Voda a její anomalie

Filosofie přírodních jevů.
xzzzx
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: stř 14 bře 2007 10:52
Bydliště: Valtice
Dostal: 1 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: 2pepo

Příspěvek od xzzzx »

sano píše:Ahoj,
A máš záujem môžem poslať ďalšie podrobnosti sz.
maj sa
sano
Pokud ti nevadi ze nejsem Pepo tak bych se rad o tom dozvedel vic. Hlavne o tom zarizeni.
dik
Z.


Svět zboř! Já budu stát.
Uživatelský avatar
sano
Zasloužilý člen
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08 úno 2006 23:48
Dostal: 18 poděkování

2xzzzx

Příspěvek od sano »

Odpoviem

sz
maj sa

sano


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

007

Příspěvek od sao »

Tak mě tak napadlo

Nebyla by tam nějaká látka , ve vodě rozpustná -- jednoduchá -- nepůsobící na stěny válců , potažmo skoro vůbec nepůsobící na motor a nebo jen v nepatrné míře , která by se po rozpuštění ve vodě , nijak nebránila frekvenčnímu rozkladu a ještě by zabraňovala dvojvrstvě ?
Něco jakoby mastná látka , která by se nelepila na elektrody , ale udržovala se mezi nimi ?
To by byl dobréj fór ne ?

Vím , chci toho moc , ale co když.
Naposledy upravil(a) sao dne ned 09 zář 2007 21:03, celkem upraveno 2 x.


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

tak nějak

Příspěvek od sao »

Tak to je škoda , já myslel , že Tě něco napadne , co by se dalo promíchat a smísit , tak nějak jakože trošku parafinu a vrazit do toho trochu ceresinu a po důkladném prokvedlání nad ohněm do toho ponořit elektrody a po ztuhnutí napíchat jehlou dírky a nádobu , do které se potom elektrody ponoří , potáhnout na vnitřní straně uhlíkem a tak nějak to zaonačit , aby vn bylo napojené na stěny nádoby -- nebo tak nějak to vymyslet .
Naposledy upravil(a) sao dne ned 09 zář 2007 21:04, celkem upraveno 2 x.


lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

sao

Příspěvek od lajos »

I když nejsme ve vážně nevážně-vedeš 1:0


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

ach ten les náš

Příspěvek od sao »

To je blbost cos napsal
Já jsem sice dobrej , ale až takovej válec zase nejsem . JO – nápady a dávat si věci do souvislostí , to jo -- jeden rukáv mě nestačí , ale všechno realizovat nestihnu -- to dá rozum -- ne .

Mě to jenom tak napadlo , co by se dalo vymyslet a jak by se to dalo drobně realizovat a podrobnosti nechávám na každém z nás . – - víc hlav , víc ví --

Já myslel , že taky něco přihodíš a že to rozjedem a budem dumat a polemizovat co tam dát a z čeho to udělat -- třeba zase trošku přihodit potaše , které La vydobyl po večerech a já mu hasit pomáhal , aby se vodivost trochu vyhoupla do výšin - na dno nádoby zadusat .

---zase v tom zůstanu sám - ---smutéék --samotáááá
Naposledy upravil(a) sao dne ned 09 zář 2007 21:05, celkem upraveno 2 x.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: tak nějak

Příspěvek od 1220 »

sao píše:Tak to je škoda , já myslel , že Tě něco napadne , co by se dalo promíchat a smísit , tak nějak jakože trošku parafinu a vrazit do toho trochu ceresinu a po důkladném prokvedlání nad ohněm do toho ponořit elektrody a po ztuhnutí napíchat jehlou dírky a nádobu , do které se potom elektrody ponoří , potáhnout na vnitřní straně uhlíkem a tak nějak to zaonačit , aby vn bylo napojené na stěny nádoby -- nebo tak nějak to vymyslet .
Když to celé dáme do protisměrného elektromagnetickáho pole s exponenciálně rostoucí a skokově klesající amplitudou, možná docílíme toho, že si již
NIGDY
nevzpomeneme na to původní, co nás vlastně na toto forum/vlákno přivedlo . Pořád si myslím, že je naopak dobré vědět co
nás přivedlo, a občas na sebe zapomenout myslím na toho :devil: , který je většinou schovaný, ale žije svůj tajný smutný život bez potravy,on to ale ví, že je tady jídla dost, vylézá téměř z kohokoliv v předem neznámých intervalech. Je tady publikum, z toho žije taky ........... :cry: :cry:
K.


