ESP a Silvova metoda

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Silvova metoda

Příspěvek od jeff »

V poslední době se tady píše o nejrůznějších způsobech a návodech, kterak provést očistu jater, ledvin a snad úplně všech orgánů, které lidské tělo obsahuje pomocí různých chemických sloučenin a přípravků. Má to výhodu, že si může každý sám doma na sobě v klidu ověřovat účinky jednotlivých preparátů a postupů, výsledky pak zkonzultovat tady na fóru s ostatními účastníky řešícími stejné, nebo podobné problémy.

Protože ale nic není jenom černé, nebo bílé a nakonec i bílé světlo se zkládá z celého spektra barev, tak ani k řešení problému nemusí vždy vyhovět jen jeden způsob. Proto jsem vytáhnul tohle starší vlákno, ve kterém poota píše o ESP a též o používání Silvovy metody. Metoda je to ověřená a i když je to jako vždy jen jedna z dalších možností, neměla by být opomíjena.

Jeff


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Silvova metoda

Příspěvek od poota »

jeff píše:.. Metoda je to ověřená a i když je to jako vždy jen jedna z dalších možností, neměla by být opomíjena.
Máš úplně pravdu.
Jenomže její vysoká a zaručená účinnost má jednu zásadní nevýhodu: cesta k ní je mnohem delší a
složitější, než si jenom přečíst návod, nakoupit suroviny a začít s kůrou. Takže k jejímu osvojení musí
mít člověk dostatečně pádný důvod a současně i potřebný čas. Pokud by měl být tím důvodem
zdravotní problém, tak se dostatečně pádným stává obvykle až tehdy, kdy právě ten čas schází.

Ale na druhou stranu, i zcela běžný život je se Silvovou metodou mnohem příjemnější a snazší,
než bez ní. Kdo jednou pozná, jak se žije pod laskavou péčí Vyšší Inteligence, ten by už neměnil.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
hanka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1697
Registrován: ned 13 zář 2009 11:22
Bydliště: Severní Morava
Dal: 812 poděkování
Dostal: 875 poděkování

připomenutí

Příspěvek od hanka »

dovolila jsem si vyzvednou do popředí tohle téma... určitě zaujme i jiné, kteří o tomto vlákně nevědí...sama se k tématu nevyjadřuji, ještě čtu... ;)


Všechno je tak, jak má být.
"Všechno co jsme, povstává v našich myšlenkách. Mluv a jednej s nečistou myslí, a budou tě následovat problémy. Hovoř a jednej s čistou myslí, a štěstí tě bude následovat jako stín." Buddha
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: ESP a Silvova metoda

Příspěvek od poota »

Vlákno bylo vypreparováno z vlákna "ESP - mimosmyslové vnímání" a nepatrně učesáno - poo.


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: ESP a Silvova metoda

Příspěvek od alfka »

Ahoj všem,

poota, moc krásně jsi to napsal a vysvětlil, hezky jsem si početla - všech 9 stran.
Asi před 12-ti lety jsem byla na kurzu modré alfy, potom jeste na pokracovacím kurzu minulých životů, který je nadstavbou a pokracováním modré alfy.
Silvova metoda je skoro totožná, jak jsem z tvých příspěvků pochopila. Osobně mi tato zkušenost změnila život..., to snad ani nejde aby nezměnila. Otevře se ti naprosto jiný svět, nový prostor a nic není jako předtím. Je ale velice důležité, aby si člověk uvědomoval co dělá... a aby žil dál svůj život ...
Vzpomínám si jak jsem se "poprvé" dostala do alfy a říkala si " toto je jako ono? vždyt nic nevidím, nic neslyším...":D hehe
Ještě jednou chválím, líp bych to určitě nenapsala.
Měj se.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: ESP a Silvova metoda

Příspěvek od poota »

alfka píše:Ještě jednou chválím, líp bych to určitě nenapsala.
Pochvala těší, ale myslím, že není důvod, proč bys to napsala klidně i líp - a když už jsme to tak hezky naťukli, co kdybys přidala pár příspěvků o Modré Alfě? Vím sice zhruba v čem se asi tak liší, ale rád bych si o tom přečetl něco víc a mám dojem že i jiní :)
Základ je sice stejný, ale používají se jiné techniky a postupy.

