Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od Palo »

Odstraněny prázdné příspěvky a pár krátkých a bezpředmětných hádanic. SDK.


GeWo měl na svých stránkách - když ještě fungovaly - povídku, kterou jsem docela zhltal na jeden zátah. Poměrně to zasahuje do dění na tomto serveru, možná, že to některým otevře oči k úspěšnému dokončení svých prací. Je to ve slovenčině, tak to snad nebude mít nikdo problém prečítať :)

Na konci je i poměrně důležité upozornění ohledně TESLA patentů - NIKOLA TESLA musel částečeně své patenty zakamuflovat a zde se dovíte jak a co upravit, aby to fungovalo - tedy aspoň se to tam píše...
Přílohy
nalim.zip
Chiralita - NALIM, spuštění po rozbalení celého ZIPu "index.htm"
(5.64 MiB) Staženo 3113 x


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
SonnY
Stálý člen
Příspěvky: 39
Registrován: stř 06 pro 2006 15:40
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Henry T. Moray a Teslova Ziariva Energia

Příspěvek od SonnY »

Nezaobera sa tu niekto Morayho pracou, ktora bola zalozena na Teslovej?
Zo vsetkych alternativnych zdrojov energie, ktore poznam je Morayho generator, alebo lepsie transformator, ten najucinnejsi.
Kto nevie o co ide, tak v jednoduchosti sa jedna o radio prijmac, ktory zachytava ziarivu energiu, ktora je vsade okolo nas a v celom vesmire a dokaze ju premenit na elektricku energiu.


agent000
Nový člen
Příspěvky: 6
Registrován: čtv 26 říj 2006 10:52
Bydliště: severní čechy
Kontaktovat uživatele:

zářivá energie

Příspěvek od agent000 »

ano, snažím se tím zabývat, ale o T.H. Morayovi jsem toho moc nenašel. Spíš se věnuju Teslovi...
určitě se mrkni sem
http://secure.netsolhost.com/www.nuener ... energy.htm
máš tam všechno seřazený a https://secure.netsolhost.com/nuenergy. ... rchive.htm
tady je T.H.M. věnováno spoustu odkazů


Nechci být závislý na fosilních palivech
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1220
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od rival »

Už delší dobu nosím v hlavě myšlenku věnovat samostatnou část webu Energie u Pramene jen tomuto skvělému člověku. Myslím, že Nikola Tesla si to jistě zaslouží... Proto bych uvítal, aby jste do tohoto tématu posílali vše hodnotné, co na Internetu naleznete. At už se jedná o odkazy nebo celé články, soubory... Hlavně by to mělo být v češtině nebo slovenštině a nezapomeňte vždy uvést zdroj. Já se to následně pokusím nějak roztřídit a publikovat na úvodní stránce. Díky...


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
MILAN
Stálý člen
Příspěvky: 35
Registrován: stř 07 bře 2007 18:08

nikola tesla

Příspěvek od MILAN »

Mám toho strašně moc ale je to bohužel všechno anglicky.


ExIt

nikola

Příspěvek od ExIt »

conspiracy] Tesla-The Electric Magician by D.Trull.pdf
Nikola Tesla - The Philadelphia Experiment.pdf
FBI_files_on_Nikola_Tesla_01.pdf
Nikola_Tesla Biography - Prodigal_Genius.pdf
Prodigal Genius - The_Biography_of_Nikola_Tesla.pdf

trochu konspirační literatury, bohužel pouze anglicky
Přílohy
K1.rar
Velikost souboru 5.3 MB
(5.3 MiB) Staženo 1037 x


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

nikola

Příspěvek od la »



Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

nikola

Příspěvek od la »



Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

nikola

Příspěvek od la »



Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Tesla

Příspěvek od jeff »

To jsou všechno články o Teslovi, jeho životopis, různé příběhy ze života, ale co se týká praktických stránek jeho vynálezů, tak na netu je popsán snad jen Teslův transformátor, který prý stejně vypadal v konečné fázi jinak, než ho dnes známe. Tesla přece měl mnoho dalších vynálezů, třeba jeho bezdrátový přenos energie, nebo jeho skalární interferometry a jistě i jiné, o kterých se dnes ani nepíše. Je pěkné si o Teslovi něco přečíst, nebo si postavit oficiálně známou verzi jeho transformátoru, ale za praktickou zkoušku by stály i jeho další věci, jen kde je najít.