sao
Zasloužilý člen
Příspěvky: 393
Registrován: sob 03 bře 2007 13:40
Bydliště: MORAVA
Dostal: 7 poděkování

život je pes

Příspěvek od sao »

Asi jsi to špatně pochopil , protože já už list dávno obrátil a píšu všechno smrtelně vážně . Pravda , neumím psát fádně a stroze , teda neumí -- umím ale je mě to proti srsti . Ostatně , kdyby sis přečetl mé příspěvky z dob minulých , tak mi dáš za pravdu , že mám rád srandu , protože smích , jak všichni dobře víme , je koření života a já mám život rád . Fórum to ostatně o mě ví už dávno.

Jo -- a abych byl úplně přesný , tak tu zpátečku , jak říkáš , jsem zařadil čt 06 září 2007 17:58

Sice jsem to už naznačoval :
-- út 28 srpen 2007 17:24 „“ Pepo je dobrý chlap , ale nejenom on , ale všichni se máme ještě co učit…………““

ale jsi to ještě tenkrát nevstřebal a tak to drobně pokračovalo .


Mám ve své maštali tolik věcí a tolik rozdělané práce a v hlavě tolik nápadů , že bych tady mohl pracovat tak ještě asi 200 let , ale jsem úplnej babrák proti Jeffovi , kterej by tady mohl být klidně 1500 let a i tak by to všechno neodzkoušel .
Má 100 metrová dílnička je proti Jeffové jenom předsíň pro odložení kabátů .
Naposledy upravil(a) sao dne ned 09 zář 2007 21:06, celkem upraveno 2 x.


Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: voda a jej anomalie

Příspěvek od Akord »

Na 1. strane :
pepo.bn píše:(4)...Na zohriatie 1L vody o 1st.C treba 4,1868 joulu tepla. .... Napríklad na roztopenie 1kg ľadu sa spotrebuje 330,7572 joulou tepla! .
Je to chybne, v obidvoch prípadoch má byť kilojoulov, kJ. Maly bi ťa čítať tý, čo chcú urobyť porijadok v slovenčyňe, sú tam nepreberné možnosťi, ktoré náhodňe strijedaš, maly by s čoho viberať. :)


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Voda.

Příspěvek od pepo.bn »

Aj toto dokáže voda v stave "stuhnutia" (nie zmrznutá) . PePo
Přílohy
DSC01100.JPG


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
y

Re: Voda.

Příspěvek od y »

pepo.bn píše:Aj toto dokáže voda v stave "stuhnutia" (nie zmrznutá) . PePo
Niekde som čítal, že ak sa do vody ponorí pravidelný pentahran voda sa nevyleje z pohára, v ktorom to je skúšané.

Vieš ako vyzerá také teleso? Päťhran v podobe lopty amerického futbalu to nie je.


Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

Re: Voda.

Příspěvek od la »

y píše:
pepo.bn píše:Aj toto dokáže voda v stave "stuhnutia" (nie zmrznutá) . PePo
Niekde som čítal, že ak sa do vody ponorí pravidelný pentahran voda sa nevyleje z pohára, v ktorom to je skúšané.

Vieš ako vyzerá také teleso? Päťhran v podobe lopty amerického futbalu to nie je.