Zdravím - poota
P.S. Nemusíš se na to vrhnout hned, ale rozhodně si to nech projít hlavou. ;)


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: ESP a Silvova metoda

Příspěvek od alfka »

Pokusím se...
Budu čerpat ovšem jenom ze sebe, nemám po ruce žádnou knihu na toto téma a taky je to už hodně let co jsem tento kurz absolvovala, takže se omlouvám pokud neuvedu přesné názvy, ale názvy mé pracovní, tak jak si to pamatuju a používám.

Úplně na začátku se začíná tím umět dokonale uvolnit tělo a uklidnit mysl. Používá se technika postupného zatínání a uvolňování svalů a soustředění se jen a pouze na svůj dech. Poznáme to tak, že se dostaví v těle pocit připomínající rozteklý vosk, zárověň dech je klidný, pravidelný a mysl uvolněná bez překotných myšlenek. Pak následuje technika vstupu do hladiny Alfa pomocí barev a sestupné číselné řady 7-1. U čísla jedna jsme na prahu hladiny Alfa a vnímáme pouze svůj pravidelný dech.
Je důležité barvy vidět vnitřním pohledem nebo si je ze začátku jen představovat. Myslím, že to je dobrá technika, kdy už od začátku dáváme mozku signál, že chceme vnímat a vidět a je hlavně blíž okamžik, kdy skutečně v hladině vše vidíme téměř jako v reálu. Těžko se to popisuje, ale je to tak.
Následuje sestup do hladiny Alfa pomocí číselné řady 3-1 a vstup do místa, které si vytvoříme. Jedná se o prostor, místo, kde je nám dobře a kde cítíme bezpečí. Tento prostor a místo je buď něco Vám naprosto známé nebo něco co si vytvoříte / může to být cokoliv, zahrada u babicky, kde Vám bylo moc dobře, místo na pláži, prostě cokoliv. Toto místo je velice důležité, protože se jedná o jakousi křižovatku nebo rozcestí, ze kterého se budete vydávat na místa jiná, určená už pro konkrétní práci a techniku. Tím , že se vydáte na některou z cest vstupujete hlouběji do hladin Alfa, přesně tak, jak je pro danou techniku nutné.
Samozřejmě už při sestupování lze vkládat pozitní věty, které vás budou v této technice zdokonalovat. A každý další vstup tak bude znatelně lepší a vy budete vnímat víc a vidět víc než předtím.
Nejdřív to můžou být jen určité nejisté pocity zda jste skutečně v Alfě, budete třeba vnímat vlnící se barvy, můžete cítit vůni stromů, pokud to bude zrovna ta zahrada u babičky, ale nebudete je asi hned vidět. To všechno přijde časem...

:)


alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: ESP a Silvova metoda

Příspěvek od alfka »

než vám napíšu víc..
vstupem do hladiny Alfa máte naprostou kontrolu nad sebou samým, to znamená, že když budete chtít odejít ,jednoduše odejdete zpět po stejné cestě jako jste přišli. Když by vám třeba zazvonil telefon, jednoduše otevřete oči a fungujete uplně normálně. Jediné co se bude v ten moment dít, že si budete připadat,jakoby jste se právě probudili. Váš mozek se přirozeně vrátí na frekvenci Beta. Citlivé jedince může trošku bolet hlava, ale to jen v případě, že z Alfy vyskočíte tímto prudkým způsobem. Pokud budete odcházet pozvolna, ve stejném tempu jak jste přišli,bude vám naopak velice dobře na duši i na těle, cítíte se vyrovnaní a spokojení :)
Co se týká vkládání pozitivních vět a pochopení jak vlastně vaše mysl funguje vám pro představu uvedu jeden příklad.
Ted hned si představte cokoliv chcete, jen ne růžového slona.
:D hm a je tam, mozna jen zablesk, ale byl tam :D Vaše mysl přečetla "ružového slona", slovíčko NE ji absolutně nazajímá.
Plyne z toho jedna jediná věc a to taková, že pozitivní věta má být bez záporu a v přítomném čase - jsem zdravý, / i když vás bude bolet nevím co, pozitní věta je "jsem zdravý", žádné budu nebo uzdravím se, to by jste se nedočkali nikdy.../
Funguje to ještě líp, pokud k pozitivní větě připojíme pozitivní emoci. No říkate si, kde mám takovou pozitivní emoci asi vzít, když je mi mizerně..., ona je ve vás, jen si na ni vzpomenout, vybavte si moment, kdy vám bylo krásně, první rande, to super kolo pod stromečkem co jste dostali, když vám bylo 7, ten pocit kdy se narodilo vaše dítě... už se vybavila? Usmíváte se? :D tak to je ona, dobre si ji zapamatujte a pouzijte tento pocit s pozitivní větou.
A třetí věc, kterou mám na srdci je ta, že za každou skutečnost, kterou v hladině uděláte, nesete plnou zodpovědnost. A to je potřeba si velice dobře uvědomit....


