Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Příspěvek od PeTr1 »

zase
Přílohy
00645576.pdf
(433.82 KiB) Staženo 403 x


PeTr1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 341
Registrován: úte 03 črc 2007 23:20
Dostal: 3 poděkování

Příspěvek od PeTr1 »

aa
Přílohy
00568177.pdf
(145.14 KiB) Staženo 388 x


chiq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1546
Registrován: čtv 01 lis 2007 8:41
Bydliště: Trnavský kraj
Dal: 2 poděkování
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od chiq »

Aquarius1 píše:Tak co? už jsi se tam dostal?? ;)
Jasan, dík za radu, pomýlilo ma to nmožstvo %20 (medzier) :lol:
Je to zaujímavé...


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1223
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od rival »

Aquarius1 píše: Mám to celí v kompu ale nedaří se mi to dostat na forum,pokaždý mi to napíše že jsem nezvolil typ odeslání tak nevím :cry: Ale jestli se tam chceš mrknout musíš zkopírovat do vyhledávače tu adresu komplet i s tím co je za adresou,pak to jde ;)
Přetáhl jsem to na naše fórum. Stahovat můžete zde: Tesla.pdf


rival - živý člověk
Milan600
Nový člen
Příspěvky: 3
Registrován: úte 01 led 2008 12:55
Bydliště: stř.čechy

Příspěvek od Milan600 »

Aquarius1 píše:Tedy lidi mě snad picne :lol: mrkněte na tohle.Nepřipadá vám to nějak povědomé?? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

http://www.computerworld.cz/cw.nsf/id/M ... _bez_dratu
Hlavně jestli to byla žárovka???
Všesměrová anténa 27MHz 50W,trubice60w,vzdálenost asi 0,5m
Vím ypadá to že svítí víc ta násada vod koštěte :D
Přílohy
P1010021.jpg
P1010023.jpg


wivo

ohledne Tesly

Příspěvek od wivo »

zdravim vsechny co se zajimaji Teslovy patenty a free energy vubec..
bohuzel jsem na toto forum zabloudil az dnes...
Ja se o Teslu zajimam uz nekolik let, a tak mi to nedalo a prelozil jsem si pro svou potrebu nekolik jeho zajimavych patentu (cca 6 asi pred 2ma lety), zkousel jsem je dale rozvijet v nasich podminkach a je to jednodussi nez se zda..
jak jiste vite, sam Tesla upozornoval ve svych patentech - ted uz presne nevim v kterym to bylo jestli v Apparatus for utilization Radiant Energy, (jak vite patentu na tento typ energie mel vice)
nebo jestli to bylo u kondenzatoru ci civky to si opravdu nepamatuju, ale upozornoval tam na to, ze k funkcnosti celeho stroje je dulezite, aby v okruhu bylo zapojene obycejne jiskriste a ze vynechani tohoto u vyzkumniku vedlo k nefunkcnosti (a nepochopeni) stroje.
Dale verim, ze vetsina z vas prisla na to, ze Tesluv stroj na zarivou energii
znovu zkonstruoval i T.H.Moray a byl funkcni (a nejen on,ale i mnoho dalsich) pokud by nekoho zajimalo jak to sestavit z obycejnych dilu jako je zapal. svicka, auto civka a bezne dostupne komponenty (snad vyjma anteny - tu je potreba jeste doupravit "zapekanim v troube" ;) a chce to docela dost metru - dle pozadavku na vystupni vykon ) necht se mrkne na: http://www.nuenergy.org do sekce archiv. Stejne si myslim, ze spousta z vas tuto adresu zna, ale pro jistotu jsem ji sem uvedl. A ted trochu z jineho soudku - urcite je vam znama Testa distatica (upraveny Wimhurstuv generator) vyzkumnikum je vcelku jasny princip, jenze uz nevi jak se stroj sam pohani... pro vas, kteri jste toto zkouseli zbastlit, a nevite jak na pohon, zkuste dat na hnaci hridel obycejne, nebo zavazim poupravene Da Vinciho perpetuum mobile (na youtubu je najdete pod nazvem napr. Orffyreus perpetuum mobile nebo Da Vinci perpetuum mobile). Koho z vas zajimaji spise magneticke motory, necht se inspiruje napr. Perendevovym mag. motorem, (na youtubu - Perendev mag. motor)
tusim ze na wikipedii naleznete tento patent v pdf formatu...

