Nirvana, aneb celistvé zdraví

Filosofie přírodních jevů.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Nirvana, aneb celistvé zdraví

Příspěvek od xdraho »

Zahajující příspěvek offtopiků vlákna MMS - Všeobecná diskuze, která se nasměrovala k tomu, co je to vlastně zdraví a jak se k němu dostat nejenom naprosto celistvě, ale spíše cestou filosofickou, než materiální, ačkoliv materiální dokáže být i klíčovou. Jsou neoddělitelné. SDK
poota píše:Především vlastnímu rozumu, protože jiný nemá! Potom vlastním zkušenostem, protože ty má ověřené.
Všechny ostatní věci, ať už názory a nebo zkušenosti, mohou být sice "pravé", ale taky zkreslené a nebo dokonce úmyslně zmanipulované.
Tady je už dobrá rada drahá - určitým vodítkem může být zásada, že čím je kdo na informaci hmotně závislejší, tím je také ochotnější ji zkreslit nebo přizpůsobit, ať už z nevědomosti a nebo i záměrně.

Upínáš se k bezpečnostním listům a specifikacím jako k něčemu, co je objektivní - už to je Tvůj veliký omyl. Ty věci jsou psané hlavně s vědomím "právní závaznosti" a taky případné postižitelnosti, takže s objektivní skutečností souvisejí jenom velice volně. Je to stejně kratochvilné čtení, jakým jsou příbalové letáky, kterými nás obveseluje farma průmysl. Zdravím - poota
Nezlob se na mne, ale to už jsou pouhé víceméně hloupé řeči!
Ty máš pocit, že tvé znalosti a zkušenosti jsou tak obrovské, aby jsi obsáhl celé vědění lidstva?
Ty máš doma chemickou laboratoř s vybavením pro chemické analýzy?
Z tvých rad je v podstatě zřejmé tvé obrovské zklamání ze společnosti. Už nevěříš nikomu a ničemu. To jsme to dopracovali!
Specifikacím nějakých podomních prodejců bych samozřejmě také nevěřil. Ale zajisté sis všiml, že všichni kopírují specifikaci výše uvedeného velkododavatele, který to dodává odběratelům, kteří jsou schopni si to i případně ověřit. Umíš si představit, že by tento dodavatel riskoval jejich zatracení? Já ne.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: MMS - Všeobecná diskuze

Příspěvek od poota »

xdraho píše:Nezlob se na mne, ale to už jsou pouhé víceméně hloupé řeči!
Tvá jasnozřivost mě přímo ohromuje - jenom Ti unikla taková maličkost, že jsem nereagoval na Tvůj příspěvek.
A o osobní přestřelky nemám zájem :bye:

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: MMS - Všeobecná diskuze

Příspěvek od xdraho »

poota píše:- jenom Ti unikla taková maličkost, že jsem nereagoval na Tvůj příspěvek.
Však já vím, že to nepatřilo mi. Ale bylo to ve veřejné diskuzi, tudíš předpokládám, že na to může reagovat každý.
Víš, nemám rád takové "rady". Povýšený tón, postoj člověka, který snědl všechnu moudrost světa a nakonec praktický výsledek celého radění veškerý žádný. "Rady" podobného typu člověk nalézá často na stránkách o počítačích a programování. Pravidelně mne to vytáčí.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: MMS - Všeobecná diskuze

Příspěvek od Slavek Krepelka »

xdraho píše:.... Víš, nemám rád takové "rady". ....
Pootův hřích jak Ty na jeho příspěvek odpovídáš vidím v tom, že ho vidíš a chápeš tak, že spočívá v Pootově větách: "Především vlastnímu rozumu, protože jiný nemá! Potom vlastním zkušenostem, protože ty má ověřené." Osobně v nich nevidím ani povýšenost, ani všechnu moudrost světa, ale pouze zdravý selský rozum. Však on nikomu neříká aby používal Pootův rozum a zkušenosti. Dokonce neodkazuje ani na něčí jiný než právě na rozum a zkušenosti každého jednohočlověka, který si musí něco vyřešit. Naopak, jsi to Ty, který se zde snaží za každou cenu prosadit své přesvědčení a vnucovat druhým, že je správné.

