Tesla - doučovací kroužek a nekonstruktivní

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Tesla - doučovací kroužek a nekonstruktivní

Příspěvek od poota »

Je hezké, že se mně ptáš, ale Teslův přenos energie prakticky nedělám - momentálně mám zcela jiné zájmy, takže si to budeš muset nějak vyřešit beze mně - tolik času zase nemám.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
bagri
Starší člen
Příspěvky: 137
Registrován: pon 07 led 2013 0:48
Bydliště: Na Ko 69
Dal: 87 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Tesla - doučovací kroužek a nekonstruktivní

Příspěvek od bagri »

LOL :-)))))))


Tak tyhle hodiny se nám do kufru nevejdou - Maršál Koněv, Praha 1945, Staroměstské nám.
maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Tesla - doučovací kroužek a nekonstruktivní

Příspěvek od maroš »

pozeral som na výpočet teslovej cievky a má dosť dobrú indukčnosť. a ešte jedna zvláštnosť. na každom jednom mieste na cievke oproti obom cievkam je rovnaký odpor, polovica s celkového odporu, medzi prepojom musíš merať medzi vstupom. tzn že všade medzi jednotlivými závitami bude 1/2 celého napätia, môže sa to nasimulovať s odpormi. dva odpory znamenajú jeden závit oboch cievok oproti sebe. ak by sme rozpojili prepoj tak by sme mohli zmerať kapacitu vinutia. počítam že by tam mala byť väčšia kapacita ako medzizávitová kapacita pri normálnej cievke. tzn. každá cievka by mala mať svoju rezonančnú frekvenciu.


maroš
Starší člen
Příspěvky: 117
Registrován: stř 06 bře 2013 16:18
Dostal: 3 poděkování

Re: Tesla - doučovací kroužek a nekonstruktivní

Příspěvek od maroš »

Waldes teba by som sa chcel opýtať. podľa toho čo píšeš tak asi máš zhotovené to teslové zariadenie na prenos energie. opýtal by som sa koľko závitov je na sekundárnej cievke a z akého drótu.
Vopred ďakujem za odpoveď.


Odpovědět

Zpět na „Universum“