Ps. omluvte me nejak jsem se rozepsal, jinak preji vsem badatelum hodne uspechu v hledani freeenergy do noveho roku..

wivo


tbest
Zasloužilý člen
Příspěvky: 444
Registrován: čtv 11 led 2007 0:55
Dostal: 1 poděkování

Spirálová cívka

Příspěvek od tbest »

Skriptík na výpočet ploché spirálové cívky.

http://www.deepfriedneon.com/tesla_f_calcspiral.html


Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1223
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Re: ohledne Tesly

Příspěvek od rival »

wivo píše:
.........Ps. omluvte me nejak jsem se rozepsal, jinak preji vsem badatelum hodne uspechu v hledani freeenergy do noveho roku..

wivo
Jen klidně piš a přispívej... A pokud máš i nějaké praktické výsledky, jistě nejsem sám koho by to zajímalo.

P.S. Píšeš, že jsi bohužel na toto fórum zabloudil až dnes. Moc by mne zajímalo, jak se to stalo ? Někdo Tě nasměroval, nebo to bylo přes nějaký vyhledávač ? Nehledej za mou otázkou nic, kromě mé zvědavosti :D.


rival - živý člověk
wivo

Re: ohledne Tesly

Příspěvek od wivo »

no ani nevim jak jsem to nasel, nebo pres jaky stranky, nejspis pres nejaky klicovy slovo, na tyhle veci mam spatnou pamet (kazdej den proserfuju na netu dost stranek/hodin a jakmile neziskam pozadovanou informaci tak hned jdu jinam a tak porad dokola, takze si musim zajimavy stranky zalozkovat.) no a forum se zpravidla vyhybam, nebot
ve vetsine pripadu jsou tam informace spatne vylozene, ci obsahuji dezinformace a to me pri hledani objektivniho cile docela zdrzuje..
jinak co se tyce mych pokusu, vyrobil jsem inspirovan videem Da Vinciho
"perpetuum mobile" (vsichni vime ze se v pravem slova smyslu o perp. nejedna) ze dreva - fungovalo to, ale chod byl nepravidelny stejne jako v tom videu,nehlede na maly tocivy (vyuzitelny) moment. Zlepseni jsem dosahl jednoduchymi upravami: odlehcenim lopatek blize ke stredu - lopatky vsak nemam dvoudilne, ale tridilne tzn. ze nezmenene zustaly koncove casti (ty by sly navic zatizit napr. rybarskymy oluvky - to je zatim jen napad) ,vyvazenim stredove casti - vyvrtavanim (stejne jako se vyvazuji klik.hridele n. setrvacniky), hridelka je ulozena v jehlickovych loziskach. uplne nejlepsi by vsak bylo, kdybych mel lopatky tvorene z vice segmentu jako napr. kovovy reminek od hodinek. pri odpovidajici velikosti by mohl tento strojecek bezproblemove pohanet testaticu - podminkou je vsak ulozeni kotoucu a protibezneho prevodu s co nejmensim tr. odporem. apropo lze nekde na netu najit pohonne ustroji testaticy nebo alespon pohled na zadni stranu? dalsi veci kterou mam neuplne zkonstruovanou, je Wimhurstuv generator, jenze ho budu muset predelat kvuli ulozeni do jehlickovych lozisek a prodlouzeni hnaci hridelky. (navic az bude hotovy, nebude jako testatica, ale jako hybrid mezi Teslovym (Morayovym) okruhem a testaticou - antena bude tvorena hlinikovou folii mezi dvema plexiskly se zatavenymi okraji a z venku obalena alobalem, pres VN diodu pripojena na kovovy hridel jednoho z kotoucu(pokrytych ne segmentove jak u Wimhursta ale po cele plose) a kotouce tak budou tvorit samonabijeci kondenzator a antena bude toto nabijeni urychlovat. ostatni komponenty okruhu jako je z.svicka n doutnavka, zapal. civka a v podstate cely ladeny okruh zustane totozny s Teslovym.
az se do toho vrhnu, pocitam nekdy po jaru - driv na chatu nejezdim, budu informovat o uspesich ci neuspesich..