Jeff


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Tesla

Příspěvek od A(&F) »

jeff píše:.... Tesla přece měl mnoho dalších vynálezů, třeba jeho bezdrátový přenos energie, nebo jeho skalární interferometry a jistě i jiné, o kterých se dnes ani nepíše. ....
... http://www.fdp.nu/free_energy.asp?book=tesla-exp .... je tam i "Teslovo magnetické jiskřiště", jenž tu před několika měsíci zmiňoval Jirka Wojnarovic ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
ExIt

nikola

Příspěvek od ExIt »

Dnes se mi podařil slušný úlovek, alespoň doufám. Dlouho jsem to tahal a aby jste s tím neměli tolik práce jako já tak jsem to chtěl dát na edisk, ale tam jsou problémy tak jsem to dal na filefactory.
stojí to za to a navíc tříhodinová lopota kompLU :roll:
[ebook]Complete.US.Patents.of.Nikola.Tesla.free.energy.Electricity.Alternative.pdf
soubor má 40Mb
http://www.filefactory.com/file/61e78c/
Pro ty co tady ještě nestahovali
Najdete na stránce text Download for free with FileFactory Basic
klepnete na něj
naskočí další stránka, vyplníte Verification code a klepnete na continue

[/b]


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Kniha (a pěkně tlustá ;) ... o Teslovi ...

Příspěvek od A(&F) »

... minulý týden jsem dostal krásnou knihu od mé hodně blízké kamarádky (dopředu k narozeninám):

NIKOLA TESLA ... vizionář - génius - čaroděj ... autor: Marc J.Seifer ...

... je to velmi rozsáhlý popis života tohoto nedostižného génia dvacátého století (a přilehlých tisíciletí), který je částečně protkán i technickými detaily ...

... krom toho, že je to velmi hezké čtení, tak na konci najdete i 46 stran většinou jednovětných drobně psaných poznámek k jednotlivým kapitolám, a to i s uvedenými zdroji ... hodně zajímavé ... 8) ...

... přestože s některými tvrzeními autora této jinak velmi hezké knihy (na které pracoval nepřetržitě 30 let svého života) mi nezbývá než nesouhlasit (např. v kapitole nazvané "VOLNÁ ENERGIE??" ; ), tak i přesto tuto knihu vřele doporučuji všem zdejším osadníkům ku přečtení ... určitě v ní najdete, stejně jako já, i mnoho poučného ... A.

http://www.neoluxor.cz/kniha/nikola-tes ... 8807254884

ISBN 978-80-7254-884-2 /// Vydal: Triton. Praha 7 nebo Nakladatelství Triton. Praha 10, ... rok vydání 2007


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
xzzzx
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: stř 14 bře 2007 10:52
Bydliště: Valtice
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Neco malo o nem

Příspěvek od xzzzx »



Svět zboř! Já budu stát.
Uživatelský avatar
martinq
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1235
Registrován: pon 27 bře 2006 16:33
Bydliště: Prágl
Dal: 31 poděkování
Dostal: 203 poděkování

Tesla a Tunguský meteorit

Příspěvek od martinq »

Tesla a záhada Tunguzského meteoritu
Nikola Tesla

Příběh, který Vám teď budu vyprávět, možná není pravdivý. Abych se přiznal, já vůbec nevěřím, že příběh je pravdivý, ale nešť. Přesto Vám tento příběh odvyprávím, protože je až moc neuvěřitelný.

Nejprve si trochu zopakujeme fakta – (mám ten dojem) roku 1908 se v Tunguzské tundře stalo něco velmi divného. Očití svědci mluví o velkém výbuchu a o vlně, která jim sežehla tváře. Ať už to bylo cokoliv, zanechalo to za sebou nesmazatelné stopy v krajině a následky „dopadu meteoritu“ (což je oficiální verze) jsou rozpoznatelné i dnes.

O Tunguzském meteoritu se napovídalo už mnoho. Je hned několik verzí, co to mohlo být. Mohl to být meteorit, což, jak jsem již uvedl, je oficiální verze, mohla to být havarující loď mimozemšťanů (bez komentáře), mohla to být jaderná puma (kde by se vzala?) a nebo to mohlo být něco, v čem měl prsty Nikola Tesla.

Ano, nastolil jsem úvod typu „jsou mezi námi“, takže pokud chcete slyšet mou verzi, kterou jsem vyčetl v jednom pochybném časopise asi před pěti lety, tak pokračujte ve čtení.

