESPY

Příspěvek od Anonymní »

pepo.bn píše: Je velký rozdiel medzi tým , či zostane koza celá a vlk nažratí alebo vlk celý a koza nažratá. PePo
Když ztichne mysl-kde je koza a kde je vlk ,kam zmizel ten, kdo je rozlišuje.


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

ESP.

Příspěvek od pepo.bn »

Anonýmní "no budiš" , ESP a meditácia nie je jedno a to isté a bolo by podla mna velkou chybou tieto dve rozdielné "cesti" si navzájom zamienať . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Anonymní

re:ESP

Příspěvek od Anonymní »

Pepo bn:
hříčka:
Byl člověk, co zdědil něco peněz,běžel a koupil si dům.Druhý zdědil také něco peněz,zapřel se však a investoval je.Hned si nekoupil nic.
Po čase však vlastnil všechny domy v okolí.


Odpovědět

Zpět na „Universum“