wivo


Novák
Zasloužilý člen
Příspěvky: 407
Registrován: ned 20 srp 2006 15:33
Bydliště: Praha
Dostal: 2 poděkování

wivo

Příspěvek od Novák »

Ahoj wivo,ten pán se jmenoval Wimshurst.Pokud se přihlásíš,můžeme si vyměnit pár informací po SZ.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Pro wivo

Příspěvek od 1220 »

Dík za informaci o točítkách, strávil jsem na nich chvilku :idea:
K.


wivo

oprava

Příspěvek od wivo »

timto se omlouvam a opravuji - ten pan se jmenoval Wimshurst..
jinak ohledne tocitek a Da Vinciho - tohoto pana jsem taky studoval, jak dosahl takovych vedomosti a co ho k tomu vedlo apod. az me napadla takova docela zajimava paralela s Teslou (o tom pozdeji) Pokud jste sledovali videa a pohyb tech ruznorodych tocitek (nejlepe je to videt u tech s kulickami), urcite jste si vsimli poloh, u kterych jsou telesa (kulicky) v danem case v nerovnovaze. ted uz nevim (diky me pameti)jestli se tomu rika prirozeny logaritmus, ale neco velmi podobneho se da pozorovat treba na ulite sneka. A to je presne to, co jsem se docetl u Da Vinciho - totiz ze se snazil predevsim pozorovat prirodu (a treba snecci ulitu :) ). Z toho me napadla myslenka, ze kdyz jakymkoli zpusobem vytvorime v prirode nerovnovahu, priroda sama se bude snazit vzdy toto vychyleni uvest do rovnovahy (pak to muzeme nazyvat napr. ztratou, akci a reakci, nebo jakkoli jinak, ale vesmes malokdy nam to dopomaha k dosazeni cile) v pripade tocitek je nerovnovaha prirodou kompenzovana energii v podobe rotacniho pohybu+treciho odporu, odporu vzduchu a dalsich... lze tedy s vysokou pravdepodobnosti rici (alespon jsem toho nazoru) ze tento jev musi byt pritomen u vsech cinnosti ktere vykonavame - elektrotechnika, mechanika, chemie, biologie, optika a mnoho dalsich ktere ani neznam...
Pokud budu nasledovat tuto myslenku, melo by jit urcitym zpusobem v kteremkoliv z oboru dosahnout vychyleni z rovnovahy( a "zaaretovani") a naslednemu odebirani energie vytvorene prirodou k dosazeni opetovne rovnovahy..
Ted k te paralele Tesly a Da Vinciho... kdo z vas cetl autobiografii Tesly,
zajiste vi, ze nektere jeho napady pramenily z jeho mysli a z halucinaci o kterych si puvodne myslel ze jsou jen priznakem choromyslnych lidi, diky tomu, ze byl vcelku casto nemocen...
Kdo z vas vi, ze stejneho zdroje cerpal i Da Vinci?? - akorat s jednim malym rozdilem:
Tesla toto zprvu povazoval za halucinace,az pak zjistil ze mu to muze pomoci v rozvoji myslenek za ramec bezneho vnimani.
Da Vinci v tomto byl zasvecen, takze od prvopocatku vedel o tom, co muze vzniknout za ramcem bezneho uvazovani ci mysleni.
Oba dva tak cerpali jak jsem napsal vyse ze zdroje, jenz neni pristupny pri beznem vedomi, ale lze do nej vstoupit pred fazi bezneho spanku - a co je dulezitejsi, lze se v tomto vycvicit takze tento stav se muze stat soucasti bezneho vnimani. (dnes se tyto stavy meri pomoci EEG a rikaji se jim hladiny alfa, delta, theta). Ja osobne jsem jiz nekolika stavy prosel a je pozoruhodne, jak se vam nejaka myslenka najednou jevi jako velice trivialni a snadno resitelna, nehlede na jejich pocet kombinaci..

