Rok 2012 - střípky poznání

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
bigben
Starší člen
Příspěvky: 105
Registrován: úte 29 pro 2009 17:00
Dostal: 12 poděkování

Re: Rok 2012 - střípky poznání

Příspěvek od bigben »

Tak jsem se živý vzbudil(to je ale blbě napsaný-mrtvý se nevzbudí) a koukám-mrzne jak na sibiři -4(u nás) a apokalipticky se mi mlátí beran s ovcí v chlívě.Že by předzvěst něčeho většího? Asi ne-oni to dělají každoročně když se nudí :bhead: . :laugh:


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Rok 2012 - střípky poznání

Příspěvek od martin11 »

dneska si tady budeme "jen tak" krásně plevelit, protože tohle vlákno bude zítra zastaralé....
tak jak se vám dnes vstávalo???? posnídali jste? já osobně ovárek s pivem :idea:
p.s včera na čt2 ve 20.oo kruhy v obilí /repriza/ kdo to neviděl dobré shlédnout / odkaz sem dát neumím :oops: /
...tak se sledujte v 11:11 sraz tady :bye: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Rok 2012 - střípky poznání

Příspěvek od martin11 »

...teď... :bye:


... věřím, že se " TO " povede ......
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Rok 2012 - střípky poznání

Příspěvek od alfka »

cauvec:)

tak jsem cetla, že dneska ve 12:11 naseho času vyjde v Mexiku slunce a to by mel být ten zásadní okamžik pro zmenu lidstva.
Nasla jsem webkameru na Popocatepetl, tak treba to nové, krásnější uvidím :)

kdo se chce dívat tady je link http://www.zivekamery.cz/kamery/mexiko- ... -full.html

mějte se, Alfka.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Rok 2012 - střípky poznání

Příspěvek od martin11 »

Tak jsme přežili konec světa. A nebylo to poprvé
12:11 | DnesKomentáře: 3
Na tomto snímku je zachycena část vesmírné stanice ISS (nahoře) a středozápad Spojených států s polární září.
Autor: Reuters
větší obrázek »

Česká republika - Konec světa se nekonal. Hrozby, které varovaly, že podle Mayského kalendáře skončí 21. prosince svět, se nevyplnily a Země se tak dál otáčí, jak má.

Není to ale poprvé, co byly informace o konci světa "zaručeně pravdivé" a jisté. Za posledních deset let nás tak proroci strašili nejméně pětkrát.

Poslední zvěsti o velké katastrofě, která zahubí lidstvo, se objevily loni v květnu. Evangelický farář Harold Camping ze stanice Family Radio tvrdil, že Bible ukrývá skrytý kalendář, ze kterého lze vypočítat přesné datum Apokalypsy.

Soudný den měl mít podle kazatele podobu obrovského zemětřesení, které se převalí přes celý svět.

Konec světa měl podle Campinga přijít i v roce 1994, posléze ale tvrdil, že se ve výpočtech mýlil. Svou druhou chybu však již nijak nezdůvodnil, zánik lidstva jen přesunul na loňský říjen. V mezidobí, v červnu 2011, Campinga postihla mrtvice.

Zklamání zažila v roce 2008 také ruská sekta, která v podzemním bunkru čekala na soudný den skoro půl roku, nakonec to ale vzdala.

2012, to je jistější
Další zkáza lidstva měla přijít v roce 2003. Se Zemí se měla srazit planeta Nibiru. Mýtus se objevil již u starých Sumerů, vydatně ho živili i současní proroci. Trvali na něm i přesto, že astronomové tvrdili, že se k Zemi žádné také těleso neblíží.

A odradit se nakonec nenechali ani tím, že se nic nestalo. Ve výpočtech se podle nich stala chyba, srážku s planetkou tak přesunuli nejdříve na rok 2013, poté na rok 2012, zřejmě kvůli větší šanci uspět.


Čtěte také:Poslanci chtějí úředně zakázat zprávy o konci světa»
Chcete přežít konec světa? Zkuste záchranný balíček»
Apel z Číny: V pátek začne temnota, svrhněte komunisty»


Před zřejmě největším "nebezpečím" ale lidstvo stálo v roce 2000. Takzvaný "problém roku 2000" známý spíše pod zkratkou Y2K spočíval v tom, že počítače nebudou schopny se vyrovnat s příchodem nového tisíciletí a dvěma nulami na konci.

