Prostor

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Odpověď

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Ilem píše: Pochopil jsem správně, že ...... že buď vás učil fyziku tělocvikář, nebo jsi vždycky na hodině fyziky chyběl.
Nazdar Ileme,

Prosím Tě, pořiď si ten hranol, nebo dva, a ty "filtry" a pohraj si. Já ten pokus dal dohromady pod 10 dolarů.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Odpověď

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Schneider píše: Disperze (rozklad) světla .....
Disperzi objevil experimentálně se skleněným hranolem britský fyzik Isaac Newton (1643 - 1727).
Nazdar Jane,

Do té školy co ty jsem taky chodil. Co se týče Newtona, určitě tu dispersi světla neobjevil, i když ji demonstroval a něco k tomu měl co říct. Ona duha je poněkud starší vynález.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
kacha
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15 led 2007 20:29
Bydliště: Ostrava
Dostal: 2 poděkování

Re: Odpověď

Příspěvek od kacha »

Je tomu téměř měsíc,kdy jsem tu naposledy něčím přispěl. Dal jsem k dispozici telefonní číslo. Nikdo se neozval.Škoda,vaše diskuse je nepochybně zajímavá. Má však jeden zásadní nedostatek. Chybí jí bezprostřední vazba k názvu tohoto vlákna t.j. vazba na strukturu prostoru.Mnohé by se ve vztahu k této fyzikální entitě jevilo pochopitelnější.


kacha
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15 led 2007 20:29
Bydliště: Ostrava
Dostal: 2 poděkování

Re: Odpověď

Příspěvek od kacha »

Abych tu nebyl pokládán za zdroj lacinných knížecích představ. Dám Vám hloubavejším něco mnohem zajímavějšího . Dle aktuální kvantové teorie nelze nic determinovat. Proč je však vnější projev sluneční aktivity , jeho spektrum chápáno determinovaně. Tzv. náhodné srážky atomů ve slunečním plynu a jedno a totéž sluneční spektrum ? To nejde náhodou vysvětlit. Je něco hodně shnilého v "dánském" fyzikálním světě. A to už vůbec nemluvím o zdroji sluneční aktivity. Jaderné reakce ??? OK. Ale jak k tomu dochází??? Opět náhoda tvoří jistotu???


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Odpověď

Příspěvek od Slavek Krepelka »

kacha píše: ........ vaše diskuse je nepochybně zajímavá. Má však jeden zásadní nedostatek. Chybí jí bezprostřední vazba k názvu tohoto vlákna t.j. vazba na strukturu prostoru. Mnohé by se ve vztahu k této fyzikální entitě jevilo pochopitelnější.
Nazdar Kacho,

Ne zrovna moc souhlasím, že barvy spektra viděny ve světle poznání toho, že nemají na lom světla skleněným hranolem vliv, nemá přímou vazbu na to, z čeho je vlastně umotaný prostor. Z toho lomu pro mne vyplývá, že fotony, pokud to vůbec existuje,jako že asi anu) mohou být stejně barevné jako třeba vánoční koule a že ty koule poletí po zahození drahou podle všech předpokladů stejnou za stejných podmínek, ať mají barvu jakoukoliv. Vzhledem k tomu, že foton je jaksi na hranici hmotnosti a nehmotnosti částic a vůbec částicové, materiální existence, tak ta barva musí být nějaká vlastnost těchto částic, která je už za hmotnem. Ve světle pokusů Ralpha Sansburyho s přímým měřením rychlosti světla pomocí Pockellových optických diod a z jeho podivných výsledků taky leze jakási podvojná existence světla, naznačující, že světlo je buďto umotané ze dvou složek, nebo že světlo využívá nějakou složku prostoru ke své propagaci. Tato složka se pak jeví tak, že rychlost šíření signálu světla má jednu rychlost nekonečnou a jednu rychlost tak nějak kolem oficielní rychlosti světla. V podstatě se jedná o potvrzení mnoha prací jiných, mezi jinnými celkem známé pokusnictví Kozyreva a jeho torzních polí, ale taky se můžeme vrátit až k Hertzově nekonečné rychlosti elektrické složky signálu radiových vln, tedy nekonečná rychlost šíření elektro- a rychlost světla pro -magnetické u elektromagnetických vln, kteréžto Hertzovo pokusnictví bylo odhlasováno tehdejší akademií do říše nepřípustna a zatím se nenašel rytíř, který by ho osvobodil.

