Perpetuum Mobile

Filosofie přírodních jevů.
Uživatelský avatar
Palo
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4207
Registrován: úte 08 srp 2006 18:01
Bydliště: Brno
Dal: 41 poděkování
Dostal: 451 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Perpetuum Mobile

Příspěvek od Palo »

vlákno čisté - poo.

Definice perpetua mobile praví, že jde o stroj, který, byl-li jednou uveden do pohybu, sám od sebe v něm setrvává, případně je schopen konat ještě užitečnou práci, nebo podle jiné definice stroj, který pracuje nebo přeměňuje energii beze ztrát.

Zaslechl jsem, že u vědy je definice taková, že jde hlavně o stroj, který po "nakopnutí" běží nekonečně dlouho, zároveň však způsobem, že se "nikdy nepoškodí".

Další záslech jedná o našich patentovýh úřadech, ála nemožnost patentů PM.

Trochu mi to nejde na rozum, protože když udělám stroj, který má vyšší výkon, než příkon, pak i tak se nejedná o PM, protože vyžaduje údržbu...

Co je tedy přesně PM a děláme vůbec takové přístroje (nebo chceme dělat)?


Nemáme žádnou vládu, jen nepostižitelnou mafii.
Co si můžeš ověřit, si ověř. Ulhaných byznysmanů jsou hromady.
Uživatelský avatar
Karel IV
Starší člen
Příspěvky: 145
Registrován: ned 21 led 2007 11:38
Bydliště: Hupikov
Dostal: 1 poděkování

Poloperpetum

Příspěvek od Karel IV »

že jde hlavně o stroj, který po "nakopnutí" běží nekonečně dlouho
To mně by stačilo, kdyby běžel rok, nebo jenom týden. Potom bych ho klidně nakopnul znova. Bylo by to jenom poloperpetum, ale i to by něco řešilo.


Ohne Bier geht´s nicht
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

neperpetum, přeměnum

Příspěvek od 1220 »

Držel bych se Schauberga , kde turbina ochlazuje vodu, popř vzduch,
a na vědecké, či nevědecké definice bych zvysoka .........pozapomněl.
Každý nový stroj bude mít v sobě novou využitelnou přeměnu, a to navíc
si myslím, je pouze neznalost všech možných způsobů přeměn. Je tady zdá se jedna buňka která žere gravitaci, jiná, která žere elekto statické či
dynamické pole, jiná, která mění struktury atd, atd. :shock:


Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

Re: Definice: Perpetuum mobile

Příspěvek od A(&F) »

Definice perpetua mobile praví, že jde o stroj, ... Zaslechl jsem, že u vědy je definice taková, že jde hlavně o stroj, který po "nakopnutí" běží nekonečně dlouho, zároveň však způsobem, že se "nikdy nepoškodí".
... definice ala Palo je hodně nepřesná, ale budíž ... a s tím tvrzením "že se nesmí porouchat", by si zřejmě poradil asi i ten nejneschopnější právník .... ale ...

Další záslech jedná o našich patentovýh úřadech, ála nemožnost patentů PM.

... je to mnohem horší, protože patentové právo přímo v sobě obsahuje obezličku, která zní "bla, bla, bla, ... nesmí porušovat PLATNÉ PŘÍRODNÍ ZÁKONY" ... kdy pojmem "přírodní zákony" je myšleno "to co definovali akademici, nikoliv příroda" ... (viz moje rozprava s gewo v magnetech-diskuze cca 4 měsíce zpět) ...

... tudíž je to začarovaný kruh, ze kterého není úniku, neb takovouto "jejich pojistku" najdete v patentovém právu na celém světě ... "žeby" nějaký monopol ??? ... :? ... A.

PS: ... a nepomůže vám ani pokud to nazvete úplně jinak, např. "využití energie uložené v magnetech" ... protože magnet coó ??? ... no přece "práci nekoná" ... ;) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
Uživatelský avatar
Karel IV
Starší člen
Příspěvky: 145
Registrován: ned 21 led 2007 11:38
Bydliště: Hupikov
Dostal: 1 poděkování

Příspěvek od Karel IV »

patentové právo přímo v sobě obsahuje obezličku, která zní "bla, bla, bla, ... nesmí porušovat PLATNÉ PŘÍRODNÍ ZÁKONY" ... kdy pojmem "přírodní zákony" je myšleno "to co definovali akademici, nikoliv příroda"
Tý obezličky bych se nebál. Dejte mi funkční vzorek prepetua a já už z nich ten patent vyrazím. To by tak hrálo, aby mi ho nedali, když jim to postavím na stůl.