Počítačová síť se tak měla zhroutit, což mělo podle všeho způsobit celosvětový chaos.

Historie se opakuje
Očekávané konce světa tak většinou nemusí skončit jen bolavou hlavou a "hodinou upřímnosti", někdy totiž varovná slova proroků mohou mít i tragické následky.

V USA přivolává konec světa nepříjemné vzpomínky na hromadnou sebevraždu 914 lidí, kteří patřili k sektě Chrámu lidu. Masakr se odehrál 18. listopadu 1978 v jihoamerické Guayaně, kam se sekta uchýlila.


Konec světa:Část ruské sekty vzdala čekání na soudný den»
Konec světa nepřišel, pastor Camping se zase spletl»
Kazatele, jenž prorokoval konec světa, postihla mrtvice»


Vůdce James Warren Jones hlásal, že konec světa je blízko, protože Země zanikne během jaderné katastrofy. V kázáních předpovídal atomový holocaust, členům sekty pak slíbil, že vstupují do nové sféry a nemusejí se bát smrti.

Většinou však "zaručené" zprávy o konci světa budí spíše úsměv. Historie se totiž stále opakuje a nezáleží na tom, zda zkázu lidstva předpovídá pomatený prorok, náboženská sekta, Nostradamus nebo starobylý národ, aniž by o tom tedy sám věděl.

Zatím jsme totiž vždycky přežili. Na důkaz toho, že se to podařilo i tentokrát, si můžete hrdě "připnout" náš odznak.
http://aktualne.centrum.cz/zpravy/kurio ... ?id=765902 tady i s fotkama :bye: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: Rok 2012 - střípky poznání

Příspěvek od alfka »



Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rok 2012 - střípky poznání

Příspěvek od jeff »

Taky jsem čekal konec světa a jsem rád, že to spíš vypadá na tu rozumnější alternativu a sice, že končí dle astrologie období ryb a nastává období vodnáře, což je suchozemské znamení, které má celý náš svět posunout o kousek výš, zdokonalit nové technologie a zvýšit i podíl duchovna.
Tak jsem to pojal po svém a koupil 500l piva, na konec světa k nám má přijít hodně lidí, budeme točit i vícestupňová piva a tak jako často jen budu sledovat, jak v časných ranních hodinách nás opouští hloučky klikatě odchozích a budu mít pocit z dobře vykonané práce :jump:
Snad nám to vydrž i přes Vánoce, ale na Silvestra musím stejně vše zopakovat. Potom již bude klid a budeme během zimy vyhlížet, jaké že změny to vlastně přicházejí, budeme se asi divit, ale moc příjemné to zrovna nebude. Ono bude hlavně záležet především na nás samotných, jak se k tomu postavíme, obávám se, že ani po konci světa jen tak samo přijde akorát, víme co, to bude platit i nadále, v tom je jediná jistota.
Že tedy asi je ten konec za námi, tak všem přeji hezké Vánoce a rozhodně lepší nový rok!

Jeff


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Rok 2012 - střípky poznání

Příspěvek od Slavek Krepelka »

jeff píše:Taky jsem čekal konec světa ...
:) Počkej, ještě není vyhráno. Nedělejte paniku, ty výpočty a propočty majského kalendáře mají několik interpretací a neexistuje všeobecná dohoda mezi počítajícími, jestli skutečně jde o 21, nebo 23, nebo 24 Prosince tohoto a to jsou jen Ti, u kterých se mi nepodařilo vyhnout zaslechnout. Třeba se ještě dočkáme a pak budeme mít příležitost to fundovaně prodiskutovat. Z čistě alibistického hlediska, to že bude konec světa nelze dokázat, protože nebude komu. To že nebude konec světa lze naopak prokázat s naprostou jistotou, protože bude komu :D

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
django1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 317
Registrován: úte 29 kvě 2012 6:38
Dal: 4 poděkování
Dostal: 60 poděkování

Re: Rok 2012 - střípky poznání

Příspěvek od django1 »

jeff píše:Taky jsem čekal konec světa a jsem rád, že to spíš vypadá na tu rozumnější alternativu ....
Ještě není nic ztraceno. V Mexiku je o sedm hodin méně než tady, ještě v sedm ráno našeho času se může svět zhroutit. Tak chlastejte, aby na pekelníky nic nezůstalo :D