S těmi barvami to sice vypadá triviálně, protože na to nejsou potřeba nijaké zvláštní přístroje a vidíme je, ale zase se to asi vrací k tomu prostoru a z čeho je asi utkaný. Toho Sansburyho mohu poslat v Anglině. Nemám poslední dobou čas něco moc překládat. Stáhnul jsem si ho, když to bylo nové a ještě na netu. Od té doby se někdo postaral a taky to odhlasoval do říše nepřípustna.

Co se týče té kvantovky a Slunce, no, není to náhodička, že nejenom Slunce, ale v podstatě všechny hvězdy by musely být nějak nukleárně krásně a relativně nesmírně spolehlivě moderované, aby buďto neuhasly, nebo nekřáply? Sem tam nějaká tedy křápne, ale moc toho procentuálně není a vždy po tom podle stargazers zbyde kus hvězdy, tak zvané jádro, prý čistě neutronové :lol: nekřápnuté (a zase svítící do daleka, tedy žhavé a rozsévající "prý tepelnou" a světelnou energii), což se jaksi neděje ani s plutoniovejma, ani s vodíkovejma bombama. Taky dost chyběj nejen jakási teoretická neutrina, ale zároveň naprosto neteoretické neutrony. Ne úplně, ale definitivně ne v množstvích, která by to musela být podle vodíkové fúze atomovky v rámci nutně znečištěného a tím nedokonalého procesu. Jaksi to z toho sluníčka moc neleze, nemluvě o hromadě gama, kterého by taky mělo asi být daleko víc.

Něco nukleárně přeměnného se v tom Slunci určitě děje, stejně tak asi v útrobách matičky Země, ale ta čistě teoretická fúze vodíku na helium to zdaleka nepokreje, hlavně pak pokud si pořipomeneme, že teplota korony podle fyziko-stargazers několikrát převyšuje teplotu povrchu Slunce. Jenže to zase má co dělat se spektrálními rozbory a může to tedy být zase všechno jinak. Teplota se usuzuje z barev spektra a pokud barva má prd co do činění s teplotou, či energií fotonu, jsou takové údaje k ničemu.

Zde se tedy můžeme taky pozastavit nad tím, proč je infračervené světlo normálně červené, ale proč červené světlo není zdaleka vždy infračervené. Od červeně natřené zářivky se moc neohřeješ a červená žárovka nehřeje o nic víc než nenatřená, akorát že při ní nereaguje mnoho fotografických materiálů, což také stojí za povšimnutí v této souvislosti, žeáno Martine?

Je v tom vůbec bordel, protože rubínový lazer, který je označován za hodně horký, nepropálí ani červený ani průzračný pouťový balónek, ale spolehlivě propálí všechny balónky jiných barev stejně jako ocelový, opticky nevodivý plech. Z toho jasně vyplývá, že teplota v materiálu vzniká až jako důsledek nějakého vzájemného rušení barev laserového paprsku s něčím barevným v materiálu a že laserový paprsek je sám o sobě studený. Z toho se dá vrátit k infračervenému a vyvodit, že infračervené nese sice hromadu jakési energie, stejně jako laserový paprsek může, ale že ta energie není tepelná a na tepelnou se mění teprve interferencí (rušením) na, nebo v materiálu. Také se dá předpokládat, že pokud by laserový paprsek nebyl studený, těžko by bylo možné ho použít k měření pozice a vzdálenosti Měsíce. On by při svém průniku vzduchem a i tím prostorem měl chladnout, ztrácet energii a dost rychle mizet, že? No a to se očividně neděje, alespoň ne dostatečně rychle. Ten laser se musí na materiálu, nebo v materiálu něčím opřít, aby došlo k přeměně jeho energie na tepelnou a jako opěrka mu očividně slouží neshodnost barvy. Průzračný balónek barvu nemá, tak se nemá taky čím opřít, zatímco v červeném se nějak shodne s nějakou frekvencí v materiálu a zase se nemá čím opřít. No vida, ten průzračný balónek vlastně dokazuje, že v takzvaně bílém světle žádné barvy obsaženy nejsou a že nejde o světlo bílé, ale nebarevné, což je dost podstatný rozdíl.