K sektářství snad jen tolik, že o žádné sektářství vůbec nejde. Jde o to aby se i z techniků, a že se k nim do jisté míry řadím taky, eventuelně stali i lidi, kteří si jsou schopni uvědomit jak veliké mají schopnosti a jak veliká moc je v nich skryta a neustále ubodávána noži dogmat a jak příšerně si škodí, když se o pomoc obrací kamkoliv jinam než k sobě a aby pochopili i to, že sektářství a vlastní duchovno spolu nemají absolutně nic společného a že naopak, sektářství je jen jednou z politických technik, jimiž jsme prakticky všichni ovládáni. Po pravdě řečeno je mi spíš záhadou, proč si důkladně nezjistíš o co jde dříve, než se k tomu nějak vyjádříš. Jsi si Xdraho vědom že takovým prohlášením se sám zavíráš do krabice od bot, že se tím snižuješ na úroveň: "Čítať písať neviem, ale vojnu vám zarobím?" Proč na místě odmítáš se dále rozvinout čímž se ponižuješ nejen v očích druhých, ale především ve svých vlastních a proč se tím řadíš k těm, kteří kdysi prohlašovali zemi za placatou, zatímco zuby nehty bránili kde komu se podívat dál a vymýšlíš si draky (sekty)? Proč si takhle ubližuješ a proč při tom ubližuješ i druhým? Bojíš se snad, že bys sám nedošel? Vždyť přeci sám nejsi. Jsi zotročen jako naprostá většina z nás, ale to se dá změnit, jen se odvážit a vykročit.

Vůbec si nejsi například vědom toho, že každý, kdo ten první krok udělá a pokračuje, pokud možno s pomocí těch, kteří si to už prošli, aby člověk neudělal fatální botu, si raka odstraní během tří až pěti týdnů a zanedlouho jakýkoliv zbylý neduh? Kam se hrabe MMS a hnidopišení se v chemii vyvíjení CDS a v problémech lichvy? To jsou pouze zaváděcí a naprosto nepodstatné techniky demagogie kterými jsme ovládáni a zalígrování v naší vlastní mysli a naší vlastní, "dobře vycepovanou" myslí. Byli jsme naučeni si takhle ubližovat sami sobě a tím i druhým.

Podívej se na Batlese :bye: Má pocit, že MMS je zlatý a venkoncem v relativních měřítkách je, ale taky na něm neusnul a propracovává se právě i k tomu, co nám v hlavách brání se vyzdravit byť i s pomocí MMS. MMS je berlička, skvělá berlička, která mnohým pomůže, ale nic za nikoho z nás neudělá. Naopak, ukolébává naše já a brání mu se dál vyvíjet.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: MMS - Všeobecná diskuze

Příspěvek od xdraho »

Slavek Krepelka píše:...Však on nikomu neříká aby používal Pootův rozum a zkušenosti....
Proboha, Slávku, co myslíš, že ten gogolo chtěl? Asi získat nějaké zkušenosti nebo si zkušenosti vyměňovat! Nějaké poučení o tom, že má věřit vlastním zkušenostem nebo jak to bylo, mu asi těžko pomůže. Jak má ty vlastní zkušenosti získat, když jsou tady jedinci, kteří místo aby poradili, tak se staví do nějaké pozice tajemných všeználků. Pokud Poota nechtěl poradit, tak se neměl vůbec ozývat.
Co v tom svém příspěvku kromě povýšeneckého mudrování vlastně řekl? Nic!
Slavek Krepelka píše:....Po pravdě řečeno je mi spíš záhadou, proč si důkladně nezjistíš o co jde dříve, než se k tomu nějak vyjádříš.....
Slavku, žádný strach. Já takové článku čtu, ale při nejlepší vůli v tom nic konkrétního nevidím. Pokud budeš ochoten, tak mne, prosím, nasměruj odkud mám, podle tvého názoru, začít a jak se mám k tomu postavit. Třeba mne přesvědčíš, že to k něčemu je. Otevřený jsem prakticky všemu.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: MMS - Všeobecná diskuze