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: ESP a Silvova metoda

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Mimo téma (offtopic)
alfka píše:než vám napíšu víc..... A to je potřeba si velice dobře uvědomit....
Dovolím si špitnout, že mi tohle bylo vysvětlováno leta podobně a teprve nedávno mi došlo o co jde. "Vzpomenout si" to nepopisuje a stejně tak to nepopisuje "pozitivní emoce". Co to popisuje je si nejen vzpomenout myšlenkou, nebo představou v hlavě a snažit se do toho navalit řekněme radost. Jde o to se znovu do té které situace vžít, aby si vzpomělo celé tělo, jak se cítilo. Stejně tak bych si dovolil poukázat na to, že i sny nás fyzicky dokáží naučit to a ono, akorát, že to povětšinou (skoro vždy) ignorujeme. Opět nejde o to si vzpomenout na obsah snu, ale jde o to se také opět vžit do pocitu(ů) během snu a použít i ty pocity během denního učení se atd. Opět je nutno si vzpomenout celým tělem. Vezme to tréning, ale jde to. Je to už dlouho a ještě jsem nebyl nacvičený na to, že některý věci nejdou. Naučil jsem se takhle plavat, jezdit na kole a trefit se míčem při košíkové do koše :D Nešlo a nešlo až jsem to dokázal ve spánku. Pak už to za bdělého stavu šlo "samo". Dokázal jsem ty sny zopakovat tělem i "duší". Na takové příhody si vzpomene hodně lidí. Je to v nás, jen to pěstovat. I sny se pak dají tématicky nahodit touhou, alespoň mně se to sem tam povede. Proto taky jsme schopni se ze sna vzbudit a znovu usnout a nechat si sen dozdát.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: ESP a Silvova metoda

Příspěvek od alfka »

Ahoj Slavku,

klidně špitej, alespon vím, že to někdo čte :)
Máš pravdu, pokud dokážeme pro danou věc najít ve svých vzpomínkách onen okamžik a zároveň s radostnou emocí, je to zaručeně tak jak říkáš, alespoň si to myslím. Ono slovo zaručeně v těchto věcech není zrovna nejlepší, protože jak to vlastně všechno doopravdy je, nikdo nedokáže zaručit, ale určitě to funguje líp. Problém může nastat zrovna u toho zdraví, protože pokud ho máme, tak si ho nevážíme /bohužel/ a schází nám ta radostná emoce. Zkoušela jsem to sama na sobě, projížděla jsem databanku paměti a nějak jsem nemohla zachytit ten pravý okamžik spojený s radostí a zdravím. Pokud bych si teda v tomto případě chtěla představovat svoje naprosté zdraví, pak bych si emoci vypůjčila / alespon pro ten začátek/ k této představě a k jakému se vcítění. Ale možná je to jenom u mě, ostatním to půjde skvěle. :)
Co se týká těch snů, které nás učí. Sama jsem to nezkoušela. Sny samozřejmě mám, ale většinou pokud si ho pamatuju jsou to jenom úryvky, které nijak moc nestuduju. Jak říkáš, nebylo by to možná na škodu..
Ted nejak z hlavy nevím na jaké mozkové frekvenci se nám zdají sny, ale řekla bych že to bude zrovna v Alfě. Což by ukazovalo, že sis našel svoji vlastní cestu a techniku :)