Člověk by se také měl pozastavit nad tím, že mnoho lidí má schopnost vidět aury lidí a zvířat a rostlin a kde čeho. To nedává sice fyzikální smysl, jenže fyzika je psána poloslepci, kteří auru nevidí. Já ji sice taky nevidím, ale nejsem natolik zaslepený, abych nutně měl lidi, kteří ji vidí, za lháře. Pokud si člověk uvědomí tento jev, je jaksi nasnadě, že jde o jakýsi hologram, který nepotřebuje žádnou materii, pokud tou materií není vzduch, k nějakému odrážení jakéhosi světla, jakýchsi fotonů, aby se mohly pozorovateli strefit do oka. Má to ale barvičky. Dál tohle nebudu teď rozvíjet, ale tato lajna úvah taky vede dost daleko směrem k pochopení, co je vlastně prostor.

Takže, vše souvisí se vším a podle mne prostor zatraceně a přímo souvisí s barvami a lomem světla v optickém hranolu, což také jaksi souvisí s lomem světla kolem hvězd a galaxií. Už leta žiju v domění, že zákon: "Hůl do vody ponořená vypadá jak nalomená" je daleko důležitějším zákonem a otvírákem na oči než celá Newtonova silná trojka, založená na několika mizerně vyspekulovaných předpokladech a perfektně provedených pokusech s ručením omezeným laboratorními podmínkami a kupeckými počty. :D

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
kacha
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15 led 2007 20:29
Bydliště: Ostrava
Dostal: 2 poděkování

Re: Odpověď

Příspěvek od kacha »

Slávku, uvažuješ neustále v mezích aktuálně akceptovaných fyzikálních teorií. Jejich největší slabinou je hluboce skrytý a jako samozřjemost chápaný předpoklad o izolovanosti zkoumaných fyzikálních objektů.Prostor a vše co z něho vzešlo je neustále prostorem.Neexistuje nic co prostorem není. Vše je pouze jeho ekvivalentem,lišícím se geometrií ve "trochu "složitější fraktálové konstrukci.Nejde samozřejmě o fraktály jednoznačně podobné mandelbrotovým matematicky konstruovaným množinám. Skutečnost je mnohem krásnější a dynamičtější. Mandelbrotovy množiny jsou statické a neživota schopné konstrukce. Není v nich ani náznakem projeven čas a vývojově na něm závislé tendence změn- metamorfózy. Jak už jsem někdy naznačil existuje proměna jedné ,dnes jako trvale chápané existující kvantové částice v částici jinou ,proměna ,která zahrnuje metamorfózu podmnožiny v její nadmnožinu. Atom se mění třeba v elektron a naopak. Tato přeměna se nutně liší úrovní vnoření ,energií v ní obsažené,ale není výsledkem náhody ale pouze projevem geometrie prostoru a její někým vytvořené architektury. Ta, kromě jiného tuto metamorfózu malého ve velké a naopak tvoří podstatu všech námi dosud odděleně chápaných a nepochopených, vědou separovaných fyzikálních sil.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

...úvaha...

Příspěvek od martin11 »

Slávku, uvažuješ neustále v mezích aktuálně akceptovaných fyzikálních teorií. Jejich největší slabinou je hluboce skrytý a jako samozřjemost chápaný předpoklad o izolovanosti zkoumaných fyzikálních objektů.Prostor a vše co z něho vzešlo je neustále prostorem.Neexistuje nic co prostorem není. kacha