Příspěvek od Slavek Krepelka »

xdraho píše: ... Pokud Poota nechtěl poradit, tak se neměl vůbec ozývat. ...
Prosím tě, vyhrab si Petrovy příspěvky tady na fóru. Jestli se on nesnaží všemožně někomu nějak pomoct, pak už nikdo. Ono nejde o to, co v jeho příspěvku vidíš jen ty, ale o to, co v něm vidí každý jeden z nás. Jde o výběr, ne o odsuzování. Navíc milý xdraho, Poota je jeden z mála, který si raka prošel na vlastní kůži, jak ortodoxně, tak neortodoxně a po dvaceti letech stále klepe do kompu a běhá a má tedy například před Tebou docela úžasný náskok a daleko spíše nárok poradit. Ví, o čem mluví.
xdraho píše: Slavku, žádný strach. Já takové článku čtu, ale při nejlepší vůli v tom nic konkrétního nevidím. ...
Já už to ale udělal. Specielně Pan Dušek uvádí mnoho hostů, kteří nešpekulují, ale naopak si prošli kde čím a někam se dopracovali. Aj jsem sem naházel nějaký ten odkaz, ale osobně se jeho pořady právě ještě brodím a pokud by je někdo neshledal čistě poučné, je to aspoň sranda a ta duši potěší. Sranda je to však jen pro ty, kteří krze ni nechtějí, či nejsou schopni vidět dál.

Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: MMS - Všeobecná diskuze

Příspěvek od xdraho »

Slavku, pokud se Poota vyléčil opravdu dodržováním zásad, které propaguje pan Dušek a jeho hosté, tak proč reaguje tak podrážděně. Takhle by se přece člověk žijící podle těchto zásad chovat neměl!

Co se týká dodržování těch zásad, můžeš být konkrétní a řící mi, jak se to projevilo na tvém životě? Můžeš mi popsat jakýsi "snímek" tvého dne. Nebo co KONKRÉTNÍHO vlastně pro tento tvůj nový styl života vlastně děláš.


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: MMS - Všeobecná diskuze

Příspěvek od Slavek Krepelka »

xdraho píše:Slavku, pokud se Poota vyléčil opravdu dodržováním zásad, které propaguje pan Dušek a jeho hosté, tak proč reaguje tak podrážděně. Takhle by se přece člověk žijící podle těchto zásad chovat neměl!
Milý xdraho. Celkem jednoduchá úvaha založená na několika málo informacích by Tě přivedla k tomu, že pan Jaroslav Dušek před 20ti lety, kdy se Petr hrabal z rakoviny, ještě nikoho nehostil a byl dost jinde, než kde je dnes. Promiň, že jsem Tebou poněkud podrážděný, ale máš zlozvyk mé ženy činit neuvážené závěry a hned je podstrčit sobě i druhým. Po třiceti letech doma toho mám jaksi plné zuby ať to přijde odkudkoliv. Pořádně se rozhlédni, podívej se kde je pan Dušek a kde je pan Poota, zauvažuj a pak teprve střílej. Už to nebude naslepo. V podstatě tu jako technik odhaduješ nosnost překladu, u kterého víš jenom délku, ale chybí ti profil a materiál. To nejde.
xdraho píše: Co se týká dodržování těch zásad, můžeš být konkrétní a řící mi, jak se to projevilo na tvém životě?
:ethink: :D Projevů zatím moc není. Nejsem si dokonce ani jistý, že jsem dokončil první krok.
xdraho píše: Můžeš mi popsat jakýsi "snímek" tvého dne.

1) Studuji a učím se od těch, kteří si cestu do nějaké, někteří i do značné míry prošli, kdo už nějaké kroky ušli. Hnidopiším se v tom a porovnávám a dělám si závěry specielně ve smyslu, kde se kdo dopustil jaké chybičky které bych se mohl vyvarovat. Nerad objevuji Ameriku na svou vlastní kůži, když už ji oběvili jiní. Jde tedy o jakousi zkratku procesu, abych se mohl vydat ještě dál. Nerad si dělám iluze, nerad honím chiméry a nerad bezuzdně fantazíruju o věcech a na témata, o kterých toho málo vím. V této době je pro mne nejdůležitější si dát do pořádku tělo a s ním i mysl, pracuju na tom jak ze stránky fyzické, tak ze stránky psychologické a je to pro mne dřina. Nicméně mé motto je: "když to dokázali jiní, dokážu to také a nejspíše i líp."

