Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od poota »

Mimo téma (offtopic)
pdp7 píše:Ahoj, nebuď hned tak naštvanej a děsně otrávenej. Já myslel, že jsem na fóru kde se lidi zajímaj o tyhle věci a on tu skoro nikdo neodpoví. Zkusil jsem to dát jinam, aby to bylo víc na očích a měl větší pravděpodobnost odpovědi a ty mi to kazíš tím, že mi to zastrčíš na místo, kam se nedívá už vůbec nikdo :lol:
Tady mi to moderátoři přesouvají a kokoti na rcmanii.cz rovnou mazají, no já se podělám. :evil:
Nejsem ani děsně otrávenej ani naštvanej - to u mně vypadá úplně jinak :lol:
Lidi sem píšou jenom to, co chtějí a kdy chtějí a vůbec jim nezáleží na tom, kam jsi to napsal - takže Ti to přesouvám jenom proto, aby to bylo ve správném "šuplíku", kde by to někdo případně hledal mezi souvisejícími věcmi. Když Ti neodpoví ani tady, tak k tomu asi nikdo nemá důvod, vědomosti a nebo chuť, případně se k Tvému dotazu ještě nedostal - jen málokdo má tak málo práce, že tu celé dny čeká na vhodný dotaz.
Je rozdíl mezi moderátory a také mají jiný přístup - tady se snažíme lidi přece jenom spíš tak jako "vychovávat" a teprve když "zlobí" víc, než je zdrávo, tak přitvrdíme.
Podle Tvých reakcí bych soudil, že by ses měl podívat také do sekce "Zdraví" a soustředit se na vlákna s psychikou - tedy jestli na to máš dost času a chtěl bys na sobě něco zlepšovat. Ale kdyby ne, tak na to klidně zapomeň - není to míněno ve zlém.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od lajos »

Induktance-spíš impedance vliv frekvence na obvod kde je odpor kapacita a indukčnost, kteráž prvky tam jsou vžy bez ohledu jestli je tam dáš nebo ne. Na yutub nemužu, tak že zas nevím jaké je schema, zkus to načrtnout, naslepo se baví naho..o. Jestli tam je jiskřiště tak se spolehni že to ss napětí není.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

lajos píše:Induktance-spíš impedance vliv frekvence na obvod kde je odpor kapacita a indukčnost, kteráž prvky tam jsou vžy bez ohledu jestli je tam dáš nebo ne. Na yutub nemužu, tak že zas nevím jaké je schema, zkus to načrtnout, naslepo se baví naho..o. Jestli tam je jiskřiště tak se spolehni že to ss napětí není.
Já říkám že je to krmené ss napětím, ne že je v celém obvodu ss napětí. Samozřejmně v LC obvodu s jiskřištěm jsou tlumené kmity (a sinusovka).
Odkaz je nahoře. Koukni se a najdeš ho.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od lajos »

Jestli myslíš tento tvůj odkaz http://www.transformacomm.com/images/te ... 04-183.gif tak tam žádné napájení není.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

To G dole znamená generátor. V Teslových patentech je většinou taková značka. A v mým dalším příspěvku je odkaz na uloz.to kde jsem natočil svojí repliku doma, můžeš se podívat. VN napájení si každý už musí nějaké vymyslet.


Uživatelský avatar
jeff
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1140
Registrován: pon 28 lis 2005 1:25
Bydliště: Praha
Dal: 33 poděkování
Dostal: 95 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od jeff »

Se studenou elektřinou si ještě užijeme dost legrace. Pro ilustraci sem dávám takový popis původně od Ufopolitics, přes Antanasovo fóŕum z Gruzie a nakonec přeložen do našeho jazyka. Je to způsob, kterak si to vyzkoušet a nemuset se trápit s VN a jiskřišti, pomocí běžně dostupných elektronických komponentů. Ale pozor, studená elektřina je něco, o čem toho nevíme ani tak málo, jako o běžné teplé elektřině, ostatně je to docela pěkně popsané v dokumentu. V současné době si s tím taky hraju, ale toho času fakt nezbývá, ale až něco objevím, tak to třeba sem taky dám.

Jeff
Přílohy
civka.docx ufopolitics.docx
(408.07 KiB) Staženo 178 x


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Tesla Hairpin circuit

Příspěvek od poota »

pdp7 píše:K čemu slouží Tesla Hairpin circuit?
...
Otázka ode mě
Proč je teda toto zařízení popisováno jako generátor nějaké zářivé energie?
Odpověď ode mne:
Protože získaná "elektřina" má naprosto jiné vlastnosti, než elektřina, která přichází z generátoru. Protože se Teslovi její vlastnosti jevily spíše podobné nějakému záření než proudění, nazval tuto energii "zářivou".
Její jiné vlastnosti jsou vysvětlované v textu, který patří k obrázkům "a" "b" a "c".
Pokud se budou zmíněné obrázky posuzovat jako obvody s běžnou elektřinou, musí se nutně dojít ke zcela nesmyslným závěrům.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od poota »