Zkus se podělit o své zkušenosti namísto hlásání své pravdy. Jsem huhu
minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Rok 2012 - střípky poznání

Příspěvek od minsc »

Myslím že se pořád můžem dočkat ledasčeho. O živelné pohromy nebude nouze:
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/1442 ... hnivy-kruh
Je zajímavé, že ta kritická oblast se týká třeba i území kde žili máyové, i když samozřejmě může jít o náhodu.
Seismická aktivita by moc neprospěla ani fukushimě, kde je situace (navzdory mediálnímu black-outu) nadále kritická:
http://fukushima-diary.com/category/dnews/. Takže nemusí jít o "konec světa", ale pouze o začátek konce :lol:
A to tu máme ještě hrozící konflikt v Sýrii, ekonomickou krizi a další průšvihy, o kterých ani nemáme paru. :smoke:
No každopádně přeju všem co mají volno, ať si ho náležitě užijí.
Přidávám jednu tématickou, a nezapomeňme, že nikdy nic doopravdy nekončí....
http://www.youtube.com/watch?v=Qw-GMR-eyhE


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
huhu
Zasloužilý člen
Příspěvky: 980
Registrován: ned 02 led 2011 17:48
Dal: 107 poděkování
Dostal: 23 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Rok 2012 - střípky poznání

Příspěvek od huhu »

kvejky v medyjach už nějakou dobu sbírám
http://huhu.own.cz/kvejky.html
a je pravda, že media mlčí přesto, že http://www.iris.edu/seismon/ má jen za poledních 30 dní evidovaných 545 silných otřesů http://www.iris.edu/seismon/eventlist/index.phtml

Ale co to znamená a jak to vychází v porovnání s jinými roky nevim.


Někteří lidé mají pocit, že vědí lépe než já co a kam jsem chtěl napsat. Budiž blahoslaveni.
Uživatelský avatar
Pego
Zasloužilý člen
Příspěvky: 612
Registrován: sob 05 dub 2008 19:46
Dal: 29 poděkování
Dostal: 19 poděkování

Re: Rok 2012 - střípky poznání

Příspěvek od Pego »

huhu píše:kvejky v medyjach už nějakou dobu sbírám...
HAARP pre topi, zeby souvis?
http://theintelhub.com/2012/12/21/h-a-a ... ull-power/


minsc
Starší člen
Příspěvky: 175
Registrován: stř 14 zář 2011 18:29
Bydliště: Absurdistán
Dal: 11 poděkování
Dostal: 55 poděkování

Re: Rok 2012 - střípky poznání

Příspěvek od minsc »

http://fukushima-diary.com/2012/12/nied ... ke-of-311/

Zajímavé: Země se dvakrát denně natáhne, díky působení gravitace Slunce a Měsíce a v jednom směru tak zvětší svůj poloměr o 20cm. Množství energie, které se tím uvolní, může v některých případech přispět ke vzniku zemětřesení.


Jsem hrozně chudej, a tak hraju automaty abych měl hodně peněz.
trodas
Nový člen
Příspěvky: 2
Registrován: čtv 27 pro 2012 18:53
Bydliště: Přerov
Kontaktovat uživatele:

Re: Rok 2012 - střípky poznání

Příspěvek od trodas »

Podle mně je celé toto šílenství jen zástěrka, abychom si nevšímali, co se děje ve společnosti. Už dávno jsem upozorňoval na to, že očekávat konec světa u kulatých hodin je stejné, jako očekávat konec světa, když ručička analogových hodin ukáže 12...

Jistě, řeknete že "po bitvě každý generál", ale já tohle napsal na pauza fóru už 7. 2. 2009 v 01:28 ;)

Obrázek
worst apocalypse ever


PS. měl jsem za to, že gravitací Měsíce se nadzvedává Zemská krusta o metr a ne jen o 20cm... ale třeba se pletu. Rozhodně to není nic nového a děje se to od doby, kdy máme Měsíc = pěkně dlouho :)


"It is dangerous to be right in matters on which the established authorities are wrong." - Voltaire
...just keep folding, just keep folding... :) my config
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Rok 2012 - střípky poznání

Příspěvek od A(&F) »

Obrázek


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Odpovědět

Zpět na „Universum“