no dnes jsem se rozepsal trochu teoreticky, doufam ze jsem nepsal uplny blbosti a zaroven at vam to slouzi jako troska inspirace..

wivo


Marin z KE

Teslova energia eteru

Příspěvek od Marin z KE »

Ma niekto skusenosti s tymo ? http://www.atlantislabs.sk/zachytenie-ziarivej-energie

alebo nebodaj s tymo http://www.atlantislabs.sk/teslovo-elek ... to-na-eter ??

Totiz verim tomu ze to moze fungovat. Teda v tom pripade ak to vymyslel skutocne velky Tesla a nie nejaky neskorsi kreten. Preco by Tesla mal klamat?? - proste nevidim dovod preco nie a ani po teoretickej stranke.


Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Tesluv parsek

Příspěvek od martinq »

na CT1 ve 22:15 byl v utery dokument:

Detektor

Tunguzský meteorit a Pán blesků
Nejvýznamnější a také nejzáhadnější otázky ze světa vědy, umění a společenského života, které jsou dodnes zahaleny řadou tajemství. Připravili J. Stehlík a P. Vachler
V roce 1908 došlo za dosud stále nevyjasněných okolností k pokusu, kterým měl Nikola Tesla demonstrovat svoji schopnost soustředit mohutný proud energie a odeslat jej na vzdálené místo. Ve stejném roce došlo k takzvanému Tunguzskému incidentu, kdy bylo v sibiřské tajze zdevastováno neuvěřitelných 2000 kilometrů čtverečných země. Badatelé z celého světa se předhánějí a nabízejí rozličná vysvětlení. Jedním z nich je i spojení s Teslovou genialitou.

http://www.ceskatelevize.cz/program/101 ... :15-1.html


!!!! opakování dnes, středa 9.1.2008 v 2:05 ráno !!!!!


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
belamachina
Zasloužilý člen
Příspěvky: 328
Registrován: stř 17 led 2007 1:59
Dostal: 1 poděkování

Re: Tesluv parsek

Příspěvek od belamachina »

martinq píše:na CT1 ve 22:15 byl v utery dokument:

Detektor

Tunguzský meteorit a Pán blesků
Nejvýznamnější a také nejzáhadnější otázky ze světa vědy, umění a společenského života, které jsou dodnes zahaleny řadou tajemství. Připravili J. Stehlík a P. Vachler
V roce 1908 došlo za dosud stále nevyjasněných okolností k pokusu, kterým měl Nikola Tesla demonstrovat svoji schopnost soustředit mohutný proud energie a odeslat jej na vzdálené místo. Ve stejném roce došlo k takzvanému Tunguzskému incidentu, kdy bylo v sibiřské tajze zdevastováno neuvěřitelných 2000 kilometrů čtverečných země. Badatelé z celého světa se předhánějí a nabízejí rozličná vysvětlení. Jedním z nich je i spojení s Teslovou genialitou.

http://www.ceskatelevize.cz/program/101 ... :15-1.html


!!!! opakování dnes, středa 9.1.2008 v 2:05 ráno !!!!!
da sa to cele pozriet v slusnej kvalite na nete . inak kto pozna tych typkov co tam tak zasvetene rozpravaju o tej cinskej fabrike co maju motor na vodu?


Odpovědět

Zpět na „Universum“