Ohne Bier geht´s nicht
Uživatelský avatar
Merlin
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1764
Registrován: sob 21 říj 2006 0:32
Bydliště: Severní Morava
Dostal: 54 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Merlin »

Mimo téma (offtopic)
Udělejte to prosím někdo! Pak definitivně zmizí čtvrtý Karel i perpetuum...


The hardest part of being a teacher is not teaching what I know but knowing what not to teach.
-----------------------------------------------------
Uživatelský avatar
A(&F)
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4354
Registrován: sob 07 říj 2006 17:14
Bydliště: Severní čechy
Dal: 1362 poděkování
Dostal: 1195 poděkování

... žeby další "krmení pro ryby" ???

Příspěvek od A(&F) »

... :| :? ;) :) :D :P ... :lol: :lol: :lol: ... 8) ...


Někdo má z vlastních mindráků těžký dilema, ... já však ne (neb na to mám Ilema :evil: ) ...... (by Anri, reakce na ilemův podpis :) ) ...

... mmch, d-Ilemku, fakt už raději nikdy více nepoužívej cizích slov (když neznáš jejich skutečný význam) ... :P
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: či nevědecké definice bych zvysoka .........pozapomněl

Příspěvek od 1220 »

Mimo téma (offtopic)
Anonymous píše:V nicku máš že jsi konstruktér. To při své práci taky zvysoka......... na vědecké definice? Copak jsi už vykonstruoval s těmito "odbornými" názory?
Pochlub se jestli to není tajné kdo je tvuj zaměstnavatel. Já bych tě nezaměstnal ani na zametání dvora když tu píšeš takový hovadiny. Tomu snad sám nemůžeš věřit.
Anonymovi se nedá odpovědět takto veřejně ,protože veřejnosti není nic do toho, čím já se živím, ale, pokud Pane vystoupíte z anonymity, rád Vám pošlu seznam toho co jsem úspěšně vytvořil, ale něco za něco. Co mi za to nabídnete Vy ? Svět vědeckých institucí je mi důvěrně znám a tak nejspíš budu vědět o čem mluvím. Nemohu za to, že jste se se mnou uváděnými příklady převádění energií nesetkal . Nemusíte tomu věřit, ale
ono to existuje naštěstí nezávisle na Vašem stupni poznání. :idea: Roste
to tak rychle jak rychle přibývá počet lidí schopných to opět udělat. :!:


yarda

PM

Příspěvek od yarda »

Jak jsem to tak pročítal, tak vás obdivuji, co tomu věnujete. Jenže to vám nikdy nepojede, vždy se to ustálí v rovnovážném stavu, není dodávána žádná energie pro jeho překonání. Věřte, že kdyby to šlo, tak by to už někdo vyráběl (s teorií, že by to šlo do trezoru dnes neobstojíte u možnosti garážových firem) i jiné. Je to jako tlumený obvod v radiotechnice, ale tady ani nedodělá kmit. PM bohužel není, je to smutné, ale je tomu tak. Je to ale pořád lepší, než sedět v hospodě. Když, tak si něco co údajně jede okopírujte a pak se pochlubte. Je více věcí neprobádaných - gravitace, magnetické pole země, statická elektřina, když si vezmete kolik energie je třeba v šutru (ale jak ji dostat, že ano)...


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PM

Příspěvek od 1220 »

:D tradiční poznání vždycky spočívalo na pokusech, vedlo k poznání mikrokosmu a makrokosmu a já se směju, protože Ty sám jsi velmi magneticky přitažený k bádání jako takovému, což je fakt lepší než sedět v hospodě. Tohle je ale hospoda elektronická. :hip: :laugh: :color:
K.