2) Zaobírám se běžnýma věcima jako každý jiný, se kterýma bych se povětšinou raději nezabýval, ale které jsou nevyhnutelné alespoň nyní.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: MMS - Všeobecná diskuze

Příspěvek od LenkaX »

xdraho píše:Ahoj Slávku,
jsem technicky zaměřený člověk a řeším nebo se rozčiluji nad věcmi když vzniknou nebo teď zrovna probíhají. Tvé úvahy nebo úvahy třeba pana Duška jsou pro mne už příliš složité a příliš duchovní. A nezlob se, ale zavánějí mi už jakousi formou náboženství nebo nějaké sekty. Doufat, že meditací nebo něčím podobným změním svět, tak to už je na mne příliš. I když ti to tvé přesvědčení ani v nejmenším neberu nebo nezavrhuji.
Zdraví
Drahoš
Ahoj Drahoši, nelze si nevšimnout vašich táhnoucích se sporů a třeba jen špatně pochopených slov.Píšeš o sobě ,že jsi spíš technický typ. Jako takový máš jistě rád kompletní informace o problematice.Takže bych Ti doporučila si dobře přečíst nejen vlákna zabývající se léčbou a použitím MMS jako léku pro fyzické tělo, ale také bys pro tu kompletnost měl navštívit sekci Mentální léčení,Psychické příčiny nemocí a jejich léčení, Germánská nová medicína.Tam pochopíš , že až nemocný najde tu prvopočáteční a třeba i opakovanou příčinu nemoci,je na dobré cestě ke zdraví.Tam teprve začíná obrat a uzdravení. V pochopení. At se Ti to líbí nebo ne , jsme všichni tělesnost i duchovnost v jednom a pokud jsou tyto 2 věci v harmonii , jsme zdraví.95% nemocných nemá zpracovanou příčinu nemoci .Pokud pochopí ,kde si sám sobě nemocný ubližoval a de fakto si svou nemoc vyrobil ve svém myšlenkově emocionální vnitřním světě , má možnost se uzdravit.Takže to, co Ti zavání složitostí a velkou duchovností je ale zcela nutné k pochopení, kde nemocný člověk vybočil z harmonie a bez tohoto pochopení se lze těžko a trvale uzdravit.
Proto je tolik lidí se stoupajícím věkem stále více nemocných. Opakovaně dělají stejné chyby bez uvědomnění si vazby na své zdraví.Musí chtít zapřemýšlet o sobě , převzít zodpovědnost , dát do uzdravení svou energii, chtění, pochopení, touhu se změnit,prostě být vědomý a aktivní. Protože přes klasickou medicínu cesta nevede .O tom už se napsalo dost a dost.
Měj se a at se Ti to samostudium u nás líbí:-)
P.S. také jsem studovaný technik


Změň sebe sama a změníš svět :-)
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: MMS - Všeobecná diskuze

Příspěvek od xdraho »

Slavek Krepelka píše:Nicméně mé motto je: "když to dokázali jiní, dokážu to také a nejspíše i líp."
Slávku, ale čeho chceš vlastně dosáhnout?! A jak poznáš, že jsi toho už dosáhl nebo, že se tomu blížíš? Upřímně řečeno, není mi jasné co má člověk dělat.
Třeba dnes oblíbený pojem "Šířit lásku". Co to vlastně je a jak se to dělá? Chápu co to je šířit lásku např. tím, že budu pracovat v charitě. To ale asi není to, o čem se dnes neustále mluví. Často mi to připadá, jako že je to nějaký snad tranzu podobný stav, ve kterém si připadám, že se ze mne line jakési vše ozařující světlo nebo co.
Co když je ale tento stav pouhou autosugescí? Nechci se zase světem pohybovat jako nějaká mátoha neustále trčící v nějakém hypnotickém stavu.
Nebo je to všechno jinak? Popravdě řečeno, do dnešního dne jsem nepochopil, co to je vlastně např. ta meditace. Co to je vlastně za stav? Na co člověk při něm myslí? A myslí vůbec? Dá se vůbec dokázat, že člověk "na nic nemyslí"?