Než konečně začnu odhalovat roušku tajemství, tak se Vás zeptám: Co se stane, když cvaknete vypínačem? Mnozí odpoví ve stylu „rozsvítí se žárovka“ a ti, kteří mají fyziku v lásce mi vysvětlí, jak vlastně funguje žárovka a že je to střídavý proud, co jí živí.

Další otázka je, kde se ta všechna elektřina bere? Správná odpověď je, že to elektrárny jí vyrábějí a potom pomocí drátů dodávají do domácností. Proč tak obšírně? To jenom, abyste si uvědomili, že za elektřinu je třeba platit, protože elektřina je zboží, které někdo vyrábí a tudíž taky prodává.

A teď se zeptám – co kdyby existoval způsob, jak vyrobit elektrickou energii naprosto zadarmo? Ano, už slyším ty znechucené hlasy, které říkají: Nemožné! Nemyslitelné! Ale představte si, že již Nikola Tesla vymyslel způsob, jak vyrobit, či spíše získat elektřinu naprosto zadarmo.

V přírodě je přece dostatek elektrické energie a sem tam se projevuje – ve formě blesku. Párkrát si všimněte, že ve vědeckých kruzích bývá často probírána zásadní otázka – kdyby se energie blesku dala zachytit a využít, tak by jedno menší město mělo na týden vystaráno.

Nikola Tesla přišel na způsob, jak elektřinu ze vzduchu zachytávat. Drobný problém sice byl, že elektřina byla stejnosměrná a teď používáme střídavou, ale nezapomeňme, že Teslovy pokusy probíhaly v dobách, kdy elektřina byla v plenkách.

Bohužel, nemohu vysvětlit princip přístroje, jakým Tesla zachytával elektřinu ze vzduchu, protože v onom článku, kde jsem onu zvěst četl, bylo akorát pár černobílých a silně rozmazaných fotek, na kterých bylo cosi, co nejvíce připomínalo Eiffelovku s pár drátky navíc. (Pozor! Již na začátku jsem prohlásil, že já sám tomu nevěřím, tak mě nekamenujte!)

Nikola Tesla nejenže přišel na způsob, jak elektřinu zachytit, ale přišel také na způsob její distribuce. A to byl kámen úrazu – tedy alespoň pro Tunguzku. Tesla totiž posílal elektřinu vzduchem. Prý bez jakýchkoliv ztrát, příjemci stačilo opět podobné zařízení, jak jsem popisoval o pár řádků výše a to vše, považte, zadarmo!

No, abych to zkrátil, Tunguzský meteorit vlastně nebyl meteorit, ani atomovka, ani havarující mimozemšťané, ale byl to neuvěřitelně obrovský blesk, který praštil do země. Tesla totiž chtěl Američanům demonstrovat schopnosti svého přístroje, a tak poslal do Ameriky výboj (zřejmě o síle několika gigavoltů) přes Severní moře, který měl „živit“ New York po dobu několika dnů.

Ale nad Tunguzkou se něco stalo. Ví bůh co. Říká se, že byla silná lobby ohledně střídavého proudu, říká se, že tento styl posílání energie byl nedokonalý, každopádně je faktem, že dnes svítíme střídavým proudem, i když bychom mohli svítit stejnosměrným a zadarmo.

Ale kdo ví? Říkám ještě jednou, že ani já sám nevěřím tomu, co jsem sem napsal, protože v tom časopise, kde jsem to vyčetl, byly samé „pravdivé zprávy“ – netopýří hoch vedle ženy, která se živí křídou, Rosewelská havárie vedle „zaručeně pravých“ fotek ze Zóny 51... Kdo ví?

Pro úplnost uvedu, že poslední oficiální zpráva ohledně Tunguzského meteoritu praví, že do Tunguzky nedopadnul meteorit (jak překvapující! :-), ale že to byl výbuch ložiska zemního plynu, co způsobil tak velkou havárii.

Pavel Janíček, 27.9.2002

M_Q - Domnívám se, že sibiřské zařízení(viz stránky GeWa) detekovalo tento proud energie a považoval ho za hrozbu, použil dostupnou proti energii, aby zastavil tento demonstrační proud energie. Tesla, ani američané, ani rusové neměly moc informací o sibiřském skalárním interferometru, který brání planetu před dopadem velkých těles i energetických vln, které mají moc poškodit planetu.

Co na to říkáte ? Hlavně GeWo by se mohl vyjádřit k článku.


Vím, že vím vše, aneb meditace o ničem.
Odpovědět

Zpět na „Universum“