Návštěvník

Re: PM

Příspěvek od Návštěvník »

Furt se pohybujete v zajetí běžné fyziky - rotor, stator atd. Když už, opusťte to. Chápu, že podle zákona o věci těžší vzduchu letadlo nepoletí, ale samo o sobě opravdu ne, vždy k zemi. Je jediná možnost jak přesvědčit, opakuji - udělat kopii jakéhokoliv toho M motoru, o kterých se zde mluví a když pojede, bude to OK. Ale obávám se vážně, že ne.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: PM

Příspěvek od 1220 »

Anonymous píše: Furt se pohybujete v zajetí běžné fyziky - rotor, stator atd. Když už, opusťte to. Ale obávám se vážně, že ne.
Mně je jenom líto, že se obáváš, radši si něco přečti, to pomůže.
Anebo napiš co si taková částice musí prožít, když se má stát enegií, jaké
okolí musí mít , aby se cyklus uzavřel. :pivko:
Já se na anonynimy nezlobím , teprve po dlouhém čase, když z nicku vyloupne člověk se kterým si mohu potřást rukou to začne mít smysl.
K. ;) Jo a když už, tak proč jenom motory magnetické, nebo máš dostatek lumy :?: ..........


Uživatelský avatar
Aquarius1
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1195
Registrován: ned 16 pro 2007 0:43
Bydliště: Planeta Země
Dal: 5 poděkování
Dostal: 20 poděkování

Re: PM

Příspěvek od Aquarius1 »

Anonymous píše: Furt se pohybujete v zajetí běžné fyziky - rotor, stator atd. Když už, opusťte to. Chápu, že podle zákona o věci těžší vzduchu letadlo nepoletí, ale samo o sobě opravdu ne, vždy k zemi. Je jediná možnost jak přesvědčit, opakuji - udělat kopii jakéhokoliv toho M motoru, o kterých se zde mluví a když pojede, bude to OK. Ale obávám se vážně, že ne.
Pokud se budeme obávat a nic nedělat tak opravdu nepojede.A proto se neobávám a skouším a vyrábím i když zatím bez úspěchu ale to mne žene dopředu.Kolikrát jsem s tím praštil a kolikrát jsem se k tomu vrátil a zase znova bastlil.Je toho mnoho co by člověk mohl udělat a já nechci být mimo tohle dění.Spousty lidí byli prohlášeny za šarlatány aby se jejich objevy či myšlenky dnes a denně používali a přitom nikoho nenapadne co to všechno stálo úsilí či jen to byla prostě náhoda. 8)


Věřím že v jednoduchosti bude ta pravá příčina neúspěchu dosavadního bádání,jelikož se bastlíme (a to i já) ve vymýšlení složitých mechanismů.
Alois

Nový rok

Příspěvek od Alois »

Začnu přáním všeho nejlepšího do nového roku, ať vám vyjdou všechny vaše pokusy, ať vás nezlobí děti, a ať konečně vymyslíte nějaké to PM. Ale teď proč vlastně píšu: Nějak mi nejde do hlavy ten zákon o zachování energie. Trochu se i stydím zeptat, abych nevypadal jako úplnej ňouma, ale např. mám ve vzduchu kámen zavěšený na laně (energie v celém vesmíru je stále stejná.) kámen padá dolů (stále žádný úbytek ani příbytek energie), ale náhle dopadne a vytvoří tím energii. To znamená, že v celém vesmíru nějaká energie přybyla ne? Vždyť na to abych ten kámen spustil dolů jsem potřeboval mnohem méně energie než které vydal náraz na zem. Znamená to, že energie je ve vesmíru proměnlivá? tj. že v jednom okamžiku může být méně energie a v druhém více?


Koumes
Stálý člen
Příspěvky: 26
Registrován: sob 31 bře 2007 21:18

Re: Nový rok

Příspěvek od Koumes »

Tvoje modelová situace však vychází z již z určitého bodu, do kterého si se musel dostat, takže pokud si na druhou stranu rovnice připočítáš energii, kterou jsi vynaložil na vyzvednutí kamene do výšky a jeho uvázání + energii na přeřezání provazu, tak získáš opět rovnovážný stav.


Odpovědět

Zpět na „Universum“