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: ESP a Silvova metoda

Příspěvek od Slavek Krepelka »

alfka píše:Ahoj Slavku, ... Což by ukazovalo, že sis našel svoji vlastní cestu a techniku :)
Právě že nenašel, bylo to jen pár epizod, které přišly samovolně. Bohužel jsem si jich nevšímal natolik, abych to dál rozvinul. Teď se do toho znova pouštím a stejně jako Ty mám dost potíže se vpravit do vycítění těch správných pocitů při vzpomínkách. Co se týče zdravých pocitů, snad něco, kdy se člověku podařilo něco v jeho životě ve své době vyjímečného, ještě v dobách, kdy to se zdravím bylo celkem fajn. Hádám, že čím rannější vzpomínka, tím lépe, tedy z děctví. To jsme se cítili celiství jak brambora, neměli jsme potuchy o bolehlavech, orgánech atp. Běhali jsme, skákali jsme a radovali se. Samozřejmě i toužili a plakali atd, ale člověk si může vybrat, že? Je to ale šichta :D Když tak o tom teď dumám, mám jedno takové, když jsem poprvé dosáhl na stůl a ulovil z mísy rohlík. To byla radost :jump: Něco takového. Musím mazat pryč.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: ESP a Silvova metoda

Příspěvek od alfka »

Slavek Krepelka píše:
alfka píše:Ahoj Slavku, ... Což by ukazovalo, že sis našel svoji vlastní cestu a techniku :)
Právě že nenašel, bylo to jen pár epizod, které přišly samovolně.
....

Určitě špitni jak se ti daří, jsem sama zvědavá :) a držím pěsti.
Určitě si můžeš vzpomínku vybrat a ta s tím rohlíkem je super, jen při představě tvé radosti z vítězství mám úsměv na rtech :)
Ono všeobecně vzpomínky na dětství jsou ty nejlepší /teda alespon měly by být/, jak říkaš... čistá bezstarostná duše, která se umí radovat z maličkostí, jsme bezprostřední, nedotčení dnešní společností, hrajeme si, skáčeme, řádíme , kamarádství je opravdové, atd....
:)


alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: ESP a Silvova metoda

Příspěvek od alfka »

Ahoj všem,

omlouvám se za delší odmlku, čas prázdnin se pro mě stává hektickým obdobím a času je víc než málo.
Skončili jsme v tajném koutku. Je to místo vaší naprosté relaxace, místo kde se cítíte dobře a nic vám neschází. Místo, které naprosto dobře znáte nebo si takové místo jednoduše zvolíte svojí fantazií.
Zpočátku ho možná nebudete hned vidět, proto je důležité si ho osahat.
Zvedněte / opravdu / ruce - oči jsou stále zavřené a vnímejte strom, který je ve vašem tajném koutku před vámi, zkuste si sáhnout na jeho kmen, na jeho listy.. Možná budete překvapeni, že skutečně svým dotekem vnímáte strom, jakoby jste před ním opravdu stáli. Zkuste pohladit trávu nebo například strčit ruce do potůčku, budete vnímat jeho studenou vodu a nepatrný proud.
Tento postup je důležitý, aby si mozek uvědomil, že potřebujete vnímat na rukou energie - vaše myšlenky. Po té se vám může stát, že strom , kterého se dotýkáte najednou vidíte nebo bude alespon lépe patrný.
V tajném koutku je důležité používat pozitivní věty typu : Stále myslím pozitivně a to udržuje a upevnuje mé zdraví. Jakmile ve své mysli projdu sestupnou číselnou řadu od sedmi do jedné a příslušné barvy jsem naprosto bezpečně v hladině Alfa. atd. nebo každým další vstupem do hladiny Alfa vnímám, vidím a cítím vše lépe. V bdělém stavu je důležité, aby jste na kus papíru nakreslili plánek své pracovny. Musí obsahovat dveře pro vás, druhé dveře pro hosty, stůl a 3 křesla. Vaše křeslo by mělo být zády k vašim dveřím a naproti vašemu křeslu bude mentální plátno. Před plátnem maličké podium na kterém budete léčit. Dále by v pracovně měla být skřín, hodiny, kalendář, kartotéka a dál cokoliv vás napadne a bude vám později k užitku.
Ale pokud Vás později v pracovně napadne, že by se vám hodil třeba telefon, tak si ho tam pak klidně dáte.
Ještě je důležité uvědomit si, čeho chcete vlastně dosáhnout a představit si, jak by mělo vypadat vaše nové já. Vytvořte si obraz vašeho nového já, ten si pověsíte do pracovny...
Pokud si nebudete jistí, klidně se ptejte, pokusím se vám odpovědět, ale rozhodně je lepší kurz absolvovat... :)
Zatím ahoj a užívejte si léta :)


alfka
Starší člen
Příspěvky: 171
Registrován: sob 12 lis 2011 14:00
Dal: 25 poděkování
Dostal: 231 poděkování