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: MMS - Všeobecná diskuze

Příspěvek od xdraho »

Pro LenkaX: Lenko, přečti si, prosím, mou odpověď Slávkovi. Třeba mne dokážeš lépe "nakopnout" ty.
Podle toho, jak jsem pochopil Slávka, tak jemu nejde o nějakou konkrétní léčbu, ale o prevenci.
Zdraví
Drahoš


LenkaX
Zasloužilý člen
Příspěvky: 355
Registrován: pon 23 led 2012 13:55
Dal: 141 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: MMS - Všeobecná diskuze

Příspěvek od LenkaX »

xdraho píše:Třeba dnes oblíbený pojem "Šířit lásku". Co to vlastně je a jak se to dělá? Chápu co to je šířit lásku např. tím, že budu pracovat v charitě. To ale asi není to, o čem se dnes neustále mluví. Často mi to připadá, jako že je to nějaký snad tranzu podobný stav, ve kterém si připadám, že se ze mne line jakési vše ozařující světlo nebo co.
Páni , to jsi se pustil do těžkého tématu.Prominte , že zase vstupuji do Váší diskuse.
Převzala jsem jednu metodu, která Tě dovede postupným prožíváním určitého stavu, o kterém si myslíme že láska je k vyvolání lásky v sobě .Já si představuji, že "šířit lásku" znamená láskou být, vyzařovat ji.Docela snadné to je v kidu a pohodě se na toto zaměřit. Opravdovým "uměním" se to stává uprostřed třeba hádky .-)
Protože být láskou mnoho lidí vědomě nedělá a mnoho lidí se tím ani nezabývá, není o tom ani představa , jak se to projeví v běžném životě. Jako všechno, lze se to naučit a zdokonalit častým praktikováním.
Zpočátku si v klidu sedneš, zavřeš oši a přeneseš se do situace ve Tvém životě, kdy jsi cítil čistou bezpodmínečnou lásku.Třeba k dítěti, v krásné přírodě .....K tomuto stejnému prožitku se často vracíš a prodlužuješ si tento stav jak to jen jde. Pak se Ti třeba stane , že jsi svědkem nějaké velké rozepře, nepochopení mezi lidmi. Stačí se naladit na tento pocit a pozorovat ,jaký vliv a dopad to má na tuto neharmonickou situaci. Může se začít pozvolna zklidnovat , protože ten kdo lásku ze sebe vysílá , tu vibraci lásky se jen snaží o zklidnění situace a to se většinou i děje. Někdy markantně , někdy jen v niancích.Zajímavé je si to zkusit vysílat na štěkajícího psa za plotem. Mnohokrát se mi stalo , že jsem k němu vysílala lásku a on jednou blafnul a byl potichu.Zvířata jsou velmi vnímavá:-)
Pak šel kolem,až jsem se vzdálila jiný člověk, a pes se opět rozštěkal.Dá se říci, že člověk vyzařující lásku změní vibrace a ty vysílá do svého okolí do vzdálenosti stovek kilometrů.Taková to je síla .
Za vše mluví toto video Gregga Bradena .



Změň sebe sama a změníš svět :-)
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: MMS - Všeobecná diskuze

Příspěvek od Slavek Krepelka »

xdraho píše: ... Podle toho, jak jsem pochopil Slávka, tak jemu nejde o nějakou konkrétní léčbu, ale o prevenci. ...
:D Díváš se na to jak na finále presidentských voleb. Jde o naprosto stejnou hru, kterou nám předhazují druzí a vsugerovávají nám dvě nesmyslné možnosti, kterými nás matou, protože to naozaj može vyzerať, že jedna z nich je lepší. Akorát, že obě stojí za houbeles řešení leží někde úplně jinde.