Zdravím PePo.bn. Pěkné foto tuhnoucí vody.
Anonymnímu:Jestli se jedná o pentagram tak je jich velký výběr : http://darkprincess.blog.cz/galerie/pentagramy
aby to bylo zajímavější. na té samé stránce je hodně o technologii HAARP
a tady čakra: http://www.youtube.com/user/jeanjeansl


Uživatelský avatar
Ilem
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3119
Registrován: pon 25 zář 2006 20:52
Bydliště: Hradec Králové
Dal: 71 poděkování
Dostal: 349 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda.

Příspěvek od Ilem »

y píše:
Niekde som čítal, že ak sa do vody ponorí pravidelný pentahran voda sa nevyleje z pohára, v ktorom to je skúšané.

Vieš ako vyzerá také teleso? Päťhran v podobe lopty amerického futbalu to nie je.
Určitě pentahran? Nejjednodušší symetrické prostorové těleso je koule. Žádné hrany, jedna plocha. Následuje prvidelný trojboký hranol (čtyřstěn) - čtyři stěny, šest hran. Krychle - 6 stěn, 12 hran a tak dále. Neumím si představit pravidelný pentahran. Buď je to vtip, nebo chyba názvosloví.
Pokud to má být pentagram - ty mají různé funkce, ale že by udržely vodu v poháru?!?


"Dum spiro spero"
Ciceron
NAVAR
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1739
Registrován: stř 16 dub 2008 10:00
Dal: 37 poděkování
Dostal: 262 poděkování

Warmth Course

Příspěvek od NAVAR »

Přiložená publikace se vlastně týká asi více témat na tomto fóru.
Pěkný den přeji.

A ještě přidávám jednu zkušenost.
Popíši zde jednu příhodu s vodou na kterou nemohu zapomenout už jenom pro její zvláštnost. Jednoho, tuším loňského letního dne jsem seděl na zemi u potůčku v místě kde je malá hrázka. Protože bylo suché léto voda jen tak sotva tekla a hladina v byla klidná jak sklo. Jen tak jsem si užíval nečinnost a skoro bezmyšlenkovitě pozoroval hladinu, pak jsem si lehnul na bok podepřel si hlavu a pokračoval v rozjímání. Náhle jsem však spatřil na vodní hladině jakoby, zlom, schod viditelný jenom po určitým úhlem. První co mne napadlo, na hladině leží tenký vlasec. Co by tam však dělal vlasec? Rybu větší než pár centimetrů jsem tam nikdy neviděl, kde nejsou velké ryby, nejsou ani rybáři a natož vlasce. A tak jsem prstem v místě toho zlomu projel hladinou a ono nic. Hladina se jenom rozčeřila a zlom zmizel, jen co se však uklidnila byl tam znovu, asi jak okraj mastného oka na polévce, jenomže neuzavřený. Řekl jsem si aha, třeba pavoučí vlákno a několikrát jsem se toto neexistující vlákno pokoušel vylovit, odstranit odsunout a ono nic. Pokaždé když se hladina uklidnila, bylo to tam zas a znovu. Jenom se to vždycky po mém zásahu „dovlnilo“ do přibližně stejného tvaru.
A tak jsem si to vysvětlil jinak. Je to totiž v místech které mají zvláštní atmosféru, čas jakoby běžel trochu jinak, člověk když vejde v těchto místech do lesa a snaží se jít rovně skončí v místech ze kterých přibližně vyšel. Když je voda schopna pohnout virgulí v rukou citlivého člověka, proč by si třeba zvláštní „magnetismus“ nemohl hrát s vodou….
Přílohy
Warmth Course.doc
(1.04 MiB) Staženo 512 x


Není ani tak důležité najít "kámen mudrců" jako cesta k němu.
To co není vidět a ani není možno měřit nelze už z principu prohlásit za neexistující.
Pomož si sám, protože ti stejně nikdo jiný nepomůže.
Moderátor raději žádný než vadný.
Uživatelský avatar
la
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1854
Registrován: úte 06 úno 2007 19:04
Bydliště: Brno
Dal: 763 poděkování
Dostal: 238 poděkování

kurz o teple

Příspěvek od la »

Zdravím.Pěkné čtení,děkuji. :good:


Odpovědět

Zpět na „Universum“