...nějak se mě chce do vás "trošičku " poškádlit "mojí" myšlenkou....nebo tu myšlenku nazvat vírou, páč věřit se může...ale nemusí....
Problem jsme tu již několikrát řešili z různých pohledů. Takže : otázka zní, zdali může existovat prostor bez hmoty. Pravděpodobně nemůže, protože by potom veškerá energie vesmíru, / energie která je nezničitelná/ byla v tomto neprostoru, takže vycházím z toho, že prostor bez hmoty nemůže existovat. Na počátku tudíž nemohl být ani prostor ani hmota....ale byl jen čas, který není omezen prostorem. :oops: a jak jsem zde již několikrát nesměle pípnul :oops: ..a nikde jsem to nevyčetl...hmota je anomálie času....klidně na mě hoďte sítě, že jsem jako blázen....prostě je to moje víra :shock: ....ale, proč vám zde vnucuju svoji božskou představu....za prvé mě nepřesvědčíte o něčem jiném, jako já nepřesvědčím čtoucí.../ je to stejná situace jako s různými božstvy, že existují nebo ne/ a za druhé, a to je pro mě důležité....tu je ta ukrytá energie prostoru/ tím myslím vakua/ Poota se nedávno zmínil, v souvislosti s blesky také o energii vakua....a myslím , že to má souvislost nejen s prostorem ale i shmotou a především časem...a jsem také přesvědčen, že to má souvislost se světlem a s vlněním všeobecně,/ rozkladem světla na spektrum atd/ ale to je nad moje znalosti.
Zpět k prostoru a hmotě.../a času/....hledáme volnou energii/ tady na Foru/...ta energie "někde" musí být. Je ukrytá ve hmotě / viz nějakej Einsein a jeho slavně nedokonalé E= ble, ble ble.../...takže, a to je závěr mé sci-fi povídky energie je ve vakuu. A kde ho hledat, když vakuum nemůže existovat / vakuum je nějaký prostor a prostor bez hmoty nemůže být, takže vakuum nemůže existovat/. obrátíme se tedy zpět do přírody. / i vesmír je příroda :idea: /. jelikož se mimo Zemi nikam nepodívám, tak tedy se rozhlížím doma....už se pracuje na přístroji na KAVITACI / jako někdo má doma výrobník zmrzliny, já budu mít výrobu vakua :ewhistle: a energie :roll: /....za pozornost děkuje a na odpovědi se těší martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: ...úvaha...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Dáme-li jakýkoli předmět do středu zeměkoule a odečteme vše, jako teplotu atp a necháme jenom gravitaci, gravitaci na předmětu nijakým způsobem nezjistíme. Nemá na kterou stranu padat, nemá na kterou stranu se ohnout, tlačit, cokoliv, a to přesto, že gravitační pole je ve středu Země nejhustší. Nemá zde však vektor síly, či lépe řečeno má vektor sil rovnoměrný ve všech směrech, je vektorově vybalancované, nicméně nepopiratelně přítomné.

Toto je efekt equilibria sil a síly oproti všem teoriím jsou dynamického původu, i když to tak navenek nemusí vypadat. Prostor, jakožto Euklidovská abstrakce tří rozměrů, je silami prošpikovaný jak lacinej špekáček tlustým, ale není čím to zjišťovat, dokud někdo nenamyslí nějaký způsob, jak rozbít equilibrium přítomných sil, nebo využít jenom sil působících v nějakém směru, nebéo se navrtat do jejich dynamické struktury.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: ...úvaha...

Příspěvek od martin11 »

...no a s gravitací je to další problem....co je to gravitace...gravitace je přímý projev rozpínání vesmíru nic jiného....m11 :lol:

p.s. nemám čas to popisovat, na podzim až bude méně práce na zahrádce tak to popíšu...a myslím, že mě to nikdo nevyvrátí :idea: :shock:

p.s.s zkoušejte výrobu energie z vakua....jiná "čistá" cesta není...

p.s.s.s. v celé této koncepci se mě , ať se snažím sebevíce, nedaří zařadit magnetismus...ale určitě mě nějaká spojitost napadne ;)


... věřím, že se " TO " povede ......
Majkl1
Stálý člen
Příspěvky: 83
Registrován: úte 31 kvě 2011 5:47
Dal: 1 poděkování
Dostal: 7 poděkování

Re: ...úvaha...