S prevencí a léčením se to má naprosto stejněž. Jde o dvě možnosti a obě jsou na nic. První z Tebe udělá paranoika a druhá oběť paranoiků. Obě vedou do pekel. Jde o možnost třetí a to stát se kompletně zdravými, na těle i na duchu. Místo abych zde dlouho psal, odkazuji na Duška, protože je v současné době nikoliv v nějaké herecké roli, ale sám sebou, je na správné stopě a díky tomu a své nátuře celou situaci dovede nesmírně dobře podat.

Kde kdo mluví o lásce, i on, a neví o čem to vlastně mluví, nebo ví, ale vidí a cítí to jinak než třeba Ty a já. Málo kdo ví už jen co to je nemluvě o tom, jak se k ní propracovat, nerozumí. Zkus to slovo láska zaměnit za slovo harmonie a snad to pomůže. Je to totiž daleko více o té harmonii, jak vnitřní, tak navenek. Jenom tam jde o skutečné zdraví a pak odpadá jak prevence, tak i léčení. Ta slova přestanou mít jakýkoliv smysl. Mají smysl jenom za té odmínky, že něco není v pořádku.

Je obtížné nejen to pochopit, ale i popsat a žít. Techniky, jak se tam dostat, jsou alespoň podle mne neúčinné, protože jako jednotlivci máme jiné náhledy a jiný přístup a jiné podmínky, ale pokud člověk pochopí, kam ty techniky míří, začne to být jednoduché a i ty techniky pak pomůžou. Těžko to lze pochopit mozkem. Xdraho, já se k tomu konečně dopracovávám teď, po dlouhých letech úsilí vůbec si vše co jsem se kdy naučil, vykoumal, prožil, slyšel viděl a prosnil nějak srovnat v hlavě o co vlastně jde. Nějak se mi to daří i z velice širokého racionalistického náhledu, ale to je velice vyjímečné.

Naprostá většina lidí si sebe sama a druhé uvědomí nakonec po nějaké vážné krizi srdcem. Nějak na to musí každý dozrát a tam, kde Ty zmateně stojíš už jsem také zmateně stál a hodně dloho. Nespěchej, neodsuzuj, ale posuzuj, jenom se ujišťuj, že to posuzování je založeno na faktech, či názorech velice dobře podložených fakty a ne na názorech, které si někdo vycucal z prstu a na základě pouze dílších údajů. Hlavně neodmítej nic, co se stalo, protože to, co se stalo, je vždy naprosto logické a přirozené, i kdyby nám to v naší sociální zabedněnosti expertními posudky připadalo jako zázrak, nebo nesmysl. Pak se i sám snad dopravíš do situace zdravého člověka.

S laskavým pozdravem, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: MMS - Všeobecná diskuze

Příspěvek od xdraho »

Lenko, díky moc za odpověď. Ten stav, který tady popisuješ, mi není zase až tak cizí.
Používal jsem takový způsob cítění při svých pokusech s proutkařením. Když jsem se pokoušel hledat vodu, tak jsem si představoval své pocity při procházce kolem řeky. Tu vůni vody, její šumění, chlad, který vyzařuje.....
A pomáhalo mi to.
Pokusím se na to jít podobně s tím vyzařováním lásky. Se zvířaty už mluvím dlouho. Považuji je za sobě rovnocenné tvory. A své pocity si s nimi vyměňuji často. Proto je také nejím.
Ahoj
Drahoš


xdraho
Zasloužilý člen
Příspěvky: 271
Registrován: úte 08 led 2013 15:49
Dal: 23 poděkování
Dostal: 87 poděkování

Re: MMS - Všeobecná diskuze

Příspěvek od xdraho »

Slavek Krepelka píše:Pak se i sám snad dopravíš do situace zdravého člověka.
Slávku, to je všechno fajn, ale jak poznáš, že jdeš správnou cestou, že jsi v "situaci zdravého člověka"? Co když je to všechno, co si představuješ, jen forma autosugesce, jakési duševní placebo.
Líbí se mi odpověď Lenky. Konečně něco konkrétního!


Odpovědět

Zpět na „Universum“