Rozprava - 2015

Nemoderovaná část fóra.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Jarní sraz 2015 v Praze

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Pokud se chcete dál někdo dohadovat, najde te se nejspíše ve vlákně Hádanice 2015 http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=53&t=4628 SDK


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: Jarní sraz 2015 v Praze

Příspěvek od Barbucha »

Slavek Krepelka píše:Pokud se chcete dál někdo dohadovat, najde te se nejspíše ve vlákně Hádanice 2015 http://upramene.cz/forum/viewtopic.php?f=53&t=4628 SDK
Jen aby jsi se synku časem se svým arogantním a bohorovným chováním na foru taky nenašel někde jinde. A můžeš hádat kde......... :ptrain:


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
rival
Hlavní admin - živý člověk
Příspěvky: 1223
Registrován: stř 16 lis 2005 9:44
Bydliště: severní­ čechy
Dal: 14 poděkování
Dostal: 226 poděkování
Pohlaví:
Kontaktovat uživatele:

Obnova vlákna

Příspěvek od rival »

Vlákno jsem zrekonstruoval do původní podoby. Rád bych zde dále diskutoval a odpověděl na položené dotazy.


rival - živý člověk
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Jarní sraz 2015 v Praze

Příspěvek od milda »

To snad je
(šotek mi občas znemožňuje smazat některý příspěvek, zajímavé....) ;) :smoke:
Naposledy upravil(a) milda dne stř 22 dub 2015 22:46, celkem upraveno 3 x.


felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: Jarní sraz 2015 v Praze

Příspěvek od felda »

Tak Rivale, první počin ku předu, jen jestli teda chceš odpovídat na ty dotazy, neměla by se dát šance též zabanovaným lidem, kteří k tomu mají také co říci?
Jestli by teda nemohl platit k této diskuzi generální pardon na bany a varování ,aby debata mohla být svobodná .


felda
felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: Jarní sraz 2015 v Praze

Příspěvek od felda »

Mildo,ten jsem smazal já,příspěvek byl můj, Rival mne předběhl,doplnil tam ty chybějící, byl tedy zbytečný ...SDK ani nikdo jiný v tom tentokráte nejede :D


felda
Uživatelský avatar
milda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1294
Registrován: čtv 30 črc 2009 20:34
Dal: 710 poděkování
Dostal: 489 poděkování

Re: Jarní sraz 2015 v Praze

Příspěvek od milda »

...tak já smažu i ten můj, abych nedělal ještě větší zmatky... :D


Uživatelský avatar
Barbucha
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: sob 19 črc 2008 2:10
Bydliště: Praha
Dal: 5 poděkování
Dostal: 61 poděkování

Re: Jarní sraz 2015 v Praze

Příspěvek od Barbucha »

Zdravím vespolek, vážení, sice většinou neznám důvody skreva které dostali někteří foristi ban a ani to nemíním zjišťovat, neb nerad čtu plidké plky, ale mám z toho hrozně divný pocit. Blahé paměti býval tento postih velmi ojedinělý a že byly debaty i docela na ostří nože. K podobným postihům diskutujících se přikročilo až když byl dotyčný hodně moc vlezlý a sprostý. Je poměrně zarážející, že tato banmoda postihla i lidi dlouhodobě fungující na foru a nemyslím, že by vývoj jejich povahových a intelektuálních kvalit během poměrně krátké doby doznal takové devastace aby byli peskování jako nějací pubertální nedochůdčata. Naopak mám velmi nepříjemný pocit, že si někdo tímto zůsobem léčí nějaký mindrák a ostatním se pokouší dokázat svou nadřazenost, jedinečnost a bohorovnou všemocnost. Ztovna včera jsem si konečně přečetl dodatky k pravidlům fóra. Vážní, kde to do prdele jsme. To mě opravdu připomíná paranoidněschyzofrénní kreténské amíky, kteří pod pláštíkem ohrožení terorizmem po 11tém září odsouhlasili a zavedli taková restrikční tzv bezpečnostní opatření, že by z toho normálně myslící člověk blil, přičemž nejsmutnější na celé věci je, že právě oni jsou tou rozbuškou vyvolávající troristické protiakce jako odezvu na jejich humanitární bombardování a pod. Do prdele lidi vzpamatujte se, u nás se prezidenti nikdy nestříleli, tak maximálně dostal rajčetem přes makovici. Tak tento zaoceánský kreténizmus nezavádějte tady u nás. A pokud je někdo na toto zvěrstvo a uzurpování natolik zvyklí, že bez něj nemůže být, tak ať táhne naspátek do hajzlu a neprudí tady normální lidi. Osobně se nepovažuji za prchlivého člověka, ale veste, že mě dokáže vyloženě nasrat, když zjistím, že mi někdo bez jakéhokoliv upozornění přetáhne příspěvek někam kam on uzná za vhodné. To podle mého již není moderování, to je nadřazená arogance. Toto je veřejné forum a pokud s tím má někdo problém v tom smyslu, že donedávna běžné funfování neodpovídá jeho představám, nechť si založí vlastní a tam ať se staví třeba na hlavu. Mevidím důvod, proč by většina měla vytvářet jakési antiforum jen proto, že si někteří jedinci osobují právo nadřazenosti a povolanosti diktátu druhým. Věřím, že estéti prominou, ale to, že občas někdo napíse doprdele, kurva nebo něco podobného a neuráží tím přímo konkrétní osobu, jest dle mého názoru naprosto lhostejné, neb v dnešním životě jsou tato pro někoho možná vulgární slova běžně komunikovaná a to i v mediích. Takže nesnažme se být průkopníky učení Gutha Jarkovského, ta doba je již dáááávno v pryč a věnujme se koncernům nelibím činnostem namísto plitkých, malicherných a bezvýznamných půtek. Je to blbost, život máme jen jeden tak si ho nezasírejme hovadinama. Osobně jsem pro to, vyhlásit generální pardon, odbanovat všechny postižené, vyzvat je, aby pokud mají co na srdci, aby si to vyřídili v boxárně, neprudili tím ostatní jinde a hlavně velmi zvolnit v restrikčních opatřeních, neboť vždycky platilo: co se neuhladí to se neuškrábe. Tak si to neškrabte, nebo se to podebere. :pivko: :bye:


Já to říkám pořád / neřád /, nejhorší jsou trpaslíci, všude vlezou a strašně se množí, jo ještě taky ten divnej němec co nám všechno skovává.
Uživatelský avatar
adam.benda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1726
Registrován: čtv 15 bře 2007 12:03
Bydliště: Praha
Dal: 151 poděkování
Dostal: 258 poděkování

Re: Jarní sraz 2015 v Praze

Příspěvek od adam.benda »

Barbucha píše:... sice většinou neznám důvody skreva které dostali někteří foristi ban a ani to nemíním zjišťovat, neb nerad čtu plidké plky, ale mám z toho hrozně divný pocit. ...
Divný pocit z toho máš právě proto, že o celé té věci (a o jejích kořenech) víš evidentně šeredně málo. Mě bylo divný, že zrovna Ty se přikláníš zrovna na tuhle stranu.

Dokážu Tě pochopit, že nechceš číst nánosy bahnitých příspěvků a dohadů. Pak bych se ale o tom moc nevyjadřoval, protože bych mohl být velmi snadno mimo mísu. (Nejvtipnější na tom je to, že hromada těch, kteří nyní stojí proti globálním moderátorům, si tu momentálně počínají tak jak si počínají právě kvůli tomu, že buďto nevidí do hloubky problému, nebo jim některé věci nedochází. Pardon - ono to není vtipné. Je to velmi smutné.)


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Jarní sraz 2015 v Praze

Příspěvek od poota »

Máš sice pravdu Adame, ale uvědom si, že čím míň toho člověk o problému skutečně ví, tím snadněji a rychleji najde to svoje "správné řešení".
Nějak se v tom problému nípat zabere celkem zbytečně spoustu času a navíc je u toho i riziko, že by člověk mohl dojít třeba i k názoru, který by se od toho už na první pohled úplně jasného mohl taky lišit.
Takže proč to dělat zbytečně složitě, když to jde úplně jednoduše?
Pak je ve hře ještě další faktor - většina lidí se nesnaží dojít k nějakému názoru, ale pouze se snaží si svůj názor potvrdit. Jejich diskuze pak probíhají tak, že kdo s nimi souhlasí je přítel a kdokoli tvrdí něco jiného je nepřítel.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Jarní sraz 2015 v Praze

Příspěvek od E_man »

První a druhá strána příspěvků tohoto vlákna se týkala opravdu předmětu "Jarní sraz 2015 v Praze". A pak to začalo!
Většinu mimo téma jarního srazu!!
Za měsíc a půl toto vlákno přestane být aktuální a při maximálně 10 stranách houby bude záležet, co kdo tady povídal, zůstane jen hořky pocit (u některých).
Při vlákně, ve kterém však o něco půjde, bude se vyvíjet třeba 5 let, bude mít 200 stránek, bude každý příspěvek mimo téma na obtíž.
To je úloha moderátora, udržet to vlákno v lajně tématu a nenechat ho zaplevelit.
Jakéhokoliv převratného názoru si vážím, ale jako o každém převratném názoru o něm pochybuji.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
tichys
Stálý člen
Příspěvky: 87
Registrován: pon 13 úno 2012 17:33
Dal: 65 poděkování
Dostal: 27 poděkování

Re: Jarní sraz 2015 v Praze

Příspěvek od tichys »

A co ten jarní sraz, bude vůbec?