Příspěvek od Majkl1 »

martin11 píše: ...no a s gravitací je to další problem....co je to gravitace...gravitace je přímý projev rozpínání vesmíru nic jiného....m11 :lol:
Nemám patřičné vzdělání ani představivost, ale tady mi to nesedí. Z toho, co jsi uvedl, by ale znamenalo, že na jedné straně Země (bude se to měnit s otáčením této malé kuličky) bude gravitace větší. Protože rozpínání Vesmíru, a tady stále není dokázáno zda se vesmír roztahuje nebo naopak smršťuje - viz nedávné zjištění zásadního omylu při měření posunu spektra, tak by se rozpínání muselo dít od nějakého středu. Nejsem žádný zeměstřed, takže nevěřím, že je naše planetka uprostřed vesmíru. Tudíž logicky ta polovina vzdálenější od opravdového středu vesmíru (bodu odkud se to vše rozpíná), bude mít gravitace větší. Byly by to sice titěrné rozdíly, ale byl by v tom prostě guláš. Osobně jsem přesvědčen o tom, že gravitace je projev (pod)tlaku éteru na hmotu. Laicky si to představuju tak, že čím dále od středu Země, tím větší koncentrace éteru (pochopitelně více éteru/podtlaku je vždy na straně kde je menší "sloupec" hmoty) a tím tedy větší vtahování hmoty směrem k vyšší koncentraci éteru = pro nás menší gravitace. Takže jakýsi boj mezi hmotou a éterem(vakuem). A proto současná věda nezařadí do svého pracovního inventáře i existenci éteru, nikdy se jí nepodaří objasnit, co gravitace vlastně je.
Ano, s tím, že magnetismus je nějaká onomálie hmoty(nebo éteru?), s tím taky souhlasím. Není to brána mezi hmotou a éterempro nás využitelná k využití energie vákua? Kdo ví. :roll:
M.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: ...úvaha...

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Majkl1 píše:
martin11 píše: ...gravitace je přímý projev rozpínání vesmíru nic jiného....m11 :lol:
..... že čím dále od středu Země, tím větší koncentrace éteru .....
Otázka, co způsobuje gravitaci, se nedá řešit samostatně. Jde ruku v ruce s otázkou, co způsobuje setrvačnost.

Akcelerace díky rozpínání vesmíru by nutně musela zahrnovat rozpínání všeho bez rozdílu a byvše geometrickou záležitostí by
nezáležela na hmotnosti.

Ani klasické chápání éteru ji neřeší, postrádaje dynamiku nezbytnou pro produkování, či udržování nějaké síly.

Ahoj, Slávek


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Abakuk
Starší člen
Příspěvky: 109
Registrován: čtv 22 kvě 2008 22:10
Bydliště: Náchodsko

Kosmické záření

Příspěvek od Abakuk »

Řekl bych že to sem mezi vaše úvahy patří tak to napíšu.
Přemýšleli jste někdy nad vesmírným zářením. Víme že jeho intenzita stoupá s nadmořskou výškou.
Trochu zvláštní pokud pochází odněkud z vesmíru a směřuje do veškerého okolního prostoru. To by mělo znamenat že naše Země je přesně ve středu od zdroje toho záření které ji obklopuje.
Napadá mě druhá možnost. Země tvoří valenční vrstvu atomu kterému říkáme vesmír a zdroj záření je někde pod našima nohama. Pokud by se toto záření spohybovalo po přímce a nereagovalo by na to absolutní zmenšení vesmíru jako ostatní záření a látky tak pak by opravdu naměřená intenzita měla s nadmořskou výškou stoupat.
Já vím že je to absolutně troufalé něco na tento způsobit tvrdit, však taky jsem ochoten změnit názor.
Pokud nám má něco odhalit pravou podstatu vesmíru tak to nejspíš bude muset mít "mimovesmírný" původ protože všechno ostatní by se mělo chovat podle jeho pravidel.