Re: ESP a Silvova metoda

Příspěvek od alfka »

Ahoj,

dneska se půjdeme podívat do vaší pracovny.
Minule jste si pracovnu nakreslili na papír, tím jste si její podobu uložili do podvědomí.
Takže vstoupíte do Alfy, pokud jste dobře trénovali, tak už nemusíte používat postupné uvolňování svalů, ale pouze odpočítávání od 7 do 1 s používání příslušných barev. Dostaneme se do tajného koutku odpočítáním čísel 3-1.
Vydáme se na jednu z cest do mentální pracovny.
Je potřeba ještě hlouběji vstoupit do Alfy, proto budete odpočítávat od 12 do 1 a u čísla jedna budete stát před dveřmi své pracovny.
Cestu jako takovou je možné si představit podle toho co vám bude vyhovovat. Všeobecně pro hlubší vstup do hladin je lepší používat např. schody dolů nebo klidně výtah, kdy budete sjíždět níž, protože i do hladin jdeme níž nebo hlouběji.
U těch schodů je to možná ještě lepší, jelikož co schod to jedno číslo spolu s vaším výdechem. Je důležité si říct, že nikam nespěcháte, takže pěkně pomalu v rytmu vašeho klidného dechu sestupujete od 12 do 1.
Co je důležité a co jsem neuvedla je, že hned za dveřmi vaší pracovny, do které vstoupíte si přidejte jasně bílé světlo, možná takovou světelnou sprchu, která vás hned při vstupu do pracovny /následně pak odchodu z pracovny/ očistí od všech energíí.
Takže u čísla jedna stojíte před dveřmi své pracovny. Dveře otevřete pomocí kliky a vstoupíte dovnitř. Osprchuje vás bílé světlo a před vám je místnost přesně taková jakou jste si ji nakreslili na papír. Ještě v ní ale nikdo není, jen vy.
Nyní si musíte přizvat vaše poradce. Budou dva, muž a žena. Mužete si je předem vybrat, ale pokud vám bude přidělen někdo úplně jiný, koho vůbec neznáte, berte toho kdo vám přijde. Ten je pro vás momentálně vhodný a má vás něčemu naučit. A možná se s ním nebo s ní setkáte brzy i v reálném životě :)
Takže dveřmi pro hosty si nejprve pozvěte poradce mužské energie, tedy muže a pak ženu. Je jedno v jakém pořadí. Jakmile přijdou uvítejte je, ukažte jim kde budou jejich místa u stolu. Můžete se jich na cokoliv zeptat, pokud bude odpověď pro vaši osobu dostupná, to znamená, že máte znát odpověd, určitě vám odpoví. Poradci se můžou chovat podivně a někdy až komicky, jsou vtipní, se smyslem pro humor, ale také velmi přísní. A věřte tomu, že pokud se i v dobré víře pokusíte o něco, co se jim nebude líbit, určitě to poznáte a dají vám to patřičně najevo.
Pokud z pracovny odejdete, zase stejnou cestou v opačném počítání, vaši poradci nikam neodchází, zůstávají v pracovně. Jakmile příště přijdete budou tam na vás čekat.
Takže zatím si to můžete zkoušet, zdokonalovat se, seznamovat se s pracovnou a příště si třeba pozveme nějaké hosta :)
mějte se :)


brtnik
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: pon 04 úno 2008 22:27
Dal: 1 poděkování

Re: ESP a Silvova metoda

Příspěvek od brtnik »

Zdravím, a chci poděkovat všem přispívajícím za toto krásné a vydatné vlákno.
Chtěl bych začít, zatím sháním informace. Motivaci a chuť mám, ale i obavy.
Děkuji za zdejší podporu, neznám nikoho kdo by mněl zkušenosti a mohl poradit.
Četl jsem, že je nutná tělesná očista, tj. vegetariánství již před začátkem?
Zde se o tom nepíše, jaké máte názory?
Od května se léčím s akutní leukemií, chemoterapie s následnou transplantací kostní dřeně vše přišlo rázem. Dosud jsem žil střídmě, měl jsem za to. že zdravě, jen jsem více pracoval, snažil jsem se zabezpečit rodinu. Dnes vše přehodnocuji, byl jsem hodně zatížen na materiál a choval se sobecky.


Odpovědět

Zpět na „Universum“