pdp7 píše:.. oba ty pruty nahoře propojí čímž udělají jako "zkrat" a žárovka furt svítí. Jenže když si člověk spočítá frekvenci toho LC obvodu (hairpin circuit - smyčka se dá považovat za indukčnost) a pak si spočítá induktanci smyčky (zdánlivý odpor indukčnosti) tak se vlastně dopočítá toho, že ta smyčka klade větší odpor než to vlákno žárovky i když se to na první pohled někomu nezdá!
...
No a rázem idea "úspěchu" a orgasmus pokusničníka pomine.
http://uloz.to/live/xZoC5vjS/20131231-200515-mp4
Tesla například používal "speciální" jiskřiště a Ty "obyčejné". Jako zdroj proudu používal stejnosměrný "generátor".
Tyhle detaily záměrně nikde nezdůrazňoval, ale jsou dost podstatné, dokonce by se dalo říct, že klíčové. Navíc podobných "detailů" v tom může být víc. Ke svému funkčnímu zařízení se dostal po nesčetných pokusech, takže tak úplně triviální určitě nebude - přesvědčil jsem se o tom i vlastními pokusy.
Jestli Tvoje zařízení produkuje skutečně "zářivou" energii a nebo jen obyčejnou byť VF elektřinu, se můžeš přesvědčit jednoduchým pokusem s transformací. Běžnou elektřinu transformuješ na jiné napětí v poměru závislém na počtu závitů primáru a sekundáru. "Zářivou energii" transformuješ na jinou úroveň velikostí povrchů primárního a sekundárního "předmětu", kterým nemusí být jenom cívka.
Právě tuhle transformaci na Tvém zařízení postrádám, i když Tesla se o ní zmiňuje a ony žárovky, zářivky i zkrat umisťuje až za ni - na jeho obrázcích je vynechaná a mám pocit, že taky záměrně.
Ona stejná situace je i s tím, čemu se říká Teslova cívka, ale ve skutečnosti se jedná o prostou a naprosto jinou cívku Lodgeho, jejímž produktem je něco jiného, než co produkuje pravá Teslova cívka.
Je jenom logické, že když se použije jiné zařízení, které produkuje něco jiného, tak se dojde i k jiným výsledkům - ovšem chyba není u Tesly a nijak to jeho tvrzení nevyvrací.
Když se pitím vody neopiju, tak to neznamená, že vodka není alkohol!

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Tesla Hairpin circuit

Příspěvek od pdp7 »

poota píše:Její jiné vlastnosti jsou vysvětlované v textu, který patří k obrázkům "a" "b" a "c".
Ty máš ten text? Já ho nikde nemůžu najít.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od poota »

Nejspíš už nemám, věnoval jsem se tomu už před drahnými lety. Letmo si vzpomínám, že se v něm jednalo o změnu délky vedení, se kterou souvisela na obrázcích znázorněná různá svítivost žárovek i správné umístění zkratovacího můstku.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od martin11 »

kde hledat? myslím, že to tady bylo někde v seznamu patentů Tesla. Osobně si na to pamatuji, někdo tady vytrhl jeden obraz z dost velkého textu :idea: pro pdp...odkud jsi to sehnal, ten fragment :?: :good: m11 :D


... věřím, že se " TO " povede ......
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od pdp7 »

Když jsem koukal na různá videa na youtube tak tam byl i "Tesla hairpin circuit" tak jsem si dal vyhledat na google obrázky a vyjelo mi tohle zapojení, když pominu hafo jiných obrázků, co s tím vlastně neměli nic společnýho.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od poota »

A co se takhle trochu porozhlédnout na tomhle fóru a začít třeba tady: https://www.upramene.cz/forum/viewtopic.php?t=946

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Ondřej
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: pát 22 zář 2006 10:49
Bydliště: j.Mor.
Dostal: 7 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od Ondřej »

Dokáže někdo vysvětlit, proč studená elektrika, když ani nezahřeje rezistory a vodiče, normálně rozsvěcuje klasický žárovky? Viz plno videí, např.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Nikola Tesla - souhrn dostupných informací

Příspěvek od poota »

Nejsem si jist, že na tom videu jde skutečně o pravou studenou elektřinu, která se snad právem ztotožňuje s Teslovou zářivou energií. Ta má mít pouze "napětí", ale bez měřitelného proudu, v čemž se podobá tomu, čemu říkáme statická elektřina. Její typickou vlastností má být údajně to, že "funguje" pouze ve výbojkách, na činných odporech a polovodičích, přičemž ji nelze použít pro indukční zátěž, tedy jakékoli motory s cívkami.
Potíž je v tom, že velice podobně se chová i běžná vysokonapěťová a vysokofrekvenční "teplá" elektřina, získávaná často z Lodgeho cívky, která bývá většinou označována nesprávně jako Teslova.
Na videu je sice vidět rozdíl mezi chováním výbojky a žárovky s vláknem, ale ten mohou způsobovat oba druhy elektřiny. Plát staniolu a měděný plech by případně mohl fungovat jako transformátor zářivé energie, ale pak by tu záři mělo být na plechu vidět. Takhle mám dojem, že tvoří spíš jenom dva polepy kondenzátoru pro přenos VF VN běžného proudu, což se zdá naznačovat i to, že obdobně reagují předváděné spotřebiče i přímo na staniol.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Odpovědět

Zpět na „Universum“