Tma na to vrhá nové světlo
kacha
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15 led 2007 20:29
Bydliště: Ostrava
Dostal: 2 poděkování

Re: Kosmické záření

Příspěvek od kacha »

Pánové ,mám velice silný pocit ,že jste nic nepochopili, tj. na velice dlouhou dobu se odmlčím.Mám spoustu otázek,které si musím zodpovědět sám a hlavně v klidu.Až Vám to budu schopen vysvětlit ,předpokládám roky snad ,pak se tu opět zjevím. Ahoj. Nic Vám nevyčítám jde pouze o moji neschopnost,danou vnějšími na mně málo závislými okolnostmi. Pět let pro mně nic neznamená.Tak tomu bylo vždy, t.j. pro mně normální časový interval .který jsem schopen významně vnímat,


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Kosmické záření

Příspěvek od martin11 »

....já mám pocit, že nikdo nepochopil nic / všeobecně víme , že nic nevíme /...no Kacha, až se vrátíš ze své cesty po svém mozku...znám to z vlastní zkušenosti, cestování bývá dlouhé :idea: ...já třeba hledám řešení MM :oops: , tak se měj mooooc hezky, a kdyby jsi náhodou potřeboval poradit, tak jsme tady ti vždy ochotni "něco" poradit...osobně ti radím, začni tím, že zauvažuješ, že hmota je anomálie času....věřím, že k tomu stejně jednou dojdeš :idea: ...tak čau kacha zdraví tě m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Schneider
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: pon 19 říj 2009 9:08
Bydliště: ZA PRACHÁRNOU 43, jIHLAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: ...úvaha...

Příspěvek od Schneider »

//
Slavek Krepelka píše:Dáme-li jakýkoli předmět do středu zeměkoule a odečteme vše, jako teplotu atp a necháme jenom gravitaci, gravitaci na předmětu nijakým způsobem nezjistíme. Nemá na kterou stranu padat, nemá na kterou stranu se ohnout, tlačit, cokoliv, a to přesto, že gravitační pole je ve středu Země nejhustší. Nemá zde však vektor síly, či lépe řečeno má vektor sil rovnoměrný ve všech směrech, je vektorově vybalancované, nicméně nepopiratelně přítomné.

Toto je efekt equilibria sil a síly oproti všem teoriím jsou dynamického původu, i když to tak navenek nemusí vypadat. Prostor, jakožto Euklidovská abstrakce tří rozměrů, je silami prošpikovaný jak lacinej špekáček tlustým, ale není čím to zjišťovat, dokud někdo nenamyslí nějaký způsob, jak rozbít equilibrium přítomných sil, nebo využít jenom sil působících v nějakém směru, nebéo se navrtat do jejich dynamické struktury.

Ahoj, Slávek.
//
Slávku!
Různě působících sil a jimi způsobených hybností je příliš mnoho i ve velmi homogenním kompaktním vesmírném tělese, takže představa, Tebou uvedená, je skutečně jen zcela ideální. Pochybuji, že by v reálu něco takto fungovalo. Takže i v kompaktním tělese jako je neutronová hvězda s obrovskou gravitací v jejím středu statisticky v čase jistá míra gravitace stále je a je v určitém v čase proměnném rozmezí. Gravitace ve středu nebude nikdy zcela nulová. To nezáleží na objektu samém, ale i na vnějších interakcí a objekty vnějšími. Platí to všem jen do té doby než dojde, vzhledem náhlého extrému, k bifurkačni události. Jsem si vědom, že píši prakticky souhlasně s Tvým textem. To jen na doplnění.
Mnohem zajímavější to ovšem musí být uvnitř rotující ČD. Po pravdě řečeno fyzikální podmínky uvnitř jejího prostoru si neumím představit. Pokud by platilo vše o čem je teď řeč, pak by v jejím středu, pokud by se tam nějak dostal, mohl astronaut plavat jako ve vesmírném prostoru a voda existovat v pěkných barevných bublinách. Možná, že tam není ani tak velká tma, protože foton do ČD bez potíží a degradace vnikat může. Takže stačí, že světelný zdroj do ní může svítit. Ale to už jsou nepříliš povedené představy.
Takže, když je téma stále o prostoru, rád bych co kdo ví o prostoru uvnitř ČD.
JSCH


JSCH
Odpovědět

Zpět na „Universum“