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Jarní sraz 2015 v Praze

Příspěvek od poota »

Taky máš pravdu E_mane.
Jenomže co s tím? Lidi už jsou prostě takoví, že si napíšou co chtějí a kam chtějí. Ve vláknech, kde se jenom tak planě vykecávají, je to celkem jedno, protože v nich nikdo nic nehledá už druhý den, natož pak třeba po roce.
Jenže jsou i taková vlákna, ve kterých opravdu o něco jde a taková se potřebují pročítat celá a mají svou platnost třeba i po deseti letech. V takových opravdu obtěžuje každý zbytečný příspěvek a každé odbočení. Právě z toho důvodu jsme tu vznesli prosbu až požadavek, aby každý "zakladatel" vlákna hned při jeho založení napsal, k čemu má to vlákno sloužit a jak striktně nebo benevolentně se má moderovat.
Můžeš se podívat, kolik lidí se tím obtěžovalo - a budeš hledat opravdu dlouho, než narazíš na prvního. Zrovna tak se můžeš podívat, kolik příspěvků jako offtopic označil už sám autor - jsou takové, ale je jich zatraceně málo.
Pak jsou dost typickým zjevem jedinci, kteří rovnou založí nové vlákno nejlépe s duchaplným názvem "Chci se zeptat", to aby bylo každému hned na první pohled jasné o co mu jde - a v něm se zeptá na něco, co se v jiném vlákně už probíralo. Odpovědi na jeho otázku vytvoří paralelní vlákno, přesunutí do správného vlákna ho urazí stejně, jako návrh, aby použil "Hledání", protože na to nemá čas.
Jenže kdybych měl popisovat všechny drobné radosti moderátora, tak by to bylo moc dlouhé.
Když to zkrátím, tak z toho vyjde: dělej co dělej, stejně bude vždycky někdo nadávat.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Jarní sraz 2015 v Praze

Příspěvek od poota »

tichys píše:A co ten jarní sraz, bude vůbec?
A už i v tomhle vlákně je krásně vidět, jak obtížně se něco hledá v zapleveleném vlákně :laugh:
Jako zatím poslední relevantní vyjádření k tématu tohoto vlákna jsem našel toto:
jeff píše:Zase uběhlo několik dní a některé z dat se docela hezky přiblížilo. Martin píše, že 22.6. může, ale nejsem si jistý, zda nemyslel 22.5., jak bylo původně plánováno. :lol: No a Adam zase nevěří, že bych byl schopen celou akci zorganizovat. Přece na to nejsem sám a ten krátkodobý výpadek společně se svými přáteli zvládneme. Přesto se raději přikláním k poslednímu květnovému termínu od 29.5. do 31.5.2015.
Tak se prosím ještě vyjádřete, ať to už můžeme rozjet :jump:

Jeff
Takže bych byl pro to, abychom mezi ten plevel vmísili svá vyjádření k původnímu tématu vlákna.
Za sebe prohlašuji, že mi vyhovuje kterýkoli termín a hlásím se na něj.

Zdravím - poota
P.S. Nekojte se bláhovou nadějí, že bych snad ten plevel o své vlastní vůli někam přesouval - leda na něčí přímé požádání, aby si ten někdo potom dělal hromosvod místo mně :)


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
E_man
Zasloužilý člen
Příspěvky: 342
Registrován: pon 17 zář 2012 11:23
Dal: 139 poděkování
Dostal: 305 poděkování

Re: Jarní sraz 2015 v Praze

Příspěvek od E_man »

Off topic.
Navrhuji tvůj i můj příspěvek smazat!

P.S. To se týkalo tohoto příspěvku
poota píše:Taky máš pravdu E_mane. .....
Zapomněl jsem aktualizovat stránku a tam bylo už pár dalších příspěvků. Sorry.
Naposledy upravil(a) E_man dne čtv 23 dub 2015 10:31, celkem upraveno 1 x.


____________
Jak se do lesa volá, tak se z lesa střílí...
Odpovědět

Zpět na „Hyde Park nebo Kanál ?“